Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) motoflug


motoflug
őstag

Erről a Xado gélről van valakinek tapasztalata?

(#47352) -v- válasza Tsebacsi (#47348) üzenetére


-v-
addikt

Ennyi mindent? :D Nem azért, de bmw-s meg e60-as mércével ez nulla. Lényegében két első lengéscsillapító kell.
A szivárgások, jeladó (meg még egy rakás dolog) M54es betegség ami van mindnél, a termosztát meg igazából a komplett hűtés olyan ezeknél mint a vezérlés máshol, vétel után dobod ki akármi van (ha nyugit akarsz). Gumi meg szerintem kevésbé szokott alkualap lenni, főleg kor miatt nem .. ha csak nem látszik már ki a fémszál, akkor mi a baj azzal uram :D van rajta minta meg márkás gumi nem?

(#47353) szőröscica válasza Qru (#47349) üzenetére


szőröscica
addikt

A váltója jó volt, szépen váltott, az olaj sem folyt belőle.

Declare: nem nagyon van lehetőségem kimenni, bemondásra pedig nem hiszem el, hogy jó az autó. A 5eres fiúkban bízom meg, anélkül nem fogok kocsit venni, hogy ők látnák.

Nem rossz ez az autó, de korántsem hibátlan. Nem akartam a gatyát is lealkudni róla, ha 100k-t enged, elhozom. Ma kapta volna a kezébe a pénzt. Nem kellett neki. Ez van. :)

Pontosan tudom azt is, hogy 3-400k-t kell majd költenem vásárlás után még egy ilyen kocsira, hogy rendben legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#47354) Tsebacsi válasza -v- (#47352) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy honda után soknak tűnk :U ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#47355) barnam_ válasza B-L-A-C-K (#47347) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha valamiféle garit adnak rá, akkor talán, de sokkal nyugodtabb lennék, ha újat vennék.
16-os méret nem jöhet szóba?

(#47356) Qru válasza B-L-A-C-K (#47347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DOT szám?

mod:

Aggregátor: Az a 18-as fellára picit nehezen megy fel az a baj... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#47357) Declare válasza szőröscica (#47353) üzenetére


Declare
őstag

Hat ez az elku is egy erdekes dolog azert :) ha ö annyit akar kapni a kocsiert, akkor nyilvan nem adja oda olcsobban. Azert nem mindenki ugy gondolkozik, hogy akarok x et, akkor felrakom x + 20% ert, jön a vevö, lealkudja a 20% ot es mindenki örül :D

Szoval en öt is megertem, de en is nyilvan beprobalnam...de ettöl meg ha jo vetel, nem biztos, hogy 100k miatt el kell allni töle, durcibol, mert mia az hogy nem enged az arbol. Nyilvanvalo, hogy 2,7M forint eseten sem Neked, sem neki nem a 100 ezer forinton mulik az üdvösseg :D

(#47358) szőröscica válasza Declare (#47357) üzenetére


szőröscica
addikt

Én egyszerűbben fogom fel: nekem nem ért meg ez az autó 2.7-et, ő viszont nem szeretne kevesebbet kapni érte. :)

(#47359) EQMontoya válasza szőröscica (#47346) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egyrészt tökéletesen megértem, hogy inkább a sorhat meg az élmény kell, mint a nyers erő.
Másrészt azért nézd meg a megfelelő mozdulatot Karotta facebookján. ;]

Same rules apply!

(#47360) -v- válasza szőröscica (#47358) üzenetére


-v-
addikt

Végigpörgettem kíváncsiságból a hazai kínálatot E60-ból, jó silány :D

(#47361) MunezXBK válasza motoflug (#47351) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

TDI-be raktam Xadot, én éreztem pozitív változást.

(#47362) tomiii. válasza szőröscica (#47346) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Helyes, hogy olyat veszel, amilyet szeretnél(és meg is engedhetsz magadnak), nem robotként statisztikák alapján választasz. :R

(#47363) overclockerr


overclockerr
tag

Sziasztok!

Kocsiba szeretnék vásárolni 1 vagy 2 darab kamerát. Milyet érdemes néznem? Esetleg valakinek konkrét tapasztalata van?

Vezetés közben használnám csak, este és éjszaka ritkán járok, de azért ne legyen ótvar minőségű.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#47364) szőröscica válasza -v- (#47360) üzenetére


szőröscica
addikt

Főleg benzinesből, olyan lelakottak és fapadosak vannak, hogy sírok. Dízelből sokkal szebbek vannak, de a dízel mégsem olyan finom mint egy benzines.

(#47365) -v- válasza szőröscica (#47364) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk ezekből már 10-ből 9-et dízellel vettek, benzinesből kint is ritka a jól felszerelt (meg eleve a benzines).
Dízelből meg szopó mind, 35d a legjobb de az drága is. Azért sok sikert :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47366) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na végül csak megvettem a használt gumit, volt sok fajta, végül felhívtam egy haverom aki ért hozzá, és végül az ott választottakból ezt vettem az ajánlása alapján (elvileg ez jó téli gumi márka, valami svéd, én nem ismerem). Még több mint 6,5mm futófelület van rajta, ezeket úgy adják hogy fullra át vannak nézve elvileg, le vannak ápolva, és mondta a pali bármi baja lesz nyugodtan visszahozhatom. 15e/db volt, felrakva, átnézve.

Illetve csak 225-235öst akartam, de mondták hogy a gyári értékektől ne térjek el, főleg hogy sportfutómű van alatta, ez ilyen kerekekre lett behangolva, így maradjak a 245-nél, téli/nyárinál is.

[ Szerkesztve ]

(#47367) tboy93 válasza B-L-A-C-K (#47366) üzenetére


tboy93
nagyúr

Profilmelyseg egy dolog, de mikori gyartas?

(#47368) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#47366) üzenetére


Gergőke88
addikt

Lefotoznád az oldalfalát úgy, hogy a dot szám látszodjon?

(#47369) B-L-A-C-K válasza tboy93 (#47367) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4 éves.

(#47370) BigBlackDog válasza B-L-A-C-K (#47369) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, ő, az már nem egy mai darab, de talán pár évig még bírja azért. Egy újnak kb. hányad részéért adták, ha szabad kérdezni?

[ Szerkesztve ]

(#47371) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#47370) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Legutolsó ismert ár (2014. 06. 06.): 43 746 Ft, ez 15 volt felrakva, kicentrírozva.

[ Szerkesztve ]

(#47372) Richard! válasza B-L-A-C-K (#47369) üzenetére


Richard!
addikt

De akkor a tél letelte után kuka :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#47373) tboy93 válasza B-L-A-C-K (#47369) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat jo esetben ketto telet kihuzol vele, 7 evesen mar biztos nem hagynám fent.

(#47374) hacki87 válasza tboy93 (#47373) üzenetére


hacki87
senior tag

Arra a 1.5 evre amivel szamol nem tokeletes? Csak kerdem.

(#47375) B-L-A-C-K válasza tboy93 (#47373) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Max 2 télre kell, utána már a kocsi se lesz meg. Amúgy kirepedezve meg ilyenek egyik sem volt, megnéztem pár fajtát, mondjuk nem értek hozzá, de gondolom nem adnák garanciával ha szar lenne.

[ Szerkesztve ]

(#47376) tboy93 válasza hacki87 (#47374) üzenetére


tboy93
nagyúr

De, csak kiment a fejembol, hogy 1.5 evre tervez az autoval :)

(#47377) MunezXBK válasza tboy93 (#47373) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

4+2 az nálam 6. :D

(#47378) BigBlackDog válasza MunezXBK (#47377) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ja, az 6 teljes év és utánna már elindult a 7. éve. :D

[ Szerkesztve ]

(#47379) tomiii. válasza B-L-A-C-K (#47375) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Gumis cégnél dolgozó haverom ki van akadva az ilyen kijelentésektől, ha megnéztétek és jó, akkor 7-8 évig simán használható LEHET. Meg kell nézni az állapotát és kész.

[ Szerkesztve ]

(#47380) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#47375) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk ha már kocsit veszel ne a gumin spórolj ennyit ;)

Gondolom olajat sem fogsz cserélni benne mert hát 2 évet kibír még ha sokat is mész vele, utána meg minden mindegy nem?

A garanciával mit csinálsz amúgy ha az árokban vagy? Visszaadja a 4 gumi árát? Abból aztán kivagy segítve.

Amúgy egy DOT számot nézz már rajta, az tutira megmondja mikori.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#47381) hacki87 válasza szabonagyur (#47380) üzenetére


hacki87
senior tag

Azert ne ugy allitsuk mar be mintha 10+os 0 kopott gumit vett volna. :) en se vettem volna erre az idore ujat.

(#47382) B-L-A-C-K válasza tomiii. (#47379) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ugyan ezt mondta haverom is, mondta most 18-as felnire főleg hogy télen alig megy vele a kocsi nehogy kiadjak 40-50 ezreket darabjáért, ha át van nézve, nincs kirepedve, kiszakadva, van rajta futófelület bőven vegyem meg. Annyi hogy átnézni csak annyit néztem nincs e kirepedve, többit nekik elhittem.

szabonagyur: Azért szerintem icipicit rosszul közelíted meg a dolgot, nem egy kirepedt, 2mm-es futófelületű noname gumit vettem használtan...Szóval egy olaj cserével nem tudom mit kevered össze. Sajnálni meg nem sajnálom a kocsira a pénzt, de azért 200 ezerért nem veszek gumi szettet azért mert 1 max 2 telet kell kihúzni vele. Szervizelni meg 10 ezrenként fogom, és ha kell mindent kicserélek rajta egyből, mivel szeretem ha rendben vannak a dolgaim, és aki majd ezt a kocsit megveszi garantáltan nem zsákbamacskát fog kapni.

[ Szerkesztve ]

(#47383) Gergőke88 válasza hacki87 (#47381) üzenetére


Gergőke88
addikt

[link]
2009-es teszt.
Jól látszik, hogy alig kopik, cserébe hangos, és vízen gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#47384) gzbotii


gzbotii
veterán

Karceltüntető ceruzák érnek valamit?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#47385) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#47383) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még annyi hogy ez WRG2 XL, nem tudom az XL jelent e azokhoz képest valamit.

(#47386) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#47385) üzenetére


Gergőke88
addikt

xl az erősített oldalfalat jelenti.
Mondjuk ez az insignia esetén nem egy hátrány ;] Forgalmi szerint hány kg? 1800?

(#47387) B-L-A-C-K válasza Gergőke88 (#47386) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na akkor meg pláne jó (nekem).

1685kg.

Mindenkinek: Gumi öregedés:

Amennyiben a futófelületi mintázat öt év használat után sem kopott le a törvényben megengedett minimális értékre, legalább évente egyszer vizsgáltassuk meg a gumit szakemberrel. Az éves ellenőrzéssel el lehet húzni a cserét a gumi 8-10 éves koráig, de ekkor már tényleg új gumikat kell felszereltetni az autóra, még akkor is, ha a futófelület nem érte el a gumik barázdáiban lévő kopásjelzőt.

(forrás)

Szóval ha egy szakvélemény is ezt írja, és az enyém elvileg át volt nézve, akkor nehogy már ne bírja ki ezt a telet, meg esetleg a következőt.

[ Szerkesztve ]

(#47388) szőröscica válasza -v- (#47365) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem akarok übermegafullt a nepperszótár szerint. Egy full-full elég lenne: fűthető komfort vagy sportülés, nagy navi, bluetooth, tempomat. Se a dynamic drive, se éjjellátó, se egyéb hókuszpókuszok nem kellenek. Logic 7 és napfénytető előny lenne, de nem fő elvárás.

(#47389) -v- válasza szőröscica (#47388) üzenetére


-v-
addikt

Az egyetlen megnézésre érdemes példányt itthon ezekkel a paraméterekkel ki is ikszelted akkor azzal a touringgal :D

[ Szerkesztve ]

(#47390) Peter.70 válasza tboy93 (#47373) üzenetére


Peter.70
őstag

Nekem 2009-es a téli gumi ;)

(#47391) Kornel válasza Peter.70 (#47390) üzenetére


Kornel
veterán

Kuka.

(#47392) szőröscica válasza -v- (#47389) üzenetére


szőröscica
addikt

Tudom. Sokára lesz így autó, de ez is olyan, hogy ha már lemondtam a Fordról, akkor tudom, hogy idegesítene a kis navit bámulni, meg a napellenzőre tett bluetooth kihangosítót használni, a komfort/sport ülések pedig szimpla kényelem kérdése.

A Touringot meg lehet elhoztam volna alku nélkül, ha nincs ennyire összebaszva a fényezése, de csúnya volt.

[ Szerkesztve ]

(#47393) brumi1024 válasza Peter.70 (#47390) üzenetére


brumi1024
veterán

Szívd ki a tankot, öntsd le a gumit és gyújtsd meg. A VAG topik ajánlásával. ;]

[ Szerkesztve ]

(#47394) -v- válasza szőröscica (#47392) üzenetére


-v-
addikt

Végigpörgettem a kinti kínálatot ezekkel a paraméterekkel, a legtöbben alap ülés van ... E39 már kilőve?

(#47395) szőröscica válasza -v- (#47394) üzenetére


szőröscica
addikt

Még gondolkozom rajta, egy 2003-as vagy 2004-es (touring) esetleg szóba jöhetne. De az E60/E61 komolyabb autó, még ha problémásabb is.

(#47396) mdani01 válasza Kornel (#47391) üzenetére


mdani01
aktív tag

Dot12-es nyári gumi még maradhat 2 évet ugye?

iPhone 6S SpaceGray

(#47397) Kornel válasza mdani01 (#47396) üzenetére


Kornel
veterán

Siman, de 3mm kornyeken már cserélném.

(#47398) hacki87 válasza mdani01 (#47396) üzenetére


hacki87
senior tag

En inkabb be se irom mi van az oldalan :)

(#47399) B-L-A-C-K válasza hacki87 (#47398) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

hackidot87 ;]

(#47400) mdani01 válasza Kornel (#47397) üzenetére


mdani01
aktív tag

Addigra már cseres lesz persze.

hacki87: Nekem a gyarto neve😂

iPhone 6S SpaceGray

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.