Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#202751) focvis válasza Kickass (#202745) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok!
Gondolom dolgozó embernek ment, én inkább javítanám valahogy.

(#202752) Tsebacsi válasza cappa72 (#202741) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha valaki még egyszer azt mondja kumisz ekobúszt... :D
Elengedtem, most az elektronokkal kelek - fekszem :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#202753) Kickass válasza rbalint88 (#202747) üzenetére


Kickass
őstag

&focvis

Hátha látja akkor vki pl Magnum.

Igen magánszemély meg nem is 'szia uram' :D szerencsére annyira nem jöttek messziről. Már felajánlottam egy félutas találkát ha nem akarja kisatirozni. Félek ha kifog egy ügyintézőt megszivatják aztán az áritasi időből is kifut.
Ráaádasul nem indigós hanem én nyomtattam (formailag/tartalmilag ugyanaz, vki linkelt hasonlót itt korábban).

(#202754) kisza25 válasza Kickass (#202745) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kutyát se fogja érdekelni, a forgalmit és törzskönyvet nézik
Nálam is elrontottuk

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#202755) bitpork válasza Kickass (#202753) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nem lesz szerencséd Gizike a hibásat is beleírja az új okmányokba és majd 10 év múlva mehetsz tanúskodni :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#202756) grizlisandor válasza Qru (#202739) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem mondta senki, hogy kell. :D

Ismerősék mesélték, hogy volt egy srác megnyerte a Fehován a fődíjat még évekkel ezelőtt, egy új Swift-et. Ment is átvenni az autót, mondták neki, hogy az új ár 90%-ért hagyja itt és utalják neki a pénzt. Alkudozott, hogy legyen több, de nem mentek bele. Így hazavitte, használta, majd eladásra adta a fejét, hónapokig árulta, mert az új árán adta, végül az új ár 60%-ért tudta eladni. :DDD

(#202757) BigBlackDog válasza focvis (#202748) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ #202750stickermajom: :R Hasonlóképpen vagyok én is; nem baj, ha hosszabb, csak inkább haladjunk. Volt, amikor M1 felé szoktam menni, sokkal hosszabbnak még arrafelé sem mondanám.

[ Szerkesztve ]

(#202758) Qru válasza cappa72 (#202741) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkabb az ara kene.

#nincsbennetarcsi

(#202759) rwin5


rwin5
őstag

Sziasztok!

Alábbiban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan zajlik az ügyintézés, hátha valaki itt okosabb nálam. :D

Édesanyámnak van egy ezer éves autója, amiről most sikerült meggyőzni, hogy most már ne használja tovább, a probléma vele az alábbi.

Június 4-én lejárt a műszaki engedélye. Ha jól olvastam akkor a veszélyhelyzet miatt még "érvényes" a műszakija, viszont azt olvastam, hogy átíratásnál kérik a műszaki vizsgát :F Az autótól csak szabadulni akarunk, hogy ne foglalja a helyet tovább a garázsban, és eladásnál az megnyugtatóbb lenne ha a vevőnek ezt pontosan el tudnám magyarázni, hogy mi jelenleg az ügymenete. Viszont mi már nem akarunk pénzt költeni rá, mert többe van a költség, mint amennyit mi összesen kérnénk érte (~100e ft)

Tehát a 2 fő kérdés, hogy akkor elméletben még van rá érvényes műszaki és átírni csak akkor tudja a vevő ha van rajta műszaki, de akkor ahhoz meg kellene édesanyám közreműködése, révén, hogy még ő a tulaj? Vagy ha már meg van az adás-vételi akkor már tudja intézni azzal az új tulajdonos?

Köszönöm! :R :R

(#202760) Qru válasza rwin5 (#202759) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meghatalmazassal te is le tudod vizsgaztatni (sok helyen nem is kerik amugy).

Atirashoz kell az ervenyes muszaki (es kgfb de az a vevo dolga).

#nincsbennetarcsi

(#202761) rwin5 válasza Qru (#202760) üzenetére


rwin5
őstag

Tehát, ha jól értem akkor az adás-vételi mellett írjunk egy meghatalmazást is a vevő részére a műszakival kapcsolatban? Bár ha jól értem, akkor a vevő meg ebben az esetben rosszul jön ki, mert nem tudja átírni a műszaki erejéig az autót, akkor meg fedezetlenségi díja keletkezik neki a kgfb miatt, amíg ezt ügyintézi :U Át kell ezt még gondolni, csak mi se akarunk sokat vesződni vele.

(Mi nem akarjuk már vizsgáztatni, mert nem akarunk rá költeni semmit).

Köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#202762) rwin5 válasza rwin5 (#202761) üzenetére


rwin5
őstag

Szerk: ha meg költünk rá és levizsgáztatjuk, akkor tudom, hogy oda lyukadunk ki, hogy anyám megtartja inkább, mert nála van már 20 éve. :DDD

(#202763) bandus válasza rwin5 (#202761) üzenetére


bandus
veterán

ez egy felesleges kockazat, ha egyaltalan lehet ilyen meghatalmazast irni. mi van ha kiderul a muszakinal, hogy valami nem klappol es ra kell meg kolteni 300 ezret? csinaltasd meg a muszakit es hirdesd meg. esetleg ne szolj rola anyukadnak, hogy megvan, csak elviszed egy probakorre eladas elott ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#202764) MasterMark válasza Qru (#202760) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy-hogy kell? Akkor egy műszaki nélküli autót nem lehet megvenni? Vagy ki kell vonatni a forgalomból ideiglenesen és csak akkor lehet?

Switch Tax

(#202765) molnarpeter válasza MasterMark (#202764) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Forgalmit nem kapsz újat, de amúgy simán nevedre kerül.

(#202766) rwin5 válasza bandus (#202763) üzenetére


rwin5
őstag

Az lesz az, megbeszéltem most a tanácsok után, hogy megkérdezzük autószerelőt, hogy mennyi pénzt kéne ráfordítani, hogy átrugdossák, utána meg minimális összegért eladjuk, hogy felszabaduljon a garázsból. :R

Köszi a gyors segítséget mindenkinek.

(#202767) molnarpeter válasza rwin5 (#202761) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem kell írni semmit. El tudod adni lejárt műszakival, csak adásvételit kell írni. Többi a vevő dolga.

(#202768) bandus válasza molnarpeter (#202767) üzenetére


bandus
veterán

elmeletben igen, mas kerdes h a gyakorlatban ez szerintem elegge meg fogja neheziteni az eladast. ebben a kategoriaban nyilvan semmi mas nem szamit egy kocsin, csak az, hogy van-e muszaki es meddig?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#202769) Qru válasza rwin5 (#202766) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Friss muszakival konnyebb eladni es sokkal jobb arat kapsz erte.

#nincsbennetarcsi

(#202770) Qru válasza MasterMark (#202764) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megvenni meglehet csak forgalmit nem kapsz, ahogy irja molnarpeter.

#nincsbennetarcsi

(#202771) MasterMark válasza Qru (#202770) üzenetére


MasterMark
titán

De attól még átírják, nem?

Switch Tax

(#202772) molnarpeter válasza MasterMark (#202771) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Igen igen, és a régi forgalmi megjegyzés rovatba írnak be téged, amíg nincs műszaki :R Bizti is kell, de igazából egyből ki is vonhatod 2300 forintért, és akkor visszajár az is.

[ Szerkesztve ]

(#202773) Qru válasza MasterMark (#202771) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen csak kozuti forgalomban nem vehetsz reszt vele.

#nincsbennetarcsi

(#202774) Reggie0 válasza rwin5 (#202766) üzenetére


Reggie0
félisten

Vegen kijon, hogy olcsobb lesz bezuzatni :D

(#202775) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Szép jó estét mindenkinek! Szeretném küldeni az alább számot focvisnak és üzenem neki, hogy "Nem adom fel, ... míg akad egy kerék, ... mi tovább forog még".

Zeg-Budaörs, M7 90-120, 1.5 TSi Golf (150 HP)

(#202776) Qru válasza BigBlackDog (#202775) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szep munka. Jar a juti fali. :D

#nincsbennetarcsi

(#202777) tboldi válasza Qru (#202776) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#202778) focvis válasza BigBlackDog (#202775) üzenetére


focvis
veterán

Nem rossz! 😊 Látom a potenciált.
(M7-en 90?!! 🤭)

Ma használtam először a faszénizzítót, amit intéztél. Nem rossz, magamban is látom a fejlődési lehetőséget. 😁 Thx!

(#202779) BigBlackDog válasza focvis (#202778) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az elején egy kéken villogó betegszállító mögött jöttem (jó cucc az adaptív tempomat, 105-120 között vegyesen ment), aztán Balatonvilágos után indult a vonatozás, én meg inkább a külsőben választottam magamnak egy szimpatikus kamiont.

(#202780) stickermajom válasza focvis (#202778) üzenetére


stickermajom
addikt

Faszénizzító bazzeg. :W :D Gyufa, gyújtós, izzik.

(#202781) Tsebacsi válasza stickermajom (#202780) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nonono nem hülyék találták azt ki :N

BBD: Te ez nagyon jó. A Bömbivel most mentünk be 9 alá (8,9 és ugye csökken), még mindig kb. félig van a tank (20l cirka), meddig jó a 95-ös? 2-3 hónap? Félek belerohad :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#202782) focvis válasza stickermajom (#202780) üzenetére


focvis
veterán

Gyújtós nem kell, lögybölni nem kell. Újságpapír kell - na az nem volt a nyaralóban. (Emiatt volt mérsékelt a sikerélmény.)

Tkp. egy kemény, aljára papír, tetejére faszén. Elvileg 15 perc múlva izzik. Kartonpapírral nehezebb volt.

A hivatalos neve: grillgyújtó kémény.

[ Szerkesztve ]

(#202783) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#202781) üzenetére


BigBlackDog
veterán

95-össel fél évnél tovább nem számolnék, de addig szerintem tartható. Legközelebb tankolj Auchan 98-ast (ha van közelben), az nem túl drága, de kevesebb a biokomponens is benne (ha jól tudom).

(#202784) focvis válasza BigBlackDog (#202779) üzenetére


focvis
veterán

Érthető és közben azért haladtál.

A következő cél a 3,9 lehet. :D

(#202785) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#202783) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az lesz, nincs nagyon messze az Auchan kút, igaz jóval közelebb van MOL és ÖMV is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#202786) Kickass válasza focvis (#202782) üzenetére


Kickass
őstag

Ez miért jobb mint mondjuk a begyújtógél? Már azon kivül, hogy hipszterebbnek gondolom :D

Ja, ma irtunk új adásvételit, jobb a békesség.

[ Szerkesztve ]

(#202787) BigBlackDog válasza Kickass (#202786) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem értek az ilyenhez, de a begyújtó gél füstjétől nem lehet a rajta füstölt ételnek valami mellékíze? :F

(#202788) focvis válasza Kickass (#202786) üzenetére


focvis
veterán

Nem ismerem a gélt, grillgyújtó folyadékot és / vagy viaszos begyújtót szoktam használni.
Nem gondolom hipszternek, inkább hagyományosnak. Nem kell petróleum származékot a faszénre önteni (= talán egészségesebb). Nem kell legyezni, hogy felizzon. Összességében kevesebb szenvedés, ill. egyszer kell megvenni (4700 Ft volt, most égettem el a számláját).

[ Szerkesztve ]

(#202789) mycso válasza focvis (#202784) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

:))

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#202790) Doki16 válasza Tsebacsi (#202781) üzenetére


Doki16
addikt

Ne aggódj én még január 30-án tankoltam utoljára a Golfba. És ma úgy vitte el az új tulaj, hogy félig volt a tank. :D Ment még a kocsi határozottan vele.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#202791) bitpork válasza focvis (#202782) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A hivatalos neve firestarter. És hidd el gyorsabb egy kocka présel faforgács/gyújtós. Kell gyakorlás akkor augusztusban te csinálod a parazsat!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#202792) Szevam válasza bitpork (#202791) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Úgy látom valami érik :))
Majd saslik darabszámról kérek szépen infót :K

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#202793) focvis válasza mycso (#202789) üzenetére


focvis
veterán

Nice! :) Dízellel nem ér.
Legyen 3,2 a cél (minimum 100 km távon)?

(#202794) Kickass válasza BigBlackDog (#202787) üzenetére


Kickass
őstag

&focvis

No offense, csak mostanában egyre több helyen látom.

A begyújtó gélt/folyadékot/kockát meg hagyom leégni, lehet naivitás de mire megfelelő parázs lesz az ártalmas dolgok elpárolognak és mellékízt még nem okozott.

Gél annyiban más mint a folyadék hogy nem megy le a cucc az aljára.

szerk.: tippre Greta jobban kedveli mert nincs műanyagflakon meg kemikáliát se kell előállítani

[ Szerkesztve ]

(#202795) focvis válasza bitpork (#202791) üzenetére


focvis
veterán

Ki kell próbálnom újságpapírral, de így is gyorsabbnak, egyszerűbbnek vélem.
(Jobban szeretek (borona)tárcsán sütni, azt könnyebb tisztítani.)

(#202796) 6030D válasza bitpork (#202791) üzenetére


6030D
Ármester

[link]

Villanyszerelő barátom gyújtós tippje: [link]Nekik ugye munkaeszköz, így mindig van otthon, de azt mondja 1perc a brikett is.

Legyen on is: holnap reggel M7 Fehérvár, este haza. Nagyon várom, biztos jó lesz. :N Jövő héten viszont szombaton Füredre kell mennem. Eddig az M7, Fehérvár, 8-as út volt a nyerő, viszont most Veszprémnél van valami felújítás. Az mennyire gáz, merre érdemes, jobb így az északi part?

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#202797) rbalint88 válasza 6030D (#202796) üzenetére


rbalint88
addikt

Epp ezt akartam irni, hogy a sok felesleges b.uiskodas helyett egy ilyen megold barmit egy perc alatt :DDD mondjuk aposeknal alapvetoen a bukkfa hasabok meggyujtasara szolgal, nem a bolti szen izzitasara.

Doki16: gratula! Mi lesz helyette? Ha jol ertelmeztem a szavaid multkor, akkor Ioniq electric. De az nem sokkal nagyobb, mint a Golf, eleg lesz?

(#202798) focvis válasza 6030D (#202796) üzenetére


focvis
veterán

Veszprém Pünkösdkor gáz volt. Tegnap Waze elkerülte azt a részt, viszont maga a veszprémi elkerülő végig 1-1 sávra szűkített útépítés miatt.
Látatlanban az M7-710-71 a nyerő.

A célod 3,9 legyen!!!! :D

(#202799) Doki16 válasza focvis (#202793) üzenetére


Doki16
addikt

Kihívás elfogadva :D [kép] Egy töltéssel amivel kb 30-35 km tehető meg :)

#202797rbalint88: Azt csak szeretnék. De nincs rá jelenleg pénz. A Passatot veszem át. Abban már nincs helyhiány :) Amúgy az Ioniq is nagyobb mint a Golf.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#202800) focvis válasza Doki16 (#202799) üzenetére


focvis
veterán

Neked 500 km-es úton kell hoznod ;] közben nem töltheted.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.