Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191451) molnarpeter válasza Kickass (#191449) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tulajdonképp (ha nem értem félre) tudná mindegyik, szóval keresésben nem tenném prioritásnak, egyszerűen pótolható :R

(#191452) gzbotii válasza Redneck (#191446) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem akkor települt, amikor legelőször csatlakoztattam a K Astrahoz. Felajánlotta, hogy akarom-e használni, etc, és utána indulta a telepítés.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#191453) tboy93 válasza gzbotii (#191450) üzenetére


tboy93
nagyúr

4 autoja van, nem hasznalja oket. Ha valahova megy, azt is csak soforrel. A golf allapota tenyleg elképesztő, zsir uj. A passaton sokkal jobban latszik az ido, hiaba a 117e km, a valto szoknya szet van kopva es egy-egy ajtokarpit szovetresze is elengedett.

(#191454) Redneck válasza gzbotii (#191452) üzenetére


Redneck
veterán

A héten beugrom hozzá, és megnézem hogy fel tudom e rakni. Lehet hogy felajánlotta, csak nem lépett tovább.

molnarpeter:
Köszi a tippet, valahonnan felrakom neki

MunezXBK:
Mert itt lovaskocsival járunk, és nincs okostelefonunk sem.
Megint egy újabb példája annak, hogy másodlagos felhasználók vagyunk egy rendszerben. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#191455) Kickass válasza molnarpeter (#191451) üzenetére


Kickass
őstag

Bedobom VW topikba meg lehet megcsörgöm a linkelt kódoló srácot ha még él az a szám.
Ha mindegyik tudja (főleg Oktáv 3) csak nincs aktiválva az lényegesen bővíti a kört . :R

(#191456) Qru válasza Kickass (#191449) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem nem hianyozna de csaladunk noi tagjai nagyon elik.

#nincsbennetarcsi

(#191457) Gombinyó válasza Redneck (#191454) üzenetére


Gombinyó
őstag

Android 10-től alapból benne van a rendszerben és frissít is play áruházból. Régebbi telefonokra ott az apk mirror. Kényelmetlen úgy frissítgetni, de működik legalább.

Az UX250h mikori? Toyota nagyon le van maradva ilyen téren, 2020-tól van náluk AA/ACP.

(#191458) Redneck válasza Gombinyó (#191457) üzenetére


Redneck
veterán

2019-es év végi. A telefon pedig azt hiszem Huawei P30, de nem vagyok benne biztos. Szerdán elmegyek hozzá, és megnézem, mert nem egy nagy infós típus... :D

Az mondjuk aggaszt, hogy a Sakurában sem tudták plug and playre rakni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#191459) focvis válasza BigBlackDog (#191445) üzenetére


focvis
veterán

Zamárdinál mentem fel a pályára, egy május végi vasárnapra emlékeztetett a forgalom.

(#191460) Gombinyó válasza Redneck (#191458) üzenetére


Gombinyó
őstag

Valamikor nyáron vagy ősz elején jött a retrofit frissítés a 2019-es fejegységekre, már, ha a fejegység alkalmas rá. Simán el tudom képzelni, hogy nála még nem tudja az autó.

(#191461) BigBlackDog válasza focvis (#191459) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Odáig mi nem is próbáltunk menni, későn indultunk. :D Nem baj, legközelebb majd becélozzuk a szokásos, 6-7 óra közötti indulást. Akkor nyugalmas szokott lenni az út.

(#191462) CactuS válasza Redneck (#191454) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig van magyar területen is, apk mókulás nélkül (OP 7Tpro):

Régebben azt hiszem volt olyan, hogy csak akkor láttad/aktiválhattad, ha érzékelte az android autós autót.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191463) MC Pite válasza MunezXBK (#191448) üzenetére


MC Pite
veterán

Android10től tudtommal igen, bár van ahol nem látszik, de fent van. A11-es Pixelen storeba nincs, de a telefonon fent van gyárilag.

Más kérdés hogy diktálni majd nem lehet onnantól címet...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191464) MunezXBK válasza MC Pite (#191463) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azért írtam múlt időben.

(#191465) Kickass válasza Qru (#191456) üzenetére


Kickass
őstag

Ha nincs pandémia sokat járok Budai oldalon és lesz ez még igy a jövőben is valószinűleg. Azért ott jól jön pl Kiscellin vagy a Fillér utca környékén ha nem kell állandóan a kézifékkel meg a kuplunggal tornázni.

A tiptronic megoldotta, ha ideális volt a lejtés akkor a féket se kellett nyomni a kúszónyomaték pont megtartotta. :D

(#191466) Qru válasza Kickass (#191465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott gyakori vendegkent mondjuk jol jon tenyleg. Pest lapos mint a tehen sz... ott nem hianyzik. :D

Elvileg tudnia kell amugy mindnek, mert az uzemifeket hasznalja (megtartja a nyomast akkor is ha leleptel a fekrol X masodpercig). Na most az esp/abs miatt adott hozza minden hw-esen... de majd egy VAG szaki megmondja a tutit.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#191467) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Technikai kérdés:
Ha 7.5J/R17-es felni, ET40-nel, 225/45-ös gumival éppen a kaszni széléig lóg ki, akkor 8J mellett vélhetően a plusz szélesség felével (12,7mm / 2 = 6,3 mm) kell növelni az ET számot, hogy az eredeti pontnál jobban ne lógjon ki a futómű?
Ergó a 7.5J/R17 ET40 állása akkor áll legközelebb a 8J/R17-hez, ha utóbbi ET száma kb. 46?

Köszi!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#191468) MasterMark válasza Darko_addict (#191467) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem kifele fog lógni, akkor viszont befele, ahol meg nem biztos, hogy van hely.

Inkább maradjon az ET és lógjon kicsit kifele is meg befele is.

Ha eltolod az ET-t, akkor megváltozik tőle a futóműgeometria, kerékcsapágy félre fog kopni, a féktárcsa nem középen lesz, stb.

Switch Tax

(#191469) Darko_addict válasza MasterMark (#191468) üzenetére


Darko_addict
őstag

Vajon az, hogy van gyári tanúsítvány, hogy az én autómra XYZ felnit fel lehet rakni, gondolom nem azonos azzal, hogy az jót is tesz neki, hmm? :D
Az autóm gyári 17-es mérete 7J ET56, de semmi szexi nincs benne beesett kerekekkel. Tavaly 7,5J ET42-t futtattam, de most új felni keresésében vagyok. Elgondolkodtam a 8J-n is, de az már lehet, hogy nagyon offos.

Köszi!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#191470) focvis válasza Darko_addict (#191467) üzenetére


focvis
veterán

Szia! Jól számoltál. Ez egy egyszerű de nagyszerű kalkulátor: [link]. A belső eltolást is tudod ellenőrizni vele pl. a gyári felálláshoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#191471) Darko_addict válasza focvis (#191470) üzenetére


Darko_addict
őstag

Nagyon hasznos, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#191472) MasterMark válasza Darko_addict (#191469) üzenetére


MasterMark
titán

(#191473) Redneck válasza Gombinyó (#191460) üzenetére


Redneck
veterán

Fasza. Amilyen az ő formája, biztos nem tudja. Mindig megszívja a műszaki cikkekkel. :(((

CactuS:
Nekem azt írja "nem elérhető az Ön országában".

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#191474) tboldi


tboldi
nagyúr

(#191475) kisza25 válasza rasotamas (#191425) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hyundai/fiatban/seatban igen, föl is. le is
Kickass: kell hozzá lejtő/emelkedő

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#191476) kisza25 válasza Kickass (#191433) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hyundai i30 3013-ban már volt, 2015-ös i20-ban volt, mindkettő life felszereltség (entry az alap, attól 1-el magasabb), a 2010-es seat ibiza sport-ban van, 2018-as tipoban volt pop felszereltségnél is (a pop az alap), amúgy mindegyikben van kipörgésgátló is
focvis: Balatonon nagyon sokan voltak a hideg ellenére, úgy tűnik a covid megváltoztatta a szokásokat ebben is, nem szokott ilyen lenni télen :N

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#191477) 6030D válasza Redneck (#191473) üzenetére


6030D
Ármester

Ahogy többen írták, magyar telefonon általában nincs. A droid 10-től van, de nem biztos, hogy látod, erre van egy "Android Auto telefonképernyőre" alkalmazás, amivel lesz hozzá ikonod. Nekem egyébként az előző telefonommal (Huawei) eléggé hektikusan működött, most már jó (a waze is, hála Gombinyonak).
Esetleg több kábelt is próbáljatok, valakinek az segített.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#191478) Redneck válasza 6030D (#191477) üzenetére


Redneck
veterán

Kábelt? Vezeték nélkül, nem megy? :Y

Szerk:
Bocsánat ha hülyeséget kérdeztem, de kezdő vagyok ezügyben, és azt hiszem többet várok egy 11-12 millás autótól.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#191479) Snoop-y válasza Redneck (#191478) üzenetére


Snoop-y
veterán

30 millasban is csak kabellel megy :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191480) MasterMark válasza Snoop-y (#191479) üzenetére


MasterMark
titán

Android Auto nem tud vezetéknélküli módot?

Switch Tax

(#191481) gzbotii válasza Redneck (#191478) üzenetére


gzbotii
veterán

Sajnos nem alap a vezeték nélkül az AA...
Az csak olyan prémium márkák kiváltsága mint a Dacia ;]

MasterMark: fejegységen múlik. AA tudja.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#191482) brumi1024 válasza gzbotii (#191481) üzenetére


brumi1024
veterán

;]

MasterMark: De tud, csak autófüggő, hogy támogatott-e, mint a CarPlaynél.

[ Szerkesztve ]

(#191483) 6030D válasza Redneck (#191478) üzenetére


6030D
Ármester

Hát...őőő.. így azért nem ártana a gyári spec, mit tud az autó és milyen a telefon. Vannak madzag nélküli AA-k már, de nem vagyok benne biztos, hogy azt nem kell először összedugni.
Illetve ha nincs a kocsiban töltőpad és nem tudja a vezeték nélküli töltést a telefon, akkor nem sok értelme van a vezeték nélkülinek, mert eléggé meríti a telefont.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#191484) BigBlackDog válasza brumi1024 (#191482) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Meg csillagállás függő is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#191485) flash-


flash-
veterán

srácok ez mi a rosseb?
megbízható boltnak tünik
[link]
2600ft egy darab új autógumi??
wtf?
hol a trükk?
vagy ezek azért ilyen olcsóak mert régiek vagyis szart sem érnek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#191486) Gombinyó válasza flash- (#191485) üzenetére


Gombinyó
őstag

Legnagyobb esély inkább arra van, hogy valami rendszer hiba miatt rossz árak szerepelnek a webshopban.

(#191487) Hencso válasza flash- (#191485) üzenetére


Hencso
Ármester

fel kell hívni őket azt meg érdeklődni de lehet hogy nagyon régiek és hogy ne maradjon a nyakukon így eladják apróért.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#191488) Doki16 válasza flash- (#191485) üzenetére


Doki16
addikt

Sima elárazás, lemaradt az utolsó nulla.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191489) flash- válasza Doki16 (#191488) üzenetére


flash-
veterán

oks,de ha berendeltem akkor mivan? :) a visszaigazoló emailben is ez az "olcsó" ár van :)
jól sejtem hogy akkor ezen a jó áron kell adják?
Irtam nekik,amúgy ha a futár kihozza le tudom átvétel előtt ellenőrizni a DOT számot?
Nexen N'BLUE 4SEASON ról van szó amúgy..valamiért az rémlik hogy ez nem is régi gumi?(talán pár éve léteznik még csak eleve?)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#191490) MasterMark válasza flash- (#191489) üzenetére


MasterMark
titán

Szinte biztosan benne van az ÁSZF-ben, hogy ilyen hibánál nem fogják odaadni és ezzel nincs is mit csinálni.

Próbálkozni azért lehet, hátha. De arra készülj hogy nem. :)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#191491) szabonagyur válasza flash- (#191489) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem köteles úgy adni, klasszikus elárazós téma.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#191492) 6030D válasza flash- (#191489) üzenetére


6030D
Ármester

Bestbuy topikban szoktak ilyenen vitázni, hogy mi a szabály, és milyen szemét a cég, hogy nem ad oda valamit tized áron. :) Egyébként cég és tétel függő, nekem volt olyan, hogy a Hervisben vettem két 9000 Ft-os lakatot 30 Ft-ért, azt kiszállították, de pár éve voltak a fél millás bringák is 60e Ft-ért, ott csak azt, aki házhoz kérte és előre utalt. Mindegyik elárazás volt. Ha mákod van, bejön, de azért ügyvédhez ne rohanj vele.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#191493) gzbotii válasza flash- (#191485) üzenetére


gzbotii
veterán

Az Árukeresőhöz érkezik egy feed, amit minden nap (akár többször is) beolvas a rendszer automatikusan, és ha oda hibás adatokat küld le a bolt, akkor úgy fog kikerülni. Jó eséllyel valamit elpötyögött valaki a GumiParknál a csv fileban.

Egy volt Árukeresős alkalmazott :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#191494) szabonagyur válasza gzbotii (#191493) üzenetére


szabonagyur
félisten

De gyűlölöm a CSV fileokat, egyik rendszerünk abból dolgozik :(((

btw: itt nem csak az árukereső rossz, az oldal is.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#191495) gzbotii válasza szabonagyur (#191494) üzenetére


gzbotii
veterán

Mivel az Árukersőnél az infókat automatiksuan fetchelik, kételm, hogy ők hibáztak volna.
Sajnos sokkal jobb rendszert nem lehet kidolgozni jelenleg, ami megfelel több száz webshopnak...
Én is utáltam, bár nekem szerencsére nem kellett sokat dolgozni a csv-kkel. De amikor igen, akkor nagyon :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#191496) Snoop-y válasza Gombinyó (#191486) üzenetére


Snoop-y
veterán

Viszont ha ezt kihoznak ennyiert :D

295/45R20 - 114W
10 900 Ft/db (bruttó)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191497) Gombinyó válasza Snoop-y (#191496) üzenetére


Gombinyó
őstag

Én is berendeltem anyámnak egy garnitúra négyévszakosat, de nem fogják kihozni. :DDD

(#191498) Snoop-y válasza Gombinyó (#191497) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam en amugy most vettem telit. Fajt elegge :O

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191499) Doki16 válasza flash- (#191489) üzenetére


Doki16
addikt

Nyugodtan rendelj, én is leadtam, mert pont kell gumi a Golfra. 99% hogy nem kapjuk meg. Ha esetleg még is akkor megnézed a DOT számot a futárnál és ha nem tetszik nem veszed át. Nincs veszteni való :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191500) rasotamas válasza Doki16 (#191499) üzenetére


rasotamas
veterán

Ennyiért az sem érdekel ha 2010-es :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.