Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) SzlobiG válasza bitpork (#19049) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egy izzó cserével még is mit állítok el szted, mikor az imbusz csavarokhoz nem nyúlok? :U Áruld már el egy "péknek" .

(#19052) roberto211 válasza SzlobiG (#19051) üzenetére


roberto211
őstag

Kézrátétellel bármi elállítható!!444 Még tv-n keresztül is..

;] :DDD :DD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19053) parandroid válasza SzlobiG (#19046) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lásd #19042...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19054) SzlobiG válasza parandroid (#19053) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt én nem látok magyarázatot, hogy miért is állítodna el a kicserélt izzó után a magasság szabályzás és az oldalsó beállítás. A szintezés is ugyanúgy a null értékhez szintez, amihez szintén nem nyul az ember ha izzót cserél.

(#19055) bitpork válasza SzlobiG (#19051) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pl a bajonett csati a mozgó foglalaton van amit ha megnyomkodol, mert miért is ne, ugye nem azért van h szellőtől kihulljon belőle az izzó, akkor az bizony nem magától áll vissza alapállapotára. De pontosítok, mert én csak VAG autóban használtam szenont, és ott a teljes lámpa bél mozgott régen most meg a lencsét mozgatja de cserkor az első dolog hogy kalibrálni kell mert elállítódik.

(#19054) SzlobiG: :N

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19056) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://index.hu/tech/2015/10/14/dizeltechnologiat_valt_a_volkswagen/ AdBlue lájk megoldás. Lassan mindenhol az lesz h két pisztollyal kell tankolni :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19057) SzlobiG válasza bitpork (#19055) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor a VAG-nál más mert a fordba "fix" nem állítodik el az izzó csere után, csak ha neki áll a juzer tekergetni az imbusszal. Ami miatt még nem ajánlják az a magas feszültsége végett, mert veszélyes lehet.

Adblu: Abból egy tank sokáig elég tudtommal több ezer km, nem? Na meg még alig van kút ahol kapni.

[ Szerkesztve ]

(#19058) runner 125 válasza SzlobiG (#18938) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudja franc, a helyi autósboltban vettem, de a dobozát szerintem még ott eldobtam.

Köszi, rendeltem egy pár tartósat, kíváncsi leszek, pénteken megjön.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19059) bitpork válasza SzlobiG (#19057) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a hülye lötyi is kifogyhat gyk bárhol egy használt autónál. Egy dologgal több ami hibaforrás lehet :(

A fordban a szenonizzó mozog, vagy van kerete? Hogy néz ki a lámpa? Mert a VAGnál is kell a kulcs a le-föl, jobbra balra állításhoz, de ezen felül figyeli az elektronika a beépített jeladót (ami nem a vízszinthez, hanem a beállított értékhez) ami alapján állítja a lámpát le-föl, és ha az hibát produkál akkor automatikusan a lebillen a legalacsonyabb állásra biztonsági okoktól.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19060) szőröscica válasza SzlobiG (#19040) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem teljesen érzem fairnek a magas építésű, rossz súlyelosztású, gondolom terepgumin közlekedő Vitara összevetését egy céges Skodával, vagy egy 235-ös jó minőségű gumikon futó Mondeival, mert teljesen más kategóriába tartoznak. Ennek ellenére tiszteletben tartom véleményed, mi szerint az fwd-t biztonságosabbnak érzed. :) ízlések és pofonok. :)

(#19061) SzlobiG válasza bitpork (#19059) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze ez benne van, de jelez jóval előre, hogy fogyóba van a lötty. Láttam már egy-két kúton lehet kapni.

Komplett lámpa testet kell kivenni és utána lehet hozzá férni egyszerűen, van kerete úgy emlékszem. Kalibrálni is úgy lehet, hogy indítani kell diaggal egy szerviz eljárást és a csavarokkal beállítani a null értéket, na ez nem ment eszköz nélkül. De nekem a xenon modul frissítése után b@szodott el resetelte magát azt vihettem be. Pedig ott azt mondták nem kell semmit állítani csak csináljam meg diaggal a beállítást. :D

(#19062) mdani01


mdani01
aktív tag

(#19063) aero. válasza mdani01 (#19062) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A falusi hazudozásmérő azért itt is bimbammol, rendesen ki lett akasztva. 170 lóerős volt a legerősebb B Vectra.

Mondjuk, egyszer mondtak nekem olyat, hogy az I-es Lagunájuk (3.0V6) 240 lóerős, mondom oké

(#19064) roberto211: 170 / 194 (fl)

[ Szerkesztve ]

(#19064) roberto211 válasza aero. (#19063) üzenetére


roberto211
őstag

Sokat nem hazudtak, ha jól tudom a 3.0 v6 206 le talán... Szakíthat azért rendesen. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19065) -v- válasza szőröscica (#19037) üzenetére


-v-
addikt

Fékkel sokkal többet tudsz korrigálni mint sima gázelvétellel, persze ahhoz kell némi tapadás meg gyakorlat.
Viszont az az rwd-hez is, ha már gázzal akarunk kormányozni :))

(#19066) Qru válasza roberto211 (#19064) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én 3.0 V6 Sfrane-ban ültem, na az azért elég jól szedte a lábát.

#nincsbennetarcsi

(#19067) bitpork válasza -v- (#19065) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ez motorféktől is függ, mert pl egy mai dejzel pl gázelvételre olyat tud lassíni hogy nagyon.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19068) AMD Power válasza deicide (#18959) üzenetére


AMD Power
titán

És ki nyert a végén? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19069) bitpork válasza AMD Power (#19068) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De jó hogy itt vagy! :D
Meg tudod mondani hogy a polo ülésmagassága és pozíciója mellyivel másabb mint pl egy gasztráé?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19070) AMD Power válasza bitpork (#19069) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos nem tudom. Nekem F Astram van. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19071) bitpork válasza AMD Power (#19070) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sahhoz mérten milyen volt? Vagy nem neked volt polo-d? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19072) AMD Power válasza bitpork (#19071) üzenetére


AMD Power
titán

De az volt. Polo Classic (1998). A Poloban kicsit lejjebb ültem és többet "takart" a műszerfal. Az Astraból jobban kilátok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19073) mdani01 válasza aero. (#19063) üzenetére


mdani01
aktív tag

Magyarázott össze-vissza, igazi falusi :D

iPhone 6S SpaceGray

(#19074) bitpork válasza AMD Power (#19072) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor nemjaó :( Apósomnak nézelődök egy pici, német autót ami elég magas és kiválthatná a gasztra klasszikot, de nem találok mindent helyben, meg tulajok sem állnak sorban. Azért köszönöm szépen a hírt még ha nem is kedvező számomra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19075) focvis válasza bitpork (#19074) üzenetére


focvis
veterán

Ha Opel, akkor Meriva, esetleg Agila (aka WagonR+).

(#19076) rbalint88 válasza bitpork (#19074) üzenetére


rbalint88
addikt

Bár nem német, de Suzuki Splash esetleg? Nekünk az van, Agila után reveláció volt, de úgy önmagában nézve se rossz autó. A legkomolyabb baja a rossz B oszlop mögötti zajszigetelés és szerintem fura a kuplungja, de ez szokás kérdése is. De amúgy fasza, jól megy, kényelmesek az ülései, futóműve se gatya, féke is fog, nem romlik el, mi kell még? :D

focvis: Agilát ne, khurrva kényelmetlen az ülése és a futóműve is foscsi. Ráz, pattog, de legalább dől is. Számomra félelem és reszketés volt minden egyes út benne, állandóan azon paráztam, hogy mikor borulunk fel. Mondjuk 10év/60e km alatt egyetlen hibája volt, a főfékhenger volt gyári hibás, 2 évesen rohadt be. Cserélték, azután köszöni jól volt.

[ Szerkesztve ]

(#19077) bitpork válasza rbalint88 (#19076) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Splash... Félek hogy nem bírom rábeszélni távol keleti autóra. Opel volt az első nyugati autója az öregnek, és azóta csak Opelt tart, legnagyobb bánatomra :(

(#19075) focvis : A merivákat vizslatom egy ideje :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19078) Calogero válasza bitpork (#19074) üzenetére


Calogero
addikt

Opel Mokka?

(#19079) rbalint88 válasza bitpork (#19077) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem szerencsére sikerült leszoktatni nagyjából a családot az Opelekről, B Corsa, Agila és G Astra volt, az Asztma még meg is van, de lassan cserélni fogjuk. Valószínű Prius lesz helyette, persze használtan. Jó lenne, ha sikerülne megcsípni a 3-as Priusból egy solartetős, JBL hifis példányt, amiben nincs bőrkárpit. Na ez kb ritkább, mint a fehér holló :) Ez a racionális választás, nyilván egy W140 S-Merci vagy egy Alfa 147 sokkal nagyobb poén lenne, de őszintén szólva napi átlag 2x10km-re teljességgel felesleges elpocsékolni valami ilyesmit.

(#19080) bitpork válasza Calogero (#19078) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Elfelejtettem mondani hogy nem engedi az öreg hogy pénzt adjunk bele, így van neki egy gastra classic 2003 -valós 110k km-rel) meg pár száz k kp-je (amit a nyaralónkra akar költeni de nem tudja hogy inkább kocsit veszek neki :B ) Bár ha nagyon nem bírok vele akkor nekem kell megvenni :) A lényeg h 80+ éves apósom, és már lábon kihordott egy stroke-ot. Nehezen ül már mélyre. Még nehezebben kel ki belőle. Ezért a gondolat a cserére.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19081) rbalint88 válasza bitpork (#19080) üzenetére


rbalint88
addikt

Minden bántás nélkül: vannak még az öregnek olyan reflexei, főleg egy stroke után, hogy nem gond neki vezetni? Tudom, nehéz belátnia az embernek, hogy le kéne raknia a lantot, de én még nem ismertem olyan 80+ embert, aki -legalábbis itt Bp-n- teljes mértékben forgalomképes lett volna...

(#19082) roberto211 válasza rbalint88 (#19081) üzenetére


roberto211
őstag

"Minden bántás nélkül: vannak még az öregnek olyan reflexei, főleg egy stroke után, hogy nem gond neki vezetni? "

Nincs... Nézz ki az útra,hogy az öregek hogy közlekednek nem 80+ hanem 65-70 évesen..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19083) bitpork válasza rbalint88 (#19081) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

és (#19082) roberto211: nem csak hogy van, de autót csak akkor használ, ha elengedhetetlen - tisztában a korával és a llimitjeivel :K A villamosmegállóban van a lakás, amikor nem kell autóba ülni, nem veszi elő. Amikor pl balra kell kanyarodni, lehajt jobbra az útról, és megvárja hogy senki ne jöjjön, csak hogy mást ne zavarjon. Mérnök ember, nagyon precíz és odafigyel mindenre. A stroke után nem is engedtük vezetni fél évig, de hála az égnek csak a beszédét lassította le. Sokkal jobban megviselte a sok ülő munka az ízületeit mint a stroke bármilyen következménye ezért nézek vmi magasabb üléspozisat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19084) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Na megint -1 STI a magyar utakon. ex Szilard hawk is kicsit megnullazodott.
Pedig az egy nagyon komoly auto volt. Ismet beigazolodott hogy egy 18 eves gyerek ala nem rakunk ilyen autot...
Ehhh :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19085) Snoop-y válasza bitpork (#19083) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lehet vmi automat neznek neki kevesebb dologra kene koncentralnia.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19086) bitpork válasza Snoop-y (#19085) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez is napirenden van, csak szegény életében nem vezetett automatát, és most nagyon óczkodik tűle. Eredetileg egy corsa enjoy-t néztem, de az is alacsony .

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19087) Mágus2 válasza bitpork (#19086) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Van most nálam egy Corsa C. 1.0 támadó. Olyat nem vegyen. :Y Az a 3 hengeres elfogó jármű közlekedésre éppenhogy alkalmas, forgalmi akadálynak megfel. Jó helyet foglalni a parkolón és ezzel ki is merült az összes jó tulajdonsága.

[ Szerkesztve ]

(#19088) roberto211 válasza bitpork (#19086) üzenetére


roberto211
őstag

Roomster esetleg? Skoda roomster.. Szerintem ezt lehet elég magasra állítani, meg tágas autónak néz ki.. Csak nagy. :) Nem tudom ez mennyire baj..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19089) EQMontoya válasza Snoop-y (#19084) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ideje lenne már tanulni ezekből. Ezt legalább szerencsésen megúszták, nem úgy, mint a hasonlóan felelős szülőkkel rendelkező GT86-os hülyegyerek...

Same rules apply!

(#19090) aero. válasza Mágus2 (#19087) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Pedig csak úgy gyűrődik alatta az aszfalt. :DDD

No, nekem pedig megvolt az őszi nagy bevásárlás.
Új turbó, olaj és szűrők, beszerelés novemberben, ha otthon leszek. :)

(#19091) Snoop-y válasza Mágus2 (#19087) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalam most egy Renault fluence van.
Gyotrelmesen lomha auto
1200kg 1.6 benzin. Kibaszottul nem megy es nem csak az STI -hez kepest nem megy hanem ugy altalaban. Szegeny porog mint a varrogep es nem halad. Varosban is harmatgyonge autopalyan meg no comment kategoria.
atlagfogyija most vegyesben 7.2 Liter
Amugy a muszerfala egesz normalis kasztni kicsit billegos nagyobb uthibakat nem toleralja jol mikor elpattan az utrol olyan erzes mintha osszevissza menne alattad a futomu.
Kisebb hibakat szepen kisimitja.
Fedelzeti komputer egesz okos tempomat kicsit lassucska de teszi a dolgat. Xenon nelkul nem ajanlott a sima projektoros lampa is bovli kategoria.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19092) Mágus2 válasza aero. (#19090) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem gyűrődés, hanem ránc, éveket öregszik alatta. ;]

Snoop-y Ezt úgy hozták, hogy csináljak vele valamit. Ha nem kellene pénteken visszaadni, leadtam volna, hogy olvasszanak belőle sörös tepsit. Csak a vezérműlánc csere meghaladja az autó értékének a felét. Pedig nagyon ráférne, mert a TDI-m csendesebb alapjáraton. :Y Tulaj válasz: nem kell, csak guruljon, kanyarodjon és fékezzen. Mindegyik felsorolt tétel nehezére esik. :Y

3 liter olaj megy bele. 3 óra alatt 1,7l jött le, szerinted várjak még? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19093) Snoop-y válasza EQMontoya (#19089) üzenetére


Snoop-y
veterán

Apa volt a buta mert elhitte egy 18 eves gyereknek hogy majd vigyaz. Sokan azt hiszik hogy egy STI az csak siman egy eros auto es majd minden hibat toleral meg kijavit.
Hat kurvara nem :D
Egyszeruen ez nem valo elso autonak.
Nekem nagyon sokfele es eleg sok eros autom volt mire beultem a bububa.
Es en sem feszegetem a hatarait.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19094) aero. válasza Mágus2 (#19092) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szörényi (vezess.hu) most vett egyet németből, szerinte:

Ami kis ereje az 58 lóerős motornak van, azt jól adja elő. A nagyon rövid áttételezés kicsit élénkebbé teszi a gyorsulást. Nem fullad be ötödikben 45-ről padlógázzal gyorsítva.

A cikk szerint 120-nál 4200-at forog, ez igaz??

648-ban állt meg neki (100k szerviz incl.)

(#19095) EQMontoya válasza Mágus2 (#19092) üzenetére


EQMontoya
veterán

Van egy olyan érzésem, hogy abban az 1.7 literben is van két decinyi csapágymorzsa. :D

Snoop-y: egyértelmű, hogy a szülők voltak hülyék, igen. Az a kisebb baj, a felelőtlen de gazdag szülők gyermekei évente néhány tízmillió forintot felkennek a fákra/szalagkorlátra, az már nagyobb, baj, hogy ebbe páran már belehaltak, és ennek ellenére mindig van egy újabb hülye, aki szerint az Ő picifia lesz a kivétel.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#19096) Mágus2 válasza aero. (#19094) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

120, meg vagy te őrülve? Minek olyan gyorsan menni, amikor 60-ról sem tudok megállni? Holnap, ha végeztem és még nem gyújtottam fel, kipróbálom neked, bár lehet az adott példány nem fogja tudni a 120-at önerőből. :DDD

80-al már mentem vele. Hát mit mondjak, az aurbus 320-on nem féltem ennyire. :D

[ Szerkesztve ]

(#19097) aero. válasza Mágus2 (#19096) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azért vigyázz magadra, nem kell meghalnod emiatt. :D
Csak furcsa, mert a relatíve elég magas a fordulat még 90-hez is, tényleg csak városba való.

A 60 is jó lesz, ha ott 2100 akkor megvagyunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#19098) Snoop-y válasza Mágus2 (#19096) üzenetére


Snoop-y
veterán

Max akkor ha tudod annyival tolni ;)

Fluence az valami 4200 at forgott 136-ra allitva.
Nagyon kehes hangja van.
Regi 1.4 clio ehhez kepest robosztusabb minosegibb auto benyomasat keltette.
Nem tudom mennyibe kerul egy ilyen de az arabol tuti valami hasznaltat vennek...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#19099) Mágus2 válasza aero. (#19097) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link] Simán kinézem belőle. 5000-150 óra szerint.

De meg ne lássak valakit ezzel ilyennel 150-el tépni! :U

[ Szerkesztve ]

(#19100) Snoop-y válasza EQMontoya (#19095) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam hat igen. Itt is a szerencsen mult 5-en ultek benne...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.