Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191151) Tsebacsi válasza focvis (#191120) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jaaa így már értem, azt hittem otthon :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#191152) szabonagyur válasza molnarpeter (#191150) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja nem, melóra használt F Astra :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#191153) Qru válasza BigBlackDog (#191147) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért a vízhozam sem mindegy, én nem mosnám le.

#nincsbennetarcsi

(#191154) Peter.70 válasza stickermajom (#191099) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem játszok GTA-t :D

(#191155) cappa72 válasza molnarpeter (#191143) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na igen, kb. nekem is a letüsszentett felületkezelés jutott eszembe róla. Azé' majd rákérdezek fordéknál.

@#191144[vilike]
Nem, nem Mazda ;). Lö'Ford.

@#191145Qru
Volt képem az Astra aljáról is, az meglepően alig volt rozsdás - 21 év ellenére.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#191156) molnarpeter válasza cappa72 (#191155) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gari szerintem fényezésre (karosszéria) és átrozsdásodásra van, persze ha zavar, egy kérdést megérhet. :R

(#191157) rasotamas


rasotamas
veterán

Facebookon jött velem szemben egy hirdetés, hogy a hideg miatt milyen jó eltakarni a szellőzőréseket a gyorsabb bemelegedés érdekében. Ami még valid is lenne, ha nem írnák azt is, hogy nyáron meg a bogaraktól véd. Ja meg attól hogy rendesen hűtse a motort.
Ami még felmerül bennem, hogy működnek így az emblémában lévő szenzorok?
Van sok féle tipushoz, a sajátomat kerestem ki, nem vészes, 8-12 ezer forint tipustól függetlenül:

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#191158) molnarpeter válasza rasotamas (#191157) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs alapból lamella benne?

(#191159) MC Pite válasza Qru (#191140) üzenetére


MC Pite
veterán

A vizet nem érdekli hogy majd éjjel -7⁰ lesz, kicsit jégből nagyonnjég már nem lesz :) . 99% kifolyik, a maradék meg megfagy (ahogy ónos esőnél is) a felületen.

rasotamas: "Facebookon jött velem szemben egy hirdetés" - és még ettől tovább is mentél? Az ott fent semmit nem fog a blokkot érő levegőn, meg nem is sokat számít a hűtőköpeny (víztér) mellett.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191160) Integrale válasza rasotamas (#191157) üzenetére


Integrale
veterán

Meglepne, ha ez szamitana a melegedesben.

"Bad reklám is reklám too"

(#191161) BigBlackDog válasza rasotamas (#191157) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem pont az lenne a lényege a termosztátnak, hogy ne engedje ki a nagy körbe a vizet, amíg nem melegszik fel? Mondjuk attól még a motortérbe kevesebb hideg jut be szemből.

Ha már ilyen magas vizuális értékkel rendelkező kiegészítőkről van szó, én is találtam a Golfhoz egész csábító ajánlatot az Alin. ;]

[ Szerkesztve ]

(#191162) MC Pite válasza BigBlackDog (#191161) üzenetére


MC Pite
veterán

Az már a motorburkolat magassága; szelepdeklit meg burkolatot aztán hűtheti.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191163) MunezXBK válasza MC Pite (#191162) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dekni.

(#191164) Integrale válasza MC Pite (#191162) üzenetére


Integrale
veterán

A maszk az vastagon a hengerfej magassaga, de talan meg a blokkot is éri.

"Bad reklám is reklám too"

(#191165) MC Pite válasza Integrale (#191164) üzenetére


MC Pite
veterán

Lámpák közötti magasságot nézd(többi motorral is hasonló, a fejem befér burkolat nélkül): [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191166) rasotamas


rasotamas
veterán

Szerintem baromira nem az a lényeg hogy a motor melyik részét éri a bejutó levegő (nyilván számít valamit) hanem hogy egyáltalán bejut-e a hideg levegő a motortérbe, az már ott szépen elkering meg lehűt mindent. Ennek megakadályozására önmagában biztosan nem alkalmas, kell alsó motorburkolat (nekem lemez is van mert Alltrack) illetve van alsó rács is, arra is kéne takaró, amit érdekes módon B6-hoz árulnak de B7-hez nincs.
Sokakat látok inkább régebbi autókkal (F Astra, régi VAG dízelek) akik kartonpapírral letakarják ugyan így, de hogy mennyit számít nem tudom.
Nem tudom, hogy a B7 Passatomon van-e lamella. Honnan lehetne megtudni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#191167) stickermajom válasza rasotamas (#191166) üzenetére


stickermajom
addikt

Azért a mai autók nem Zsiguli szinten vannak, hogy felrakd a téli takarót. Hidd el, úgy van az megtervezve, hogy a kontinentális éghajlatnak megfeleljen.

Pl. a BMW már 20 éve is elzárta a levegő útját a dízelekben, ott vákuum vezérelt lamellák voltak a hűtő mögött, manapság pedig a vesék zárhatók. Ha viszont gyárilag nem került bele ilyesmi, akkor jól van az úgy.

De ezek szerint ez lesz az új divat a kőfelverődés elleni burkolat után. Most már nekem is ki kéne találni valamit. Mondjuk egy öntisztuló kipufogót, vagy ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#191168) Dluinet válasza rasotamas (#191166) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Már a maszk letakarási is sokat számít, de csak rövid utakra (8-10km) érdemes használni +10°C alatt városban, 60km/h alatt.
Hosszabb utakra, autópályán csak tartósan -10°C alatt lehet fent.
-25°C alatt meg mehet így:

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#191169) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Itt az alvázmosás. :K

(#191170) MasterMark válasza #89309696 (#191169) üzenetére


MasterMark
titán

Hát ezt rossz nézni. Főleg a nyitott ajtón ahogy a hullámok becsapnak. :D

Switch Tax

(#191171) rbalint88 válasza MasterMark (#191170) üzenetére


rbalint88
addikt

A hydrolockos motor mellet az mar kerekitesi hiba ;] :(

(#191172) Qru válasza MC Pite (#191159) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Napkozben is -4 van/volt most. Hajra, jo mosast. :))

#nincsbennetarcsi

(#191173) focvis válasza MC Pite (#191159) üzenetére


focvis
veterán

Tegnap esőben értem haza kb. 18 órakor, reggel 8-ig a +10 fokos garázsban aludt az autó, minden OK volt.
Elmentem dolgozni, tető alatt parkolok, oldalt nyitott. Tehát eső nem érte 24 órája mikor 18 órakor elindultam hazafelé. Megálltam tankolni*, hátsó ajtó kilincse nehezen nyílik, befagyott. Akarom nyitni a tanksapka fedelét, ő nagyon nem akart engedni, 3-4. próbálkozásra sikerült.
Szóval inkább ne.

*Tankolás: 10,62 l/100 km, csak Budapest. Részemről OK.

(#191174) brumi1024 válasza MasterMark (#191170) üzenetére


brumi1024
veterán

Pedig Izlandon ez olyan szinten mindennapos, hogy sok helyen ki van rakva a folyó átkelés tábla. :DDD És még forgalom is van.

[ Szerkesztve ]

(#191175) MC Pite válasza focvis (#191173) üzenetére


MC Pite
veterán

14 éve mosom télen is, nálam egyszer sem fagyott még be pl tanksapkám; ajtó vagy kilincs meg akkor is hajlamos, ha egy hete nem érte víz; passz :B .
Igaz, ha csak helyben megyek, nem mosom (Egom vagy Oroszlány 22 illetve 50km-re vannak ahol szoktam), meg nem is -15nél, csak mínusz pár foknál (mondjuk is szokott sokat 'extrém' hideg lenni).

Dluinet: Nem volt szmájli, nem tiszta hogy trollkodás volt vagy komoly :DDD

"Már a maszk letakarási is sokat számít" - próbáltam, Picassora vettem pajzsot us, és több lépcsőben lefalaztam elöl mindent. Mérhető eredmény nem volt.
Illetve évekig jártam Szibériába, Jakutföldre, Kara tengernél, stb, és az ottani (30 évnél fiatalabb, főként japán, koreai) gépparkon sem használtak, max hófogókat. Olyan helyeken sem, ahol extra 2-3 venti volt bent(az orosz autókban), hogy ne fagyjon a leheletünk az üvegre (télen -40⁰- -55⁰ is volt).
De mindenki azt raknfel amit akar, olyan km/hőfok határok mellett, amilyennél csak szeretné. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#191176) Dewo válasza Bazsesz (#50) üzenetére


Dewo
aktív tag

Egy átlagos utcai autó tuningolása hogy működik? Akár optikai, akár motor tuning? Attól kérdem, akiknek tuningolt kocsijuk van.

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#191177) Magnum_ válasza Dewo (#191176) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Eloszor is (ha mar 2004-ben vagyunk) a legfontosabb, hogy meg kell nezni a fast&furious 1-2 c. filmet. Masodik lepes: regisztracio a carstyling.hu-n.
A tobbit mar erezni fogod.

I humbly and respectfully decline™

(#191178) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Olvasom a napi időjárás áldásokat. Még jó, hogy szabin voltam így csak a sótengerrel kellett megküzdenem. Persze hazafele menet már minden út száraz volt, kb így -4fokba gyorsan lecsapattam a 2kg sót az autóról, hogy beálljak a pár fokos garázsba. :D Azt hiszem jövőre beújítok valami siesta kályhát a garázsba, hogy érezze a törődést. ;]

[ Szerkesztve ]

(#191179) Dewo válasza Magnum_ (#191177) üzenetére


Dewo
aktív tag

Köszönöm a választ. :R

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#191180) CactuS válasza MC Pite (#191116) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

F30ról már írtam korábban, nálam az volt a vízválasztó, hogy elengedjem a BMWt, mint vállalható típust. :DDD Rettentő sok szívás volt vele, vállalhatatlan határidőkkel és garanciális hozzáállással. Plusz a márkaszerviz hozzáállása is sokat dobott a prémium érzeten.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191181) CactuS válasza Magnum_ (#191177) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bazz. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#191182) mamboo


mamboo
tag

befagyott ajtót hogy nyissak? :D szabad ég alatt parkolunk sajnos.

(#191183) focvis válasza mamboo (#191182) üzenetére


focvis
veterán

Hajszárító? A kéderek vonalában.

Saint: :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#191184) dj79 válasza mamboo (#191182) üzenetére


dj79
senior tag

Főként óvatosan, nehogy a kilincs a kezedben maradjon :DDD flakonból mehet rá hidegvíz körben, hátha segít.
Amúgy érdemes nem feszegetni, meg kell keresni azt az ajtót, ami könnyebben nyílik aztán átmászni a vezetőülésbe. Ha már felmelegedett az autó és kinyílt az ajtó, akkor pedig valami ápolóval átkenni a szigetelőgumikat, hogy ez ne túl gyakran fordulhasson elő.

[ Szerkesztve ]

(#191185) Szoszo94 válasza mamboo (#191182) üzenetére


Szoszo94
őstag

Cégesen körbeütögettem a tolóajtót finoman, így nagynehezen kinyílt. Priváton egy határozott mozdulat kellett, négy napja nem volt használva és a hideg miatt befagyott a kilincs és az ajtó is kicsit, de még nem volt vészes.
Gondolkoztam jégoldón, de a tükröknél sem használt a múltkor, úgyhogy én a finom erőszak mellett döntöttem.

Kéderekre van valami speckó és jó cucc? Tavaly szilikont próbáltam, de nem jött be, ragadós lett csak tőle a kéder.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#191186) Snoop-y válasza Dewo (#191176) üzenetére


Snoop-y
veterán

Bele se kezdj. Ha csak nem versenyzel nem eri meg. Ha eros auto kell olyat kell venni ami gyarilag az.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191187) rasotamas válasza Snoop-y (#191186) üzenetére


rasotamas
veterán

Azért egy 1.9 PD-t el lehet faragni 250 lóig értelmes áron...

https://tinyurl.com/rasoapro

(#191188) Dluinet válasza mamboo (#191182) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Először befelé nyomd az ajtót, hogy a jég eltörjön, de a kéder ne szakadjon.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#191189) MasterMark válasza Dewo (#191176) üzenetére


MasterMark
titán

Matt fekete tikitaki, illetve ha turbós, akkor meg lehet csipszelni hogy többet töltsön. :DDD

Switch Tax

(#191190) Snoop-y válasza brumi1024 (#191174) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akik nagy gazzal mennek at azoknak jo tanulopenz ha vizet sziv fel levego helyett. Koltseges mutatvany :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#191191) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Akinek nem nyílik a befagyott ajtó: nagyon jó kédergumi ápolók vannak. Én minden mosás után végig megyek a kédergumikon ezzel: [link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#191192) Ádám16 válasza pècsimunkás (#191191) üzenetére


Ádám16
addikt

Glicerin+víz 1:1 aránya is hatásos.

szerk.: szinte minden gyógyszertárban kapható glicerin, kb 600ft 200ml.

[ Szerkesztve ]

(#191193) rasotamas


rasotamas
veterán

Egyébként ez a befolyó víz, befagyó kéder dolog nekem most külön furcsa mert most először van filces kéderes autóm, eddig csak gumi volt.
Még a panorámatető körül is van kívül is filc. A múltkor eső után mohát is láttam rajta :F
Nem tudm elképzelni hogy ne ártson neki, sajnos nem tudok garázsban parkolni, lehet kéne venni egy félponyvát, otthon van egy de véletlen olyan bazi nagyot vettem hogy az egész kocsit beteríti, pedig csak az üvegek vonaláig gondoltam egyet:

Csak az a baj megint jön egy ilyen szaharai homok, utána ráteszem, kis szél és össze-vissza karcolja. Másrészt autóktól elzárt külterületi tanyás murvás földúton 2,4 kilométer a munkahely, ha nem lenne minusz 10 fok meg sötét majdnem reggel 8-ig hamarabb átérnék biciklivel, minthogy leszedem a ponyvát.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#191194) rasotamas válasza Ádám16 (#191192) üzenetére


rasotamas
veterán

Próbáltam, működik, de nem fogyott el, gondoltam jó lesz jövőre, penészesre berohadt a sprickelős flakonba.
Annyi macerát hogy gyógyszertárban soban állok, szórakozok vele, flakont keresgélek, aztán rámrohad nem ér meg, pár száz forinttal drágább egy sprés gumiápoló. Vagy az nem jó rá?
A filcet mivel kell ápolni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#191195) MasterMark válasza rasotamas (#191194) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, a glicerin "megromlik".

Bármit veszel, abban is nagy eséllyel glicerin lesz, csak drágábban és kevesebb. A maradék része amivel stabilizálják, meg tartósítják, meg segítenek a felvitelében.

Switch Tax

(#191196) MunezXBK válasza Magnum_ (#191177) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

3. Homasita

(#191197) pècsimunkás válasza Ádám16 (#191192) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Tényleg... az is jö.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#191198) slett27


slett27
addikt

Kis segítséget kérnék. Feleségem SEAT Leon 1.6 MPI Reference 2006 évjáratú kocsijánál a faxa hideg miatt a jobb hátsó ajtónyitó kilincs eltörött így nem lehet becsukni az ajtót, csak a kp zár zárja le. Mit kell bele vennem pontosan hogy javítani lehessen ? Gondolom ehhez az egész kárpitot le kell szedni és bontani. Egy bontós linket küldenétek pls hogy na ezt kell megvenni ? (csak sejtem hogy a kilincset a bowdennel, de nem vagyok biztos benne.)
Előre is köszi a segítséget !

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#191199) csoki46 válasza Ádám16 (#191192) üzenetére


csoki46
aktív tag

Én szilikonzsírral szoktam körbekenni a kédereket. Idén a mazdán elfelejtettem, nem gondoltam, hogy használni fogom télen. Tegnap volt is meglepetés amikor a kulcs még a zárba sem ment bele, nem hogy elforogjon. Jégoldóval sikerült kinyitni a J1-et, onnan bemászva a B1-t is. Mondjuk az kétszemélyes munka volt, barátnőm nyomta belülről a kárpitot- üveget én meg kívülről húztam a kilincset :DD (keret nélkül ablak rulez). Este bekentem a kédereket szilikonzsírral, a zárat olajjal ma reggel nem volt gond, szépen nyílt minden.

(#191200) xEon1337


xEon1337
őstag

Visszakaptam a Corollát szerdán, tökéletes munkát végeztek, mert bármennyire keresem, nem látok sem az ívekben, sem sehol máshol javításra utaló nyomokat. Majd azért tavasszal, napos, világos időben még vetek rá egy pillantást, de jónak tűnik így elsőre. :)

Ebben az egy hónapban egy 2020-as évjáratú Volkswagen Golf Sportsvant hajtottam, 1.5 TSI-vel (hengerlekapcsolós), kézi váltóval, ergoActive ülésekkel. Mindig érdekelt ez a “Golfos életérzés” és most így hirtelen visszaülve a Corollába markánsan érezni. Unalmasan tökéletes, nem tudok rá mást mondani. Minden szépen, precízen működik benne, jól van összerakva, szépen csukódnak az ajtók, jó az utazási komfort (főleg ezzel a kihúzható combtámaszos üléssel és kicsit magasabb üléspozícióval), jól működik a távolságtartós tempomat, praktikus a csúsztatható hátsó üléssor és támla dőlésszög állítás (Sportsvan sajátosság), egyszóval minden úgy működik benne, ahogy elvárja az ember. A hajtásláncot leszámítva szerintem jobb autó, mint a Corolla, pedig ez még csak egy 7-es Golf.
Átvételkor a fedélzeti a korábbi felhasználók nagy átlagára 6,6 litert mutatott, a nálam töltött időben rátankolással számolva 7,89-et kért, pedig nem gyilkoltam. Viszont jó hír, hogy ennyi idő után is maxon van a hűtőfolyadék és az olajszint is, szóval nem eszi! ;]

"Less but better" - Dieter Rams

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.