Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191351) Qru válasza kisza25 (#191344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vissza lehet ugyfelkapun is.

#nincsbennetarcsi

(#191352) rbalint88 válasza Kolondrum (#191348) üzenetére


rbalint88
addikt

Le kell cserelni egy 1.4T-re :K
8 liter teljesen jo. Alattam a splash is annyit evett :DDD

(#191353) molnarpeter válasza ivana (#191347) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Grafitos zsír +1, felni előtte lehetne szobahőmérsékleten, gyűrűk fagyasztóban/kint. Aztán akár évente ki is lehet szedni újra zsírozni, ha neccesnek tűnik a szitu.

(#191354) Qru válasza tboldi (#191346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bennuk en is jobban biznek. Konzerv chips van Bubira naluk realis amit igernek. +15 lo +20 nm.

#nincsbennetarcsi

(#191355) stickermajom válasza Kolondrum (#191348) üzenetére


stickermajom
addikt

Add el, vegyél turbóst. :D

(#191356) Qru válasza rbalint88 (#191352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eleg ha tesz az 1.6i-re egy csigat. :D

#nincsbennetarcsi

(#191357) MC Pite válasza Kolondrum (#191348) üzenetére


MC Pite
veterán

Az országban kb 3 helyen chippelnek szívómotort (mmc, atc, rigotech, árban növekvő sorrendben).
A sport módra nem tudom mennyit tudnak rakni, ki kell próbálni. Nálam az alapteszt, hogy pl 4.ben 110re állított tempomattal hogy indul meg, meg gázpedállal is megnézem hogy hogyan. Ha tempomattal sokkal lelkesebb, akkor lesz érezhető eredmény (van ahol óvatos a tempomat, de legtöbb (főleg)szívónál nem az, és nincs olyan lambda(?) korlát.
Megane és Picassonál sokat hozott a vitaminkúra (észreveszik mások is utasként/turbósnak gondolják a Megant) megindulási hajlamban, a C3nál nem sokat.

Összkerekest csak padon csipszeltetnék, mert ugyan szívónál kicsi az esélye, de dízeles kollégáknál gond szokott lenni a 2wd programokkal. 120-150be tuti belefog kerülni sztem.
Amit még megpróbálhatsz, hogy a hátsó dobot lekötöd (5-10p), és stoperrel/appal méred a különbséget rugalmasságban. Ha így javul(vannakntípusok ahol sokat fojt, de relatív ritka) egy szolíd forgatott dob, esetleg egy k&n/bmc (ha mindkettő van, előbbit vedd) mosható légszűrő, aztán erről lehet tudatni az ecut is.

tboldi: Az meg már szinte kevésnek tűnik. Ráadásul ugyanazzal a paddal vitarát, s crosst és swiftet másra mérnek, vszínű eltér az ecu, meg lehet hogy a turbo terén is nagyobb tűréssel/szórással dolgoznak (nálunk is vannak típusok amire iszonyú nehéz belőni a megengedettbe, meg vannak amiből szinte mind jó állítás nélkül is).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191358) Qru válasza MC Pite (#191357) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Autokolber is chippel szivot.

#nincsbennetarcsi

(#191359) MC Pite válasza Qru (#191358) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálam kettőből (M, C3) kétszer lepattintottak (ecotuning a szomszéd településen van, ő 5/5ször, csak mérni voltam nála). 1,4-1,5-1,6-1,8 as gépkekket vittünk, sok helyet megkérdeztem.99%ban árlistában ott vannak a szívók, de nem vállalják el a polgári (1,4-1,8) autókat. Próbáld ki, hívd fel mennyi lenne a tiéd.

Szerk: Fogyasztáscsökkenés:
Nekem úgy tűnt, hogy ötös, hosszabb/nagyobbat ejtő váltókkal van inkább, ha az ember normálisan gyorsít (3-3500ig normálisan lenyomva a pedált, nem cirógatva). Papásan vezetve illetve pl a Meganeon a kis ejtésű hatos váltóval nem mértem különbséget, a Leon (20V) meg a Picassonál pedig 5-10%-ot. Szerintem tudok azért nagyjából takarékosan, de dinamikusan vezetni, főként hasonló vezetés él lesz különbség, ha racsingol az ember, akkor nem,vagy nőni fog.
Mondjuk a Megane esetén is az a baj, nem ugyanúgy vezetem mint előtte, hanem sűrűbben kihasználom az élénkebb nyúlmólusokat(pl többet előzök), de leszarom, centire ugyanannyit eszik így is

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191360) Qru válasza MC Pite (#191359) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mar tul vok rajta, 150+afa lenne.

#nincsbennetarcsi

(#191361) -v- válasza Qru (#191360) üzenetére


-v-
addikt

Mennyi lóerő jár cserébe, 5? ;]

(#191362) Qru válasza -v- (#191361) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tegyel ele egy egyest. Am olvass vissza mar irtam. :P

#nincsbennetarcsi

(#191363) MC Pite


MC Pite
veterán

AN C4 teszt, lássuk mennyire tippeltem jól :) .

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191364) -v- válasza Qru (#191362) üzenetére


-v-
addikt

Ja látom, meg 20 négyzetméter.

(#191365) Qru válasza -v- (#191364) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kene a legjobban mert kicsi a csomi. :D

#nincsbennetarcsi

(#191366) tboldi válasza MC Pite (#191357) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Swift Sporté biztosan különbözik, hisz a gyári specifikációban is van különbség.
……………………………………

Amúgy a Jazz-nek nem módosítható ECU-ja van, egyedül a gyári diagnosztikai interfésszel lehet csak “újratelepíteni”. Mással nem is szabad, főleg nem kínai másolatokkal, brick lesz a vége.

Mondjuk a gyújtást nehéz is lenne jól hangolni, a hátsó gyertyasor felügyelet és vezérlés nélkül gyújt fix időben.

(#191367) Qru válasza tboldi (#191366) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Erre egy megoldas van: K20 swap. :))

#nincsbennetarcsi

(#191368) MC Pite válasza MC Pite (#191363) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát, még egy egy statikus bemutatóhoz képest is elég sovány lett az AN cikk, ellenben kellemes lett az autó, tetszik :)

tboldi: Hát, akkor másik autó kell :DDD . Az 1.8as Picassomat se lehetett,ez volt az első szög/szálka ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191369) tboldi válasza Qru (#191367) üzenetére


tboldi
nagyúr

és (#191368) MC Pite:

Piggybackkel lehetne szórakozni esetleg, de még egy ilyen esetet sem találtam a neten, hogy bárki is megpróbálta volna. :D

És megkövetem magam, a GD Jazzek ECU-ját újratelepíteni sem lehet, csak a GE-től felfelé megy. :o

(#191370) Qru válasza tboldi (#191369) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kell egy GE akkor. :))

#nincsbennetarcsi

(#191371) Snoop-y válasza Qru (#191367) üzenetére


Snoop-y
veterán

K24 ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191372) Qru válasza Snoop-y (#191371) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

K20 befer tenyleg, az a kemeny...

#nincsbennetarcsi

(#191373) tboldi válasza Qru (#191370) üzenetére


tboldi
nagyúr

Inkább a swap. De akkor már legyen F20C. :D

szerk.: A K24 is, tulajdonképpen ugyanakkora. Gondi Peti is 24-et rakott a saját Jazzébe, miután széthajtotta a 20-at. :D

[ Szerkesztve ]

(#191374) focvis válasza Qru (#191360) üzenetére


focvis
veterán

Jujj, 150-ért akad zsír új gyári IS38 turbó a Golf R-ről. (P&P + kell szoftveres mókolás, de a vége 350+ ló és 450-500 mókus. Sok.)

(#191375) Qru válasza focvis (#191374) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem mondod hogy sok? Meg az alufelnihez is spur vagyok. :D Nem is csinaltattam meg, HF-es lesz ez anelkul is allitolag. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#191376) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#191341) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :C :R

#191342gzbotii: Juj :( Nekem ez friss, 1 napos. Jelzett a kompjúter, a kúton meg néztem hogy 1 bar van benne csak :(

#1913436030D: Nem vagyunk beszélőviszonyban, nem ismeri minden gondom-bajom csak ami vele kapcsolatos :D

#191349Qru: Még nem tudom milyen motoros, nem lestem még le a rendszámot. :B

#191350molnarpeter: Igen én is láttam Csík tesztjét :K Nem hiszem :N Asszony 1 KIA-t hajlandó engedni, és az a Sorento. Az meg nagyon zsebbenyúlós lenne :DDD

Amúgy tegnap számolgattunk, ééééés ööö... Hát az a baj, nem térülne meg nagyon egy PHEV vagy hybrid újonnani vétele egy benzinessel szemben, vagy nagyon sokat kéne ahhoz autóznom. Szóóóval ajaj és most nemtudom.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#191377) Snoop-y válasza focvis (#191374) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne farigcsalj. Nem gondolnam, hogy csak ennyi lenne a kulonbseg. Inkabb add el es nezzel R-t.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191378) -v- válasza focvis (#191374) üzenetére


-v-
addikt

150-ért akad zsír új gyári IS38 turbó a Golf R-ről

Az nem jó az ő autójába :(

(#191379) molnarpeter válasza Tsebacsi (#191376) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézegettem, hogy mire a teszt kijött, már bőven el is adták a kocsit :D Mennyire fontos szempont, hogy szalonautó legyen? Alig futott példánnyal talán az első időszakban igényel megszokást, hogy van már rajta 1 karc mondjuk, de hosszabb távon gondolkodva minden nap megspórolsz egy fejfájást a fogyasztás miatt, értékvesztés szintén barátibb :F

(#191380) Tsebacsi válasza molnarpeter (#191379) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát nem lenne rossz. Bizony én is megnéztem a "flottát" és már nem volt ott :)
Mondjuk pl. GTE Passat nem lesz nagyon hazai beszerzésből az fix, 90% holland import, és a 100k+ futás kicsit elszomorít (tudom, mit akarom, állapot nem km) de akkor is. Meg ez már kétfős döntés, nem csak az én hülyeségem, Asszony is részt vesz a vásárlásban, beleszólása van :P
Mondjuk az újautóáraknál ketten dobtunk hátast :D
Tartok tőle lehet mégis valami VAG féle benya lesz... Vagy más... Most minden ködös.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#191381) Kolondrum válasza MC Pite (#191357) üzenetére


Kolondrum
félisten

Tempomattal sokkal sokkal lelkesebb. Néha azzal megyek mert úgy lép. Ha tempomat mellett gázzal gyorsítok akkor semmi, ha ő gyorsít magától akkor sokkal jobban megindul. Pofátlan a differencia.
Hát én akinek csináltak annak nem volt csak 70, de neki első kerekes volt a vitara. Ha ennél sokkal több akkor nem érdekel.

Igen cserélni kéne, csak keret nincs most rá. Amúgy maga az autó jó lenne, csak menne egy kissé jobban.

(#191382) Qru


Qru
MODERÁTOR

Aki lemaradt volna Lidl-ben van okostolto, endoszkopkamera, olajpumpa, olajszuro leszedo...

[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#191383) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Az ilyen, pókhálószerűen ?repedezett? féktárcsa mitől lehet (szembe jött kép az interneten)?

[ Szerkesztve ]

(#191384) tboldi válasza BigBlackDog (#191383) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meleg (forró) tárcsa + hideg víz talán? :F

[ Szerkesztve ]

(#191385) xEon1337 válasza BigBlackDog (#191383) üzenetére


xEon1337
őstag

Kerámia tárcsák szoktak így kinézni.

"Less but better" - Dieter Rams

(#191386) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sima 2.0 TDI Paszuly. Február 5-ös forgalomba helyezésű. Ez is listaáron 13,5M :Y

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#191387) molnarpeter válasza xEon1337 (#191385) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Küllők között befigyel egy carbon felirat :K

(#191388) molnarpeter válasza Tsebacsi (#191380) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

EF-nél volt GTE Passat, csak azt nem tudom, lesz-e belőle eladó (karosszéria, stb részletek meg főleg passz :D)

(#191389) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Még nincs vége a télnek, de már a nyári szélvédőmosó folyadék beszerzésén gondolkodom. :) Koncentrátumokról van szó.
Az SCT Mannol és a Sonax hasonló kiszerelésű és hígítási arányú terméke közül választanék, bár a Sonax majdnem 1000 forinttal drágább a másiknál, de így is jobban megéri, mint a készre keverten árult nyári szélvédőmosó folyadékok. Én nem hiszem, hogy a Sonax annyival jobb lenne, mint amennyivel drágább az SCT Mannolnál. Nektek van tapasztalatotok ezekkel a koncentrátumokkal?

(#191390) MC Pite válasza Kolondrum (#191381) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha van akinek tuti jó lett, az alapján bepróbálhatod, de én másnak nem nagyon hiszek amíg nem próbáltam/nem produkált méréseket, mert placebo erősen bejátszik sokaknál.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191391) BigBlackDog válasza xEon1337 (#191385) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+ #191387 molnarpeter: :R Ezek szerint ez természetes kerámiánál.

#191384 tboldi: Először én is erre tippeltem, de máshol még nem nagyon láttam. Pedig kiadósabb autópályás lassítás után, esőben van rá esély, hogy kap vizet a meleg tárcsa.

(#191392) 6030D válasza RAZR_v3 (#191389) üzenetére


6030D
Ármester

Egyszer vettem olyan decis Sonaxot, 130 Ft volt ingyen szállítással. :D Nem volt rossz, de a Motul ugyanazt tudja, be van keverve, 2000 ft/5 l.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#191393) Qru válasza 6030D (#191392) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Motip koncentratumot probaltam de az nem vmi nagy durranas. Bogaroldas nuku, az illata is olyan semmilyen...

#nincsbennetarcsi

(#191394) focvis válasza Snoop-y (#191377) üzenetére


focvis
veterán

R: a turbón túl nagyobb injektor, más vezérműtengely, úgy kb. 400 szoftverrel. A gyári GTI setup 300-ig OK.
Max. szoftvert kap, de korántsem biztos.

(#191395) Snoop-y válasza focvis (#191394) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat meg van alatta egy adaptiv futomu AWD-vel nem?

En nem baszkuralnam azt a GTI-t.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191396) MC Pite


MC Pite
veterán

Ha már múltkor kis crossoverekről is volt szó, nekem tetszik a C3 AC facelift, egész más karakter lett: [link] . És mivel egy kisegyterűt váltott, még a praktikum/bővíthetőség nagy részét is meghagyták, meg a futómű illetve ülés upgrade is wellcome :K . Tessék a Vitarásoknak majd ide is átmenni egy próbakörre. Tudom, ne ide írjam :DDD

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191397) Qru válasza focvis (#191394) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vetted volna meg a kinezett S3-at latod-latod...

Tudom, az nem megy el puruttyaval. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#191398) brumi1024 válasza molnarpeter (#191387) üzenetére


brumi1024
veterán

285-ös hátsó gumival ez gyanítom carbon kerámia fékes M4.

[ Szerkesztve ]

(#191399) CactuS válasza MC Pite (#191396) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ilyenkor siratom az egyszerűeket, sokkal praktikusabb, mint egy divat SUV, jókat álmodnak ők is mostanában. :K Én simán bevállalnám, csak saját használatra fosnék az elektromos hibáktól - sajnos mai napig jellemző rájuk -, meg hát azok a csodás prince motorok.... :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191400) Integrale válasza CactuS (#191399) üzenetére


Integrale
veterán

Pure Tech motorral kell venni, és nincs gond. :D

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.