Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190051) Qru válasza kisza25 (#190047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Praktikus. A Multipla is az mégsem kéne.... :P

#nincsbennetarcsi

(#190052) Integrale válasza gzbotii (#190044) üzenetére


Integrale
veterán

Olvastam, azon kivul, hogy ilyen hibás cikket nem láttam évek óta, még az autó is kérdôjeles. :D

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#190053) rasotamas válasza bandus (#190050) üzenetére


rasotamas
veterán

Valami extrém érdekes most a piac. Nem lehet semmit kapni, kurvadrága minden, de nem lehet semmit eladni olcsón sem. Mi a :F

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190054) Qru válasza bandus (#190050) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most nagyon stagnál a piac sztem kb mindenki kivárásra játszik, hogy mit hoz a 2. lezárás.

#nincsbennetarcsi

(#190055) brumi1024


brumi1024
veterán

Napi jogsitazonnalelvenni (és vezetni többet soha nem engedni) szituációk. Itt amúgy mi van, mitől olyan értelmezhetetlen ez a körforgalom?

[ Szerkesztve ]

(#190056) F_Zolee válasza brumi1024 (#190055) üzenetére


F_Zolee
veterán

Biztos a "bólyák" csőbe húzzák a söfőrt.

(#190057) MC Pite válasza kisza25 (#190048) üzenetére


MC Pite
veterán

Hm, abban nem ültem, de nem sokkal vagyok kisebb mint te, 175cm és most épp 85kg :DDD , de 208ban(I) elő-hátul elférek simán, elvileg a Clio még egy picivel nagyobb (csomagtartóban legalábbis biztos, pedig ennek is nagyobb mint egy K Astrának).
Régebbi Dáciákat nem vettem volna, akkor kb az S-Cross volt nálam az igényességi minimum, bár pár dolog fáj rajta (meg főautónak kicsi nekünk).
De a Clio/új Sandero már vastagon igényesebb az S-Crossnál (anyagok, ülések, ablaktörlés, kapcsolók milyensége, helye, funkció), csomagtérborítás(!), műszerfal; és amennyire olvasom a hajtáslánc és futómű is legalább olyan jó lett.
Árban és méretben mondjuk a Vitarával van inkább párban, de az nekem az Ignis kulccsal, még szarabb anyagokkal, az iróasztal kábelátvezetőfedőjével a műszerfalon (vagy a harmadik óra, amik nincsenek egymással szinkronban), gyújtáslevéltem után menetközben megálló ablaktörlő (ami amúgy is még szárazon kezdi törölni a koszos ablakot), az új helyzetjelző sikeresen eltér színhőmérsékletben a főfényektől, meg, ...á, hagyjuk, ez még a japánoktól is igénytelen.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190058) Snoop-y válasza brumi1024 (#190055) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ilyeneket konnyu benezni. Mondjuk en inkabb megyek + 10 kilometert ha elbaszok valamit mintsem kockaztassam az eletem.

Pl rossz kijarat miatt egyszer visszamentem a Gotthard alagutba (17km x2 ;] )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190059) Qru válasza Snoop-y (#190058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi anno átmentünk a hágón de ugye mi turistaként voltunk ott.

#nincsbennetarcsi

(#190060) gzbotii válasza kisza25 (#190048) üzenetére


gzbotii
veterán

Új Sandero Stepway nem érdekel? Állítólag sokat fejlődtek beltérben.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190061) Integrale válasza brumi1024 (#190055) üzenetére


Integrale
veterán

Ibizások nem bírnak magukkal. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#190062) focvis válasza kisza25 (#190046) üzenetére


focvis
veterán

Ha számít, én simán megvenném a Velostert. Múltkor volt egy versenyzöld a "parkolómban" 2,15-ért. Ha gyorsan kellett volna valamit vennem - de nem kell, mert nem árulom a Golfot és nem is tervezem az idén - rámentem volna.
Milyen színűt nézel?

#190050 bandus : A 70%-nál azért szólj nekem is. Nem gond a fütyülő turbó. :DDD :R
A 3 ajtós + dízel + kevésbé ismert típus az ok a lassabb értékesíthetőségre.

[ Szerkesztve ]

(#190063) rasotamas válasza brumi1024 (#190055) üzenetére


rasotamas
veterán

Mondjuk a több sávos körforgalmakat én sem szeretem. Bemegyek a belső sávba mert nem akarok az elsőn kimenni, hanem a másodikon. De mi van ha az elsőn meg bejön valaki aki a másodikon akar kimenni, akkor egyszerre érünk oda, s ha nem tudok töle kimenni? Akkor megyek még egy kört? Vagy megállok? Meg lehet állni körforgalomban?
Bocs ha hülye vagyok de nem emlékszem amikor 2004-ben jogsiztam mit tanítottak erről aztán 10 évig nem vezettem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190064) Qru válasza rasotamas (#190063) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tilos megállni a körforgalomban, olyankor menned kell egy egész kört. Én sem szeretem a többsávos körforgókat amúgy.

#nincsbennetarcsi

(#190065) MasterMark válasza rasotamas (#190063) üzenetére


MasterMark
titán

Ó jézus ereje.

Normális országokban neked lenne elsőbbséged kimenni, nálunk meg az van ami sima egyenes úton, vagyis aki a sávjában jön annak van elsőbbsége.

Soroksári auchannál csukott szemmel megyek körbe a kétsávos körforgón, mert csak felidegesíteném magamat.

Switch Tax

(#190066) kisza25 válasza gzbotii (#190060) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

5,15M Ft-ért? nem, akkor vennék egy új i30-at 1,5 dpi-vel pont ugyanennyiért.
Igazából nem dobtam fel kérdésként, hogy ki mit szól a velosterhez, hanem azt kérdeztem, hogy lejárt a forgalmi decemberben, akkor mi van :)
Én a velostert eldöntöttem, korábban is akartam, de előző asszony mellett nem azt vettem.
Inkább veszek egy lakást és arra fordítom a pénzt, amit megspórolok az autón.
2021 nekem újra táblát dobott az élet, ház eladva, asszony lecserélve, van egy 2016-os opel insignia 1,8 140ló családinak, nem lenne muszáj lecserélni az ibizát, de én le szeretném, az is lehet, hogy mutternek adom, mert most nincs autója (honda el lett adva) nekem pont jó lesz a veloster, helyben futkozáshoz nem túl nagy, de autópályán sem jön zavarba, gatyámat sem eszi le

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190067) kisza25 válasza bandus (#190050) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

diesel nem?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190068) MC Pite válasza rasotamas (#190063) üzenetére


MC Pite
veterán

Meg ne állj a körforgalomban; ha nem tudsz kimenni, menj még egy kört.
Jobban szeretem amikor a külső sáv helyet körforgalmat kikerülő sávok vannak, mert a legtöbb honfitársunk ledobja a láncot a többsávos körforgalomra (lásd megyeri híd felhajtó, világ szégyene hogy lámpássá kellett alakítani; egy körforgalmat...)

Majdnem mindegy mit tanítottak, mindenkinek tanították például a **** ködzárófény használatát, mégis 95%ban nem így használják az emberek.

kisza25:Én még tavaly megspékeltem a kört az elektromosokkal (támogatással CitigoIV/eUP), aztán miután felment támogatásnyival az ára, így bedurciztam és így lett egy másfél éves 208, az állam, az unió, és az összes kereskedés bekaphatja. :DDD
Nem volt égető a csere, de gondoltam hogy házcsereéig még van 8-9 év, addig a 11éves kisautót fiatalítsuk, ha tudjuk akkor akár elektromosra. Nem számolom hogy hány modell jött szóba, de összesen 3 számjegyű típusnak futottam neki :DDD . Nem kapkodtam el (igaz, a Megane is 2 éves keresgélés után lett megvéve, bár ebből az első másfél évben szinte csak C4P II kerestem, xenonnal, benzinnel).
Szerencsére az én környezetemben is mindig záporoztak a jó ötletek ;]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190069) rasotamas válasza MasterMark (#190065) üzenetére


rasotamas
veterán

Na ezaz hogy bekavar hogy otthon mi van meg máshol mivan, bekavar hogy van csak simán széles körforgó amin fel sincsenek festve a sávok rendesen, van olyan is mint a videón hogy ki van kövezve a sávok széle, és vannak akik kívül körbemennek és azt hiszed azért van kívül mert kihajt a következőnél aztán mégse és belédment mikor kisorolsz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190070) bandus válasza kisza25 (#190067) üzenetére


bandus
veterán

igen, az erősebbik 1.6-os. tegnap ~3 hét után mentem vele egy kört, hát furcsa volt az octavia után. sokkal nehezebb tekerni a kormányt, keményebb a kuplung, de jobban ugrik a dízel mint az 1.5 tsi :D

én is hányok a többsávos körforgalmaktól, szerencsére nincs sok belőle, én néha a még lámpákkal is nehezített győrit használom az árkádnál, az hányás. de ami a budaörsi auchan előtt van, én ott sem érzem magam teljesen komfortosan.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190071) Qru válasza kisza25 (#190066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Új élet, új autó. Nyomjad. :K

#nincsbennetarcsi

(#190072) Qru válasza MC Pite (#190068) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Botrány, hogy belámpázták, kb értelmét is vesztette vele a körfogalom. Akkor megcsinálhatták volna úgy mint a 6-os és 7-es találkozásánál a körforgót, hogy rendesen elválasztják a sávokat.

#nincsbennetarcsi

(#190073) kisza25 válasza focvis (#190062) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem a piros tetszik, a piros csíkos felnivel, de a sárga és zöld is bejön, de azokkal én is úgy vagyok, hogy eladni azokat nehezebb lenne. Volt sárga autóm, nagyon megosztó volt. Valakinek nagyon bejött, valaki meg hányt volna tőle.
Itt van amúgy Keszthely mellett egy zöld, szerintem azt azért megnézem, mondjuk nincs nagy kínálat belőle itthon

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190074) MC Pite válasza rasotamas (#190069) üzenetére


MC Pite
veterán

Mert más a többsávos körforgalom meg a turbó körforgalom...
Sehol nincs máshogy.

Nem annyira rohad bonyolultak szerintem, de látom a gyakorlatban hogy az...

1.kihajtó - külső gyűrű az még menni szokott, tábla nélkül is
3. kihajtó - belső gyűrű (belső, majd elfogynak a sávok, és kimegyek a 3.on)
Ha 2. kihajtó általában ez még a külsőből és belsőből is megy.

Qru: Így van, innentől kb értelmét veszti a körforgalom. A másik említettet nem vágom, az turbósra lett megcsinálva?

MasterMark: "nálunk meg az van ami sima egyenes úton" - minden országban úgy mentem át, hogy figyeltem, és inkább az előzékenység, forgalom ritmusa számított. Románoknál k..a nehéz kijönni, nehezebb mint nálunk. Nyugatabbra megállás nélkül gázelvétellel mindig sikerült átmennem.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190075) MasterMark válasza MC Pite (#190074) üzenetére


MasterMark
titán

De máshogy van.

Ez a fajta körforgalom az egyértelmű, mert ki van jelölve merre menj. Mi most az egyszerű többsávosról beszéltünk.

szerk.:
Ebből következik a szabály, hogy többsávos körforgalomban csak a külső sávba történő átsorolás után szabad kihajtani. A körforgalom belső sávjából a kivezető út belső sávjába érkezve nem hagyhatod el a körforgalmat. A legtöbb baleset pont az ilyen szabálytalan kihajtás miatt történik.

Na ez az orbitális f@szság. Pont a belsőből kellene elsőbbséged legyen kimenni. Máshol ez így műkdöik. Olaszországban a 4 sávos körforgalomban is ha ki akarsz menni akkor kiengednek.

Főleg mert ezzel a szabállyal bármennyi sávos körforgalmat 1 sávossá tesznek azonnal. Mindenki a külső sávban fog körbemenni akár ha az utolsó kijáraton is megy ki.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#190076) kisza25 válasza Qru (#190064) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

haver ment motorral (125 ccm robogó), előtte meg megállt valaki a körforgalomba, hogy beengedjen valakit, erre nagyon nem számított és belecsattant hátulról, jól lezúzta mindenét
rasotamas: igen összevisszaság van, főleg ahol korábban lámpák voltak és oda lett rakva körforgalom pl. Blelle egyik irányból olyan, hogy körforgalom előtt kiszélesedik az út és elfér 2 autó egymás mellett, de a körforgalom meg egy sávos, tavaly rájöttek, hogy ez így nem jó és felfestették forgalomtól elzárt területnek, de kb 20 éve ott van a körforgalom :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190077) Dluinet válasza rasotamas (#190063) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Rengeteg ilyen körforgalomba jártam, még soha nem volt gondom vele.
Előtte rendesen ki van táblázva, hogy melyik sávban haladjál.
Itt van a Siófokra bevezető 65-ös út, amelyen 3 kilométeres szakaszon belül 5 darab ilyen körforgalom van.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#190078) MasterMark válasza Dluinet (#190077) üzenetére


MasterMark
titán

De nem olyanról beszél. Olyanról van szó, ahol simán csak több sáv van egymás mellett, de nincsenek külön sávok a kijárathoz.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#190079) Qru válasza MC Pite (#190074) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyan nem linkelek TC-s cikket elvből de most felül emelkedem rajt' [link]

#nincsbennetarcsi

(#190080) kisza25 válasza Dluinet (#190077) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

elsőre a siófoki körforgalom engem is megtréfált, mert nem néztem a táblákat :B
Az amelyikbe jönnek a Bp felől a pályáról és tudsz menni tovább a centrumba, vagy Blelle felé a pályára, vagy a Tesco felé

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190081) MasterMark válasza Qru (#190079) üzenetére


MasterMark
titán

az autósok alig több, mint 10%-a mert, vagy volt hajlandó belülre húzódni. Így a kétsávos kapacitás gyakorlatilag kihasználatlan maradt, viszont a folyamatos konfliktusok sem szűntek.

Na erről beszélek...

Switch Tax

(#190082) Qru válasza kisza25 (#190076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd, az M2-n vertem telibe majdnem egy Reanult Megane kombit. A csávó megállt, ismétlem megállt!!!!, hogy beengedje a gyorsítósávon érkezőt. :W
Hát kapott olyan távolsági LED fényszórós "lézershow"-t meg dudakoncertet, hogy gyorsan menekülőre is fogta...

#nincsbennetarcsi

(#190083) brumi1024 válasza Snoop-y (#190058) üzenetére


brumi1024
veterán

Hat ezaz, teljesen egyetertek. Elneztem? Ez van, majd megfordulok. Ez a megallok es visszatolatok megoldas felvet bennem kerdeseket... :W

Megyeri hidas korforgalom: A lampass tetele mondjuk hatvanyozottan javitotta az elotte levo ketsavosbol csinaljunk egysavosat helyzetet. Az egy savos esetben Szentendreig illetve a Budakalaszi hevig allt a sor, meg azoknak is, akik csak a varos fele szerettek volna menni.

[ Szerkesztve ]

(#190084) kisza25 válasza Qru (#190082) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez is megállt haver előtt, csak haver már nem bírt megállni, mert egyáltalán nem számított rá, hogy satuféket nyom valaki előtte az üres körforgalomba, hogy beengedjen valakit

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190085) Qru válasza kisza25 (#190084) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére a Skordén jó a fék, így nem volt gond a megállással.

#nincsbennetarcsi

(#190086) ngaba


ngaba
aktív tag

Hát Szegeden is a legnagyobb gondot a soksávos lámpás körforgalomban a sávok követése okozza...

Azokban a körforgalmakban, ahol az egysávos és a kétsávos rész váltakozik, már én is kezdek elbizonytalanodni. Szerintem a vonalvezetés olyan, hogy az egysávos részből a kétsávos rész külsőjébe kell továbbmenni, de az autósok többsége a belsőbe megy (index nélkül). Én a külsőbe.

[ Szerkesztve ]

(#190087) focvis válasza kisza25 (#190066) üzenetére


focvis
veterán

2021 nekem újra táblát dobott az élet, ......, asszony lecserélve

Volt egy ilyen érzésem. Új év, új élet!

Néztem tegnap, ráadásul az a páhoki a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#190088) bandus válasza kisza25 (#190066) üzenetére


bandus
veterán

részvétem, vagy gratulálok, válaszd amelyik tetszik :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190089) 6030D válasza brumi1024 (#190083) üzenetére


6030D
Ármester

Nem kezdődik onnan fizetős szakasz? (tipp) Esetleg tényleg több km a következő lehajtó, és nem fér bele a hüJJe idejébe/pénztárcájába.

Gyertek falura, nálunk nincsenek felesleges vonalak :D [link]

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#190090) Tsebacsi válasza 6030D (#190089) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez nem körforgalom, ez egy paca az úton :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190091) CactuS válasza kisza25 (#190066) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet megköveznek, de szerintem nagyon jó döntés, még ha az asszony le is kellett cserélni, hogy jöhessen. :D Belső részek tömegcucc, szóval nagy hiány nem lesz a kopókban. Nyilván nem utcai versenyre veszed, azon túl meg gyerek mellé praktikus a jobb oldali két ajtó. Plusz elég ritka, szóval megmarad az emberek fejében, ami talán a szakmádban még előny is.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190092) rasotamas válasza 6030D (#190089) üzenetére


rasotamas
veterán

Mert amit odaraktak Gödöllőre az olyan jó, olyan szűk az ív hogy alig lehet bevenni

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190093) Reggie0 válasza rasotamas (#190092) üzenetére


Reggie0
félisten

Az ilyen muszaki rajzokat honnan szerzed be?

(#190094) 6030D válasza Tsebacsi (#190090) üzenetére


6030D
Ármester

Kitalálták, hogy a körforgalom az jó, és ilyen sárga körből kaptunk 3-4 db-ot. Aztán rájöttek, hogy nem nagyon lassítja az embereket, ezért kellene valami bucka és lőn a kockaköves fekvő-rendőr-körforgalom. Mivel elég szűk, igényel némi ügyességet, hogy ne akaszd fel a lökhárítót a padkára ha a 3. kijáraton mennél ki (illetve busz is jár erre), ezért megengedik, hogy ráhajtsál. Ezt egy kis táblán, apró betűkkel jelzik, ezt elolvashatod vezetés közben. :DDD
A Kosdi úton van a másik gyöngyszem, oda tényleg kellett már körforgalom, mert délután halál volt, csak megoldották ott is olcsón, kis kockaköves dudorral. Itt viszont forgolódnak kamionok is, amiknek a pótkocsi kereke kiforgatja a kockakövet, amikor a szűk helyen forgatják a gépet. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#190095) rasotamas válasza Reggie0 (#190093) üzenetére


rasotamas
veterán

Rákerestem hogy "gödöllő körforgalom" és ott volt a google képkeresőben.
Egyébként a környéken ezek ki voltak plakátolva, a Szent János utcába járok fodrászhoz, ott is a fodrászüzlet mellett.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190096) Tsebacsi válasza 6030D (#190094) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szóval amolyan magyarosan oldották meg :D :C Komolyan csoda hogy ez az oszág még nem esett darabjaira...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190097) Reggie0 válasza rasotamas (#190095) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig mar remeltem, hogy van valami egyseges es hozzaferheto adatbazis.

(#190098) MasterMark válasza 6030D (#190094) üzenetére


MasterMark
titán

Most akkor hova lehet felhajtani? Nem értem. :DDD

Milyen balra kanyarodás, ha ez egy körforgalom akkor nincs balra kanyarodás. :F

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#190099) Qru válasza 6030D (#190089) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 22-esen Szécsényben is ilyesmi van. :D

#nincsbennetarcsi

(#190100) Qru válasza MasterMark (#190098) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A középen lévő kockaköves részre. A balra kanyar kitétel meg értelmetlen, mert körforgó, ahogy írod. :K

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.