Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189901) Reggie0 válasza MC Pite (#189880) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem azert nem, mert most vezettek be nemreg.

#189881 MasterMark: Csak orszagossal.

#189896 Qru: Arrol nem is beszelve, hogy a CaCl2 is so :)

[ Szerkesztve ]

(#189902) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

A Liqui Moly-nak vannak különböző üzemanyag rendszer és befecskendező tisztító adalékai. Valakinek van tapasztalata velük? Érdemes lehet 1-et kipróbálni?
1
2
3

(#189903) Chereiose válasza AMD Power (#189891) üzenetére


Chereiose
addikt

Kár, hogy szinte minden autójuk fehér. :) Mondjuk egyik barátomék vettek onnan 7-es golfot ilyen kékes szürke színben.

(#189904) MC Pite válasza TigerDzsó (#189902) üzenetére


MC Pite
veterán

Én a Wynns palettát ismerem jobban, azok jók; nem gondolnám hogy a LM rossz lehet. Főleg preventív, kezdeti bajnál érdemes használni őket.

Vivid az gyakorlatilag a superdeal alatt érdekes Mo-n, utána már nem éri meg ha jól néztem?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#189905) TigerDzsó válasza MC Pite (#189904) üzenetére


TigerDzsó
tag

A Wynns-ről még nem hallottam, de utána nézek. :R
Megelőző jelleggel próbálnám ki, ha nem tudok vele ártani.

Tulajdonképpen igen, illetve annak lehet szerintem még érdekes, aki a megtakarításait euróban tartaná, ugye német banki licensszel rendelkezik (Solarisbank) és 100.000€ biztosítva van a pénze.

(#189906) AMD Power válasza Chereiose (#189903) üzenetére


AMD Power
titán

:) Ne is mond. Ez most a 4-ik autóm, ebből ez a harmadik fehér. :DDD

Viszont amitt talált a használt autó bevizsgalós szaki akit vittem az autón hibát, azt ők megcsinálták nekem átadás előtt. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189907) CactuS válasza pit stop (#189887) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha ez ott az új Tétényis elkerülő résznél épült telephelyen, ott ahol megszűnt a felszíni vasúti átjáró, akkor nem csoda, elég méretes flottás lerakóhely. Mondjuk azt nem tudtam, hogy külön cégbe vitték be az autókat.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#189908) focvis válasza TigerDzsó (#189905) üzenetére


focvis
veterán

Időnként öntözök ilyesmiket üzemanyaghoz, csodát nem szabad várni, én is prevencióból használom.
Nézz rá a Pro-Tec anyagokra is, régebben az Opel Hungary szervizmérnökei azt javasolták.

(#189909) MC Pite válasza TigerDzsó (#189905) üzenetére


MC Pite
veterán

A megtakarításaimat ha euróban (is)akarom tartani, akkor inkább PEMÁP. Köszi :R

AMD Power: Nálam a szín/fényezés jellege tud kizáró tényező lenni; mégha ez esetleg 'lányos' is. Mondjuk pl carnextnél nekem szimpatikus volt a dekrás felmérőlap, és a full szerviztörténet (eleve a hirdetésből is elérhető, de ha bemész, a munkalapokat is felolvassák ha valami érdekel belőle).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#189910) Chereiose válasza AMD Power (#189906) üzenetére


Chereiose
addikt

Egész korrekt cégnek tűnik akkor.

(#189911) AMD Power válasza Chereiose (#189910) üzenetére


AMD Power
titán

A FB is az egyik srác is tőlük vett autót. Nála is ugyan igy jártak el. Az autó lemosva, kitakarítva várt. Arról nem is beszélve ,hogy ők intéztek mindent, átírás, eredetvizsga, biztosítás + adtak 1 év garanciát a váltóra + motorra.

MC Pite Jó ilyeneket olvasni. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189912) Dorian


Dorian
félisten

Lehet, h ide kevés a zokniba csomagolt szilikátkristályos macskaalom? ;]
Ott, ahol a zokni van, létszik némi hatás, de ez azért nem túl sok :DDD
Nem tudom az oldalsó rész is a zokni műve-e, de talán inkább a szélárnyékos oldalnak.
Mindenesetre most bedobtam még egy töltött zoknit a műszerfalra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#189913) Zizmand válasza TigerDzsó (#189902) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Én majd a Liqui Moly Diesel Purge-t fogom kipróbálni. [link] Dízel tuningos és autószerelő fb csoportban is ajánlották már. Diagnosztikával megnézve is javított a befecskendezési értékeken.

(#189914) gzbotii válasza Dorian (#189912) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem ekkora mennyiségű párát nem tud felszívni, főleg, ha a nap süti a szélvédőt és a pára kicsapódik rá.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#189916) Dorian válasza gzbotii (#189914) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom mitől van ilyen pára az autóban. Mondjuk ez csak ritkán gond, akkor amikor ilyen hideg éjjelek vannak (nálunk -5 hajnalban)z, mert belülről ráfagy és igen macerás levakarni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#189917) Tsebacsi válasza Dorian (#189916) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Biztos hogy nem ázik be az autó valahol? Belülről nem kellene ennyire párásodnia (majd lefagynia).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#189918) rbalint88 válasza Dorian (#189916) üzenetére


rbalint88
addikt

Szelvedo ragasztasat meg kellene nezni. Kolleganonek is ujra kellett ragasztani a szelvedot es azota medzsik, nem azik az auto.

(#189919) Chereiose válasza AMD Power (#189911) üzenetére


Chereiose
addikt

Az korrekt, hát lehet én is tőlük nézek majd valamit, ha arra kerül sor, úgyis közel vannak hozzám :K

(#189920) EQMontoya válasza Dorian (#189912) üzenetére


EQMontoya
veterán

En inkabb elgondolkodnek, hogy miert keletkezik ennyi para az autoban, ez szerintem nem normalis.

Same rules apply!

(#189921) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ma volt szerencsém tesztelni a Auchan alsópolcos szélvédő mosót (799 Ft / 2 liter) ami -19 fokig jó. Ehhez képest -3 fokban állóhelyzetben is olyan szépen visszafagyott az üvegre mint a huzat. :D

#nincsbennetarcsi

(#189922) Qru válasza Peter.70 (#189915) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

TC, meg sem nyitom már. Majd ha lesz róla vmi értelmes helyen is teszt megnézem.

#nincsbennetarcsi

(#189923) Peter.70 válasza Qru (#189922) üzenetére


Peter.70
őstag

:D
189921 Qru: A Lidl-s az jó. 2 lityi 1000 pénz

[ Szerkesztve ]

(#189924) rasotamas válasza Qru (#189921) üzenetére


rasotamas
veterán

Aldiban vettem 6 euróért 5 literest, az van ráírva, hogy 1:2 koncentrátumban -19, így töményen meg valami -50-60.
Hideg még nem volt mióta megvettem úgyhogy nem tudom.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#189925) Peter.70 válasza Peter.70 (#189923) üzenetére


Peter.70
őstag

Bocsi, 4 lityi

(#189926) 6030D válasza Peter.70 (#189923) üzenetére


6030D
Ármester

Ez meg 1500/5 l, kiszállítva 2000/5l. Motul

#189925: úgy már jobb. :D

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189927) Dorian válasza Tsebacsi (#189917) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom ezt honnan lehetne kideríteni. Látványos jelét nem tapasztalom, autómosó után sem látom, hogy bárhol* megjelenne víz, pedig ott magasnyomásúval adják neki rendesen minden oldalról. A szélvédő ragasztást ellenőriztetem, úgyis kell szervizbe vinnem tavasszal.
* Kivétel a csomagtartóban a pótkerék helye, ott a lemezen egy kicsi víz megjelenik autómosó után vagy esős időben autózva. Nagyon valószínű, hogy alulról préselődik be oda ilyenkor valahogyan, mert a csomagtartó maga csont száraz.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#189928) Tsebacsi válasza Dorian (#189927) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem ez lesz a ludas.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#189929) BigBlackDog válasza Dorian (#189927) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem lehet, hogy a tető és hátsó sárvédőív találkozásánál jut be a víz?

(#189930) tboldi válasza Qru (#189921) üzenetére


tboldi
nagyúr

A tescós Sheron, amit a WagonR-be locsoltunk nemrég, egész jónak bizonyul, de a kedvenc Castrol Biofix hatékonyabb, csak sajna azt már nem lehet kapni.

(#189931) EQMontoya válasza Qru (#189922) üzenetére


EQMontoya
veterán

Anti fele tesztekkel mi a baj?

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#189932) Qru válasza EQMontoya (#189931) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azzal semmi csak az irott termekeiket kerulom.

#nincsbennetarcsi

(#189933) Qru válasza tboldi (#189930) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubiba teknosos van az is oke, a Jazz-be meg gyari ment (ajandekba kaptam).

#nincsbennetarcsi

(#189934) gzbotii válasza Qru (#189922) üzenetére


gzbotii
veterán

Július óta szépen visszaestek 6 millió látogatóról 4.3-ra.
Volt pár kontent, ami miatt én sem követem már, a reklámblokkolós húzás meg hab a tortán.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#189935) AMD Power válasza Chereiose (#189910) üzenetére


AMD Power
titán

Most értem haza a kocsival a szerelőtől (KwikfFit). Felemelte ő is átnézte. Aksi új, mért fékolajat mondta ,hogy felesleges cserélni, megnézte a hűtő folyadékot mondta ,hogy azt sem kell cserélnem, az autónak semmi baja. A kötelező dolgokat kell cserélni rajta olaj, váltóolaj, szürők, gyertyák és majd kb 5-10e km múlva az első fékeket. Kérdezte ,hogy ilyen autót hol lehet venni? :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189936) Qru válasza gzbotii (#189934) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nalam a blokkolos huzasuk verte ki a biztositekot. De akkor ugy latom nem csak nalam. Az igazan jo arcok amugy is elhagytak mar ezt a sullyedo hajot...

#nincsbennetarcsi

(#189937) Chereiose válasza AMD Power (#189935) üzenetére


Chereiose
addikt

Komoly :D

Amit a barátomék vettek golf (szintén ott) azon is csak egy lengéscsillapító csere kellett és más nem, nem árulnak ezek szerint nagy zsákbamacskákat.

(#189938) BigBlackDog válasza Qru (#189936) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Milyen blokkoló? Trafi ellen?

;]

[ Szerkesztve ]

(#189939) tboldi válasza Chereiose (#189937) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy lengéscsillapító? :F

AMD Power: Fékfolyadékot nem akkor kell cserélni, amikor már muszáj, lásd ABS-kocka.

(#189940) bandus válasza AMD Power (#189935) üzenetére


bandus
veterán

ha már ott van cseréltesd le a fékfolyadékot is, jobb azt is időben és így tudod mikori van benne, nem egy nagy tétel.

más: jelentkeztem ford kuga tesztvezetésre, remélem lesz nekik a fhev-ből :K

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#189941) BigBlackDog válasza tboldi (#189939) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Volvo márkaszerviz is így cserélt az S60-on. ~4-5 évesen csak a jobb első lengéscsillapítót cserélték, majd 2 évre rá a bal oldalit is. Gondolom az utak jobb oldala kicsit rosszabb minőségű átlagban. Aztán az autó 11 éves korában cseréltem mindkettőt. Kézzel mozgatva őket volt már különbség és már nem újak voltak, de menet közben nem lehetett érezni, hogy rosszak lennének.

(#189942) Qru válasza AMD Power (#189935) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Preventív jelleggel én cserélném a fékolajat azért, az abs kocka háklis rá a Suzukikban.

#nincsbennetarcsi

(#189943) Qru válasza tboldi (#189939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cégesen is, elfosta magát az egyik hátsó még Kormin de csak azt cserélték a másikat nem. Így lett egy kb 100 meg egy kb 60%-os hátul. :(

Jah szintén márkaker és 100k vt az 1 db csere (48k anyagköltség a többi a meló díja).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#189944) AMD Power válasza tboldi (#189939) üzenetére


AMD Power
titán

Meg fogom fogadni a tanácsotokat. Nem egy tétel , igy cserélve lesz! :R :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189945) tboldi válasza BigBlackDog (#189941) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, erről beszéltünk is a móvári talin. :)

(#189946) tboldi válasza Qru (#189943) üzenetére


tboldi
nagyúr

És maxi 20% lehet a két oldal között tengelyenként. :D

(#189947) Qru válasza tboldi (#189946) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyanott vizsgázik ahol ezek a kóklerek vannak, kb soha nem derül ki... :((

#nincsbennetarcsi

(#189948) stickermajom válasza Qru (#189936) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálam is. :K

Ez a keménykedés nem szimpatikus. Csináljanak extra kontentet előfizetéses rendszerben, jelenjen meg előfizetőknek előbb a tartalom, vagy akármi.

(#189949) BigBlackDog válasza Qru (#189947) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A "Megoldjuk (főnök)!" és az "Állítottunk rajta, teszteltük és most már jó lett!" mondatok minden helyzetben elősegítik a pozitív ügyfélélményt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#189950) Qru válasza BigBlackDog (#189949) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokszor ez a 1-1 mondat kerül a legtöbbe. :D

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.