Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191101) tboldi válasza Qru (#191092) üzenetére


tboldi
nagyúr

Arról nem tehetek, se az almás cég, hogy ezeket a szoftvereket ősöreg Windows-ra írják. A 7-ben is be kell pipálnom az XP kompatibilitási módot. :D
Amúgy imádom a MacBookot és a macOS-t, le nem cserélném, inkább veszek mellé majd egy tizenéves ThinkPadet, amit nyúzhatok a garázsban. :)

szerk.: De a ThinkPaden is virtualizálnom kell majd, natívan menne a 64 bites 7-es, Virtualboxban meg a 32 bites. Vagy dual boot, de az macerásabb.

[ Szerkesztve ]

(#191102) stickermajom válasza AMD Power (#191098) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt van édesanyám látogatóban, ma ment volna haza vidékre, de nem engedtem neki inkább..

(#191103) 6030D válasza Gombinyó (#191085) üzenetére


6030D
Ármester

+BigBlackDog: köszi, megnézem őket.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#191104) Qru válasza AMD Power (#191098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak akkor sóznak ha nem kell, ilyenkor meg sehol sincsenek. :N

#nincsbennetarcsi

(#191105) tboy93 válasza stickermajom (#191102) üzenetére


tboy93
nagyúr

Legalább lesz ki főzze az ebédet :P

(#191106) focvis válasza Qru (#191104) üzenetére


focvis
veterán

Kora reggel 9 zsák, azaz 225 kg CaCl2-t szórtunk ki egy nem túl nagy területen. Csak a járdákra, kültéri lépcsőkre és gyalogos útvonalakra szórtunk, a parkolóba semmit. Az anyagköltség 36 000 Ft.

(#191107) tboldi válasza Qru (#191104) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk elszórtak megint többezer köbmétert, de legalább most némileg indokolt is, bár azok az utcák is teljesen szárazok és jégmentesek, ahol nem jártak. :D

A napi első elindulás meg nem volt túl nagy kihívás, garázsban vannak az autók. :P
Igaz, nem fűtött, de a kinti -4° ellenére is van bent 3°.

(#191108) #89309696


#89309696
törölt tag

Hazaértem, főutak fossá lettek sózva, az erdős árnyékos részeket leszámítva ami jegesebb volt, a többi az teljesen száraz.
A kisutcákról nem igazán mondható ez el, fullba jég minden, egyes meg kettes alapjáraton közlekedtem, de még olyankor is a kanyarban ha sokat tekertem a kormányon megindult egyenesen sisteregve. :D

(#191109) tboy93 válasza tboldi (#191107) üzenetére


tboy93
nagyúr

Cégnél a parkolónk elég meredek. Reggel öröm volt nézni, ahogy felállt a munkatársam a parkolóba az autóval, majd kiszállt és a tetősínt kapaszkodónak használva ereszkedett le a járdára :DDD

(#191110) tboy93 válasza #89309696 (#191108) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mazdások akkor csak mellékutcákat használva menjenek haza :K ;]

(#191111) focvis válasza tboy93 (#191110) üzenetére


focvis
veterán

Viccen kívül, ha Mazdám lenne, ma otthon hagytam volna. (Más autót is sajnálok ilyenkor.) Holnap már nyugi lesz.

(#191112) Tsebacsi válasza focvis (#191106) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jézusom minek annyit? Én alig szórtam szerintem pár dekát, 1-2 nagy zsákkal van még, az egyik zsák már OBI-s dobozban, abból szoktam ültetőkanállal vagy célzottan szórólapáttal nyomatni (az most a csigaölőre van belőve, ami dura cucc, nem szórnék vele oda ahol a cicák-kutyák mászkálnak). Nekem ez bőven felszedte a seprés után maradt darát és enyhe jeget, már szárad a járdám mindenhol. Mekkora területre szórtatok? Egész Budapest? :D ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#191113) tboy93 válasza focvis (#191111) üzenetére


tboy93
nagyúr

PM bejött ma vele. Üvegen át nézem ahogy porlad az autó. Eskü reggel mintha hosszabb lett volna a 6-os :F ;]

[ Szerkesztve ]

(#191114) #89309696 válasza tboy93 (#191110) üzenetére


#89309696
törölt tag

Azok elrohadnak a garázsban is.

;]

(#191115) AMD Power válasza Tsebacsi (#191100) üzenetére


AMD Power
titán

Elég baj sajnos. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#191116) MC Pite válasza CactuS (#190943) üzenetére


MC Pite
veterán

Mindenben van ami zavar, meg amit szeretek (na jó, Vitarában semmi nincs a plusz rovatban nálam), de eredendően a + oszlopban 10× annyi dolog szokott lenni.
-A kormány kögötti rádióvezérlőket _sokkal_ jobban szeretem mint a gombon. Nem olyan jó a tapintása, nyomásérzete, de elmegy; zene és telefonvezérlésre jobb mint a 208on a kormányon lévő tekerő (plusz volt annyi eszük, hogy a névjegyzékben kezdőbetűket lapozod előbb végig, nem az 500 kontakt egy listában van és abban kell tekerni mint a *** Bosch fejegységen). Tempomat és limiter kapcsolót minden cikkben fikázták, de beülve benyomod tempomatra, évente párszor átnyomom limiterre... nekem nem zavaró. A PSA megoldást jobban szeretem, de a VW-étől (bajuszkapcsolós) vagy Opelétőlez szimpatikusabb.
A 208ban is ezer éves (kb 20) a tempomat vezérlésem, de jó a tapintása, jó a nyomásérzet, határozott a röccenés a tekerőn, nincs vele bajom (ezt is mindig savazzák). 1 tekerő és 3 gombbal megy 1km/ánként a léptetés, mennek a mentett sebességek előhozása, megy az 5km/-énti léptetés, a szünet/vissza. A renaulté a kormányon ettől bőven butább.

Az ülésfűtést nem szeretem különösebben oldalt. Azt hittem a Renaulté egy fos hogy függőleges a tengely, de a vízszintes tengelyű 208asét a napokban hóval, esővel áztattam, az se tetszik :DDD . Akkor legyen bent és vízszintesen, mint a Picasson, hogy ott csak innivalóval csöpögtethessem le, vagy a vizes táskámmal ;] . Vagy a műszerfalon, nyomógombosan (pl Kia). Igaz, Renault legalább kiírja a műszerfalra ha be van kapcsolva (ezt kötelezővé tenném hogy legyen valamilyen visszajelzés).

Fordított bajuszkapcsoló (fedélzeti)? Európaiakhoz németekhez? képest? Ez nincs meg, idáig a családban mindennél a jobb oldalin volt a BC (igaz, főként franciák, de Skoda is).
Mindegyikben rühellem a zongoralakkot, de van ahol csak keret, van ahol meg nagy plexik is ilyenek egybe. Ajtón duplafasság, valóban. Renault műbőr passz, csak F30asban ültem benne, abban katasztrófa volt.

Kevés autó veri ki nálam a biztosítékot; évről évre a kettes-hármas Focusok és Kugák képesek illogikus, gagyin és hiányosan kivitelezett, ergonómiát nélkülöző/kényelmetlen/sorjás cuccokkal előállni, de kollégák is hasonlókra panaszkodnak (klasszik a térdnyomorítás, vagy az elektromos rögzítőfékes szopatások). Az F30 meg egy akkor terjedelmű írás lenne legalább mint a Vitara, abban csalódtam idáig a legnagyobbat (318d automata, jobbkormány). Meg van ami nem rossz, csak a híréhez képest csalódtam benne (IS200, kicsit az MX5 NB, S Cross, Auris/Corolla szedán, kicsit az Accord is).
Pozitív meglepik is szoktak lenni, Rapid/Toledo, C4PII, 208, részben a Megane is az volt (amíg nem állsz neki szerelni rajta valamit).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191117) Qru válasza focvis (#191111) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubit is sajnálom ilyenkor elővenni de néha muszáj. :(

#nincsbennetarcsi

(#191118) Qru válasza MC Pite (#191116) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A VAG-os karos tempomatot nem szeretem, egyszer a térdemmel megpöcintettem véletlen miután lejöttem a pályáról. Na most amikor a 170/350 + DSG TDI 50-ről nekiiramodik az előtte beállított 150-es tempót elérni váratlanul... Akkor azért kicsit lemostam a bokám. Azóta ha lejövök a pályáról törlöm a beállított értéket. :D

#nincsbennetarcsi

(#191119) Snoop-y válasza Qru (#191118) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor ezert van a ruszki energiaital matrica a hatso szelvedodon?

UZSGYI ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191120) focvis válasza Tsebacsi (#191112) üzenetére


focvis
veterán

Csodálkoztam én is, hogy 200 kg elment, a felét tippeltem magamtól, aztán kértem, hogy még szórjanak egy kritikus részre. Seprés nincs csak szórás, ill. kézi szórókocsi. Amíg az eső nem mossa le, addig véd a visszafagyástól.
(30 ezer m2 :D irodához passzoló járda, kültéri lépcsők, előtér. Kézfertőtlenítőt 100 literjével rendelünk, CaCl2-ből a téli nyitókészletünk 1 tonna, ez kb. elég is egy szezonra.)

[ Szerkesztve ]

(#191121) Qru válasza Snoop-y (#191119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#191122) MC Pite válasza Qru (#191076) üzenetére


MC Pite
veterán

Én mindenen Operázok, azzal mindig is jó volt a TC. Gondoltam szólok :)

AMD Power: Legtöbbször amikor ilyen (és japán autóknál még sűrűbben van ilyen) autót látok, az nekem eleget szokott elárulni a karbantartásról való hozzáállásról ahogy, hogy el se menjek megnézni/eljöjjek. Ma is néztem egy ilyen hirdetést, büszkén fényképezi az alufelnit, és a 3,2mFt-os autón még X-Greenes Michelin eco nyári gumi (most, télen, ami kb 7 -9 éves).
Egyébként mikor sok éves, két szélén elkopott (1,1-1,3b volt a gumikban) gumikkal vettük a C3at, hazahozatal előtt, a kereskedésből egyből a gumishoz mentem, én olyan öreg félrekopott szarokkal haza nem se jövök; aztán nejem nézegesse otthon 1-2 hétig hogy itt az autód, de még ne menj vele, rossz szájíze lett volna kapásból. :(
A 208at hazahoztam a (1,5éves) Kléberrel, és csak itthon rendeltem rakattam rá az új szettet ;]

Qru: Így is jártam, meg úgy is, hogy mire egy-egy újabb bér/céges autónál kiismerem azt a rohadt tempomatot, előfordul hogy ráhúznám 110re, de hamar kiderül, hogy 150es előző értéket igyekszik gyorsan elérni helyette :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191123) Qru válasza MC Pite (#191122) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Céges, csak az alap IE van meg króm.

#nincsbennetarcsi

(#191124) stickermajom


stickermajom
addikt

Szerintetek érdemes eladás előtt egy polírt csináltatni 30-40k között a mosókarcos autón, vagy maradjon őszinte? Jobb elején van egy kisebb parkolási sérülés, talán azt is halványítaná kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#191125) AMD Power válasza stickermajom (#191124) üzenetére


AMD Power
titán

Ez szerintem attól függ milyen értékű az autó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#191126) stickermajom válasza AMD Power (#191125) üzenetére


stickermajom
addikt

3,6-4,5 körül látok ilyen évjáratút, mivel törve volt ez inkább az alsó harmadban lesz reális szvsz.

(#191127) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Az autó utcán parkol, így mi a jobb aksinak. Nem nyúlok hozzá már a héten a hidegben, nem fárasztom feleslegesen. Vagy beindítom 1-2 alkalommal ilyen pár km-s utakra is akár?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#191128) focvis válasza stickermajom (#191126) üzenetére


focvis
veterán

Megcsináltatnám.
Ő csinálja, akire gondolok? (Csak hétvégén vállal? Igényes vagy nepperverzió ennyiért?)

Szabonagyúr: Nem baszkerálnám inkább.

[ Szerkesztve ]

(#191129) MunezXBK válasza stickermajom (#191124) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem.

Magadnak kell megcsináltatni és vigyázni rá.

(#191130) Qru válasza szabonagyur (#191127) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne, azzal csak tovább meríted. Vagy vidd el egy hosszabb körre vagy ne piszkáld.

#nincsbennetarcsi

(#191131) MC Pite válasza szabonagyur (#191127) üzenetére


MC Pite
veterán

Pár km-en mínuszos lesz az egyenleged. :N
Majd utána ha használod, ülésfűtés/ablakfűtés, tompított, stb-t kapcsold fel 90-120 másodpercre, majd mindent le, és indíthatsz.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191132) AMD Power válasza szabonagyur (#191127) üzenetére


AMD Power
titán

Ez egy jó kérdés. Holnap én is megakarom kocsit járatni az Astrat. Lassan már egy hete áll. Eddig csak egy ember hívott miatta. Az is kár volt. :DDD

Stickermajom Ebben az árban már lehet,hogy lenne értelme. Bár ha nem garázsban áll, akkor ilyen isldőjárás mellett... nem tudom meddig lenne "szép".

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#191133) szabonagyur válasza Qru (#191130) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor sétálok ma egy jó 2x5 kilométert :D Hosszabb kör leghamarább 1 hét múlva esedékes.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#191134) Qru válasza szabonagyur (#191133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is elő kéne vennem a gépet lassan, mert 5 hete áll a garázsban...

#nincsbennetarcsi

(#191135) MC Pite válasza szabonagyur (#191133) üzenetére


MC Pite
veterán

Ebben az időben? Ki van kiért? :) Menj autóval, de akkor még kb 3 perced hagyd járni leállítás előtt, vagy menj el boltba, lecsapatni a koszt róla, stb.
Holnap a Megane lenne a soros az otthoni flottában, de most az áll kint; úgyhogy majd jövő hét elején lesz a soros, nem szeretek -12 fokos autóba ülni.
Hm, most nézem akkor se lesz sokkal jobb, max hét közepén átcserélem őket, vagy még egy hetet kint áll. :DDD

Qru: Ha utána még megyek lakotton kívül is, simán lemosom ilyenkor, sose volt ebből bajom. 90nél még leszárad nagyjából (otthon max egy ronggyal áttörlöm az ajtónál).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191136) bandus válasza Qru (#191134) üzenetére


bandus
veterán

én is gondolkodom rajta, hogy megjáratom a kiát, de lehet, hogy a hétvége lesz csak ebből. nameg dombon áll behúzott kézifékkel, nem biztos, hogy el merem indítani, ki tudja mi van befagyva :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#191137) Qru válasza MC Pite (#191135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Utcán álló autót most nem egy bölcs dolog lemosni... :U

#nincsbennetarcsi

(#191138) -v-


-v-
addikt

Ja én is direkt busszal mentem ma, ilyen időben egyik autót se veszem elő.

(#191139) Qru válasza bandus (#191136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Garázsban áll kiengedett kézivel azzal nem lesz gondom, inkább azzal, hogy az öreg akksi mennyire hadrafogható...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#191140) Qru válasza MC Pite (#191135) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát attól még a vízelvezetőkben simán csontáfagy a víz, most is -3 van éjjel meg -7 várható... Én inkább nem mosnám le ha nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#191141) cappa72 válasza Qru (#191140) üzenetére


cappa72
nagyúr

Amikor legutóbb hideg volt, akkor egy mostást próbáltam... de amikor a hab ráfagyott, akkor ott abbahagytam, mielőtt össze-vissza karcolom vele.
Na azért szebb lett, és hát a garázsban (mázli) 3-5 fok mindig van, így talán nem okozott maradandó károsodást.

Viszont centíroztatásnál arra lettem figyelmes, hogy ott hátul valami rozsdás.... az normális egy 14 hónapos autónál?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#191142) szabonagyur válasza MC Pite (#191135) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tetel ennyit setalni meg a hidegben sem, termeszetesen kenyelmesebb lett volna autoval.

Mas: ocsm tegnap irja, hogy kilyukadt a kb 1 eves akksija az Astraban, megy gyaris cserere. :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#191143) molnarpeter válasza cappa72 (#191141) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Minimál előkészítéssel, fél rétegben letüsszentett, jó vastag vasdarab. Mire gondot okozna a korrózió, már sörösdoboz :D

[ Szerkesztve ]

(#191144) -v- válasza cappa72 (#191141) üzenetére


-v-
addikt

Viszont centíroztatásnál arra lettem figyelmes, hogy ott hátul valami rozsdás.... az normális egy 14 hónapos autónál?

Ez mazda :F :DD

[ Szerkesztve ]

(#191145) Qru válasza cappa72 (#191141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát őőő nekem 10 évesen néz ki ugyanígy ott... :U Am felületi csak, nem tragikus.

#nincsbennetarcsi

(#191146) molnarpeter válasza szabonagyur (#191142) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

11 vagy 13 hónap? Akkura csak 1 év szokott lenni, persze egy ilyen dolog nem épp normál meghibásodás...

(#191147) BigBlackDog válasza Qru (#191140) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kb. ugyanúgy kapja a vizet, ha esik és reggelre meg a fagy (pl. tegnap este). Én azért reménykedek, hogy nagy bajt nem csinál. :B

[ Szerkesztve ]

(#191148) szabonagyur válasza molnarpeter (#191146) üzenetére


szabonagyur
félisten

2 ev garis azt mondja, szerelo intezi a cseret,A.Z MEISTERTEILE 74AH akkumulátor a marka, nem ismerem, melos F Astraba jo az alapon. Nekem ami Bosch van arra is 2 remlik.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#191149) tboldi válasza szabonagyur (#191148) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Unix saját márkája. :)

(#191150) molnarpeter válasza szabonagyur (#191148) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jah, én meg azt hittem, új kocsiban gyári akku... :D Unixnál sima ügy a garancia, jó cucc.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.