Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) bitpork válasza EQMontoya (#19500) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mivel élnek vissza? :U Ebben az esetben is mint sok másban vki nem végezte el a munkáját.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19502) EQMontoya válasza bitpork (#19501) üzenetére


EQMontoya
veterán

Büntetést kilátásba helyezni, fenyegetni úgy, hogy nyilvánvalóan láthatóan nem frankó valami a kocsival (4 éve nincs rá súlyadó fizetve, azóta nincs biztosítva, körözés alatt áll), illetve többször jeleztem, hogy ellopták, szerintem simán elmegy bűncselekménynek.

Same rules apply!

(#19503) bitpork válasza EQMontoya (#19502) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sanszos hogy nem ugyanaz az ember felel a rögzítésért mint aki éves szinten szignózza a kiküldött csekket. El fog veszni a felelősség - szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19504) EQMontoya válasza bitpork (#19503) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lehetséges, de büntetőeljárással fenyegetést azért Ők sem veszik viccnek. :)

Same rules apply!

(#19505) bitpork válasza EQMontoya (#19504) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Feltéve ha a jegyző elég komolyan veszi a fenyegetést, mert h hozzá fognak rohanni az is biztos.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19506) tomcsi23


tomcsi23
veterán

:D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#19507) Melack


Melack
veterán

Ha a MOL megveszi az Agip hazai kúthálózatát, akkor a Forensis kártya gyakorlatilag értelmét veszti.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19508) K Norbi válasza tomcsi23 (#19506) üzenetére


K Norbi
addikt

;]

(#19509) tresh válasza K Norbi (#19508) üzenetére


tresh
addikt

Akkor én gyalogolók ;]

(#19510) tboy93


tboy93
nagyúr

Így téli gumi szezon előtt sok okosságot tudtam meg ebből a videóból :DDD :C [link]

(#19511) Elemental


Elemental
addikt

Mondjatok már légyszi egy értelmes magyarázatot, hogy mi a búbánatos mókusfingért kell bekapcsolni városban azt a nyomorék hátsó ködlámpát?

(#19512) Melack válasza Elemental (#19511) üzenetére


Melack
veterán

Én ma Érden bekapcsoltam, mert alig lehetett látni a ködtől. Nem kellett volna?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19513) Gergőke88 válasza Elemental (#19511) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mert mondjuk városban is lehet olyan köd...
Pl, Budapest külváros (Újpesten pl alig láttam.)

(#19514) zoo8800 válasza Melack (#19512) üzenetére


zoo8800
veterán

Kiégeted vele a mögötted haladó ember szemét.

rip and tear, until it is done

(#19515) Reaper válasza Elemental (#19511) üzenetére


Reaper
őstag

Ezt én is szeretném megérteni, kocsisor előttünk mögöttünk mennek, de persze van pár állat a sorban aki nyomja a vakítást hátrafele.
A másik állatfajt szinte nem is érdemes megemlíteni, aki bármi világítás nélkül közlekedik. :(((

(#19516) tboy93 válasza Melack (#19512) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én is bekapcsoltam, ha köd van, égjen az a szar, azért van. Ha jön valami barom mögöttem 120-al legalább vegyen észre időben.

(#19515) GrimReaper Ja, ma reggel is volt aki a ködben világítás nélkül jött szembe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19517) AMD Power válasza Gergőke88 (#19513) üzenetére


AMD Power
titán

Itt nálunk is Óbudán alig látni valamit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19518) K Norbi válasza tresh (#19509) üzenetére


K Norbi
addikt

hehe :D :C :C ;]

(#19519) Gergőke88 válasza zoo8800 (#19514) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miért csak a lámpára tud fokuszálni a szemed?
Inkább lássam hogy megy ott vmi, mint belemenjek hátulról...

(#19520) tresh válasza K Norbi (#19518) üzenetére


tresh
addikt

níd fór szpíd ;]

[ Szerkesztve ]

(#19521) Melack válasza zoo8800 (#19514) üzenetére


Melack
veterán

Világosban nem kapcsolom fel,de ahogy mások is írták, lássanak már a ködben engem is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#19522) zoo8800 válasza Gergőke88 (#19519) üzenetére


zoo8800
veterán

Jogos. Ha este szembejön valaki reflektorral, akkor is máshova fókuszálok majd. ;]

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#19523) Declare válasza tresh (#19509) üzenetére


Declare
őstag

Vagy bicikli...az egy sisakkal biztonsagosabb :D

(#19524) Elemental


Elemental
addikt

Városban szerintem kibaszás bekapcsolni. Nem beszélve arról, hogy városi tempó mellett tök felesleges is.

(#19525) hroberto válasza Elemental (#19524) üzenetére


hroberto
veterán

Ezt én is így látom. Lakott területen kívül is illik kikapcsolni ha már vannak mögötted.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#19526) K Norbi válasza Elemental (#19511) üzenetére


K Norbi
addikt

(#19520) tresh Na ez már adja!

Én meg az utálom mikor állnak a lámpánál előttem és nyomják egyfolytában a féket! Kéziféket nem ismerik? Este különösen jól esik.
A múltkor egy köcsög 5 perig nyomta a féket előttem míg elment a vonat. A vége fele rávertem neki a refit.

[ Szerkesztve ]

(#19527) Elemental válasza K Norbi (#19526) üzenetére


Elemental
addikt

Hát igen, az sem kellemes, de azért jó estben az nem tart olyan sokáig, mint ha beállna a sor, és te 20 percig tötyörögsz egy hátsó ködlámpás után, mert úgy felejtette, vagy csak tojik a fejedre. Az sem mindegy, hogy a piros lámpánál akár el is tudsz oldalra nézni, nem kell előre sasolni, de ha mész egy ködlámpás után, akkor kénytelen vagy előre tekingetni.

(#19528) tresh válasza K Norbi (#19526) üzenetére


tresh
addikt

Ez a legkevesebb én még a ködlámpát is elnézem neki mert nem ismeri a kapcsolót.. de az hogy minden második autónak össze vissza a halálf*szába világít a kínai fos sz*r led/xenon és nem veszi észre hogy mindent világít a sz*rja csak az utat nem és 2 perc után már kifolyik a szemem a helyéről.. én az összes ilyen majmot venném ki a sorból és 5k ra büntetném. Mert ha hülye hozzá akkor vigye el bármelyik sarkon megcsinálják neki és oda fog világítani ahova kell.

(#19529) Qru válasza K Norbi (#19526) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akik automatát vezetnek azok szoktak a féken állni. Városban én se szállok le a fékről, mert ez a gombos kézifék csiga lassú ami a Paszulyban van. :(

mod:

tresh: Ezért rendeltem én is fényre sötétedő tükröt. Már csak hónapok kérdése és ideér a világ másik végéről. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#19530) EQMontoya válasza tresh (#19528) üzenetére


EQMontoya
veterán

5k? Legyen mondjuk 60k, az már elgondolkodtató lesz.

Same rules apply!

(#19531) Declare válasza K Norbi (#19526) üzenetére


Declare
őstag

En is nyomni szoktam a feket...föleg ha lejtön/emelkedön allok. Biztonsagosabb is, mint a kezifek. Nyilvan ha jön a vonat es lemegy a sorompo akkor nem :)

(#19528) tresh ezt nem tudom ezen annyian jajgatnak, en szököevente egyszer ha talalkozom ilyennel. Szerintem sokszor kevered a gyariakkal is. A gyari xenon/led autok nagy resze vakit. Az uj mercik a lila fenyükkel, mintha a retinat egetne ki, de a porschek, az audi xenonok is jobbara mind vakitanak...skoda octaviak is....apum a3 as audijara is ujkora ota folyton villogtatnak, pedig az elsö szervizkor mondta, hogy allitsanak rajta....nekem az opellel is folyton villogtak, most lecsavartam, de igy meg en nem latok, szoval vissza fogom allitani, ahogy volt, tetszik nem tetszik :U

[ Szerkesztve ]

(#19532) tresh válasza EQMontoya (#19530) üzenetére


tresh
addikt

Nem vagyok én köcsög egy nap vámolják meg 2x érte csak az már 10k akkor csak meggondolja hogy elviszi beállíttatni 2-3kért.

(#19531) Declare: lehet erről vitatkozni maradjunk annyiba hogy a gyári xenon sose bántotta a szemem se az új se a régi ami be volt állítva rendesen. Pesten hidd el nekem minden második össze vissza világít legyen az halogén/led/xenon. Itt utólagos Józsi kicseréli a garázsnál verziókról beszélünk.Az már cska hab a tortán hogy a vezetők 70%-nak fingja sincs melyik kapcsoló mire való az autójába csoda ha az indexet megtalálja. Szóval ha tetszik ha nem én kirángatnám a sorból és írnám neki a csekket ;)

Qru: Ha szembe jön akkor nekem sötétedő első szélvédő kéne ;]

(#19533) -v- válasza tboy93 (#19516) üzenetére


-v-
addikt

Ha jön valami barom mögöttem 120-al legalább vegyen észre időben.

Ez nagyon életszerű szituáció városban hétköznap reggel csúcsidőben :U

[ Szerkesztve ]

(#19534) Declare válasza tresh (#19532) üzenetére


Declare
őstag

Teljesen jogos amit irsz, nincs itt vita :)

Csak azt mondom, hogy egyaltalan nem biztos, hogy sufni ami vakit....ha este megyek, akar apumeval, akar a sajatommal, folyton villogatnak, minden 4-5-ik autos. Apume ujkora ota ilyen, pedig audi markaszervizben, mondom szoltunk is az elsö szerviznel, az enyem meg a sajat szerelönknel lett allitatva. Azt mondtak teljesen jo volt....Most en lecsavartam kezzel a motorterbe, de igy nem latok. Semmi sufni nincs egyikben sem es villogatnak. Egyik ismerösünk 1 eve vett J astrat, vele ugyanezt beszeltük....neki palyan is villognak :D

Itt a ceges parkoloban van egy uj e merci leddel, meg egy 911 porsce. Ha a merci jön velem szembe, a retinam eg ki a lila fenytöl, a porsche xenonos, de az is baromi vakito.......elhiheted nem sufni tuning egyik sem :D

(#19533) [rvilike] decide megerkezhet igy az opc vel nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19535) tboy93 válasza -v- (#19533) üzenetére


tboy93
nagyúr

Reggel Szigetszentmiklóson a Csépi úton szinte nincs senki, Pest felé mennek az emberek, 30-as tábla van, de van aki 70+-al közlekedik ezen a szakaszon :U

(#19536) tresh válasza Declare (#19534) üzenetére


tresh
addikt

Nem vagyunk egyformák nekem a gyári xenon nem szokta bántani a szeme ha szembe jön és nem az eget világítja a rossz szintező végett pl. Műszeres fényszóró beállítás és kiderül hogy mi a gond, főleg xenonnál segít sokat mert az a garázskapun csak nem fogod belőni egy csavarhúzóval :))

(#19535) tboy93: majd megdöglik alkatrész meg mindig kell, csak mást ne vigyen magával :))

[ Szerkesztve ]

(#19537) -v- válasza tboy93 (#19535) üzenetére


-v-
addikt

Persze, ott nyilván van értelme :K

Hisztisek vagytok. Valóban nem kellemes ha kisül a szemed, de mindig lesz aki áll a lámpánál a féken, aki agyba főbe használja a ködlámpát pedig nem kéne, akinek kínai xenonja van, vagy szarul beállított lámpája, vagy nem veszi le a reflektort, vagy illegál drl-je van ami vakít .. minden második autó ilyen, meg kell tanulni hogy ne zavarjon és ennyi

[ Szerkesztve ]

(#19538) tresh válasza -v- (#19537) üzenetére


tresh
addikt

meg kell tanulni hogy ne zavarjon és ennyi

:F

(#19539) bitpork válasza tresh (#19538) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tényleg meg lehet könnyen szokni h nem bámul bele az ember.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19540) Declare válasza tresh (#19538) üzenetére


Declare
őstag

Van benne igazsag amit a másik "nobreak" forumtars mond :D csak sajna nehez megallni, hogy ne csessze fel az ember agyat....amikor jön a kanyarban este...latod, hogy vilagit a masik...leveszed a refit...ö meg mindig nem....meg mindig nem....aztan befordul, megvakit es lekapcsolja........ANYAD :D

amugy garazskapun a xenont ugyan ugy belövöd, söt meg jobban, mert elvileg egyenletesebb kepet vetit, mint a halogen :) En is ott huztam le a csavarokkal az enyemet....de ez tul sok lett, szoval most ugyis megy olajcsere, visszaallittatom, ahogy volt.

(#19541) Qru válasza bitpork (#19539) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Múltkor állt előttünk egy A6 a lámpánál végig nyomta a féket, a led-es féklámpa meg kiégette a szemem kb. Az utastársam meg is jegyezte, hogy ez de vakít... Mondom jah a miénk is így vakít nyugi, nézzél csak hátra. A mögöttem álló meg konkréten takarta a kezével a szemét. :D

#nincsbennetarcsi

(#19542) EQMontoya válasza -v- (#19537) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, a szembejövő, vakító autónál valóban nagyon kellemes és megszokható. Végülis ha becsukom a szemem, nem zavar, de valljuk meg, 100 körüli tempóban ez vakterpülés.

Az ilyen vakító parasztoktól megkérdezném szívesen, hogy ha az anyja/gyereke megy át mögötte a zebrán, mert épp kitette, engem meg - aki szemből jön - elvakít és elütöm, akkor mennyire lesz boldog?

Same rules apply!

(#19543) tresh válasza bitpork (#19539) üzenetére


tresh
addikt

Hidd le nem keresem a szemkontaktust a rosszul beállított fényszórókkal :B De pl németbe fele ennyi kancsal össze vissza világító autó jön velem szembe.. jellemzően azok is külföldiek.

(#19544) -v- válasza EQMontoya (#19542) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem az új xenonos mercik, audik, bmw-k is nagyon vakítanak .. pláne ami suv és magasan van a lámpa

(#19545) EQMontoya válasza -v- (#19544) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebben egyetértünk.

Same rules apply!

(#19546) bitpork válasza -v- (#19544) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De a természet igazságos: a suv tulaj legalább 2x olyan jól lát, mint akit elvakít :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19547) roberto211


roberto211
őstag

Alianztól jött levél,hogy mennyit fizettek ki g astrásnak.. 438000 FT

Szégyen ami itt megy biztosítási körökben, szerintem az egészen lehetett kb 150e kár mert akkorát azért nem kapott, erre fel feltuningolták 438e re...... Többi meg zsebbe gondolom..

A szőke 40körüli csaj vezette se nála se nálam nem volt betétlap ugye anno. Aztán valami mit tudom én kijének szólt hogy hozzon betétlapot.. Jött egy 40körüli asszony melegítőbe,papucsba, pár foggal (természetesen brazil,) és még dicsekedett h Ő ezekben milyen jártas a betétlapkitöltésbe... "Fhuu mennyit csináltam már ilyet".... Fia állítólag "karosszériás" volt, gondolom otthoni műhelyben fű alatt és még felajánlották h kedvezményesen megcsinálják enyémet... Mondom kösz nem, vannak jó szakembereim..

Tehát én kb 60-70%ra lemerem fogadni ezek ilyen biztosítási csalóbandák...

Mi került volna abba 438e ft ba,? Ha az én papírswiftembe egy fődarab se sérült csak karosszériaelemek akkor egy 2005 körüli g astrába se gondolom én.. Pláne hátulról, és úgy h kombi volt ..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19548) tresh válasza roberto211 (#19547) üzenetére


tresh
addikt

Ha márka szervizbe csinálta illetve mérete fel akkor simán lehet ennyi. Az más kérdés persze hogy mint mindennel evvel is lehet csalni nem kicsit. :))

(#19549) roberto211 válasza tresh (#19548) üzenetére


roberto211
őstag

Dehogy ott csinálta..... Szerintem a fű alatti karosszériásuk csinálta mert az "occsó".....

Márkaszervizbe gondolom csak felmérette...

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19550) Gergőke88 válasza roberto211 (#19549) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerinted szamla nelkul kifizettek volna ennyit?
Egyebkent egyszeru a dolog, legkozelebb legyel figyelmesebb es akkor bem lesz baj ;)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.