Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#254951) Reggie0 válasza brumi1024 (#254950) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a twitterbe fektetett ideje kifejezetten jot is tehet a teslanak, mert arra kevesebb ideje marad :D

(#254952) CactuS válasza -v- (#254947) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért az, hogy a többi gyártó felzárkózott hozzá elég erős, még barokkos túlzással is, mármint az elektromos hajtásláncot és az FSD - és annak tanulási mechanizmusát - tekintve. Gyártási minőségben, anyaghasználatban meg a Tesla sosem volt igazán jó, sőt.

Az, hogy károkat okoz, egyértelmű, mint ember szerintem már régóta tudható volt, hogy egy p*cs, de ha más nem, akkor a twitteres ámokfutása a széleskörben is nyilvánvalóvá tette ezt. Ugyanakkor megvolt a képessége, hogy az embereknek eladja azt, ami talán csak a fejében létezik sok-sok éven át, még akkor is, ha pl. olyan látványos bakik csúsznak az előadásba, mint a Cybertruck törhetetlen betört üvege. Brumi jól írja, az elején még ez jól jött, de idén 20 éves a cég, betartható ígéretek kellenek, nem távoli, nagyot ütő álmok. A másik, hogy a cég részvényei sosem a jelent árazzák, hanem a jövőt. Az pedig, ahogy a twittert szétveri, eleve nem segít a Teslán, de pl. 1 éves távlatban a Google is volt 150 dollár körül és decemberben meg 83 dollárt nyaldosta.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#254953) syIex


syIex
veterán

Opel Corsa C - 1.0 12V Club vélemény, tapasztalat? :D ;]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#254954) hacki87


hacki87
senior tag

Valaki jegyzeteli még a fordulatszám/ km/h adatokat? Ma volt időm megfigyelni a J Astra-n. /2013. 1.7cdti 131hp/ 6. Fokozat 125km/h@2000rpm.

[ Szerkesztve ]

(#254955) Reggie0 válasza hacki87 (#254954) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem vannak publik adatbazisok a valto- es vegattetelekrol.

[ Szerkesztve ]

(#254956) Qru válasza hacki87 (#254954) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Be tudod irni a tablazatba te is. Az osszefogloban benne van.

#nincsbennetarcsi

(#254957) tboldi válasza syIex (#254953) üzenetére


tboldi
nagyúr

Minden áron ki akarsz cseszni magaddal? ;] :DDD

(#254958) Villa7 válasza syIex (#254953) üzenetére


Villa7
tag

Városra jó kis autó, anyámnak ilyen van csak 1.2-es. Az nem eszi az olajat és hengerfejes se volt.

(#254959) szabonagyur válasza syIex (#254953) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdemes ezt a témát a milyen autót vegyekben folytatnod, ott is elkezdted.

Amúgy 1.0-t nem szokták dícsérni :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#254960) rasotamas


rasotamas
veterán

Valaki meg tudná mondani, kb mennyi pénzt vigyek Prius akksi ellenörzés/karbantartásra a Zsuffa Bélához?
Eleve nem tudom, magának a "bélázásnak" mennyi a normál tarifája, erre még rájöhetnek plusz költségek, ha talál hibás cellát.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#254961) Peter.70 válasza rasotamas (#254960) üzenetére


Peter.70
őstag

Szerintem FB csoportban nagyobb eséllyel kapsz választ a kérdésedre

(#254962) brumi1024 válasza CactuS (#254952) üzenetére


brumi1024
veterán

Mondjuk az FSD pont nem annyira piacvezeto, mint ahogy az mutatni akarjak. Ha parkolnia kell akkor meg foleg. ;]

(Nekem szemely szerint nagy csalodas volt.)

(#254963) -v- válasza CactuS (#254952) üzenetére


-v-
addikt

Gyártási minőségben, anyaghasználatban meg a Tesla sosem volt igazán jó

Egyszer, töltési sebességben már vannak jobbak, hatótávban simán vannak mások is már ott, android autó nincs teslában nem is lesz, a belseje nekem kb. bármelyik másik autónak otthonosabb és jobban tetszik, csendességre is többnyire jobbak mások egy model 3-ból még a legújabb, elvileg már jobban zajszigeteltet is hangosnak mondják. Menni meg mindegyik megy eleget, nincs olyan őrült nagy szükség azért 1000 lóerős plaid-re.. ha nem lenne a supercharger hálózat, én felhasználói szemszögből annyira nem látom a killer featureöket (most nem beszélek arról h van saját akksigyáruk meg automatizálva jó profittal gyártanak stb. ez nekik jó felhasználó amikor hajtha az autót em érzi).
Pl. ez az új év autója dzsipp is tiszta jó lett, most néztem a Csikós tesztjét.

[ Szerkesztve ]

(#254964) brumi1024 válasza -v- (#254963) üzenetére


brumi1024
veterán

model 3-ból még a legújabb, elvileg már jobban zajszigeteltet is hangosnak mondják

Meg tudom erositeni, 120 felett mar elojon a szelzaj. Y-t nem probaltam, allitolag az jobb.

[ Szerkesztve ]

(#254965) K Norbi válasza -v- (#254963) üzenetére


K Norbi
addikt

Tesla :U

Inkább egy RS4 Avant
Navarra blue színben :C

(#254966) K Norbi válasza K Norbi (#254965) üzenetére


K Norbi
addikt

Csak nem tudom, mennyire szeretné a minőségi utat ami felénk van. :D

(#254967) t72killer válasza K Norbi (#254966) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tök praktikus: a ii.vh után úgy hagyták, hogy ne kelljen harckocsiaknákat lerakni, ha megint jönne az ellen. :DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#254968) syIex válasza tboldi (#254957) üzenetére


syIex
veterán

:DDD :DDD :DDD

#254958 Arra lenne.

#254959Szokás szerint valaki ezt valaki azt... Nem vagyok előrébb. :N :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#254969) Szada85 válasza -v- (#254963) üzenetére


Szada85
aktív tag

Amit fontos hozzávenni adaléknak, hogy a Tesla "haszonkulcsa" az autóin brutális (20-25% körülit olvastam, ha jól emlékszem, javítsatok ki, ha tévedek), míg a többi márkának nincs ekkora rajta, így adott esetben simán dobhatja még mindig a Tesla lejjebb az árát anélkül, hogy veszteséges lenne, amivel azért még oda lehet(ne) verni a piacnak.

Ugye Kínában már meg is lépte a Tesla, erre Nio, Xpeng is "kénytelen" volt, hogy tartani tudja a versenyt, csak a második két cég ha jól olvastam így már veszteséges az autóin...

Plusz nem szabad elfelejteni, hogy a cég egyéb termékei is szépen növekednek attól, mert az autós "ág" a legismertebb.

(#254970) CactuS válasza brumi1024 (#254962) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért, mert idehaza relatív kevés Tesla van, nem igazán tudnak tanulni egymástól. Parkolás passz, azt nem szoktam használni. Karotta anno egész jól elmagyarázta, hogy hogyan is tanulnak az autók egymástól.

Zajszigetelés így van, ez még mindig egy amerikai autó, sajnos. És nem csak a szigeteléssel vannak gondok.

Vili: Ja, döbbenet, sikerült egy 4-6 éves technikát utolérni a konkurenciának, na bravo. Plusz a saját akkugyárnak van egy userek által is észrevehető előnye: tudnak autót gyártani, nem kell éveket várni 1-1 példányra.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#254971) Szada85


Szada85
aktív tag

Pár napig hajthattam egy új Leon FR-t 5 ajtóval, 1.5-ös eTSI 150 lovas berregövel...hengerlekapcsolás, vitorlázás, S/S minden csodát bevet a fogyasztás- és környezetvédelem céljából..

Kezdjük a fogyival, úgyis az a fontos:
"Ovijárat"-os 8km-es etapot 9,3 - 10,1 liter között abszolvált.
Pályázós (140-160km/h közötti utazós, párszor 180km/h-ig elengedett) szakasz végén 7,6 liter lett.

A benyomás elég felemás lett, a forma, üléspozíció, elsö sor kényelme, futómü sportos hangolása, a holttérfigyelö jelzés ötletes elhelyezése az ajtók hangulatviágításába rejtve tetszett, a gombtalan középkonzol kezelhetösége, rekacióideje, a virtuális müszerfal konfigolhatóságának hiánya nem igazán (lehet idövel megszokja persze az ember), a motor pedig felemás benyomást keltett.

A pályázás közbeni gázelvételre vitorlázás (motorfék ilyenkor nem volt), majd emiatt pici fékre lépve ismét beinduló és (ergya hangon) felbögö motor, az ezt követö apró rántással rendesen zavart..
Nem tudom ezek állíthatóak-e, vagy ez konstans ilyen, de jó érzés volt visszaülni az ehhez képest butának ható elöd Cuprába.

(#254972) BigBlackDog válasza Szada85 (#254971) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A vitorlázás közben történő fékezéskor nálam nem ránt a motor (talán ritkán, nagyon minimálisat, de nem igazán maradt meg), ahogy beindult (valószínűleg ugyanez, a 150 lovas változat van a Golfban is). Melegebb időben előjött viszont egy durvább rúgás/rántás az esetek 70-80%-ban, mikor háromból kettőbe visszakapcsolt.

Mondjuk az eggyel korábbi Leon (1.4 TSi, hatos kézi) az én fejemben is egy megbízhatóbb, járműként él, amit nagyobb nyugalommal használtam.

[ Szerkesztve ]

(#254973) K Norbi válasza t72killer (#254967) üzenetére


K Norbi
addikt

hehe ez jó :C :C

(#254974) -v- válasza Szada85 (#254969) üzenetére


-v-
addikt

Nem azt mondtam rossz cég, csak eddig a részvények azt árazták hogy többet ér mint a világmindenség együtt :D

[ Szerkesztve ]

(#254975) -v- válasza K Norbi (#254965) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk ez tényleg jó lenne szaladgálósnak :K

(#254976) Tsebacsi válasza -v- (#254975) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Utánakötve egy benzinszállító kiskamionnal esetleg :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#254977) focvis válasza syIex (#254953) üzenetére


focvis
veterán

Anno barátnőmnek vettem ilyent, az érdi lejtőn lefelé 185-öt tud, sík úton 168-at. Már ha ez releváns infó. 🤗

(#254978) pit stop válasza K Norbi (#254966) üzenetére


pit stop
addikt

Azért kell ilyen motorral venni: ez már inkább alacsonyan száll, mint gurul ;]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#254979) focvis válasza CactuS (#254970) üzenetére


focvis
veterán

A mostani árcsökkentés óta 1x-2x ismét elgondolkodtam, hogy kéne venni egy 3-ast. Tesztvezetésen nagyon állat volt a long range, nekem csendesek tűnt, igaz csak az Osztyapenkóig és vissza tudtam kipróbálni (kb. max 100 kmh).

A belseje gyenge... :/
Olcsónak nem olcsó, de minden más is durva drága. És inkább ez, mint egy Kia / Hyundai / ID3, mert ebből még lehet "legenda", a többiből kétlem, azok nem keltenek bennem birtoklási vágyat. A műbőr üléseket nehezen emésztem, a kormányt egyből áthúzatnám rendes bőrrel.

Szerk: és persze akkor már LR kéne, de ott van + pici pénzért az Y LR, ami jobban megéri, de valójában egy tatás suv. Nem lesz belőle bolt. :N

[ Szerkesztve ]

(#254980) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tegnapelőtt vettem egy kanna ioncserélt vizet és elgondolkodtam: van itthon egy páramentesítőnk ami főleg a fürdőszobában űzi az ipart, napi 2 liter desztillált(?) vizet simán kivesz a levegőből, és mivel naponta használjuk, tiszta a rendszer. Használhatom az ioncserélt helyett a házilag lefőzött nedűt a hűtőfolyadékban?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#254981) szabonagyur válasza t72killer (#254980) üzenetére


szabonagyur
félisten

Miért lenne desztillált?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#254982) focvis válasza t72killer (#254980) üzenetére


focvis
veterán

Ablakmosóba akár jó lehet, a hűtőfolyadékba viszont nem önteném. Hátha van benne valami szennyeződés, annyit nem ér szvsz a dolog.

(#254983) MasterMark válasza t72killer (#254980) üzenetére


MasterMark
titán

Az nem rendes desztillálás, mivel nem választod szét a különböző gőzöket, hanem mind egy helyre van lecsapatva.

Switch Tax

(#254984) syIex válasza focvis (#254977) üzenetére


syIex
veterán

Na ez már döfi! ;]
Szakadékban hátszéllel kétperc alatt száz akkor. :C

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#254985) t72killer válasza szabonagyur (#254981) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Desztillált víz: elpárologtatod a szutykos vizet majd a párát (amiben már nincsenek sók, egyéb szilárd v magas forrpontú cuccok) vmilyen hűtőfelületen kondenzálod. Ez történik a fürdőszobai körben, a kondenzációs (nem abszorberes) párátlanító egy radiátoros hűtő, amin kicsapódik a pára és lecsorog egy műanyag tartályba. Pont mint a desztillálónál.

#254983: az már frakcionálás (pl pálinkafőzésnél :DDD ). Mondjuk annak az esélye, hogy zuhanyzáskor problémás gőzök kerüljenek a kicsapatott légtérbe, kevés. Más persze ha pl nekiállok hipóval v ecettel takarítani, az megbolondíthatja a rendszert.

#254982: :R , az lesz, ablakmosót többet nem veszek, csak fagyállót.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#254986) szabonagyur válasza t72killer (#254985) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van ilyen eszközöm és pont ilyenre használom, de azért nem nem nevezném desztillált víznek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#254987) t72killer válasza szabonagyur (#254986) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyikünk se mérte ki, mi a cucc, amit a végén kiöntünk a lefolyón, de elméletben bizony az. A tisztasága a gép tisztaságától függ.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#254988) brumi1024 válasza CactuS (#254970) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudom, reinforcement learning, techben nem egy uj elmelet (ebbol diplomaztam), ugyesen implementaltak. Ettol fuggetlenul rengeteg mas (akar elorebb jaro) onvezetessel foglalkozo ceg van, peldanak okaert ott a magyar aiMotive.

[ Szerkesztve ]

(#254989) MasterMark válasza t72killer (#254985) üzenetére


MasterMark
titán

De ha egy klóros vasas, mindenfélés vizet elpárologtatsz abban benne maradnak dolgok nem? Még akkor is ha ezt gyártják. Azért is tisztább az ioncserélt víz a desztilálltnál.

Switch Tax

(#254990) K Norbi válasza t72killer (#254987) üzenetére


K Norbi
addikt

Ilyet már láttam az egyik filmben [link] :DDD

(#254991) -v- válasza K Norbi (#254990) üzenetére


-v-
addikt

Nézd, megmenekültek az audijaid: [link] most már nem tudnak megtéveszteni senkit hogy ez egy S8 :N

[ Szerkesztve ]

(#254992) CactuS válasza brumi1024 (#254988) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez így van. :K Csak a többieknek nincs ekkora flottájuk az utakon - már amelyik földrészen -.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#254993) -v- válasza CactuS (#254970) üzenetére


-v-
addikt

nem igazán tudnak tanulni

Hát én nem tudom mi a faszt tanulnak ezek a teslák :D de ennek a csávónak a csatornájára még az FSD beta megjelenésekor feliratkoztam: [link] - azóta postolja ki az összes új verzióval a teszt köröket, és azóta is pont ugyanúgy a kaliforniai full üres duplasávos napsütötte tökéletesen felfestett hibátlan útminőségű útra nem tud úgy kifordulni meg sávot váltani hogy ne kelljen folyton belenyúni meg noszogatni .. mindig kommentálja is hogy na kell nyomnom egy kis gázt meg megint nem akar menni bele kell nyúlnom stb. szerintem tiszta szégyen ez még mindig :D

Nézd meg mi a faszt csinál ez :D [link] sima jobbrakanyarodás kis ívben a szélső sávban és nem bírja megoldani hogy sávban maradjon és ne menjen át félig a másikba .. van videó ahol azért kell belenyúlnia mert annyira levágja kanyarodáskor az ívet h majdnem nekimegy a pirosnál álló autónak emiatt :D

[ Szerkesztve ]

(#254994) CactuS válasza -v- (#254991) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Wtf, nem mérés link? :DDD

Nekem ez úgy néz ki, mintha egy Citroent elkapott volna egy új Kia Niro. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#254995) CactuS válasza -v- (#254993) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát lehet ez is olyan, mint az X6M, nem való mindenkinek. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#254996) t72killer válasza MasterMark (#254989) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vas nem gond, a klór már lehet. De ha tényleg klór van a vízben és nem légbuborék, akkor azt nem zuhanyzónak, hanem gázkamrának hívják :DDD .

Nomind1, a motorba akkor nem megy a cucc :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#254997) szőröscica válasza t72killer (#254996) üzenetére


szőröscica
addikt

Mi vasaloba hasznaljuk ezt, nyaron pedig a klima kondenzvizet. Autoba nem mernem azert betenni, max az ablakmosoba.

(#254998) BigBlackDog válasza t72killer (#254985) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért a páramentesítőben van még némi "élő" maradék is. Havonta-kéthavonta van takarítva, de így is eszméletlen mennyiségű "takony" tud összegyűlni a hőcserélőn és környékén. A tartályba meg innen jut el a víz.

(#254999) t72killer válasza BigBlackDog (#254998) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , jogos, lassan aktuális is egy nagytakarítás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#255000) K Norbi válasza -v- (#254991) üzenetére


K Norbi
addikt

Mi ez a Suv? :DDD
Inkább egy M340i

Ennek már ellehet rúgni :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.