Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Klasszikus Doom

Hozzászólások

(#1) ClassicDoom


ClassicDoom
csendes tag

A Doom egy számítógépes játék, amelyet 1993-ban adott ki az id Software. Egyike az első belső nézetű lövöldözős játékoknak (FPS), s újításaival fontos mérföldkőnek számít a számítógépes játékok, különösen az FPS-ek történetében. Ál-háromdimenziós[1] grafikája kimagasló minőségű volt megjelenésekor és úttörő szerepet játszott a többszemélyes játékmódok elterjedésében. A GameSpy 2004-es szavazásán az iparág szakértői minden idők legnagyobb játékának választották.

Először shareware formában jelent meg és közel két év alatt 10 millióan töltötték le különböző FTP szerverekről.[3] Népszerűsége elősegítette a játékos-szubkultúra terjeszkedését, továbbá nagy hatással volt a játékiparra is, ami az 1990-es évek közepétől a Doom hatására fedezte fel igazán az FPS műfajt. Kritikusok szerint grafikája és interaktivitása miatt a játékot nagymértékű erőszakosság jellemezte megjelenésekor, s addig míg meg nem jelent a játék, sohasem volt ilyen a videojátékok körében.
Az első részt több kiegészítő csomag és folytatás is követte, mint például a Doom II: Hell on Earth (1994), a The Ultimate Doom (1995), a Master Levels for Doom II (1995) és a Final Doom (1996). Eredetileg PC-re és az akkori DOS operációs rendszerre adták ki a játékot, de később 9 konzolra és PDA-ra is megjelent.

Fegyverek

Nyolc fegyver áll a játékos rendelkezésére. A játékos csak egy pisztollyal és egy bokszerrel rendelkezik a játék elején, de később erősebb fegyvereket is felvehet, mint például a láncfűrészt, a rakétavetőt, a vadászpuskát vagy a BFG 9000-est, amely a játék legerősebb fegyvere. Elszórva találhatóak a pályákon hátizsákok és életmentő egységek, amelyek a játékos sebzését növelik, továbbá segélycsomagokat is fel lelhet (mint például a Soul Sphere, magyarul a Lélekgömb), amelyek 200%-ra is felvihetik a játékos életerejét. A játék elején öt nehézségi szint közül lehet választani, de az ellenfelek és a fegyverek változatlanok, csak a sebzési erők módosulnak.

Fejlesztő id Software
Kiadó id Software, GT Interactive
(Windows, Mac)
Activision
(GBA, XBLA)
Atari
(Jaguar)
Sega
(Megadrive 32X/Genesis 32X, Saturn)
Virgin Interactive
(Playstation, Linux)
Valve Corporation
(Steam)
Kiadási dátum 1993. december 10.
Korhatár ESRB: M
ESRB: T (GBA)
BBFC: 15
OFLC: MA15+
PEGI: 16+
Műfaj Túlélőhorror, FPS, sci-fi
Motor Doom-motor
Platformok PC (MS-DOS)
További 36 platform
Tervező John Romero
Sandy Petersen
Tom Hall
Bobby Prince (zeneszerző)
Verzió 1.9
Játékmódok Singleplayer, multiplayer
Adathordozó 3½" floppy, 1 CD
Rendszer-
követelmény 386-os CPU, 4 MB RAM
Irányítás Billentyűzet, egér (opcionális)

Letöltés: DoomPack
Ha nem működik a felső link:Link2

Tartalmazza:
*DOOM

*Doom 2

*Final Doom

*Doom The Plutonia Experiment

*Doom Evilution

*Doom Ultimate

[ Szerkesztve ]

(#2) Rebell válasza ClassicDoom (#1) üzenetére


Rebell
senior tag

Nem semmi hogy 1ik pillantról a másikra hogy törnek fel az emlékek.

Mennyit toltam ezt a 486os és késöbb az 5x86-os gépemen. (Asszem 12körül voltam.)
Felváltotta a Nintendo és megadrive korszakos Gameket.
Visszagondolva tényleg ez volt az első erőszakos Horror Game abban az időszakban.
És persze utána a Duke3D. (Mekkora volt) :DD :DD :D :C

(#3) ClassicDoom


ClassicDoom
csendes tag

bocsesztok véletlen windows telefonos linket adtam

Ez a Jó itt

De ez tartalmazza a legelső Quaket is!

[ Szerkesztve ]

(#4) Dillon


Dillon
tag

Használ valaki zdoom-ot, DoomLegacy-t vagy hasonló WAD file-okon alapuló "kliens" progit? Én mostanában vadászok ezekre, bár az eredeti Doom 3-hoz használtam még a ClassicDoom modot is, amivel a Doom 3-as engine alatt lehetett nyomulni a Doom első részével.

MOD: a kezdő hsz-ből kimaradt Carmack mester és ha jól tudom Dave Taylor és Adrian Carmack is az id tagja volt akkoriban.

[ Szerkesztve ]

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5) Dillon


Dillon
tag

Nagy nehezen sikerült összevadásznom a Doomsday progihoz a hozzávaló textúra pakkokat. Illetve remélem, mindet :) Ilyen lett az eredmény: .
Holnap nekiállok sötétben, hangerővel, zárt ajtók mögött ;]

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6) ClassicDoom válasza Dillon (#5) üzenetére


ClassicDoom
csendes tag

nem tudsz adni linket honan lehet letölteni?

(#7) iNfAntRy


iNfAntRy
senior tag

Áh doom II hell on earth Pwns! Még ma is játszom vele néha. Mostanában az a célom, hogy végigmenjek a 30pályán mentés nélkül.

Galaxy Tab 4, Galaxy S20FE

(#8) Vladi válasza ClassicDoom (#6) üzenetére


Vladi
nagyúr

Doomsday:
Kell az engine. Meg van egy szép beállító, betöltő program, a Snowberry.
De hozzá kell adni pár addont, attól lesz ilyen új grafika is.

Amúgy megy vele az összes doom, hexen és heretic is. Igaz kell a .wad fájlok. De azért jó tudni, hogy a wad fájlok még jogvédettek. :U

(#7) iNfAntRy:

1-2 végigvittem ultra violence-n. ;]

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#9) iNfAntRy válasza Vladi (#8) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Az szép teljesitmény! az a baj hogy probalom ugy csinálni mint az a csávó a videón aki 18 perc alatt végigviszi a 30pályát UV.en.
Szóval speedrunban eljutok a level 9ig kb 14 perc alatt, de aztán gyakran hibázom és megdöglok 9es palya körül a siettség miatt.
Majd ha vége a vizsgaidöszaknak nem sietek és megprobalom a 30at nyugodtan lassan mentés nélkül :)

Galaxy Tab 4, Galaxy S20FE

(#10) Vladi válasza iNfAntRy (#9) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ja az még az egér nélküli világ volt. Amúgy doomsdayjel lehet egérrel játszani, meg ugrani. Gyakorlatilag egy quake1 engine alapon csinálták meg. Ha jól értettem.

Ááá most rámjött újra a doomozhatnék. :O :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) ClassicDoom válasza Vladi (#10) üzenetére


ClassicDoom
csendes tag

a Doomsday be már az egeret si kell hazsnálni? :F

(#12) Vladi válasza ClassicDoom (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen így van. Lehet nézelődni fel le. :K Balra jobbra. :N
Modern megjelenést kapott az egész. Viszont a hangulata nem változott. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) ClassicDoom


ClassicDoom
csendes tag

Letöltöm:D

(#14) SajtosKenny


SajtosKenny
csendes tag

Nagyon Tetszik ez a Doomsday. :DD

(#15) SajtosKenny


SajtosKenny
csendes tag

Nem tudnád linkelni a legjobb addonokat?meg hogy nincs véletlenül célkereszt addon?

(#16) Vladi válasza SajtosKenny (#15) üzenetére


Vladi
nagyúr

Addonok itt vannak. Rövid leírás is van hozzájuk. Most hirtelen nem tudom mi minden kell.
Célkeresztet tudsz az alapban is beállítani:
Options - hud - cross

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) SajtosKenny


SajtosKenny
csendes tag

Kössz és az ugrás a melyik gomb?

(#18) ClassicDoom válasza SajtosKenny (#17) üzenetére


ClassicDoom
csendes tag

Nézdmeg options -controll

(#19) ClassicDoom


ClassicDoom
csendes tag

Kinek milyen Wad fájljai vannak?

(#20) ollie válasza iNfAntRy (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És még azt mondják, hogy a mai játékok rövidek. :)

(#19) ClassicDoom: teljesen mindegy, mert még jogvédettek.

[ Szerkesztve ]

***

(#21) Vladi válasza ollie (#20) üzenetére


Vladi
nagyúr

link ;)

Láttam már ennél gyorsabb videót is, csak most nem lelem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#22) ClassicDoom válasza Vladi (#21) üzenetére


ClassicDoom
csendes tag

Elég gyors.

(#23) ClassicDoom


ClassicDoom
csendes tag

Playstation 1 -en mien a multyplayer doom1 be?(ugytudom van)

(#24) ClassicDoom


ClassicDoom
csendes tag

Megszereztem playstation 1 re a: Doom és a Final doom-ot nagyon jó:D:DD

[ Szerkesztve ]

(#25) Dillon


Dillon
tag

Happy Birtday Doom! :C :R

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#26) SajtosKenny válasza Dillon (#25) üzenetére


SajtosKenny
csendes tag

a Doom Hány éves?

(#27) feka007 válasza SajtosKenny (#26) üzenetére


feka007
nagyúr

18 asszem

(#28) SajtosKenny válasza feka007 (#27) üzenetére


SajtosKenny
csendes tag

Fuhh ennyi ideig nem emlegettek egy játékot.mindegyik elveszett a semmibe , ez kivételesen nem:D :)) :DD

(#29) joccadoki válasza SajtosKenny (#26) üzenetére


joccadoki
senior tag

a doomot 94ben adták ki

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#30) danati


danati
senior tag

Első gépemen ezzel a játékkal játszottam, ma meg már a PDA-on nyomom vele. Unaloműzőnek még mindíg tökéletes. :D

(#31) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Steam akció keretében megvettem az id Super Pack-et, benne a Doom részekkel s felújított grafikával szeretném játszani a Master Levels for Doom 2 kiegészítést, a GZDoom segítségével.
A gond az, hogy ennél a játéknál bejön egy DOS-os menü és onnan lehet kiválasztani, hogy melyik pályát indítsa el, ha megadom valamelyik wad fájlt a gzdoom-nak akkor hibával leáll.
Találtam egy leírást hogyan lehetne életre kelteni, de ez számomra nem elég részletes, megcsináltam azt a pár lépést amit írnak, beleraktam a módosított wadokat a zip-be és utána hogyan tovább?
Átnevezem wad-ra és azt adom be neki?
Ezt próbáltam, de csak a sima Doom 2-öt indította el, betallóztam neki mint plusz fájlt, amint a texture pack-el is csináltam, de akkor meg csak fekete képernyő jött be.
Hogyan lehetne működésre bírni?

(#32) joccadoki válasza birno (#31) üzenetére


joccadoki
senior tag

aki ezt el szeretné kerülni az használja a doomsday enginet

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#33) birno válasza joccadoki (#32) üzenetére


birno
addikt

Azzal tényleg nagyon frankón működik, köszi! :R

(#34) joccadoki


joccadoki
senior tag

a doom 95 szerintem full a DOS edition windows copyja.Grafikai különbség nincs:( (kipróbáltam)

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#35) joccadoki válasza danati (#30) üzenetére


joccadoki
senior tag

ez egy korrekt cumó mire van???

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#36) danati válasza joccadoki (#35) üzenetére


danati
senior tag

Windows alapú PDA-ra van. 03-tól 6.5-ig próbáltam, ment mindegyiken.

(#37) joccadoki válasza danati (#36) üzenetére


joccadoki
senior tag

káros nekem symbian uiq3-ra kéne mondjuk van egy legacy csak nem indul

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#38) joccadoki válasza joccadoki (#37) üzenetére


joccadoki
senior tag

w960on megcsináltam naggyon jó

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#39) SajtosKenny


SajtosKenny
csendes tag

Mikor lessz Doom IV?nem tudjátok?

(#40) RoBorg válasza ClassicDoom (#3) üzenetére


RoBorg
tag

Hm...úgy tudom ezek nem abandonware-ek, kereskedelmi termékek...azaz a linked warez.

(#39) SajtosKenny : Sokára. Előbb a Rage jön, s majd esetleg utána.

[ Szerkesztve ]

(#41) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Jövő hétvége felé, a vizsgák után volna kedve valakinek felnézni ZDaemonra vagy Skulltagra? Rég nem multiztam és most kedvet kaptam hozzá. Kb. egy éve nem játszottam, szóval nem vagyok tájékozott az új mapokat illetően. Ha van valami ütős Coop wados szerver, ott lehetne hentelni. :K

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#42) nem_tom válasza JetiRulez (#41) üzenetére


nem_tom
őstag

Én csatlakozom! De akkor inkább ZDaemon. A Skulltag nem nagyon jött be nekem, hiába fejlettebb meg minden. Valamiért nem szimpatikus. :)

(#43) JetiRulez válasza nem_tom (#42) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hát péntek van "embörök". Felrakom mindkét klienst és majd írtok, ha nektek is van kedvetek jönni. Keresünk egy jó szervert közösen.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#44) JetiRulez válasza JetiRulez (#43) üzenetére


JetiRulez
őstag

Fejlemények: Ma már szerintem nem jövünk fel játszani, mert bejött egy esti filmnézés. Jó jó tudom! Látom, hogy a nagy tömeg most kicsit fel van háborodva, de oda se neki! ;]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#45) joccadoki válasza JetiRulez (#44) üzenetére


joccadoki
senior tag

a kérdés az az hogy jön a klasszikus doomhoz?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#46) JetiRulez válasza joccadoki (#45) üzenetére


JetiRulez
őstag

Hozzájön, mert a klasszikus Doom játékok multiplayer kliense.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#47) SajtosKenny válasza RoBorg (#40) üzenetére


SajtosKenny
csendes tag

shareware

(#48) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Azt hiszem jövőhéten esténként nincs programom. Akinek van kedve, küzdjünk meg egymással, vagy a szörnyek hadával!
ZDaemon klienst letölteni, Doom játékok WAD fájljait betallózni és keresni vagy indítani egy jó szervert.
Hogy eredeti pályákon vagy egyéni mappackkal toljuk, az teljesen mindegy. ;)

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#49) theartofdota


theartofdota
tag

(#50) Cthulhu


Cthulhu
csendes tag

Sziasztok Doomosok! ha nem bánjátok csatlakozom énis a körötökhöz :DD Zdaemonon megtalálható vagyok bármikor :R

" A világ tényleg vicces, de a vicc poénja az emberiségen csattan. "

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Klasszikus Doom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.