Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190751) Qru válasza Zsombe (#190747) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

HSD? Akkor tuti nem direkt befecsis. :K Toljad bele az Auchan 98-at és kész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#190752) Qru válasza tboldi (#190750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Túl közel vagy a hanyatló nyugathoz az a baj. ;]

#nincsbennetarcsi

(#190753) F_Zolee válasza Zsombe (#190739) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ugyan nem ekkora különbség de a mol100al nekem is többet evett az őskövületem.

(#190754) Qru válasza t72killer (#190749) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, ez csak a motorvezérlővel kommunikál (ECU), neked meg a légzsákvezérlőből kéne törölnöd az eltárolt hibakódot.

#nincsbennetarcsi

(#190755) tboldi válasza Qru (#190752) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja. Győrben amúgy van Auchan, de kút ott sincs. :D

(#190756) tboldi válasza Qru (#190754) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én elvileg képes lennék ilyenekre az új HDS* kábelemmel, de a MacBook Próval nem bírom összehozni. :D

*Honda Diagnostic System, nem a Toyota-féle HSD. :D

[ Szerkesztve ]

(#190757) CactuS válasza gzbotii (#190737) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kérdés, hogy miben jobb. Ha fogadni kéne, hogy 5 év múlva melyiknek lesz kevesebb a fenntartási, karbantartási költsége + a hibalistája, akkor elég nagy különbséggel a P3Plugin nyer. Komfortban, csecse-becsékben, felszereltségben valószínűleg a Golf jobb lenne.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190758) Zsombe válasza Qru (#190751) üzenetére


Zsombe
senior tag

Igen HSD. Akkor marad az Auchan vagy OMV. Köszi!

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#190759) bandus válasza tboldi (#190745) üzenetére


bandus
veterán

amikor vettem a proceedet és elkezdtem vele napi 240 km-t pályázni akkor végigpróbáltam minden létező üzemanyagot, sosem vettem észre lényegi különbséget ráankolásos méréssel. 3 nap melóba járás után mindig tankolnom kellett, de ugye a körülmények viszonylag állandók voltak a bp-győr távon. gondolom a kolléga se a porszáraz tankra töltötte rá az omv üzemanyagot :) amúgy mindig shellt tankoltam, sima dízelt, korona óta meg prémium dízelt, de aközött sem éreztem különbséget. most már csak a mol játszik, de egyszer kénytelen voltam omv-n tankolni, ott sem volt eltérés a fogyiban. bár még csak 1500 km óta van velem az újabb kocsi.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190760) t72killer válasza Qru (#190754) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

köszi, így bukta :W. Bár nézelődök még mi van a piacon, szvsz 50€/$/£ alatt érdemes lehet egy hibakód-kezelő kütyüre beruházni.
Ha vki használ ilyenből nem profi, 500+€-s darabot, ne fogja vissza magát, kíváncsi lennék:R .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#190761) Doki16 válasza gzbotii (#190737) üzenetére


Doki16
addikt

Azért nem "olyan drágák" szerintem, mert félnek az emberek a TSI-től. Pedig ezekkel már semmi gond nincs.
Több plugin is van ettől olcsóbban is. Ott van pl. az Ampera, C-MAX, D60 V6, Outlander
P3 plugin mellett csak a megbízhatósága szól. Amúgy nagyon messze elmarad minőségben a VW-től. Komolyabb és bonyolultabb kocsi a GTE ezért kár is összehasonlítani a kettőt. Annyiban egyeznek, hogy mindkettő tölthetős, de nagyon más ligában játszanak minden szempontból. A HSD egy megbízható igásló, ami valószínüleg 20 év múlva is menni fog a GTE meg egy "gyors" kényelmes kocsi.

Minden GTE része az elektromos állófűtés és ez szériatartozék. Rendelhető extra volt a Webasto benzines kályha. És ami kiemeli a kortársak közül, hogy menet közben sem kell benzinmotor még télen sem a fűtéshez. Ameddig nem merül le az akku addig tud a legnagyobb hidegben haladni és fűteni is. Ezzel szemben egy Outlander már pár foknál is ha akartad ha nem akkor is indult fűtésre.

Tehát ha nem számít a sok extra, meg a minőségi beltér, (mert tudom, hogy sok embert nem érdekel) akkor a p3 jobb választás. Azért nem a plugin mert annak a 15km hatótávnak semmi értelme. Meg valamiért brutál ára van a Plugin-nek a használtpiacon.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190762) aero. válasza Qru (#190738) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Meglátszik a gépen a mínusz fok :))

(#190763) #89309696 válasza gzbotii (#190671) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én is villanyoznék otthon, de ránk öröklődött jó pár benzines kerti gép, úgyhogy azokat használom. Ahhoz lusta vagyok, hogy eladjam őket aztán vegyek villanyosat, ráadásul kéne akkor konnektor is hátra-előre-mindenhova, mert a drótos fűnyírás úgy az igazán kényelmes, ha át lehet dugni és akkor sosincs útban a vezeték. Amíg nem pusztulnak ki addig maradnak, majd ha cserére érnek akkor lesz villanyos.

Mondjuk ez konkrétan munkahelyes gép volt, ott villanyos amúgy se jöhetne szóba, 5-10-15 hektárnál benzint kell pancsolni, nem tart még ott az akkutechnológia. Illetve de, ha vesznek minden géphez 10 darabot, de az durva összeg.

(#190764) #89309696 válasza Qru (#190659) üzenetére


#89309696
törölt tag

Vagy Möhe, ő/ők meg egy ártatlan téli jó időben indultak el. Hiába van valaki ritkán lakott területen és van ritkán elővéve az autó, a baleset megtörténhet. Az ilyen autóját azért veszi elő az ember amúgy is, hogy meghajtsa, élvezze, ennyivel rizikósabb is.

Ilyenkor azért rajtam is végigfut, hogy nem kéne 25 éves félig elrohadt autókat nézegetnem 200 ezerért.
Csak aztán meg jön az ördögi kör, hogy megveszi az ember az adott pénzből a biztonságosabbat (pl. a Megane) aztán a rosseb kieszi az oldalát, mert hát unalmas és közlekedőedény, ahhoz viszont már elég drága, hogy féltse is. Szóval eladja a fenébe. És vágyik egy rozsdás valamire.
Sajnos ez ilyen mikor párszázezerből kell autót venni és az illetőt kicsit érdekli az autózás. De szerintem akkor is ilyen, ha 1 millióról beszélünk vagy kettőről.

[ Szerkesztve ]

(#190765) Snoop-y válasza Qru (#190738) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nepszeru leszek (nem) mostani fogyi 21,7 ;] ugy latszik nehezul a labam (eco mode off)

mod:
De majd a masodik tanktol lesz spritmonitor link ha valakit erdekel.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190766) #89309696 válasza Snoop-y (#190765) üzenetére


#89309696
törölt tag

10 fölött kitiltás jár a topikból. :D

Amióta nincs robogóm cégessel járok haza, pusztítom a dízelt 4 Km-re (1.6 TDI), én is népszerű leszek ezzel. Mondjuk olyan mindegy, ez pont annyira pazarló, mint egy ház méretű autó V8-cal, szóval mi kvittek vagyunk. :D
Az Istenért sem akar a mutató lejjebb menni. Hiába, a dízel akkor is keveset eszik, ha rövidekre van használva. Most talán megehet 6 litert, ami a Meganenál 10-12 körül volt. Az már más téma, hogy mennyivel drágább megcsináltatni. :D

Persze, hogy érdekli a topikot. :K

[ Szerkesztve ]

(#190767) focvis válasza Snoop-y (#190666) üzenetére


focvis
veterán

Hmmm, nem siettetem az elkészültét. Tippre 2022-ben adom el.

(#190768) focvis válasza BigBlackDog (#190676) üzenetére


focvis
veterán

Majd félreteszem neked ha megtalálom (és még nem dobtam ki, évekig kerülgettem, Mobil1 feliratos).

(#190769) dj79 válasza Doki16 (#190761) üzenetére


dj79
senior tag

Az ampera is tud elektromosan fűteni.
A p3 plugin felárát a sohatönkrenemmenő kétszer akkora kapacitású nagyakku (ez a gyakorlatban kb -1 liter fogyasztás, ha nem töltögeted konnektoról), a zöld rendszám valamint az ingyenes parkolás eddigi lehetősége indokolja.

(#190770) Veron válasza MC Pite (#190726) üzenetére


Veron
őstag

&CactuS

Nem célom elavult technikát vásárolni, inkább az ár a döntő. :)

2010es 1.25 Fiestát kell váltania, mert kicsivel nagyobb és újabb autót szeretnék, de költségekben, megbízhatóságban, minőségben, menetdinamikában nem szeretnék visszalépni. 70%ban városban lwaz használva, a maradék autóút.

C kategóriasokat néztem először japán, német, koreai vonalon: ceed, i30, astra, focus, civic, auris. Ezekhez jött pár SUV-felé pl. ASX, Vitara, Crossland, Quashqai stb.

Árban 4-5 éves korig 4 millióig, új esetében kb. 7 millióig mennék el lízing esetében.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#190771) bandus válasza Veron (#190770) üzenetére


bandus
veterán

szerintem 7 misiből nagyon jól felszerelt ceedet vagy i30-at kapsz, érdemes lehet megnézni, de akár egy astra is jó ennyiért, nekem a mostani k széria bejön.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190772) Doki16 válasza dj79 (#190769) üzenetére


Doki16
addikt

Itt most a megéri nem éri téma lényeg volt az, hogy már egy plugin felára se éri meg a sima P3-hoz képest.
Igen az ampera is tud meg kb. az összes phev. Nálam ez csak azért volt szempont, mert olyan kocsit akartam ami egy két kilométerre se indul be még télen se. És végre a GTE-ben megtaláltam ezt.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190773) molnarpeter válasza Doki16 (#190772) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Outlander nem tudta? ;] ;]

(#190774) CactuS válasza Veron (#190770) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk Fiesta az kb. az egyik legrosszabb autó a prémiumokat leszámítva. Rengeteg nyűg vsn velük, rossz a beltér minősége, hullik szét belül. Pedig nekünk 3-4 évnél nincs régebbi darabunk.

Városban Auris hybrid enne a legkevesebbet, mondjuk az újabbak elég szűkre szabottak, én be sem férek, csak a gombócba (2010-2012), az van asszonynak is. 5,6l a fővárosi fogyasztása, úgy, higy minden nap átmegy (átment) a városon, Taksony -Bp XIII. Kerület között.

Suzuki amúgy ha jól emlékszem már egy ideje 10 év garit vállal a hajtásláncra, még az 1.4T motoroknál is. Technológia szempontjából nem elavultak a Vitarák, nem így értette szerintem Mc Pite.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190775) Doki16 válasza molnarpeter (#190773) üzenetére


Doki16
addikt

De nem ám, ment is gyorsan. Egy rémálom az a kocsi számomra. De már lehet mondtam itt egy párszor ;]
Egyébként nem én nehezteltem rá emiatt egyedül. Már régóta kapható PHEVBOX hozzá amivel átverik az számítógépet, hogy ne indítson benzinmotort.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190776) Qru válasza Doki16 (#190761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

V60 D6 nem D60 V6. :D

#nincsbennetarcsi

(#190777) BigBlackDog válasza focvis (#190768) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Ha addig nem jön pont egy szembe, megköszönöm! :R

Egyébként tök jó, hogy ebben a Golfban már van csomó online szolgáltatás+felhasználókezelés is. Kb. egy órát cseszerintettem el az életemből, mire egy gyári visszaállítás után sikerült egyett varázsolnom és újra rátalált a netkapcsolatra. El is ment legalább 10 kilométer a hatótávból... :(((

(#190778) Qru válasza bandus (#190759) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az E10 picit tenyleg takarit, mert jobb a fogyim vele mint E5-el volt. Most kene visszallnom E5-re, hogy azzal hogy alakul a fogyi igy a tisztito kura utan.

#nincsbennetarcsi

(#190779) gzbotii válasza Doki16 (#190761) üzenetére


gzbotii
veterán

Ahogy nézem a Volvo is hasonló árban van. Ebben az irányban nem is nézelődtem eddig, de nincs ilyen nagy különbség egy jó hibrid és ezek a pluginnek között. Lehet megéri akkor már inkább ezeket nézegetni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190780) Tsebacsi válasza bandus (#190771) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

7M-ért akarok GTE Passatot nézni. Szóval ennyiért már olyan autók vannak, hogy na! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190781) bandus válasza Tsebacsi (#190780) üzenetére


bandus
veterán

hát igen, de 7 millió az már akkora összeg, hogy azért sokan nem szívesen vennének használt kocsit. mit tippelsz, a fóka mennyiért fog tudni elmenni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190782) Tsebacsi válasza bandus (#190781) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az álom az az 5M. Hogy ebből mi válik valóra, azt majd meglátjuk.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190783) Doki16 válasza gzbotii (#190779) üzenetére


Doki16
addikt

Ott a kulcsszó a mondatodban, hogy jó hibrid. Mert a HSD az az. A V60 és a GTE is többet fog kérni ha valami elmegy benne. Sőt a Volvo még drágábban tartható fenn mint a VW, ha csak alap karbantartásról beszélünk. Én csak akkor venném ha van tartalék, mert egy D6-nál bármikor félre mehet valami ahogy az a csoportban is látszik. Elég sokszor találkozik az ember hibaüzenetekkel. Ha kell egy unalmas, gagyi, de megbízható plugin akkor Outlander. Ha akarsz egy megbízható hibridet ami nem sokat veszít az árából akkor HSD. Ha sebesség és kényelem akkor V60 D6 vagy GTE. Ha viszont nagyon sok pénzed van akkor Kia Niro EV :D

#190780Tsebacsi: Annyiért már kapsz nagyon jól felszerelt példányokat. Viszont alapos legyél, mert azért nem egyszerű szerkentyű és azzal is meg lehet járni. Kell diag és jó lakatos aki bármilyen kárt felismer. Olvasható valamennyire az akku is.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190784) Veron válasza bandus (#190781) üzenetére


Veron
őstag

Nincs 7m Ft egyben. Használt autónyi van, új estében csak lízing jöhet szóba. A listáról lemaradt a Mazda3, legszívesebben Civicet vennék, de újonnan 1.0T motorral Elegance kivitelben 8m inkább.

Amúgy a Fiestával semmi gondom nincs, szerintem kisautó létére egész jó vezetni és különösebb probléma sem volt vele. A beltér tényleg kopogós műanyag, de a tesztek alapján a Vitara és ASX is.
Amúgy évi kb. 13-15e kmt megyek az autokkal.
És akkor végül is szabad új Suzukit venni 6m-ért? :)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#190785) focvis válasza Doki16 (#190783) üzenetére


focvis
veterán

mert egy D6-nál bármikor félre mehet valami ahogy az a csoportban is látszik

Mi szokott félre menni? (A szokásos preventíven kezelhető nyűgök?)

(#190786) Magnum_ válasza focvis (#190767) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En iden eladom a csunpyt. 💯%, tippem szerint tavasz vegen

I humbly and respectfully decline™

(#190787) MasterMark válasza Magnum_ (#190786) üzenetére


MasterMark
titán

Mégse jó?

Switch Tax

(#190788) focvis válasza Magnum_ (#190786) üzenetére


focvis
veterán

És mit tervezel helyette?

És bővebben?

Ja, hogy céges+Mercedes! Az igazán cool. ;) 👍👍👍

Isofix - még coolabb! :)

[ Szerkesztve ]

(#190789) Magnum_ válasza MasterMark (#190787) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De, semmi baja (na jo, tegnap rakoncatlankodott a helyzetjelzo, meg kellett mozgatni a foglalatot), csak masik munkam lesz es HA rendes cegautot vagnak hozzam, akkor nem kell sajat, ha nem rendeset (vagy semmilyet netan) akkor szeretnek egy ujabbat. Max 10 eveset, full bor karpitosat (meg nagyobb motort). + 1.5 eve megvan... bennem van mar a boogie amugy is. Pedig meg isofix is van benne. Az meg most aktual :-)

Focvis: bmw-t. Esetleg mercedest :DDD
Buko lesz rajta. Ha kapok normalis ceges autot, akkor nem fog annyira fajni.

3-ast vagy 5-ost vennek. Vagy C-klasse. Vagy... CLA draga, pedig jo.

Ha egy oktav lenne a ceges, nem imadnam, de rendben lennenk. Felek, hogy megsertenek egy rapiddal :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#190790) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Állandó lakcím változása esetén jól értem, hogy új forgalmi is? Gondolom nem ingyenes.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#190791) F_Zolee válasza szabonagyur (#190790) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem kell elvileg. Max ha cserélni kell, mert betelt.

[ Szerkesztve ]

(#190792) bandus válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


bandus
veterán

teljesen élhető az octavia :K én megszerettem ez alatt az egy hónap alatt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190793) Tsebacsi válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

"Pedig meg isofix is van benne. Az meg most aktual :-)"
:C :R :)) :DD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190794) Magnum_ válasza bandus (#190792) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mar olyan is felmerult, hogy egy hasznalt rexes i3 lenne, de az nem kellene, mert sok ut varhato, meg egyszeruen nagyobb meret kell (nejemnek persze elfogadnam amugy).
De konkretumokrol meg nem volt szo, mert tokolnek, de ceges auto kellENE (mar most is, de inkabb pool autozzak meg taxizzak). Fene tudja, mit matekolnak majd.

Tse: :R

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#190795) focvis válasza bandus (#190792) üzenetére


focvis
veterán

Jó, de te egy 700 ezres ( ;] ) koreaiból ültél át.

(#190796) BigBlackDog válasza focvis (#190795) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:DDD

(#190797) Qru válasza bandus (#190792) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyan csak O3 vt a csereautó de nekem az jobban bejött mint a Superb, mert nem akart többnek látszani mint ami.

Jah és megjavult a CP a Skordéban teljesen magától. :F

#nincsbennetarcsi

(#190798) molnarpeter válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tudjukhol van áfás A3 und C-Klasse, wink wink (ha lehet benzines).
ISOFIX aktualitás :C

[ Szerkesztve ]

(#190799) brumi1024 válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


brumi1024
veterán

Az elrejtett utalasra: :C :))

(#190800) 6030D válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


6030D
Ármester

Gratula! Octavia, Superb, esetleg Transit... ezek fognak kelleni a hosszabb utakhoz. :K :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.