Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#202701) Qru válasza focvis (#202690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk a S/S jó tesz a fogyinak cserébe az olajcsere ciklusát jól lerövidíti. Az első cseréig nem használtam és 27k km-nél kellett cserélni (rugalmas intervallumon vagyunk). Most 22k km-t ír rá a BC.

#nincsbennetarcsi

(#202702) focvis válasza Qru (#202701) üzenetére


focvis
veterán

Az S/S-t mostanában nem használom (= kilőve), városban segít kb. 1-1,5 litert. Cserébe feltételezem, hogy az akku kopik erősebben, ill. az önindító is hiába erősített.

Kb. egy hónapja állítottam át rugalmas intervallumra, így az enyémben nem vagyok biztos. Pár hét múlva cserélem az olajat 15-16 ezer után. (Úgy tervezem, jövő őszig megtartom a járművet. A hogyan továbbról fogalmam sincs. Power kell, hatótáv kell.)

(#202703) Qru válasza focvis (#202702) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Városban nagyon jól kordában lehet tartani vele a fogyit. :K Igen de az akku-önindító az nem az én gondom, annyi hogy a tréleres számát elmentettem gyorshívóra. :DDD
Sajátban viszont nem használnám a S/S-ot az tuti, pont ezek miatt.

Ha ezek mellé nem akarnál gyorsan is kanyarodni akkor arra jó lett volna a V60 D6. Bár a márkánál maradva: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#202704) kisza25 válasza Qru (#202695) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az enyémnek elektromos hatótávja van, ~600km :P csak 45 literes a tank és 7+ litert fogyaszt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#202705) stickermajom válasza Qru (#202703) üzenetére


stickermajom
addikt

Az enyémbe még lehetett választani, hogy kell-e, az akku-önindító duó miatt nem kértem én sem. Illetve, az S/S verziót M22 váltóval szerelik, aminek 220Nm a maximális nyomatéka, ezért azokban a verziókban korlátozták is 235-re, de akkor sem tűnik egy életbiztosításnak. Cserébe az M32 többet forog hatodikban, ezért nagyobb a fogyim. Sehogy se jó. :D

(#202706) MC Pite válasza Qru (#202703) üzenetére


MC Pite
veterán

Így is úgyis drága akku kell S/S-os autóba, én használom. Legalább a drága akku felárát termelje ki; meg amúgy is, erre méretezték a rendszert. :)
Sőt, az a fura hogy a Megane nem áll le ha megállok. :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#202707) kisza25 válasza focvis (#202702) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

vegyél egy i20N-t, most ajándék sperrel 8M Ft :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#202708) Qru válasza kisza25 (#202704) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi se nagyon megy el 700 km-nél többet.

#nincsbennetarcsi

(#202709) Qru válasza stickermajom (#202705) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor cseréld át a fogaskereket és kész. :))

#nincsbennetarcsi

(#202710) Qru válasza MC Pite (#202706) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Városban azért is jó, mert ha bebambulok akkor a motorindításra felriadok (automatice indít ha az előtted álló megmozdul). :D

#nincsbennetarcsi

(#202711) focvis válasza kisza25 (#202707) üzenetére


focvis
veterán

A mai világban nem is rossz ajánlat. :K

Jelenleg a km-eim javát autópályán teszem meg, oda kicsi / zajos lenne. Majd nyugdíjas koromban nézek valami hasonló zsebrakétát. :D Balatonra járni elég (50 km), a suttyókat lazán lenyomom vele, és akkorra kell majd az automata váltó.

Jut eszembe! Tegnap este láttam - immár másodjára - "A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt" c. svéd filmet, nekem nagyon tetszett másodjára is - megvan könyvben, majd elolvasom.

(#202712) Qru válasza kisza25 (#202707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

6,7 sec alatt van 100-on. Az azért komoly. :K

#nincsbennetarcsi

(#202713) e.vid válasza stickermajom (#202705) üzenetére


e.vid
senior tag

Viszont S/S mellett nincs kettős tömegű lendkerék.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#202714) stickermajom válasza e.vid (#202713) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, de az egy 4 hengeres benzinesnél gyakorlatilag tök mindegy, nem lesz baja.

(#202715) kisza25 válasza focvis (#202711) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ebben a videóban Pista bemutatja, (8:30- tól),de csak pár percre, majd lesz vele teszt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#202716) Integrale válasza kisza25 (#202715) üzenetére


Integrale
veterán

A Mirai nagyon kéne hagyományos hajtással, kvajól néz ki.

"Bad reklám is reklám too"

(#202717) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Egy kis történet:
Van egy családi, életének nagy részében második autóként használt 2003-as Ford Focus, van benne 107 ezer km ;] . Pár éve befogtam minden napi használatra az autót és több mint 1 hónapja volt vele egy kicsúszásom, elszálltam vele egy amúgy jelentéktelen,de vizes kanyarban. (most mikor voltam felrakatni a nyárit, a gumis jelezte, hogy vállalhatatlan állapotban voltak már a télik). Jópár hét karosszériásnál töltött idő után visszanyerte régi pompáját az autó, szerencsére a motortérben nem sérült semmi, ajtók törtek, első lökhárító szakadt le, szóval összességében elköltöttem rá kb 350 ezret fényezéssel együtt. Úgy voltam vele, hogy ismerem az autót, a motor nagyon megbízható, megér ennyit visszahozni az életbe.
Igen ám, de azért a hátsó guminál kapott ütést az autó a kipördülésnél, úgyhogy jött is a futómű probléma. Elindultam vele egy 60 km-es útra és azt vettem észre, hogy ha egyenesen megyek, akkor a kormány jobbra el van fordulva, elég szokatlan volt, más problémát semmilyen sebességnél nem érzékeltem. Másnap elvittem azonnal a futóműveshez, jött amire számítottam: Hátul nem tudják beállítani, mert alul minden szét van rozsdásodva, csavarok, silentet kell cserélni, hosszlengőkarban hullám van. Ha elkezdik csinálni, elmehet 100 ezertől több százezerig is, mivel minden rozsdás, sok munkaóra lehet.
Jeleztem, hogy akkor én jó nagy marha voltam, hogy ennyiért rendbehozattam, mert két évet szeretném még biztonságban használni, míg veszek egy újat, de lassan ráköltöm egy jobb állapotban lévő használt árát. Mondta a szaki, hogy egyébként ez így nem balesetveszélyes, de főleg a bal hátsó gumim sokkal jobban fog kopni a kelleténél, de ennyi évet el lehet menni vele, max le kell majd cserélni a hátsó gumi(kat). Így hát beállíttattam az elsőket, a kormány így rendben van, középállásban megy egyenesen az autó.
Megmondom őszintén kicsit nagyon félek viszont. Nem akarok megint kirepülni egy kanyarban és kockáztatni az életem, azonban most tényleg nincs több pénzem télig.
Mit gondoltok ezekről az értékekről? Ti mernétek így, a fentiek ismeretében használni az autót?

[ Szerkesztve ]

(#202718) barnam_ válasza tepenzed (#202717) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez tipikusan olyan, hogy a sosem bolygatott futómű évek alatt össze rozsdásodik, és végül állíthatatlan lesz.
Mivel a Focus ugyebár hátul több lengőkaros, jó pár szilentet és lengőkart venni kell, de többszázezer elég sok lenne érte, szerintem olcsóbban is ki lehet hozni. Kezdésnek utánanéznék, hogy mennyibe kerül egy hátsó futómű felújító készlet (kauffer, Kovács autó pl.).

Tudva hogy gatya a hátsó futómű, a következő városon túlra nem szívesen indulnék el vele.

(#202719) molnarpeter válasza tepenzed (#202717) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Keresnék jó állapotú bontott futómű dolgokat "csomagban" egy az egyben cserélni talán olcsóbb és egyszerűbb így, hogy csak 2 évre tervezel (fele annyi csavart elég bolygatni, stb).

[ Szerkesztve ]

(#202720) Qru válasza tepenzed (#202717) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hátsó totál rottyon van. A gyari érték több mint duplája. Ezzel max alacsony tempóval városon belül mernék menni én is.

#nincsbennetarcsi

(#202721) MasterMark válasza tepenzed (#202717) üzenetére


MasterMark
titán

Ez állítható hátul egyébként? Az összetartást lehet általában állítani hátul, ez is olyan? Mert akkor csak a csavart kell letörni, új állítócsavarok és akkor úgy be lehet állítani. Kivéve ha tényleg deformálódva van bármelyik lengőkar, mert akkor nem biztos, hogy lehetséges csere nélkül.

Switch Tax

(#202722) kisza25 válasza Integrale (#202716) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja az nagyon adja, de így is, úgy is annyi pénz lenne amennyit nem adnék autóért

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#202723) Stylewars_kp válasza tepenzed (#202717) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Két ismerősöm is így járt így mindkettő 150 körül "megúszta". Az volt a sok (drága) amíg szétszedték, több csavart lángvágóval szedték le.

(#202724) MC Pite válasza tepenzed (#202717) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezzel a hátsó futómű geóval megint nagyon könnyen elfogod dobni :(
Ha szedán, még könnyebben.
Bontottat nem tennék fel, hasonló szopás lehet vele.
Csere, rendberakás, újra.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#202725) gooool válasza focvis (#202711) üzenetére


gooool
őstag

Én először könyvben olvastam, úgy sokkal jobb, mint maga a film, de tegnap én is megnéztem azért még egyszer, ha már adták. :)
Van könyvben második része is, arról sajnos nem tudok nyilatkozni...

Üdv, Balázs

(#202726) tepenzed válasza MC Pite (#202724) üzenetére


tepenzed
őstag

Köszönöm mindenkinek, meggyőztetek, így parkoltatom, míg találok jó áron szerelőt (itt 15 ezres óradíjjal dolgoznak, ezért mondta, hogy elmehet akár 300 ezerig is, nem tudja mennyit kell a rozsda miatt szenvedni vele, alapvetően az alkatrészek (ha vannak), árban nem vészesek.

[ Szerkesztve ]

(#202727) focvis válasza kisza25 (#202715) üzenetére


focvis
veterán

Köszi, megnéztem, cuki gép, manapság tényleg megéri 8-ért.

#202725 gooool: Köszönöm a visszajelzést, nyaralásra igyekszem bekészíteni a könyvet. 👍

[ Szerkesztve ]

(#202728) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Hetvege elotti gyarudvaron parkolos :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#202729) MC Pite válasza Snoop-y (#202728) üzenetére


MC Pite
veterán

Hétvége előtti Aldi udvaron parkolós [link]

;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#202730) Snoop-y válasza MC Pite (#202729) üzenetére


Snoop-y
veterán

:C :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#202731) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Tankolni kellene, de nem látok se MOL, se OMV aktuális nyereményjátékot.
06.14.-től lesz a MOL-nál, hétvégén nem tervezek sokat menni, simán ki fogja bírni addig.
Vagy küldjem tele OMV puruttya 95 benyával? Hadd szokja, mert ~470 Ft/literért még egyszer nem fogok tankolni 100 benyát, kivéve ha nyereményjáték van. :D

[ Szerkesztve ]

(#202732) szőröscica válasza grizlisandor (#202731) üzenetére


szőröscica
addikt

Csak az Auchan 95. :)
Kivéve, ha valami sportmotorod van, mert akkor Auchan 98!

(#202733) grizlisandor válasza szőröscica (#202732) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sajnos itt felénk nincs Auchan kút, se Auchan, bezzeg a szomszéd megyeszékhelyeken mind van (Debrecen, Szolnok, Szeged). :U

Pedig egy régen parlagon hagyott területre bejelentették, hogy költözik valami élelmiszerlánc, mondtam is milyen jó lenne, a kút miatt. Hát inkább Élésker csinál oda egy központot, mikor 100 méterre van 1000 éve boltjuk. :W

(#202734) hacki87 válasza grizlisandor (#202733) üzenetére


hacki87
senior tag

Aldi kút sincs ??? Nálunk csak pár forinttal drágább mint az Auchan kút!

(#202735) Dluinet válasza grizlisandor (#202733) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ahogy néztem Auchan kút Budapesten kívül csak Székesfehérváron, Kecskeméten, Szolnokon, Szegeden és Debrecenben van. Egész Dunántúlra egy darab kút jut, az is a budaörsi kutjuktól 55 km-re.
A 10 éve "ideglenes" Pláza Stop miatt, nem is lesz egyhamar máshol Auchan.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#202736) Qru válasza grizlisandor (#202733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mehet a puruttya. Majd megszokja. :D

#nincsbennetarcsi

(#202737) grizlisandor válasza hacki87 (#202734) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sajnos nincs a közelben. Ahogy elnézem nincs is sok az országban, BP-n 2 db, 1-1 db Pápán, Baján. :DDD

(#202735) Dluinet:
Szomorú. :O

(#202736) Qru:
Nem nézted, hogy jövőhét hétfőtől a MOL-nál majd egy Ford Mustang-ra és napi 5 pénznyereményért lehet tankolni? :DDD

Végső megoldásként tankolok bele puruttyát kétezetért, majd kiaprózom a kasszánál tesvíresen. ;]

(#202738) bitpork válasza Dluinet (#202735) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Oda kell költözni ahol van puruttya kút! Vicc de hozza zajban és méterben amit a Shell nyál. Csak olcsóbb cca 50 Ft.tal.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#202739) Qru válasza grizlisandor (#202737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aa, egy EcoBoost-al nem egetnem magam. :D

#nincsbennetarcsi

(#202740) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Holnapi, szombati napon Sóskút-Zeg útvonalat merrefelé érdemes szerintetek megtenni? M7 vállalható lesz még hét-fél nyolc körül?

(#202741) cappa72 válasza Qru (#202739) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nana! :DDD Az érzékeny lelkületű fórumtársak érzékenyek vagyok ilyenekre! (nem elírás volt, ahogy írtam!)
Nyerni egy kis Dacia-t is szívesen nyernék. De eddig sosem sikerüt.

Mustang az jöhet(ne), tetszik a lányomnak. :K

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#202742) Stylewars_kp válasza Dluinet (#202735) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Győrben is van, ráadásul önkiszolgáló.

(#202743) Dluinet válasza Stylewars_kp (#202742) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az nem Orange?
Auchan oldalán nem választható győri kút.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#202744) tboldi válasza Stylewars_kp (#202742) üzenetére


tboldi
nagyúr

Győrben tudtommal nincs Auchan kút, csak a bolt a plázában.

(#202745) Kickass


Kickass
őstag

Eladtam ma a Mercit. Juppi
Kiváló ügynök volt

Ellenben sikerült elbaxni az adásvételit véletlenül elirtam az alvázszámot (egy szám duplán került bele). Irjunk ujat mielőtt a csávó beszopódik vele vagy úgyse érdekli a kutyát se?

Mintha az rémlene hogy az ügyintézők nem nagyon foglalkoznak az adásvételivel a hivatalos adatokat a hivatalos dokumentumokról másolják(sz.ig., törzskönyv ilyesmi)

és talán mostmár a jó topikba is sikerült beirni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#202746) Integrale


Integrale
veterán

Heti fogyasztas. 438 km, 29 lityi. M0, orszagut, es Bp csucsforgalom nelkul (kiveve ma, mert beszoptam az M5 bevezetôt. Vinnem kell magammal kannat Sopronba menet, hogy leengedjem amit termel. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#202747) rbalint88 válasza Kickass (#202745) üzenetére


rbalint88
addikt

Majd a jogaszok megmondjak jo-e ugy, en kisatiroznam a duplikalt szamot, ezert nem irnek ujat. Foleg ha messzirol jott a vevo.

(#202748) focvis válasza BigBlackDog (#202740) üzenetére


focvis
veterán

Talán, nem tudom biztosra, képtelenek vagyunk 10 óra előtt elindulni. :N

Ma 17-kor indultunk otthonról Balatonra. A dugó vége az IKEA-ig ért. ☠️ Inkább mentem Bicske felé, majd Szfvár, 8-as, 77-es. Közel 3 óra, 200 km. Nem számít, hogy hosszabb az út, csak ne a dugóban tötyörögjek. Amúgy pedig szép útvonal. Fogyi kb. "lendületes családapa" tempóban 6,2. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#202749) 6030D válasza focvis (#202748) üzenetére


6030D
Ármester

Valami égő buszt vagy mit mondtak be a 18-as km-nél, meg hogy sor van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#202750) stickermajom válasza BigBlackDog (#202740) üzenetére


stickermajom
addikt

Érdnél még nem szokott dugó lenni 7 körül.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.