Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) EQMontoya válasza tboy93 (#19150) üzenetére


EQMontoya
veterán

Óra szerint nem, gps szerinti 150-től lő elvben + a műszer hibahatára, szóval a 151 fura.
De a 7geneddel ne száguldozz! :P

focvis: tuti nem 110 vagy 120 volt ott? Bitpork jó mondja lentebb.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#19152) -v- válasza tboy93 (#19150) üzenetére


-v-
addikt

Mivel a trafi valós (GPS szerinti) sebességet mér, ezért túl sok értelme nincs a kérdésnek :)
Minden autóbán más, hogy mennyit csal az óra, de mivel valós 150 körül csattan azt hiszem a trafi (152 talán, vagy 148 ilyesmi ... ), ha gyári (vagy váltóméret) gumi van az autón, akkor 99% hogy nem.

(#19153) MunezXBK válasza -v- (#19152) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

153-tól.

(#19154) bitpork válasza MunezXBK (#19153) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor az en fotom tevedesbol keszult 155tol? :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19155) MunezXBK válasza bitpork (#19154) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mert a 155 nem a 153-tól tartományba esik? :U

(#19156) bitpork válasza MunezXBK (#19155) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A kepen- Mit most net limit miatt nem toltesz be- ott van a foto keszitesenek a hatarerteke az "L" betu utan ami 155. Tehat pont annyival mentem amire a trafi allitva volt mint minimum villano hatar.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19157) focvis válasza EQMontoya (#19151) üzenetére


focvis
veterán

A büntipapiron volt a 151. óra szerint kb. 160 lehetett.

(#19158) EQMontoya válasza focvis (#19157) üzenetére


EQMontoya
veterán

És a trafi mennyire volt állítva?
Mert 130-as táblánál 151-re nem lehetett volna.

Same rules apply!

(#19159) tboy93 válasza EQMontoya (#19151) üzenetére


tboy93
nagyúr

A yokohamakon csak ugy suhan a gep ;]

(#19160) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hát a fene tudja már, mindenki mond mindent rendőrt is kérdeztem az is mást mondott. Én azt tudom, hogy 145 óra (valosba 140) szerint még sose jött bünti pedig már sokszor elmentem traffi előtt.

(#19161) focvis válasza EQMontoya (#19158) üzenetére


focvis
veterán

2007-2008-ról beszélünk. Nem emlékszem mindenre, az akkori csúcs blokkolóm volt , talán LT400 volt a típusa.
Előtte vették el a jogsimat falu 80-ért. :-(

(#19162) EQMontoya válasza focvis (#19161) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az úgy megeshet, 2009 körül változott, asszem.

Same rules apply!

(#19163) Typhoon47 válasza bitpork (#19154) üzenetére


Typhoon47
őstag

Csak ennyire volt beállítva az az adott masina.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#19164) bitpork válasza Typhoon47 (#19163) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sez azt jelenti hogy nincs központi ukász? Mert akkor miről beszélgetünk itten? :D

2All: http://www.autonavigator.hu/autosvilag_hirei/ez_mar_vicc_pentektol_olcsobb_a_szerdan_emelt_aru_gazolaj-15636?utm_source=hirfigyelo_anv2_hirlevel_20150130&utm_medium=webview&utm_campaign=hirlevel_2015-10-15&utm_content=cikk

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19165) roberto211


roberto211
őstag

Huhh ma majdnem megvertek Hungárián , vagy 6 an ilyen igazi csicska tajparasztok,kőműves brigád... :D

Jövök hungárián, Én meg még tök rendes voltam beengedtem a peugeot boxert asszem, magam elé utána átsorolt még egyet balra így mellettem jön.. Jöttünk egymás mellett, valaki kanyarodott előtte ezek a tanulatlan buta par@sztok meg úgy kerülte ki,hogy kb majdnem ledarálta a suzi fél oldalát átjött a sávomba.. Dudáltam mint az állat rájuk elhúztam kormány, erre fel Ők voltak felháborodva mert úgy dudáltak rám mintha én szabálytalankodtam volna. :D

Jöttek(nem tudtam h kb 6 an ültek benne) erre fel egy ablakon vagy 4 -en kiordibáltak ilyen nagyon gusztustalan alpári módon nem részletezem inkább,mellettem egy barátom nem tudott megszólaln sem.. Mondom magamba ha ezek 5en vagy 6 an rám támadnak pirosnál végem. 6 az 1 ellen nem valami jó arány. :)

Jöttek mellettem direkt, közbe ordibáltak folyamatosan az a szerencse,hogy a boxer tele volt pakolva, plusz ültek is benne így 2-es padló, 3 elejével elhúztam ,kikellett nyomni a szemét a literesnek :), sávok között nem tudtak nagyon követni azzal a nagy döggel.. Kb ez volt a szerencsém, más nem nagyon :) Szerintem hetente egyszer feljönnek mucsafalváról azt se tudják hol mennek, és azt hiszik magukról h utak királyai... Na ezért nem csípem az ilyen segédmunkás gyökereket mert tisztelet a kivételnek de szinte mindegyiknek van ilyen jellegzetes okádék stílusa..

Pesten mindig zajlik az élet. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19166) MunezXBK válasza roberto211 (#19165) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mé nem szálltál ki?

(#19167) TaaT


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#19168) roberto211 válasza MunezXBK (#19166) üzenetére


roberto211
őstag

Bazz, 5 vagy 6 ellen kezdjek el pattogni? Szerinted mi maradt volna belőlem? Ha még 2 ember oké ,de tele volt a boxer kabinja. csak azért volt ilyen nagy pofájuk.. :D

Nem vagyok valami besz@ri gyerek a közúton, de azért mérlegelni tudni kell. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19169) Nkboy válasza roberto211 (#19165) üzenetére


Nkboy
senior tag

Én, mint vidéki paraszt, felszoktam merészkedni a nagy nagy Budapestre. Bevallom őszintén, hogy egyszer balf@szul álltam meg egy kereszteződésnél, ezért nehezen fértek el az autósok. Na most a művelt, intelligens, tanult és udvarias Budapesti autósoktól, az összes nemzetközi karjelzést láthattam, és még szájról olvasni is megtanultam. Persze akinek nem inge.......

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#19170) roberto211 válasza Nkboy (#19169) üzenetére


roberto211
őstag

Ott írtam,hogy tisztelet a kivételnek most nem ezt kell kiszűrni.. Bizonyára te is tudod melyik rétegre gondolok. Nyilván nem rád.

#19171) MunezXBK : Áhh , én szerencsére tudtam mérlegelni. :) Ilyen esetben rég kiszálltam volna ha 1-2 en vannak, sajna volt is rá eset anno régebben egy irányjelzőt nem ismerő II-es foka miatt, de itt azért nem bátorkodtam.. Suzuki segítségét kértem aki megmentett a bajból.. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19171) MunezXBK válasza roberto211 (#19168) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én simán kiszálltam volna. Bár ha nálam elszakad a cérna, nem mérlegelek. :D

(#19172) tomiii. válasza Snoop-y (#19093) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Subarus témához.

Nem rég történt, hogy a faluszélén, a főúttól olyan 100méterre levő gyerektáborok melletti büfében beszélgettek a helyiek, mikor a bontós tag hallotta, hogy boxer motoros autó közeledik, meg is jegyezte:

-ajajj, boxer motort hallok, ebből baj lesz

Nem is telt el 5 másodperc, mikor már hallották is, ahogy valami a szántóföldön bukfencezik. Majd a

-na megyek srácok, meló lesz.

mondattal elindult trélerezni. :D Amikor jött az anyuka, felvolt háborodva:

-Hibás az út, valami baj volt itt a helyszínen, mert ez egy drága sport autó, direkt ilyet vettünk a fiamnak, mert "ez az autó nem esik le az útról". :Y

Itt történt az eset:

(#19173) tresh válasza Nkboy (#19169) üzenetére


tresh
addikt

Budapesti közlekedés annyival különbözik a vidékitől hogy a lámpák+f@szkalapok számát meg kell szorozni 1000-el. Így biztos hogy egy nap vagy 10-el össze akadsz 5 km belül ;) Pl tegnap már amikor az 5ik önjelölt töketlenkedett előttem a róna utcában és 1 órát araszoltam 6 km-en elgurult a gyógyszerem és szembe sávba telibe kielőztem a kocsisort igazi bunkó pesti audi köcsög módjára.Amire nem vagyok büszke de nap végére már kiégtem a sok hülyétől. Igazából amin én mindig kiakadok hogy nálunk a zöld jelzés a lámpánál az azt jelenti hogy most már hagyd abba a barátnőd ujjazását és keresd meg az 1-est a kocsiban és a sárgán menj még át egyedül,ne hogy a mögötted lévő 5 autó is átmehessen :W Németeknél valamiért zöld lámpánál egyszerre elindul a sor nem is értem hogy csinálják :U

[ Szerkesztve ]

(#19174) -v- válasza tomiii. (#19172) üzenetére


-v-
addikt

Hol van ez?

(#19175) MunezXBK válasza tresh (#19173) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

;]

(#19176) tresh válasza MunezXBK (#19175) üzenetére


tresh
addikt

;]

(#19177) EQMontoya válasza tresh (#19173) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebben sajnos van igazság, zöldnél sokan kezdik el keresni a váltót.
Amit vidéken kurvára utálok, az a sebességkorlátozások 30%-kal alulról értelmezése. A városi 50, az óra szerint maximum 45, ha 2*2 sávos út van, akkor természetesen két sávban egymás mellett közlekednek ilyen tempóban. A zöldhullám persze 50-55-re van lőve, tehát minden 2. lámpánál megállunk, elindulunk. Ez ugye remek, mert azon felül, hogy lassú, még a fogyasztás is a lehető legmagasabb.

Ma reggeli móka: XI. Fehérvári úton befelé tartó Transit akart megfordulni a Hauszmann-Fehérvári sarok előtti utolsó lehetőségnél, ahol nincs Demszky-csöcs. A 18-as villamos nem vélte úgy, hogy ez esetben jobbkézszabály volna alkalmazandó, így a furgonon kb. 10 méter tolt.

Same rules apply!

(#19178) tresh válasza EQMontoya (#19177) üzenetére


tresh
addikt

Az se rossz :( Mondjuk legalább minden nap látsz valami újat és nem unatkozol út közbe, mert milyen uncsi lenne már normálisan közlekedni és haladni :))

(#19179) roberto211


roberto211
őstag

1.8 16v g astrával szokott baj lenni? Legfőképpen motorjára értem(olajevés,vezélés,etc)... 2000-es évjárat..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19180) bitpork válasza roberto211 (#19179) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azok tudnak menni mint a veszedelem. Anno az Ericsson-nál használtük őket, (mág a 97s modelleket) és pályán 4.ben feküdt a mutató :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19181) EQMontoya válasza bitpork (#19180) üzenetére


EQMontoya
veterán

Te is dolgoztál a svédeknek? :)

Same rules apply!

(#19182) roberto211 válasza bitpork (#19180) üzenetére


roberto211
őstag

AZt sejtettem,hogy 1.8 létére nem lomha, de motorra vagyok inkább kíváncsi. :) 1.4 azt tudom,hogy jó cserébe nem annyira megy... 1.8at nem ismerem ezért kérdem. :)

Szerk:

#19183) focvis : Azért kérdem mert most tudnék magamnak behozni egyet 350-360 ért jó állapotó 3 ajtós 1.8as gastrát 2000-es évjárat aztán elgondolkoztató... :) Ezek már nem azok az olajevős fajták?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19183) focvis válasza roberto211 (#19179) üzenetére


focvis
veterán

Jó motor. Astra G-ben érzésre jobban megy a 115 lovas verziója is mint a 2.0 a 136 lóval. A 2000-es évjárat már talán a 125 lovas verzió.

Szíjas motor (örülj neki), kopó emlékeim szerint a G-be szerelt 1.8 az az 1.4/1.6-tal egy motorcsaládba tartozik, akkor modern konstrukció volt. Míg a Vectra B-be másik 1.8 volt, az a 2.0-val volt rokon.

[ Szerkesztve ]

(#19184) bitpork válasza EQMontoya (#19181) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sztem mán eccer kibeszéltük, h igen. :K 1996-tól 99ig de nem itthon csak cca 1 évet. A többit kiküldetésben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19185) focvis válasza roberto211 (#19182) üzenetére


focvis
veterán

Kizárólag az 1.6 16v-re jellemző az olajfogyasztás - függetlenül a motor kopottságától.

(#19186) tomiii. válasza -v- (#19174) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nagyvisnyó, Heves megye

(#19187) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Semmi :B

[ Szerkesztve ]

(#19188) raczger


raczger
őstag

Ügyesen elszóltam magam tegnap, ok, nem katasztrófa, megesik, csak inkább idegesítő. Beesett a kuplungpedálom minden előjel nélkül, csak benyomtam a kuplungot váltásnál és lefulladt. Legalább üresbe be tudtam tenni, de járó motornál már nem tudtam sebességet váltani (max erőltetéssel ment volna, de még jobban nem akarom szétb*szni). Szerencse, hogy nem történt messze, egyből a szerelőhöz sikerült vontatni gond nélkül legalább.

Ami idegesítő, hogy nem volt előjele. Kíváncsi leszek, hogy mi lehet a gond, valóban a kuplung kopott-e el, vagy munkahenger, vagy valami más.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#19189) MunezXBK válasza raczger (#19188) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Munkahenger.

(#19190) EQMontoya válasza raczger (#19188) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kuplung munkahenger szerintem, de érdemes cserélni ilyenkor az egész szerkezetet. Pár tizesből megúszod szerintem.

Same rules apply!

(#19191) raczger válasza EQMontoya (#19190) üzenetére


raczger
őstag

Az egész szerkezet alatt a munkahengert érted? Néztem az árakat, én is arra jutottam, hogy jobb a békesség és ha az a gond, akkor cseréljék. Nem örülnék, ha egy ilyen külföldön jönne elő.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#19192) EQMontoya válasza raczger (#19191) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerkezet: munkahenger, tárcsa, kinyomócsapágy.

Pár óra meló leszedni, aztán nem éri meg csak egy részét cserélni, mert valószínűleg a többi sem új, aztán ha 20.000km múlva megint szét kell szedni, azzal csak magadat meg a pénztárcádat szopatod.

Same rules apply!

(#19193) raczger válasza EQMontoya (#19192) üzenetére


raczger
őstag

Igen, nyilván, de majd ráhagyatkozom a szerelőre, hogy ő mit javasol miután szétszedte. Fogalmam sincs mikor lehetett benne kuplung cserélve, nem kizárt, hogy gyári (240k km). Viszont ha a felsoroltakat cserélni kell, akkor szerintem kb 100k körül lesz a vége. Igazából még ez sem gáz, csak legyen rendben :)

Szerk: a lényeg azért megvan, sikerült megvennem a hamburgerhez a húst, ami miatt elindultam :DDD

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#19194) Qru válasza tomiii. (#19172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs az az autó amit ne lehetne eldobni. A fizika szabályait még egy bubu-val sem lehet átírni. Én az első túlvállalt körforgónál megtanultam a leckét...
Ráadásul egy ilyen autónál hirtelen jön a nagy baj. Fwd-nél elkezdi tolni az orrát megijed az ember gyereke elveszi a gázt és kész, ha nincs szucid hajlama akkor a legbiztonságosabb megoldás. De itt ha megcsúszol már 4 kerékkel csúszol és ha elveszed a gázt csak még rosszabb lesz a helyzet. Ilyenkor kitartott gáz kell meg egy ima hogy találjon újra tapadást a gép.
Biztonságot ad az awd de ez sem csodafegyver.

#nincsbennetarcsi

(#19195) -v- válasza tomiii. (#19186) üzenetére


-v-
addikt

Ja igen tenyleg, azert volt ilyen ismeros :)

(#19196) tomiii. válasza -v- (#19195) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Szoktál erre járni? Valakivel mintha már említette volna, hogy jár Eger környékén, csak nem rémlik, hogy ki. :D

+mai "szakembör" képem: [link]

Természetesen nem szó szerint mai, csak ma küldték át. Ez kicsit már nekem is necces, bár alapból is magas az autó, szóval végül is nem para.

(#19197) [rvilike]: Hát a környékről nekem nem az ideális raccsingolós út jut eszembe :DD De végül is élményt szerezni lehet rajta. :D

[ Szerkesztve ]

(#19197) -v- válasza tomiii. (#19196) üzenetére


-v-
addikt

Persze, mindig megyek arra racsingolni :DDD bár mostanában már nem ...
Régen meg bicajjal sokat :)

(#19198) -v- válasza tomiii. (#19196) üzenetére


-v-
addikt

Felsőtárkány-Lillafüred fele szoktam :) Csak néha ez is útba esik itt ha Mátrából vagy föntről jövök épp stb.
Szilváson mondjuk amúgy is viszonylag sokat járok

(#19199) _ATi_1 válasza raczger (#19188) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Én hasonlóan jártam, annyi különbséggel, hogy 1-esből nem lehetett kivenni álló helyzetben sem.
A kuplung tárcsa kopott el annyira, hogy valami eltört benne.
Nagy mázlim volt, éppen a szerviz előtt 20 méterrel történt az eset, valami apró hiba miatt vittem volna épp, illetve előző nap, úgy 20-30km-rel az eset előtt hallható volt a motortérből egy nyekergő hang, ezt terveztem még megmutatni, ha már ott vagyok...így nem nagyon kellett. :D
Ez egy 1,4-es Xsara gyári kuplungja volt 165e km-nél.

(#19200) Elemental


Elemental
addikt

Juhééééé!

Mi is túlestünk a parkolós sérülésen. Ez fogadta az asszonyt.

Rendőrt hívtunk, az helyszínelt, majd bement a rendőrségre felvenni a jegyzőkönyvet. Holnap kijönnek a zsaruk elkérni a kamerás felvételt.
A rendőr azt mondta, hogy ne reménykedjünk semmiben, mert ha meg is van az elkövető, nem tehetnek semmit, mert magánterület. Ez egy piac ( Szeged Mars tér) fizetős lakossági parkolója. Ez igaz lehet?
Mi a további teendőnk? Biztosítót értesítsem? Casco van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.