Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#190401) Qru válasza MasterMark (#190399) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Főleg, hogy nem egy ritka autóra kell új lengőkart vennie hanem vmi Pócwágenre.

#nincsbennetarcsi

(#190402) MC Pite válasza Hencso (#190374) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem sok rizsrakéta jön be, de ez nem rossz. :)
Viszont ha ennyire óvod a gépet, azt tudod, hogy
1, tök fölösleges normális szintetikus olajat ilyen sűrűn cserélni? Mármint hacsak nem 2-3 km-re használod a gépet, még kb semmit nem romlik 1 év 8K km alatt.
2, 0/5W-30 A5/B5 olaj az ajánlott hozzá? Nagy a különbség, előnye nincs a másiknak ezzel szemben.
Milyen papucsokat raksz az autóra? A képek alapján az szűk keresztmetszetnek tűnik :B

3, Észlelsz mérhető különbséget a 100assal; vagy ritkán mész vele? Akár 3-4 tankonként is elég lehet, vagy prémium95 (de az E10 is jobban takarít mint a korábbi E5 :) )

Szép a felni, bár nem so?k :) 195/50R16 gyárilag (már az is relatív peres, de még gondolom 6,5"os felnin), az 215/40 lesz 17esből?

szabonagyur: Nekme Aldi/Lidl tartóim vannak, gumisak, így ahol kitámaszt, nem baxxa le a festéket/felületet.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190403) szabonagyur válasza MC Pite (#190402) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem is a tartó veri le hanem ahogy alulra be van dugva a töltő kábel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#190404) FerNandor válasza Qru (#190400) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm. :R

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#190405) Qru válasza MC Pite (#190402) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még a 0W30-at is simán beletenném ha már ennyire kímélni akarja a gépet. :K

#nincsbennetarcsi

(#190406) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

[link]
Nekem ilyen van, csak USAMS néven fut. Szerintem ez jó lenne a Lamcerhez is.
Apám autójában- Carina E- ilyen van: [link]
Én raktam bele. A Carina E szellőzője hasonló, mint a Lamceré. Teljesen jól tartja a telefont.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#190407) Qru válasza pècsimunkás (#190406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is ilyen van mint ami a második linken látható (csak vmi más márkanév van rajta). Szerencsére Bubiban elég masszív a szellőzőrács.

#nincsbennetarcsi

(#190408) pècsimunkás válasza pècsimunkás (#190406) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Lamcer=Lancer :D

Qru. Jó kis tartó. Nem?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#190409) Qru válasza pècsimunkás (#190408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, patent a Skodába is ilyet vettem.

#nincsbennetarcsi

(#190410) 6030D válasza Qru (#190409) üzenetére


6030D
Ármester

Nincs AA?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#190411) MC Pite válasza Qru (#190409) üzenetére


MC Pite
veterán

Aldi/Lidlben is ilyen van.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190412) rasotamas válasza pècsimunkás (#190406) üzenetére


rasotamas
veterán

Telefontartó. Most használtam egy kölcsönkocsit amiben ilyen volt, iszonyatosan bejött, nagyon stabil, jól tart, félkézzel betehető és oldható. Standard golyós rögzítése van (amiből van fejtámlás tablettartóm és szellőzőrácsos mágnesesem is) így lehet más termékekkel kombinálni. Tehát felfogatást és telefontartót csereberélni.
Most azt tervezem hogy megveszem az utánzatát, mert sokkal olcsóbb, de tartok tőle mennyivel rosszabb. Nagyon nagy telefonokhoz lehet kicsi, neem egy Mate 10 Pro van az kényelmesen belefér..
Bejönnének a mágnesesek is, de egyszerűen nem értem miért CSAK a mágnessel tartanak.
Ha a telefonra lehetne egy 1-2 milliméterre kiálló 3x3 centis vasat ragasztani a mágneses tartó alakja pedig ezt körbezárná peremmel hogy ne lehessen elcsúsznia akkor nekem az lenne a legjobb. Kerek is lehet az is jó.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#190413) zsoltip válasza molnarpeter (#190375) üzenetére


zsoltip
őstag

Írtam az alábbi piaci szereplőknek egy igazán részletes kérdéssort:
MOL, OMV, Lukoil, Shell, Auchan

Meglátjuk ki válaszol, s mit. Dühítő, hogy az ember nem tud objektív tények alapján korrekt döntést hozni, mert nincsenek, vagy el vannak mélyen ásva.

Így következőre jutottam:
Remélhetőleg válaszolnak az egyes kérdésekre, és ez alapján egy a motornak való megfelelősségi rendszert generálok, és ez alapján fogok választani kutat az anyagiak mellett.

Addig is:
- A keveset használt kocsiba célszerű prémiumot tölteni, mert kevéssé üllepedik le benne a nem kívánatos anyag.
- A sokat használt kocsiba sima üzemanyag (Pl. Auchan, Lukoil), mert úgyis kipörög gyorsan. Alkalmanként (megoszlanak a vélemények milyen időközben) célszerű tisztítás gyanánt prémiumot nyomni. Ezt célszerű pl. egy autópályás, hosszabb út során megtenni, hogy égesse/pörgesse ki, amit csak lehet.

Kérdés még:
A prémiumok terén van még bennem kétely, kell-e a MOl, vagy elég egy Auchan vagy Lukoil Premiumnak árult üzemanyag. Mi lehet a differencia, és mivel tübb a MOL...
Ha tényleg annyira tisztít, amennyire mondják, megéri. Persze csak akkor, ha a többiprémium nem ennyire tisztítja ki a "koszt".

(#190414) tboldi


tboldi
nagyúr

Nekem egy 800-900 Ft-os Ugreen tartó van a Jazz-ben, szorosan illeszkedik a rácsba, és mivel “pócos” a műszerfal, alul meg is van támasztva. És hogy ne kopjon meg a festék, a műszerfalra ragasztottam egy Apple Watch fóliát. :D

[kép]

(#190415) MasterMark válasza zsoltip (#190413) üzenetére


MasterMark
titán

Auchanon nincs prémium üzemanyag.

Switch Tax

(#190416) Zoli-bácsi válasza MC Pite (#190396) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nyáron praktikus, de télen nem tudod használni azokat a rostélyokat.

(#190417) MasterMark válasza Zoli-bácsi (#190416) üzenetére


MasterMark
titán

A középsőkön egyébként sem szokás fűteni, legalábbis nálam az automata klíma nem fűt oda.

Amúgy a leglalsó lapátra rá lehet tenni úgy általában, hogy ne húzza le. De lehet már kapni kitámasztós tartókat is.

Switch Tax

(#190418) szabonagyur válasza tboldi (#190414) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na de én utálom fektetve belerakni az almát, így ez a fajta már kiesett ha nem forgatható, állítva meg eltakarja az egész rácsot, sőt nem is tudom ezt lehetne úgy berakni ide állítva, hogy stabilan álljon plusz alul a lightning kábel is ott van :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#190419) MasterMark válasza tboldi (#190414) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem is ilyen van, csak én is állítva teszem be a telefont. Épp nemrég rendeltem meg az újabb verzióját is, már megjött, az is tök jó.

szabonagyur: iPhone X-et elbírja állítva kábelen, de mivel a legalsó rácsba teszem, ezért ott ki van támasztva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#190420) Qru válasza 6030D (#190410) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ááá, hova gondolsz... CP-es vagyok az meg csak tyúkbélen megy, így vhova el kell helyeznem a telót. Bár mostanában egyszerűen csak a pohártartóba teszem. :D

#nincsbennetarcsi

(#190421) Qru válasza MC Pite (#190411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi, ránézek, mert a Hondába is kéne egy. :R

#nincsbennetarcsi

(#190422) szabonagyur válasza MasterMark (#190419) üzenetére


szabonagyur
félisten

AZ Xr még 20 grammal nagyobb és magasabb meg szélesebb is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#190423) Qru válasza zsoltip (#190413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha prémium akkor OMV, Shell vagy MOL. Ki kell próbálni, autó függő is. Nekem pl a Shell nem jött be mert többet evett a kocsi vele mint a többi benyóval, másnak meg pont a Shell jött be.

Auchan-nál nincs prémium benzin, csak 95 E10 és 98 E5. Gázolajból van adalékolt, arról viszont megoszlanak a vélemények hogy milyen...

#nincsbennetarcsi

(#190424) MasterMark válasza szabonagyur (#190422) üzenetére


MasterMark
titán

Tudom, húgomnak olyan van az is belefér. Ha ki van támasztva akkor mindegy a súly meg a nagyság, ha meg nincs kitámasztva akkor bármilyen telefon lehúzza.

Switch Tax

(#190425) szabonagyur válasza MasterMark (#190424) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na meglátom valamikor, lehet veszek egy ilyen tartót, bár a szélvédőssel sincs gondom.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#190426) Coyot


Coyot
őstag

Telefontartó csak Brodit, még mindig, 7 éve tart jobb mint a Taft. :D

Má' nem

(#190427) Qru válasza MasterMark (#190417) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skoda meg auto módban állandóan oda tolja a levegőt középre, emiatt tök huzatos a vezetőülés. :( Általában lezárom a saját oldalamon lévő középső légrostélyt emiatt.

#nincsbennetarcsi

(#190428) Qru válasza szabonagyur (#190425) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szélvédőre rögzíthetőeket nem szeretem mert zavar a kilátásban és ráadásul van ahol nem is szabályos (pl Szlovákia).

#nincsbennetarcsi

(#190429) szabonagyur válasza Qru (#190428) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eddig nem szóltak a szlovákok érte, pedig sokat voltam ott :)

Néha az zavar ha párás a szélvédő és akkor ahogy lefújná a klíma akkor ott van egy sáv ahol nehezebben megy neki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#190430) MC Pite válasza Zoli-bácsi (#190416) üzenetére


MC Pite
veterán

Évek óta így használom :)
Középen a jobb oldalira rakom(kábel is kevésbé van útba így), magamfelé fordítva enyhén, így az utasra továbbra is megy levegő (és polárszűrős szemüvegben is egy fokkal jobban látszik).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190431) Qru válasza szabonagyur (#190429) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor lehet havert csak simán megvágták miatta.

#nincsbennetarcsi

(#190432) 6030D válasza Qru (#190420) üzenetére


6030D
Ármester

Jó, AA/CP kb ugyanaz. De annyi idő rádugni a kábelt, mint berakni a tartóba, és akkor zenét, navit nézhetsz a képernyőn, meg telefonálni is lehet. Lámpánál meg kézbe lehet venni a telefont, ha annyira üzenetet kell olvasni. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#190433) Qru válasza Tsebacsi (#190389) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hogy áll az ügyed a Ford-al? A Vezess szerint jó az autód csak mondom... :DDD
Használt autó: Ford Focus III, 2011-2018

#nincsbennetarcsi

(#190434) Hencso válasza MC Pite (#190402) üzenetére


Hencso
Ármester

3 havonta meg van a 8k km :W :W :W

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#190435) Qru válasza 6030D (#190432) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vezetés közben nem nyomkodom a teló, Waze miatt kell (bár most éppen nem működik a CP a Skodában vmi miatt), mert a gyári navi nagyon buta. A zene meg pendriver-ról megy.

#nincsbennetarcsi

(#190436) Qru válasza Hencso (#190434) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép. Akkor elég gyakran mehetsz tankolni. :D

#nincsbennetarcsi

(#190437) Hencso válasza Tsebacsi (#190389) üzenetére


Hencso
Ármester

Mi az hogy pulzál? Mikor sebeséget váltasz h fel ugrik a fordulat?
Kicsit hamarabb nyomtad be a kuplungot mint h a gázról le léptélvolna.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#190438) Ciccuka


Ciccuka
veterán

(#190439) Qru válasza Tsebacsi (#190389) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Papíron 135/176. Bovdenes a gáz benne, nagyon jó reakció idő és lineáris működés jellemzi. Sztem a pulzáslás egyedi hiba lehetett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#190440) Hencso válasza Tsebacsi (#190389) üzenetére


Hencso
Ármester

Gyárilag 135...
Majd most padoltatom meg addig nem mondok semmit .
De amugy mentem már vele 225 gps szerint 😊

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#190441) Hencso válasza MC Pite (#190402) üzenetére


Hencso
Ármester

Ezt az olajat adra neki az elöző gazdi
A gyári felnik 16'' 6j.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#190442) cappa72 válasza Qru (#190433) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azé' ez is ottan' vala aja' ha':
Ne a turbótól féljetek a Focusokban! A hűtőfolyadék szintjét és az olajszintet kell sűrűn ellenőrizni
;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#190443) tboldi


tboldi
nagyúr

2,5 hét telt a futóműszerelés óta, most ellenőriztem a csavarokat, hogy nem lazultak-e meg (nem), és végre visszatettem a kartervédő lemezt is.
Amúgy jóval feszesebb lett az egész, kevésbé hintázik, de mégsem üt az úthibákon, sőt, van, amit most már észre sem venni egyáltalán (pl. Lajta-híd dilatáció). Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. :K
Még futóműállításra kellene eljutnom, meg a levegős féket is meg kell még csináltatni, de úgy gondoltam, ennyi erővel inkább kicseréltetem az egész folyadékot, és akkor az is le van tudva 2-3 évre.

[ Szerkesztve ]

(#190444) MC Pite válasza Hencso (#190434) üzenetére


MC Pite
veterán

Akkor meg főleg elmehetne 15K-ig, sőt. Egy A5/B5-ös olaj (A3/B4 helyett) 25-30at is kibír érdemi degradálódás nélkül.
Nem kétlem, hogy azt az olajat rakta bele az előző gazdi, arról beszélek mi lenne jó annak a motornak. :U

Akkor meg főleg nem olcsó a 100as benya...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190445) Hencso válasza MC Pite (#190444) üzenetére


Hencso
Ármester

20k bol meg van az olaj csere magamnak csinálom . és nem fogok 10k fölé menni!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#190446) MC Pite válasza Hencso (#190445) üzenetére


MC Pite
veterán

Ahogy érzed; csak akkor töltsd bele legalább jót ennyiért. Vagy amit szeretnél, sok sok autóshoz hasonlóan cserélheted sűrűn a sűrűbb, egyszerű (ámde sokszor drága, pl Edge) olajat.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#190447) gzbotii


gzbotii
veterán

Múltkor volt az M6-oso karambolozott Corsaról, aminek eltűnt a hátsó része.
Na ennek meg az eleje... [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#190448) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Qru és a többiek: Ugye milyen fincsi ez a vezess-es cikk? Jókat nevettem rajta. :C

Hencso: A gázpedál pulzált/remegett, akkor nagyon furcsa volt, ilyet előtte nem éreztem, de ezek szerint egyedi hiba lehetett. Jó rég volt, még mikor indult az akkori széria az év autója választáson.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#190449) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#190448) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Elolvastam, és egy kínosan elmosolyodtam.

Más.
Volt egy kis időm, hétfőig jó időt írt a telefonom, gondoltam faszázok egyet :D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#190450) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, Ford C-max 2010. Nem tudom beállítani a központi kijelzön a dátumot. 2008-2018 között van csak. Ilyenkor mi van?

-

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.