Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47346) szőröscica


szőröscica
addikt

A Fordot lemondtam, nem mentem el megnézni, egy kör az E61-el elég volt ahhoz, hogy rájöjjek, BMW-t szeretnék.

Ez a konkrét E61 , amihez szerencsém volt ma. Elvittük a 5erhez átvizsgálni:
-jobb hátulja a kerék felett fújva volt, nem lehetett nagy törés, mert lakatolás helyett inkább vastagon megfújták
-két első lengéscsillapítót kell cserélni
-szelepfedéltömítést (vagy magát a szelepfedelet, mivel műanyagból van, és idővel megvetemedik) kell cserélni, mert ott folyik a motorolaj
-motorolajszint jeladót kell cserélni
-a termosztátban van egy jeladó, ami rossz, ezért a termosztát cserés
-4 új gumi kell rá, mert 2009-es michelinek vannak rajta

Kívülről bizonyos szögekből szép volt, de azért a fényezése nem hibátlan (nem várok sem törésmentességet, sem hibátlan külsőt 12 év után, csak leírom), a csomagtérajtó pedig lassan csereérett (rohad az ablak aljánál, és a rendszámtáblavilágításnál is). Az utastér nagyon vagány volt, egy alapos takarítás után némi kopást leszámítva hibátlan lenne, ellenben a csomagtéren látszik, hogy cuccoltak vele bőven, koszos és szétkopott volt - nyilván ez is takarítható valamennyire.

Megvettem...

Volna, ha enged az árából egy keveset. 8800 eurót kért volna, kp-ban pengettem volna ma neki 8400-at, de 400 eurót sem engedett, hiába kerülnek kb. 300 ezer forintba a fent felsorolt cserélendő tételek. Így nem lett biznisz.

Viszont tudom a csapásvonalat, BMW-t szeretnék, időm van nézelődni, vadászni fogok. :) És jó érzés, hogy a Fordot nem vettem a vállamra.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.