Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190651) MasterMark válasza t72killer (#190649) üzenetére


MasterMark
titán

Levetted az akksit mielőtt kihúztad meg bedugtad az óracsoportot?

Switch Tax

(#190652) t72killer válasza Qru (#190650) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, doki lesz akkor, mert nincs hozzá kütyü.

#190651: énhülye nem :W

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#190653) #89309696


#89309696
törölt tag

Swifthez visszatérve, tényleg van a legnagyobb fokozatban direkt mód. Csak eddig még nem mentem vele olyan gyorsan, hogy működjön, ami nem csoda. :D
4000 fölött valamivel ami olyan 120 körül van már, elengedem a gázt és ottmarad a mutató, rendes összekapcsolt hajtás van, majd 4000 környékén hirtelen visszaesik a mutató 3000-re, ott engedi el.
Gondolkoztam rajta miért ilyen magasan zár csak, hogy esetleg hiba lehet, de szerintem normális egy 68 lovas motornál és 3 sebességes váltónál. Mivel 40-nél már harmadikban van és itt még nincs gézpedálállás érzékelés meg motorterhelés érzékelés csak a fordulatot és sebességet figyeli, csak kickdown van így logikus, hogy a nyomatékcsúcsnál fixál ami pedig 4000 körül van, addig pedig kavarja a levest.
És még mindig ugyanolyan vicces. Az egyetlen autó amit élvezek mikor megyek vele, akármilyen tragikomikus.
Nem egy seggrakéta, van vagy 15s a gyorsulása. Persze 7-nek érződik. :K

(#190654) nandow válasza -v- (#190544) üzenetére


nandow
aktív tag

Ebből a 3-ból nekem az Integra Type-R kéne. Megvan benne az a jóféle nyersesség, és hát ~9000-ig pörgő motor...Rá is néztem hahun, mi a kínálat, most jelenleg 0 db van fent. :D Máskor mindig volt fent 4-5 darab.

(#190655) #89309696


#89309696
törölt tag

Amúgy az egyik régi Husqvarna láncfűrész fejes fűkaszában benne hagytam a puruttyát még az előző nyáron, tehát másfél éve. Mondjuk én full abban a hitben voltam ez idei, de nem, másfél éves, visszakerestem a fotókat amikor használtam.
Először el se akartam vinni úgyse indul be, de mondom egy próbát megér. Simán beindult és nem fulladt, szóval elvittem dolgozni és működött rendesen, több tankkal is, nem rakódott bele. :F
Ezek szerint vagy ennyit számít, hogy nem volt mozgatva és csurig volt töltve, nem volt levegő és pára a tankban. Vagy a Husqvarna olajban van valami tartósító amit beleraktak, gondolván arra a paraszt úgy is benne hagyja télre a benzint.
Bár ez még E5 volt akkor.

(#190656) Qru válasza nandow (#190654) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A G8-as CTR kene. Az Integra nem olyan biztonsagos.

#nincsbennetarcsi

(#190657) MC Pite válasza Darko_addict (#190632) üzenetére


MC Pite
veterán

Így lehet +x%.
A FOM számor írják ki, kisebb spirál, jobban középre/távolra fókuszált fény.

sky11: Igen, a Megane is kapott vitaminkúrát (meg a Picasso meg a C3 is). A 208 még nem, mert garis :DDD . Na jó, lehet nem is fog, mert itt nem húzták ki gyárilag a méregfogát, pedig kapott is egy frissítést környezetvédelmi okoból (anticsipsz).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190658) nandow válasza Qru (#190656) üzenetére


nandow
aktív tag

Kevésbé biztonságos, ebben igazad van. De nem napi használatban lenne, az tuti. Az Integrát betenném a garázsba (ha lenne több autónak hely), és néha elmennék vele "sportolni", ahogy a Becsnepper is mondja. :D
G8 CTR nekem nem adna többet, mint a 2.4-es Accordom. Talán ez az utolsó példány, mert ebben van sperr.

[ Szerkesztve ]

(#190659) Qru válasza nandow (#190658) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sperr utolag is beteheto. Lehet csak azert odzkodom tole mert egy itteni forumtarsunk is abban lelte hatlalat.
Bar valoszinuleg azt a balesetet egy ctr-ben sem elte volna tul.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#190660) aero. válasza BigBlackDog (#190641) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Gondolom Pixel vagy Samsung?

(#190661) BigBlackDog válasza aero. (#190660) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Samu S20+. Az érdekes az, hogy fel sem ajánlja a madzagmentes AA-t. Golf meg csak annyit ír folyamatosan, hogy csatlakozzak a wifire is (amire persze csatlakoztam).

[ Szerkesztve ]

(#190662) aero. válasza BigBlackDog (#190661) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sok praktikája nincs. Először usb-vel csatlakozni (vezetéknélküli a telefonos AA beállításokban legyen bekapcsolva) majd az utasításokat követve másodjára már mennie kell. Bár android, tehát bármi is előfordulhat ;]

A golfokat most visszahívták a fedélzeti rendszer miatt, a tiédre nincs? Igaz elvileg csak 06/2020-ig.

:C

[ Szerkesztve ]

(#190663) Qru válasza aero. (#190662) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Keszletrol van, siman beleeshet. :K

#nincsbennetarcsi

(#190664) CactuS válasza Qru (#190659) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, az a baleset pont az egyik legrosszabb ütközési variáció volt ami autóval előfordulhat, de megértelek. Egy baleset pont attól baleset, hogy hobbiautóval is megeshet, amit évente csak 1x hozol ki a garázsból, én pont ezért sem ülök már be régebbi autókba.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190665) Snoop-y válasza nandow (#190658) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor mar inkabb egy S2000 :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190666) Snoop-y válasza focvis (#190606) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ha keszen lesz megint eladod? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190667) BigBlackDog válasza aero. (#190662) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, a fene tudja. Csomó alkatrészen 2020. augusztusi dátumokat láttam, szóval gondolnám, hogy ez után készült az autó valamikor.

AA-t így próbáltam. :K Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy a Samu-Android-VW hármasból éppen melyik a gyenge láncszem. ;]

Ma reggeli tapasztalat félig-meddig touchy-touchy témában; tök jó, hogy érintőfelület van a hőmérsékletszabályzásnak, ülésfűtésnek, hangerőszabályzásnak, de mi a fenéért nem tudtak háttérvilágítást tenni bele? :DDD Sötétben rohadtul nem egyszerű odatalálni vezetés közben. Mondjuk néhány másodperc után feladtam és inkább Asszonyt kértem meg, hogy állítgassa.

Egyébként fagyás, lassulás, nem betöltő menüpont még eddig nem volt. Szóval stabilitással nincs problémám.

[ Szerkesztve ]

(#190669) xEon1337 válasza BigBlackDog (#190667) üzenetére


xEon1337
őstag

3 hete volt egy vidéki utam az ideiglenes csere Golf Sportsvannal (S10, Android Auto).
Az első órában még minden rendben volt, aztán elkezdte a szétkapcsolódást, persze a halál f*sza után kettővel tök ismeretlen vidéken, hogy véletlenül se tudjam, hogy merre kellene kanyarodni a következő elágazásnál. Kocsit leállítottam, újra beindítottam, 5 percig jó volt, aztán megint eldobta a kapcsolatot.. nem kicsit voltam ideges. Persze nem hordok már magamnál telefontartót, szóval nézegethettem lefele a telefon kijelzőjére, ha olyan helyre értem..
Érdekes, de azóta levezettem újabb 3000 kilométert végig AA-val és hibátlan. Fene se érti!? :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#190670) stickermajom válasza #89309696 (#190655) üzenetére


stickermajom
addikt

Bezzeg a Stihlbe fél év után belerohadt az E5, teljes pucolás lett a vége.

(#190671) gzbotii válasza stickermajom (#190670) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezért (is) van nekünk láncfűrészből és fűnyíróból is elektromos. Meguntam folyton kevergetni a benzint + dízel az autóm, most 3L benzinért elmenni....
Jó kis 30m Somogyi hosszabító és kész :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190672) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Autó eladással kapcsolatban van két kérdésem:
Remélem, nem offtopik. :B

A szitu: Öcsémmel ketten vagyunk egy autó tulajdonosai. Ő az üzemeltető, de az én nevem van a törzskönyvön plusz az, hogy "több tulajdonos".

1.)
Ha olyan nyomtatványt fogtunk, ki, ahol az eladónál csak egy hely van, akkor oda írhatunk két tulajdonost is?

2.) ha én egyedül szeretnék ügyet intézni (eladás, bejelentés), akkor milyen papírokra van még szükség, hogy minden korrekt legyen?

Köszi szépen! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#190673) bandus válasza xEon1337 (#190669) üzenetére


bandus
veterán

Mi ujsag a corollaval, van rola hired?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190674) xEon1337 válasza bandus (#190673) üzenetére


xEon1337
őstag

Elvileg a héten visszakapom. Javítás nettó ~3M (ebből az új csomagtérajtó 600k), szóval a kocsi értékének a fele. Azért nem lett GTK, mert nagyon új még, meg ezek szerint meg lehetett csinálni. Azért a végeredményre kíváncsi leszek. :U

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#190675) Mr X válasza #89309696 (#190653) üzenetére


Mr X
veterán

E46 30D is 110 felett zár össze, nekem is fura volt először.

(#190676) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Esetleg nem tudja valaki, hogy ilyen motorolaj-flakon tartó szütyőből univerzálisat honnan lehet szerezni? BMW feliratosat mégsem akarnék... ;]

[ Szerkesztve ]

(#190677) tboldi válasza BigBlackDog (#190676) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mannolos van a Kauffernél. :D

(#190678) Qru válasza CactuS (#190664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, plusz ugye nagyon gyorsan ment. Egy CTR-ben sem élte volna túl de vhogy abban jobban biztonságban érezném magam.

#nincsbennetarcsi

(#190679) BigBlackDog válasza tboldi (#190677) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Néztem ott is, meg Zsunál is, de nem rendelhető egyik helyen sem. :(

(#190680) Qru válasza BigBlackDog (#190667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skordéban is 1 év után kezdett lassulni, szóval van még pár hónapod. :P Am reggel szólt a BC, hogy lassan jöhet(ne) az olajcsere. Ahhoz képest, hogy sok rövidtávot kap azért olyan sokkal nem hozta le a cserét 30k-ról.

#nincsbennetarcsi

(#190681) nandow válasza Snoop-y (#190665) üzenetére


nandow
aktív tag

Igen, az nekem is jobban tetszene. De sajnos a magasságom miatt nagy valószínűséggel nem férnék el benne.

(#190682) Qru válasza Bici (#190672) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos, hogy 2 tulajos? Mert az üzembentartó nem feltétlenül tulajdonos is.

Ha 2 tulajos, akkor egy meghatalmazás kell tesódtól.

#nincsbennetarcsi

(#190683) Qru válasza xEon1337 (#190674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reméljük jobban sikerült gatyába rázniuk mint BBD Polo-ját. Várjuk a fejleményeket. :K

#nincsbennetarcsi

(#190684) gzbotii válasza Mr X (#190675) üzenetére


gzbotii
veterán

Mit jelent egész pontosan, hogy összezár?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190685) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ha már olajtéma :D

Nem evett semmit :N :DDD :C :W

Nagyon kedvesek voltak, mondták, hogy legyen még egy 3000-es etap, és utána meglátjuk. Esetleg ha addig se fog fogyni semmi, akkor megkérdezem milyen vastag olajat raktak bele :D

Soseleszvégeennek...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190686) cappa72 válasza Tsebacsi (#190685) üzenetére


cappa72
nagyúr

:Y
Na ez meglepő fordulat! (amúgy hogyan mérték meg, hogy "nemevettsemmit"?)
Még a végén megtartod ;]

Nekem meg abbahagyta a vízivást. Beállt volna, vagy mi? :F
Igaz, nem is nagyon megyek sokat a hómofisz miatt, de tényleg stagnál.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#190687) Tsebacsi válasza cappa72 (#190686) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pontosan nem tudom hogy mérik itt, a solymárnál grammra, lehet itt is. Nekem mind1 :D
Nem pörgök rajta, lesz még 1 Debrecen, egy Veszprém és még valami más táv szerintem és aztán ha semmi, vagy elhanyagolható, akkor fotózás és hahu.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190688) MC Pite válasza BigBlackDog (#190676) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem TDI-d van, akkor meg minek?

;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190689) 6030D válasza Tsebacsi (#190687) üzenetére


6030D
Ármester

Miért adod el? Most végre van egy autód, ami nem eszi az olajat. Ez volt az alap elvárás, nem? :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#190690) Snoop-y válasza 6030D (#190689) üzenetére


Snoop-y
veterán

Megrendult a bizalom. Szerintem ertheto.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190691) bandus válasza Tsebacsi (#190685) üzenetére


bandus
veterán

ha eszi az olajat az a baj, ha nemeszi az olajat meg az a baj ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190692) Tsebacsi válasza 6030D (#190689) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elegem van ebből az autóból, nincs benne bizalmam, és a jelenlegi felhasználási szokásaimhoz egy hybrid vagy plug-in hybrid jobban illik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190693) 6030D válasza Snoop-y (#190690) üzenetére


6030D
Ármester

Pedig raktam szmájlit.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#190694) Qru válasza gzbotii (#190684) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lock up-nak hívják. Ilyenkor fizikailag is összezár a hidrodinamikus váltó. A motor kihajtása gyakorlatilag közvetlenül hajtja a váltó bemeneti tengelyét, így kb ugyanolyan hatékony mint egy manuális váltó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#190695) Snoop-y válasza 6030D (#190693) üzenetére


Snoop-y
veterán

My bad

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190696) -v- válasza Tsebacsi (#190692) üzenetére


-v-
addikt

Én egy X6M Competitiont is megfontolnék.

(#190697) Qru válasza cappa72 (#190686) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megérte a 15W60-at beletenni. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#190698) MC Pite válasza Tsebacsi (#190692) üzenetére


MC Pite
veterán

Lenne most olyan PHEV amiért pénzt adnál? Máshogy fogalmazva, jól jönne nekünk is, de annyival drágábbak, hogy 10 év alatt se térülne megy a plugin. Nem tudom mit néztél és pontosan milyen felhasználásra, de érdekel mások mire jutottak, mit látnak. Nálunk most a 208 lett az EV/PHEV helyett :DDD . De a családinál még mindig nincs lezongorázva, és mindig az Outlander PHEV a B (vagy C) terv, csak jó A tervem nincs.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190699) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tegnap mentem egy "hosszabb" utat az insigniával (~70km), elég kényelmes utazó autó, kicsit keménynek éreztem a szervót, de lehet csak ibiza van túlszervózva, vagy a súlykülönbség miatt. Tökre halk, tempomat nélkül folyton el kellett emelnem a gázról a lábamat, mert mindig azt vettem észre, hogy túl gyorsan megyek. Nagyon kényelmes az ülés. Az úthibákat jól nyeli.
tetszik, hogy 5 ajtós, jó nagy a csomi meg a hátsó hely is.
Egyelőre ennyi.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190700) Qru válasza Tsebacsi (#190685) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meglepő de akkor mehet fel hahu-ra ha kezedben a papír, hogy rendben van a motor. Aztán jöhet egy Auris kombi hsd.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.