Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191401) CactuS válasza Integrale (#191400) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, az már egy fél v6, volt Peugeot 301ben. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191402) Pttypang válasza CactuS (#191399) üzenetére


Pttypang
veterán

1007-nek lehetett volna valami utodja :O

Everybody lies.

(#191403) CactuS válasza Pttypang (#191402) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, egyszer voltunk megnézni egyet. Full-full, asszony, gyerekek, imádták. De baszki, a világ legrosszabb automata váltójával szerelték, nehéz, mint élet, ha olyan motorral van, akkor majd 20 sec a 0-100... És ha kontakthibás az ajtó, akkor kézzel kell kinyitnod trükkösen, egy Peugeotnál... Én nem mertem bevállalni. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191404) Pttypang válasza CactuS (#191403) üzenetére


Pttypang
veterán

En se hallottam rola semmi jot. Pedig az otlet nagyon jo lenne, de a megvalositas... :N

Kettes twingonal is most irtak ,hogy a muszerfalat le kell bontani egy kapcsolo mogotti izzo cserehez. Sose lesz lecserelve a mostani :DDD

Everybody lies.

(#191405) CactuS válasza Pttypang (#191404) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nekem volt a szokásos Renault betegségem: előtét ellenállás + fűtőmotor cserém. Szegény Rob, szenvedett vele, elég szívás kicserélni....

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191406) kisza25 válasza Qru (#191351) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Thx :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191407) focvis válasza Snoop-y (#191395) üzenetére


focvis
veterán

Volt adaptív futóműves, szvsz mókusvakítás. Úthibákon furán rezonál. Egy fillért nem ér meg nekem.
Az AWD az más, 500 Nm vélhetően elfordítaná az első felnin a gumit.

Qru: Bánom, hogy nem vettem, de pszichésen pont rossz volt az időzítés. + Rohadó osztrák futómű.

Razr_V3: Lidl koncentrátum is szuper, majd tavasszal tudsz venni.

(#191408) focvis


focvis
veterán

Felvettem a figyelőlistára a Twingo RS-t. Mostanában 2 M környékén hirdetik őket. Év végén akadt még 1,3-ért.

[ Szerkesztve ]

(#191409) CactuS válasza focvis (#191408) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az 1.3 millás az nagyon nem volt rendben a képek alapján, de valóban drágult. Régebben 2 milla fölött nem nagyon volt. Egyébként fapad és gyenge lesz neked a Golf után, ráadásul autópályán megőrülsz tőle, de lehet futóműben mutat olyat, amiről a Golf csak álmodozik egy szerpentinen. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191410) focvis válasza CactuS (#191409) üzenetére


focvis
veterán

Kiterjedt a figyelőlistám :D , őt a városi bohókás kategóriában szerepeltetem, a Clio RS mellett.
Még 2012-ben vettem a feleségemnek egy Clio III 1.5 dci-t, városban remekül működött. Egyszer mentem vele egy M7-es kört Zaláig és vissza - az se oda való, hiába dízel, 130 felett szétpörgi magát.

(#191411) BigBlackDog válasza focvis (#191407) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Úthibákon furán rezonál."

Minden állásban csinálta, vagy csak bizonyos módokban? Egyelőre én még nem tapasztaltam ilyet, de fogok figyelni erre is...

(#191412) rasotamas válasza focvis (#191407) üzenetére


rasotamas
veterán

Mármint milyen autóra mondod ezt az AWD-t meg 500Nm-t? Nem Golf GTI vagy R volt? Azokbol nem volt 400Nm fölött.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#191413) focvis válasza BigBlackDog (#191411) üzenetére


focvis
veterán

Ha egyszer észreveszed, utána mindig azt figyeled. Biztos leírjam? :)

rasotamas: a stage 1 chip kb. 450 Nm, a gyári max 370.

(#191414) Qru válasza focvis (#191407) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mire baj lett volna mar reg nincs nalad. Am meg a lengokarok cserelhetoek, sok autonal gyenge pont nem kezelik le gyarilag rendesen.

#nincsbennetarcsi

(#191415) Snoop-y válasza focvis (#191410) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az utolso par hozzaszolasodbol en azt gondolom, hogy kinotted a Golfot. De igazabol a kategoriat amiben van. Lepjel feljebb es engedd el ezt a tuning dolgot ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191416) BigBlackDog válasza focvis (#191413) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, jöjjön! Hátha ez csak a 7-est érintette. :DDD

(#191417) Kickass


Kickass
őstag

Gyors kérdés:

Ha egy autó felszereltségében fel van tüntetve a visszagurulás gátló esetleg hill hold, azt emelkedő hiányában ki lehet kideríteni, hogy ténylegesen van benne ilyen funkció? Tegyük fel az autóban nincs dedikált auto hold gomb mint pl. a VW esetében.

:R

(#191418) Kolondrum válasza MC Pite (#191390) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na ez az, neki lehet, hogy a sima lett olyan mint az AllGrip sportban, az érezhető, de nekem e felett kell. Na majd kiderül. :R

(#191419) BigBlackDog válasza Kickass (#191417) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem nem túl egyszerűen. Legalábbis valamelyik kezelésibe mintha olyasmit olvastam volna, hogy csak legalább bizonyos meredekségű lejtő esetén aktiválja magát. Milyen márkáról lenne szó?

(#191420) Gergőke88 válasza focvis (#191413) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ma R Golf lesz laptimingban ;)

(#191421) Kickass


Kickass
őstag

Skoda (nem elektromos kézifékes), Ford és Hyundai

(#191422) pit stop válasza Kickass (#191417) üzenetére


pit stop
addikt

Nincs egy mélygarázs, vagy pincegarázs sehol a környéken?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#191423) Qru válasza Kickass (#191417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jol remlik 3%-os emelkedo kell ahhoz hogy bekapcsoljon. Kell keresni egy melygarazst vagy vmi egyeb rampat.

#nincsbennetarcsi

(#191424) MC Pite válasza CactuS (#191399) üzenetére


MC Pite
veterán

+1 Puretechre, elektromos hibák meg 10-15 éve voltak jellemzők, azóta nem rosszabb mint egy vag, vagy jobb mint egy ford szvsz. A praktikum kevés gyártónak maradt szempont mamapság :(

Kolondrum: Ki kell próbálni az övét, stopper legyen kéznél.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191425) rasotamas válasza Qru (#191423) üzenetére


rasotamas
veterán

Most ennek működni kéne auto hold nélkül is? Föl is- le is?
Tehet visszagurulásgátlós és lejtmenetes is?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#191426) focvis válasza BigBlackDog (#191416) üzenetére


focvis
veterán

Enyhe általános remegést érezni miközben egy finom keresztborbán áthajtasz. Legfőképp a kormány megremeg a kezedben. A Villányi úton a BAH felé menet mindennap éreztem, normál és komfort beállításban.
Sportban ráz, mint egy szekér, nem Mo-ra való.

A fix sport-futóművest minden körülmény közt élesebbnek és stabilabbnak érzem. (A DCC sport beállítását csak a egyik-masik zalai kanyarban használtam, príma aszfalton.)

(#191427) CactuS válasza MC Pite (#191424) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát nem tudom, nekünk még haszongépjárműben is van/volt olyan, ami már 8000 km után szervizbe járt, mert hol ez, hol az villant fel véletlenszerűen. Személyautó vonalon meg utoljára a c4 picasso volt az, ami kiidegelte a használót az elektromos hibáival. Mondjuk az is igaz, hogy legutoljára egy Ford Ranger 3.2-t adott vissza a tulaj, hogy nem bízik benne. :) Életveszélyes volt, véletlenszerűen produkálta azt, hogy megállt az autó. Értem ezalatt, hogy olyan szinten nem volt áram az autóban, hogy még a vészvillogó sem működött. Jó pár hónapba telt, mire megcsinálták ténylegesen, utána meg nem akarták visszavásárolni, végül az mentette meg a Fordot a pertől, hogy találtak rá árában vevőt, nekünk meg mindegy volt, csak ne lássuk.

Konklúzió: értékesítő kollégám szerint minden új autó egyformán szar, ezért olyat kell venni amit akarunk/szeretünk/tetszik, hogy legalább annyi boldogsága legyen az embernek. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191428) Qru válasza rasotamas (#191425) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ket kulon rendszer. A visszagurulasgatlo csak a visszagurulastol ov meg (par masodpercig). Az autohold meg tartja a kocsit amig a gazra nem lepsz attol fuggetlenul, hogy lejto/emelkedo vagy vizszintben all a kocsi.

#nincsbennetarcsi

(#191429) focvis válasza Gergőke88 (#191420) üzenetére


focvis
veterán

Fasza volt. 👍🏎 [link]

(#191430) tomcsi23 válasza Snoop-y (#191415) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem kell aggódni a tartós tuning miatt. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#191431) molnarpeter válasza CactuS (#191427) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ranger nyűgje mi lett végül? Kábelköteget hallottam, hogy bizonyos szálak kidörzsölődnek pl. Viszont motorral több baj volt, a Puma motorok változó szállítású olajpumpája be tudott állni egész alacsony futással is - megoldás az euro 4 verzió szivattyúja, az együtt fogaskerekes, egy az egyben bemegy 👌

(#191432) MC Pite válasza CactuS (#191427) üzenetére


MC Pite
veterán

A vége nagyjából igaz, de sokszor használtaknál is. Ez a legfontosabb talán. Olyan legyen, amire szüksége van tényleg az embernek, és szeresse. Mindegyikre kell majd 'extrán' költeni, de nem mindegy milyen szájízzel, hányszor és mennyit.
PSAnál adblue tartály problémákról hallok (összefoglalót írtam nemrég a psa topikba), más különösebbet nem nagyon (egy ideje nem szivatják alulméretezett Siemens BSM-ekkel a juzereket már, ami nem nagy cucc, otthon 3 perc alatt cserélhető 15ből, de addigra 3 szerelő találgatott és kókányolt, aki a ladák szintjén ragadt meg, pedig 20-25 éve minden európai hasonló remote IO megoldásokat használ). Az is megelőzhető ha tudjuk mire kell figyelni, de hát a legtöbb 3-5 éves autó tulaj honnan tudná. Amúgy hihetetlen hogy ezeket a gyártók nem bírták normálisan megcsinálni (kiválasztani).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191433) Kickass válasza Qru (#191423) üzenetére


Kickass
őstag

& pit stop

Köszönöm :R de sajnos egy kereskedés udvarán vagy pár kilométeres próbakörön nem biztos hogy találok ilyet. :(

A most kinézettek egyébként a CarNext-nél vannak, megkérdezem őket hogy van-e lehetőség utánajárni.

(#191434) CactuS válasza molnarpeter (#191431) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az volt ennél is, csak hónapokig nem találták meg, végül csak szétbombázták a fél autót és kiderült.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191435) CactuS válasza MC Pite (#191432) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nalunk a fiorino-k jöttek adblue tartály hibával - egy kutya a nemo/beeper trió - volt, amelyikben 100 km sem volt és szervizt kért miatta, illetve jumpereknél is repedt már el.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191436) Snoop-y válasza focvis (#191429) üzenetére


Snoop-y
veterán

Aprobb valtoztatasok szeria kozeli Golf R

Mas futomu
fem szilentek es motortarto bakok
Nagyobb fekek
Kipuffogo
110 LE+

;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191437) Qru válasza Kickass (#191433) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tippre vcds-el is tesztelheto, de a vag-topikban majd megmondjak. Am nem szokott gond lenni veluk, nalam a csere O3-ban 189k km utan is mukodott frankon.

#nincsbennetarcsi

(#191438) molnarpeter válasza Kickass (#191421) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Skoda esetén utólag aktiválható adott esetben, ennek megfelelően diag megmondja a jelenlétét is. Illetve évjárat függvényében lehet nézni PR kód matricát is (ha volt még benne - utóbbi években elhagyta a gyár tudtommal).

(#191439) tboy93


tboy93
nagyúr

Ma aposomnak kellett segitenem egy kicsit pakolni egy egyedulallo idos holgy ismerosenel. A holgy egy doki, 4 autoja van, sofőrrel meg minden. A garazsban ahol pakoltunk volt egy business felszereltségű 117e km-t futott b5.5 passat 1.9 tdi, meg egy golf 5 1.6 benzin, 6.000(!)km-el. Ez utobbi gyakorlatilag még új szagú, elképesztő állapotban van. Valahogy meg kell gyozzem, hogy adja el, asszonynak a C corsa helyett jo lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#191440) molnarpeter válasza CactuS (#191435) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Újabban Ducato elég sokáig húzta AdBlue nélkül, fincsi kis Tesla károsanyag kredit gondolom :D
Renault 2.3 dCi is jó kis motornak tűnik, csak EGR széthullás miatti turbó hibáról olvastam sok km után, de azt megelőzni nem nagy ügy.

(#191441) Qru válasza tboy93 (#191439) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az se tesz jot ha nagyon sokat all egy auto de azert vinnem en is. :K

#nincsbennetarcsi

(#191442) focvis


focvis
veterán

Aki tömegre vágyik, menjen a Balaton partjára [kép] , különben szép. Parkolók tele, az országúton közel nyári forgalom.

Sárkány: kipufogó az éppenséggel akad otthon. Kis csipsz, a fék mutatós, de a buzik fegyvere.

Téboly: Szerezd meg!

[ Szerkesztve ]

(#191443) tboy93 válasza Qru (#191441) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nyilván összes folyadék, szíj, meg a kötelezők cseréje ilyenkor alap.

(#191444) Qru válasza tboy93 (#191443) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Es sanszos hogy a gumi kuka, es par csapagy is be lehet mar allva. De mondom en is vennem. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#191445) BigBlackDog válasza focvis (#191442) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Megtapasztalva saját bőrön. :((( Pályáról le is jöttünk, inkább országutazás lett a biztonság kedvéért. Legalább a fogyi jó lett.

Viszont volt pár gondolatom azokról, akik kitaláltál ezt a kéthengerezést, meg akik leírták, hogy alig lehet érezni... Minden egyes alkalommal, amikor volt minimális terhelés is (pl. sík terepen sebességet kellett tartani) jól érezhetően egy furcsa rezonanciát kelt a motor kéthengeres üzemben. Mintha amikor egy szívóbenzinesnél padlóig nyomjuk a gázpedált 1100-1200-as fordulatnál.

[ Szerkesztve ]

(#191446) Redneck


Redneck
veterán

Korábban már ajánlottátok az Android Autot, de nem találtam ilyen alkalmazást a Play áruházban.

Egy Lexus UX250h-ban szeretnénk elérni, hogy a központi kijelzőn mehessen a Waze. A Sakuránál ráraktak valami újabb szoftver verziót, de azzal sem engedi menet közben a középső kijelzőt használni. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#191447) molnarpeter válasza Redneck (#191446) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha play-en nincs, APK mirror? :F

(#191448) MunezXBK válasza Redneck (#191446) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hivatalosan nem volt elérhető magyar Playen.

(#191449) Kickass válasza Qru (#191437) üzenetére


Kickass
őstag

&molnarpeter

Köszönöm! :R

Ha komolyra fordul a dolog csak utána tudunk járni valamilyen módon. Elég erős selling point lenne ha mégse automatát választok.

(#191450) gzbotii válasza tboy93 (#191439) üzenetére


gzbotii
veterán

Wtf :D
Akkor azt csak műszakira hordták minden 2 évben?
Még 10 évet konzerválják és már baromi sokat fog érni, főleg, hogy a mostani autók 15 éves korukra már GTK-k lesznek fentarthatóságban :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.