Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190801) aero. válasza BigBlackDog (#190667) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

de mi a fenéért nem tudtak háttérvilágítást tenni bele?

Valóban, fel sem tűnt a videókból, szerintem biztos lesznek panaszok ezek miatt. Közben kiderítettem, hogy Wolfsburgban gyártják mindet, így talán májusra én is megkapom. Végre felkerültek videók a gyári kipuffról is, nem csak az Akrapovic-ról :C

[link] [link]

Magnum: :C és az új választást is várjuk

(#190802) CactuS válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gratula a hírhez. Igazán méltó bejelentés az autós topikban. :C

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190803) Qru válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én már gratuláltam korábban de újfent: :C

#nincsbennetarcsi

(#190804) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Jo-jo koszi, de meg jo par honap van vissza :R

I humbly and respectfully decline™

(#190805) Snoop-y válasza Magnum_ (#190804) üzenetére


Snoop-y
veterán

Boros legyen es az isofix csati is jo helyen legyen arra ugyelj ;) Hondakban pl eszement hulyen van elhelyezve.

Gratula amugy :)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190806) kisza25 válasza Magnum_ (#190804) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Gratulálok! Hogy on is legyek gyerek ülés ajánlom, bár előszőr nem ilyen fog kelleni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190807) Snoop-y válasza kisza25 (#190806) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez kifordithato? Nekunk olyan volt az nagyon kenyelmes :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190808) Doki16 válasza focvis (#190785) üzenetére


Doki16
addikt

Igen arra gondoltam, az is bőven elég :) Ha rendbe van rakva akkor viszont nincs gond a Volvoval se.

#190789Magnum_: Gratulálok :R Ráérsz még az Isofixxel, az még bőven 6 hónapos korban kell majd csak :D Mondjuk én is beszereztem már a 9 kg-tól való ülést. Most 3,5 hónapos és 6kg még bőven a jó a hordozó :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190809) bandus válasza focvis (#190795) üzenetére


bandus
veterán

Touché :C igen, ez igaz, hogy a lec nem volt tulsagosan magasan, foleg, hogy a ceedben aztan meg extrak sem igen voltak. lassan viszont ki kellene talalnom az utodot, mert sosem ernek ide, amilyen szallitasi idoket mondanak :/

btw ceedre eddig 0 megtekintest ir a hahu, remelem csak a szamlaloja omlott ossze a nagy latogatottsagtol, mint ma az erste uj netbank rendszere ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190810) molnarpeter válasza bandus (#190809) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Octavia csak ideiglenes?

(#190811) focvis válasza bandus (#190809) üzenetére


focvis
veterán

Csak tréfa volt. :)
Meghirdetted normál Ceedként is?

A kipufogó hirdetésemet eddig 131-en látták, nulla telefon. Ez rossz hír BBD számára, mert az olajos zacsi valahol a kipufogó, a nyári gumik és 1 m3 vegyes kupleráj mögött leledzik (99%). Kis türelmet kérek!

(#190812) Qru válasza Snoop-y (#190807) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kifordítható, ez fix.

#nincsbennetarcsi

(#190813) Snoop-y válasza Qru (#190812) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen aztan az arabol gondoltam, hogy nem az.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190814) bandus válasza molnarpeter (#190810) üzenetére


bandus
veterán

igen, amig nem talalok valamit helyette.

focvis: ertem en a trefat :)) igen, tanacsotokra feltettem normal ceedkent, hatha. worst case pedig leadom egy kereskedesben, ha meg marciusban sem akarja senki elvinni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190815) focvis válasza bandus (#190814) üzenetére


focvis
veterán

Az adott napi megtekintések számát csak másnap (reggel?) mutatja a hahu. Szóval ha ma adtad fel a hirdetést, holnap reggel nézz csak rá a statisztikára.

[ Szerkesztve ]

(#190816) szabonagyur válasza bandus (#190809) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mivel én tutira megneztem és írtam is, hogy a sárga jeles képet kivennem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#190817) MC Pite válasza Veron (#190770) üzenetére


MC Pite
veterán

Ceed/i30 menne első helyre nálam, Auris ST (hibrid) a másodikra (ha nem dugózol sokat, mert akkor fordítva).
Civic túlárazott és annyira nem jó. Astra, Focus sztem nem nagy szám (tudom a K év autója lett, de mert kicsit késett a négyes Megane, lásd összehasonlító tesztek). Leon (ST) és 308at emelném még be a pakliba a Megane mellé.

Ezek a legavittasabb suvok sajna. Ami japán és jó, az a HRV. Vagy nem japánból a 2008. 4felett picivel van SCross (2016fl), ami már csak 10 évvel tűnik öregebbnek a 2008tól, kifinomultságban, bővíthetőségven, vezethetőségben nem egy liga.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190818) #89309696 válasza focvis (#190815) üzenetére


#89309696
törölt tag

Asszem éjfélnél frissít.

(#190819) MC Pite válasza Veron (#190784) üzenetére


MC Pite
veterán

N E M szabad 6ért Vitarát venni (amíg nem vezetted a konkurenciát). A 2018as ára kb reális volt, azóta elromlott a az olcsó divatos autó recept...

Ülj be Vitara ellenében 2021es Sandero Stepwaybe, Konába, 2008ba, C3 Aircrissba vagy a piacvezető Capturbe, vagy ha akciósan van Karoq/Ateca. (Rapid vége, Cactusból az újabb szintén érdekes lehet.)
Egy nem túl igényes (finoman fogalmazva, ergónómiában, kidolgozásban, finomságban, stb) nyújtott kisautó, ami 4et érne, de divat neg eu normák miatti hibridség meg a 10év gari felára miatt 6ba kerül.
Akkora a különbség a többiekhez képest, mint 2001ben a régi Swift és egy Fabia, 206, stb között. Túlzásnak tűnik, de nem az, akit érdekel, kifejtem; aztán menjen vezesse.
:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190820) bandus válasza szabonagyur (#190816) üzenetére


bandus
veterán

Ez igaz, koszonom :R majd mielott megjaratom a kocsit a nagy hideg elott keszitek rola egy kepet enelkul.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190821) MC Pite válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


MC Pite
veterán

Harmadjára jött csak át, gratula :C

Ülésre: Szemeztem az Evolvával, de lebeszéltek róla. Most 15kg a picilány, sokdíjay cbx Yari lett a kövi, és papíron 9kg-tól jó, gyakorlatilag majdnem nagy (az előzőnek a közepén jár).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190822) focvis válasza #89309696 (#190818) üzenetére


focvis
veterán

Kicsit kókány, de: V6 benzin, automata, tepsi, bőrös, cuore sportivo 350-ért.

Nem tudnám feldolgozni a 17 literes városi fogyasztást. (A Golf ma hazafelé 13-at kért, dugó, hideg, hegymenet.)

[ Szerkesztve ]

(#190823) pècsimunkás válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Gratulálok én is!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#190824) CactuS válasza MC Pite (#190819) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem tudom mi ez a becsípődés és barokkos túlzás nálad a Vitara ellen. :F Én a 2021es Sanderoban nem ültem/vezettem, a többit igen és nem igazán érzem azt a hatalmas különbséget, amiről beszélsz, pedig éves szinten szerintem még mindig bőven 100+ autóba beleülök. Kona kifejezettem igénytelen és kopogós műanyaggal van tele, ahogy kb. az összes Hyundai, a Skoda az octavia alatt még középtávon is felejtős, mert széthullik a belső néhány év/10k km alatt. Capture miatt sem nyúztak le egyetlen állatot sem, ott is akad szép számmal műanyag, plusz vannak a beltérben ott is érdekességek. Ha nem a három hengeres vacakkal kéred, akkor azért árban az is megy szépen fölfelé, pedig nem egy nagy autó az sem, csodák nincsenek.

És mi a helyzet az értéktartással? Renault, arról híres, hiába vonzó az induló ár, főleg, hogy tceből is van beteg dögivel, bár ha jól emlékszem, akkor a 140 lovas az újabbak közül már nem nyűglődik. Nem értem, hogy a hajtáslánc az szerinted miért smafu.. Toyotánál a Prius is egy hulladék belsős valami, mégis eszméletlen értéktartása van, mert jó a hajtáslánca.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190825) Snoop-y válasza focvis (#190822) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az tul sok egy ekkora motortol. A murano se evett annyit varosban (3.5 V6) es az 2 tonna volt. Varosban 13 korul megallt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190826) CactuS válasza focvis (#190822) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kicsit? Az a színre fújt csirkeháló, ami ráadásul lyukas is. Elemek illesztése, színek sehol nincsenek összhangban, de van vízgyűjtős kipu! A leírás már csak hab a tortán, motor cserélve, de nem bejegyezve. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190827) focvis válasza CactuS (#190826) üzenetére


focvis
veterán

Hasonlítsd a tegnapi Mk1 Mondeohoz! Illetve a digóautós topikban nedvesednek a bugyik a Busso V6 gondolatától is.

Szerk: ebből egy szép, az ma is szép.
2.0-val jöhetne városba csapatni (olajat, szűrőket cserélném, esetleg még a gyertyákat ha nem túl drága / bonyolult, Basta!).

További szerk: Az a baj, hogy itthon aránytalanul drága a tulajdonszerzés, szívesen cserélgetnék ilyesmi régi dögöket.

[ Szerkesztve ]

(#190828) nandow válasza Snoop-y (#190805) üzenetére


nandow
aktív tag

Ne is mondd, Accordban az ülőlaphoz képest beljebb, a középső ülés felé van az isofix. Illetve az ülő és a hátlap között nincs bevezető nyílás, alig találtam meg, hogy hol van. :D

[ Szerkesztve ]

(#190829) CactuS válasza focvis (#190827) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Belseje nekem sose jött be az alfáknak - fiat elemek -, illetve külsőre is mindig volt valami problémám velük, ami miatt nem volt tökéletes, pedig elismerem, hogy nagyon szép dögöket rajzolnak/rajzoltak. Anno nézegettem Mitokat is, az is elég méretes belül, de a belső Fiat elemektől a hideg a ráz a Linea óta. :DDD Meg az 1.4 táltos se lett volna éppen combos, a mito qv fenntartása meg szerintem nem embernek való. :D

Mondjuk ja, a mondeohoz képest ez istenes, csak az átírási költség már GTKra teszi az autót. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190830) Integrale válasza focvis (#190822) üzenetére


Integrale
veterán

Lyezus! :O
Az a hatso lampa meg a kipufogo sokat elarul.
Valto Aisin, belso tartos, viszont FF a hatso futomuvet szerintem nem akarja felujitani.

"Bad reklám is reklám too"

(#190831) rbalint88 válasza focvis (#190827) üzenetére


rbalint88
addikt

166-ról lebeszélt a szerelő is, a hátsó futómű rendberakása vetekszik az autó árával... és akkor megyünk előre, az se lesz olcsóbb :D jó kis kocsi, de ilyet már csak hobbiautónak szabad - akár napi járós hobbinak, de akkor nagyon ez kell beakadva legyen.

Magnum_: grat, jó móka lesz! ;] maradsz cégen belül?

(#190832) focvis válasza Integrale (#190830) üzenetére


focvis
veterán

Ki mondta, hogy érdemes felújítani? :) Amíg megy csak tankolni bele (+ olajcsere, mégse vagyunk barbárok).

Másik benzines automata 350-ért, szintén nem OT-ra. W210 230E (tudom, rohadós)

(#190833) Richard! válasza Magnum_ (#190786) üzenetére


Richard!
addikt

Fórumtagoknak hány % kedvességgel? :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#190834) kisza25 válasza Snoop-y (#190807) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az alját át lehet fordítani, meg van dönthető verzió

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#190835) Snoop-y válasza kisza25 (#190834) üzenetére


Snoop-y
veterán

En arra gondolok, hogy amikor ki/be pakolod a csemetet akkor ki lehessen forditani vele egyutt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190836) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Erdekes reggel lesz. Esett ejszaka egy keveske ho megint :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#190837) #89309696


#89309696
törölt tag

A héten megint lesz hidegbetörés, a végén még egész télnek mondható lesz ez az évszak. Kíváncsi vagyok a múltkorinál lévő -11-et felülmúlja-e. Most már jöhet, a löttyök bent vannak az autókban, múltkor sem fagyott szét semmi és minden beindult, akkor most se lesz gond.

(#190838) Integrale válasza focvis (#190832) üzenetére


Integrale
veterán

Nem tudok úgy ülni egy autóban, még ha filléres akkor sem, hogy kopog, zörög, nyöszörög.

"Bad reklám is reklám too"

(#190839) gzbotii válasza Doki16 (#190783) üzenetére


gzbotii
veterán

Kia Niro EV közel duplája, mint a GTE. GTE is épp-épp kategória, annak a nagyon teteje, amit majd szánnék az autóra.
Bár belegondolva, hogy egy jó P2 is harmadából kijön...
Elektromos hatótávból 15 reális km, ami egy kövérebb gázadásra vagy egy emelkedőn nem kapcsolja be egyből a benzimotort is elég lehet, elugrani bevásárolni, etc.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190840) Doki16 válasza gzbotii (#190839) üzenetére


Doki16
addikt

Tudom én is, hogy duplája. Azért írtam, hogy ár értékben jelenleg az a legjobbak között lévő EV, nem is gondoltam komolyan vételét.
Fel kell tenned magadnak a kérdést. Kell neked egy GTE vagy bőven elég a P2 puritánsága. Matek szempontjából jobban kijön a Prius ha csak ez számít. Mind másra a VW jobb. 15km-t vígan elmegy még fűtéssel is télen.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#190841) #89309696 válasza focvis (#190822) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem igazán az amivel a vidéki ember leparkol a bokrokba, meg bedobálja a sáros szerszámokat és nem kombi. Ez annál többet ér, inkább neked való.

Átírás aránytalanul drága, az eredetvizsgát úgy ahogy van ingyenessé kéne tenni, mivel semmit se csinálnak ott. Az adókon is lenne mit faragni, autó értékhez kötni, ha jól tudom a házaknál is úgy van.

(#190842) bandus válasza Snoop-y (#190836) üzenetére


bandus
veterán

Lassan csatlakozok hozzad. Ma reggeli ut 2 km es 15.6 liter a bc szerint a fogyi :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190843) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

HUDot használ valaki? Mazdában (6, 3) egész kellemes volt, de Golfban eléggé zavaró, egyelőre ki kellett kapcsolnom. Hiába állítom magasra az ülést, a kivetített tartalom valahol az előttem lévő autó kerekeinek magasságában van (kb. ilyen magasságban látható nálam is). Lejjebb nem tudom állítani, mert kicsúszik a látható tartományból. Mazdánál a szélvédő alsó felére vetített emlékeim szerint (példa).
Én csinálok valamit rosszul, vagy ez ilyen és meg kell szokni?

Magnum_: Gratulálok én is! :C

(#190844) focvis válasza Integrale (#190838) üzenetére


focvis
veterán

Meg kell(ene) próbálni, nekem se sikerült még.

(#190845) stickermajom válasza Magnum_ (#190789) üzenetére


stickermajom
addikt

:C

(#190846) pècsimunkás válasza focvis (#190844) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Rosszul vagyok minden nem oda való zajtól, nyekergéstől, zörgéstől.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#190847) CactuS válasza gzbotii (#190839) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Niro EV egyébként szerintem most az egyik legjobb, ha nem a legjobb hazai szervizzel elérhető autó. Bőséges tér van a vezetőnek, nincsen kopogós műanyag benne, mint a legtöbb villanyautóban - Kona, Ioniq, leaf -, nekem bejött a váltófül újragondolása is. Technológiailag toppon van, jó a fogyasztása is, szoftvere is jó.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190848) CactuS válasza focvis (#190844) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért nem kellett volna levenni a kályhacsövet, akkor nem hallanád a hangokat. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#190849) bandus válasza CactuS (#190847) üzenetére


bandus
veterán

Igazak ezek a full hybrid valtozatara is?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#190850) #89309696 válasza pècsimunkás (#190846) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én mivel Ladán meg munkagépeken szocializálódtam nem különösebben érdekelnek a zajok. A feleslegesen hangos és lyukas kipu meg ilyenek azok zavarnak, de hogy a kesztyűtartó ajtaja rezonál bizonyos fordulaton, meg mögöttem a raktérelválasztó fal a gumialátétes csavarokkal rögzítve nyekereg, az egyáltalán nem zavar.

Munkatársam mondjuk megőrül tőle, meg kellett állnunk, mert a Caddy hátsó biztiöve a kasznihoz verődött állandóan (ezekben hátul nincs műanyag burkolat). Engem egyáltalán nem zavart. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.