Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) runner 125 válasza hroberto (#19398) üzenetére


runner 125
nagyúr

A forgókúpos csavar elsődleges dolga és szerepe nem az, h az eltérő lyukkiosztást korrigálja.
Ha egy felninél 5 x 112 a gyári agyméret, akkor olyat kell rá keresni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19402) MunezXBK válasza runner 125 (#19401) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az az osztókör. :D

(#19403) TaaT válasza runner 125 (#19401) üzenetére


TaaT
veterán

"A forgókúpos csavar elsődleges dolga és szerepe nem az, h az eltérő lyukkiosztást korrigálja."

Akkor mi? :F

Give them hell Ukraine!

(#19404) trassher


trassher
addikt

Akik kint voltak parkoló parádén azoktól kérdezem milyen volt? Most néztem a képeket. A 69-esnél lecsaptam a laptop fedelét és kimentem cigizni. :))

Redmi Note 7

(#19405) szőröscica


szőröscica
addikt

A hétvégén láttam egy Land Rover Discot, nem tudom, hogy 3 vagy 4 volt. Fehér színű volt, de fekete műanyag betétek voltak rajta körben + snorkel. Rettentően megkívántam, tökéletesen el is képzeltem, hogy elhúzom a tetőablakait, felcsavarom a fűtést, beteszem a kedvenc lemezem és nyugisan szelem az országutat vele. Sietve úgysem lehet, mert 2700kg, szóval még a 240 ló körüli dízellel is egy tohonya dög. Aztán megnéztem, hogy mennyibe kerül, és letettem róla. :DDD

(#19406) SzlobiG válasza szőröscica (#19405) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az 5 literes benya azért szedi a lábát.

(#19407) EQMontoya válasza SzlobiG (#19406) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kúttól kútig. :)

Same rules apply!

(#19408) roberto211


roberto211
őstag

Brutál jó lett ez a fuelsave 95. . :D Egy ideje shellnél tankizok most , tegnap tankoltam kemény 2 rugóért (6,3l volt asszem) és most nyomtam a 91.-ik km-t úgy hogy párszor üres szakaszon eltoltam tiltásig h ne lustuljon. :D

És még nincs az e(minimum) betű alatt csak közelében..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19409) EQMontoya válasza roberto211 (#19408) üzenetére


EQMontoya
veterán

tankizok
tankoltam kemény 2 rugóért
eltoltam tiltásig

Van még lejjebb?
Asszem, én most bontok egy üveg bort, az talán jót tesz a lelkemnek.

Same rules apply!

(#19410) bitpork válasza EQMontoya (#19409) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én is csak akkor tankolok teli ha tudom h megyek hosszabbat. Amúgy csak 15k-t, mert csak a fekvőbe konvergáló mutatóval tudom magam rávenni hogy ne menjek a budira is kocsival :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19411) 8th válasza EQMontoya (#19409) üzenetére


8th
addikt

:D

(#19412) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!

Nincs itt esetleg egy Zalaegerszegi emberke, aki megnézne nekem egy kocsit? Nem ingyen, természetesen megegyezünk valamiben ha arról van szó. Tőlem 380km-re van, ez már nekem nem az a táv amiért elmennék potyára. Nyilván csak egy sima pofavizitre gondolok, semmi extra, én se értek a kocsikhoz. Csak jó lenne tudni, hogy érdeme-e agyalnom rajta egyáltalán. :R

(#19413) tboy93 válasza bitpork (#19410) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is 15-ert tankolok, csak nekem tele lesz a tank utana :D

(#19414) MunezXBK válasza tboy93 (#19413) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nagyjából nekem is. :))

(#19415) parandroid válasza tboy93 (#19413) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én tegnap tankoltam 67-ért. :DDD Utána még le is mosattam-viaszoztattam az autót télire 12-ért.

Amúgy ez egy érdekes dolog, magyar benzinkutakon én is szoktam figyelni, hogy az összes kútfejen kerek ezresre végződő számok vannak. Jó esetben ötjegyűek, de én is láttam már 2000-ért tankoló (akkor) új dízel Mondeót, ami egy kicsit mellbevágott azért.

Másrészt azért a nem tele tankolt autókkal kapcsolatban felmerülnek bennem kérdések a fogyasztási értékek pontosságával kapcsolatban (a board computer finoman fogalmazva sem mindig pontos), amik időnként repkednek itt a topikban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19416) focvis válasza Herczi (#19412) üzenetére


focvis
veterán

Ha jövő hét végéig ráér, én járok arra.

(#19417) tboy93 válasza parandroid (#19415) üzenetére


tboy93
nagyúr

Anyám, mibe tankoltál annyit, kamion? :DDD

(#19418) EQMontoya válasza tboy93 (#19417) üzenetére


EQMontoya
veterán

Brotip: euró ;)

Same rules apply!

(#19419) parandroid válasza tboy93 (#19417) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mazda 5. 52,09l ment bele. Ráadásul kaptam literenként 2 cent kedvezményt a Shell-Postbank közös akciója miatt a bankkártyés fizetésre. :DDD

Hozzátartozik, hogy éppen mélyponton van a benzinár, tegnap 1,28-ért láttam itt vidéken, szóval a tornyos kisfaluban pár km-rel odébb valószínűleg vannak helyek, ahol már 1,25-ért is adják literjét. Dízel meg szerintem lassan becsúszik 1 EUR alá, ha így folytatódik a dolog.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19420) bitpork válasza parandroid (#19419) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem már Domi is 100-110€t nyelt el teli tankra Teddy meg olyan 125 körül lesz minimum :D

Ott 1 € a dízel itt meg 1,11€. Tehát mi , itt minimum 10%-kal jobban élünk. Ja, nem. :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19421) zoo8800 válasza EQMontoya (#19409) üzenetére


zoo8800
veterán

Az egy dolog, hogy 2000-ért tankol. Na de hogy tankizik, és nem tankol, az nekem sok :D

rip and tear, until it is done

(#19422) Gergőke88


Gergőke88
addikt

[link]
Ez jónak tűnik.
Hamarosan aliexpress is tele lesz vele 2-3 dollárért.

(#19423) parandroid válasza bitpork (#19420) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az kábé egykutya, ott még azért mi sem tartunk, jelenleg olyan 1,06-1,08 körül jár. Ami sokkal bosszantóbb, hogy a benzin még mindig 20 centtel drágább literenként.

Két-három éve egyébként jellemzően 1,7 EUR / liter fölötti árakon tankoltam (dízel akkor volt 1,5 körül), szóval egyelőre támogatom az OPEC, és főleg Szaud-Arábia árlenyomó politikáját, kérdés, hogy meddig tart, és hogy sikerül nekik.

Szerk.: Most nézem, 100+ l-es tankja van annak a tanknak? :Y

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19424) Herczi válasza focvis (#19416) üzenetére


Herczi
senior tag

Bőven ráér a dolog, november elején lenne aktuális a vásárlás. :R

(#19425) bitpork válasza parandroid (#19423) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak 100, de ugye lehet túltölteni picit, az meg 105*1,11 és ez minimum 115+
Én tavaly pályán tankoltam 1.6-ért a nyálat AU-DE-DK vonalon átlagban. Viszont akkor sem értem h miért kerül nálunk többe a nyál(dízel), mint nálunk 3 sokkal magasabb életszínvonalú orszában :F

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19426) SzlobiG válasza bitpork (#19425) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mert több az adó rajta. Sírnak is a kormányék, hogy bő 100ft-al olcsóbb egy évhez képest mivel kevesebb a bevételük. :W

(#19427) EQMontoya válasza bitpork (#19425) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az ottani dízel-benzin árkülönbözet elég durva, jól működött a lobbi.

Same rules apply!

(#19428) roberto211 válasza EQMontoya (#19409) üzenetére


roberto211
őstag

Nem tudom ebbe neked mi az olyan fura.. :D

Amúgy mivel kb minden nap megyek Pestre ezért nem fogok egyszerre tankolni,hanem inkább minden nap 2-3ért....

Egyrészt akk többet megyek oda is ahova tök fölösleges ha sok van bene, másrészt többet fogyaszt mert akk nem sajnálom a benyát így meg kénytelen vagyok normálisan menni(jó, most kivételesen baromkodtam de este 10.30 után nem voltak sokan 6oson, amúgy ritkan szoktam mar) na meg a kocsi is nehezebb tele tankkal ;] :DDD

Amúgy ez az egész arra próbált rávilágítani h jó ez a fuelsave. Regen minden bajom volt tőle...
Amúgy nekem is furcsa ez a tankizás szó.. :D Miután hazaértem este lehet kicsit k.o voltam azért írtam.. :D

#19413) tboy93 : Enyém már 12ért tele van :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19429) focvis válasza Herczi (#19424) üzenetére


focvis
veterán

Feltéve, hogy meglesz még az autó :)
Ha aktuális lesz még, akkor dobj rám egy privátot a jövő hét elején az autóval. A pontos napot nem tudom még, hogy mikor leszek Zegen, de 100%, hogy megyek kedd és vasárnap között valamikor (sokkal valószínűbb a hétvége).

(#19430) Qru válasza roberto211 (#19428) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Látom te sem szeretsz feleslegesen benyót cígölni magaddal. :D

mod:

Amúgy nekem a legalja tankolós élményem amikor mellettem egy vadi új 1-es cabrio bmw-s beállt az Avia kúton. Kutas gyerek lohol oda, hogy a bengás tuti ad boravalót. Kérdi a gyerek, mennyiért tankolhatok? Mire a tulaj: 1500-ért. Kutas csak nézett és tankolt bele 1500-ért. Borravaló persze nyista. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19431) tboy93 válasza roberto211 (#19428) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nincs az az isten, hogy minden nap tankoljak. Amúgy sem tesz jót neki ha csak az alján lötyög a benyó, felszívja az ac a dzsuvát.

(#19432) raczger válasza Qru (#19430) üzenetére


raczger
őstag

Ismerősnek is hasonló élménye volt: Ferrariba tankolt 2000 Ft-ért valaki a szeme láttára... Talán a következő kútig kihúzza annyival :D

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#19433) roberto211 válasza tboy93 (#19431) üzenetére


roberto211
őstag

Én így szoktan meg így jobb nekem.. Úgy szoktam 1 hóba egyszer tankolok kb 30-35litert Pont ez miatt h ne szívjon fel semmi sz@rt a pumpa.. Ez 1-1,5 hét alatt kimegy.. Utána meg naponta 6-8liter.. Ez bevállt. :D

Qru: Jaja, itt is szoktam látni :D Nálam még elfogadható lenne suzival, na de bimmerrel. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19434) Skillet


Skillet
addikt

Én sem szoktam tele tankolni. Általában 5ezerért rakok bele/ hét. Úgy is megyek a kútra gumit ellenőrizni, szélvédőt lemosni. Ha hosszabb útra megyünk, akkor persze megtankolunk rendesen, de ide városba nem szoktam. Valamiért így alakult ki.
Ja és nem tudom, mitől szívná fel jobban a pumpa a szmötyit, ha kevesebb a benzin.
Valaki elmagyarázná?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#19435) roberto211 válasza Skillet (#19434) üzenetére


roberto211
őstag

5-10liternél mg semmit nem szív fel .. Ez akkor szokott kialakulni ha már az utolsó decik vannak a kocsiba és azt szívja fel az ac(ugye alján rakódik le a dzsuva az üzemanyagtartályokban) .. Na ha ezt felszívja akkor szokott baj lenni de ez kb liter alatt..

Szerelőm mesélte: Volt valami kocsi nem tudom már milyen.. Utolsó decik voltak benne , szívott az ac valami dzsuva belekerült felpörgött és megállt.. Tehát minimálisra valóban nem jó kifogyasztani

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19436) K Norbi válasza roberto211 (#19435) üzenetére


K Norbi
addikt

+ a benzin hűti az AC-t Nem szabad kevés benzinnel soha járni.

(#19437) Qru válasza Skillet (#19434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem a szmötyivel van a baj, arra ott a benyószűrő. Ha kevés a benyó többet kell melóznia a pumpának, hogy ugyanazt a nyomást előtudja állítani.

#nincsbennetarcsi

(#19438) bitpork válasza Skillet (#19434) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amikor kevés a nyál, akkor a leülepedett homokot meg bizbaszt fel tudja kavarni a szivattyú. Az örvénybe amit kelt a legkisebb ellenállású rész mén. A folyadéknál nehezebb ami az alján van, de ha már kevés a folyadék, akkor mozdul minden. Nem mellesleg minden állásában ez van, azért van minden kocsiban üzemanyagszűrő, csak a meginduló trutyi mennyisége nem mindegy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19439) Herczi válasza focvis (#19429) üzenetére


Herczi
senior tag

Ha aktuális lesz még, vasárnap dobok egy privit, aztán megbeszéljük. Nem igazán kapkodnak érte, ha meg elviszik, na bumm, egy "gonddal" kevesebb. :DDD

(#19440) -v- válasza K Norbi (#19436) üzenetére


-v-
addikt

:K pláne nyelezni, sok autó érzékeny erre

(#19441) trassher


trassher
addikt

Egy kis förmedvény így az ebéd utánra. Kaptam új alvázszámot, senkinek se kívánom azt a délelőttöt. Szemlén már az udvaron fémig lecsiszolták a tornyot egy sávban mert hogy ott jó lesz. A vizsgasoron már azt mondták oda nem tudják beütni, beütik táblába és felszegecselik. Meseszép lett, pláne a zárhídon. :U Azt mondták a motortérben máshová nem tudják rakni. Csak azt nem tudom ha frontálisan ütközök akkor mi marad ebből a csodás lemezollóval kivágott darab lóf@szból.

Redmi Note 7

(#19442) SzlobiG válasza Qru (#19430) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most én is csak 2k-ért tankoltam itt a városba, de csak azért mert holnap megyek pestre azt érden telenyomom a shellnél. :))

(#19443) deicide válasza roberto211 (#19433) üzenetére


deicide
veterán

De jó neked, cseréljünk. Én hetente tankolok 60-70 litert. Kell nekem ilyen messze lakni a munkahelytől. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19444) TaaT válasza SzlobiG (#19442) üzenetére


TaaT
veterán

Régen én is csak 2000-ért tankoltam, de akkor volt hogy hetekig elő sem vettem az autót. Most 5000-ért tankolok, ez így 2hétre elég.

trassher: Ha vége lesz a műszaki vizsga kálváriámnak én is írok egy szösszenetet.

Give them hell Ukraine!

(#19445) tboy93 válasza deicide (#19443) üzenetére


tboy93
nagyúr

OMG neked nem opc kellett volna hanem 1.7cdti :DDD

(#19446) SzlobiG válasza deicide (#19443) üzenetére


SzlobiG
félisten

10 literes fogyival nem csodálom. ;]

(#19447) deicide válasza tboy93 (#19445) üzenetére


deicide
veterán

Nem lenne ennyi, ha hazafelé nem sietnék folyton. De így comp. szerint 11.6L az átlag mióta megvan és az első évfordulóra kb 22k km lesz benne. :)
Egy CDTI olcsóbb lenne az biztos. Csak az élményfaktor más. ;]

SzlobiG: még ha csak 10 lenne. :)

szerk: most számolgatom, az nagyjából pontosan 1 misi a prémium üzemanyagból. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19448) Qru válasza SzlobiG (#19442) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha ha én is ilyen 2-5k-ért tankolnék az kb nekem is csak arra lenne elég, hogy a következő kútig eljussak. :DDD

Ha egy teli tank benyóból Bubuval elmegyek 600-650km-t akkor már örülök mint majom a farkának. Bezzeg a Paszuly 1200-t simán elgurul egy tank nyálból... :(

#nincsbennetarcsi

(#19449) tresh válasza trassher (#19441) üzenetére


tresh
addikt

Ez mi ez ? :( Te jó ég.. hol voltak ilyen tehetségesek ?

(#19450) -v- válasza Qru (#19448) üzenetére


-v-
addikt

Én kb. 500at megyek 1 tankkal átlag

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.