Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189701) #89309696 válasza Qru (#189684) üzenetére


#89309696
törölt tag

És érezhetően jobb volt a télies 4S nyáron egy rendes télinél?

(#189702) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#189688) üzenetére


Szoszo94
őstag

ON téma is legyen: a Krisalp HP3 saras úton is jól vizsgázott! Elrúgtam párszor miután kimásztam a dagonyázóból a földúton, ami fel volt ázva és egész jól betapadt ott már. Pedig azt hittem korcsolya lesz, de mivel kemény volt az út már és csak a felső réteg volt saras, így meglepő lendülettel gyorsult az autó. A telephelyre viszont AT gumi és Farkas AWD-je kellett volna :D

Köszi mindenkinek! :B

MasterMark: az előző hsz-ben linkeltem!

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#189703) AMD Power válasza Qru (#189693) üzenetére


AMD Power
titán

Nyugodtabb lesz a lelkem! Bár persze ez nem holnaptól fog élni.... :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189704) gooool válasza Szoszo94 (#189696) üzenetére


gooool
őstag

Gratula, jo hely az EuroScale, na meg kellemes helynek tunik az igen friss kecskemeti telephelyuk is, naponta tobbszor jarok arra. :)

Üdv, Balázs

(#189705) AMD Power válasza Qru (#189693) üzenetére


AMD Power
titán

Utolsó kérdés..... most ugye 2 autóm van. Az Astra B10 a kötelezőm, de a párhuzamos üzemeltetés miatt most a SX4 A0 van. Nah mit adjak meg a Casconál? :) Mert ha az A0 adom meg akkor kb 15e több mint amennyi B10-el lenne ha már el lenne adva az Astra és át tudnám rakni az SX4-re a Bónuszomat. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189706) AMD Power válasza #89309696 (#189701) üzenetére


AMD Power
titán

Sokkal jobb!! Sőt nekem kimondottan jól viselkedett nyáron a Nexen Blue 4S.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189707) Citroware


Citroware
addikt

Ami a Toyotákban van HSD hajtómű (Auris, Prius, Lexus CT200h), ott az elektromotor egység akkumulátoránál mennyire kell figyelni arra, hogy ne álljon sokáig az autó?

Sajnos járvány van és Home Office, ki tudja mi lesz még, visszajön valami másik mutáns, stb...
A lényeg, hogy lehetséges, hogy egy jó ideig csak alig kellene elővennem az autót, mondjuk heti egyszer-kétszer, akkor is csak boltba pár percre. De olyan is lehet, hogy több hétig állna az autó.
Ez mennyire készíti ki az akkumulátort?
Egy kb. 5 éves autóról van szó, amiben - gondolom - még nem volt akku cserélve, szóval az is annyi éves.

(#189708) Qru válasza #89309696 (#189701) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A télinél nagyságrendekkel jobb volt. Már csak azért is mert nem ment tönkre a nyári használattól.

#nincsbennetarcsi

(#189709) Qru válasza AMD Power (#189705) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A casco bónusz független a kgfb bónusztól. Ha volt az elmúlt 2 évben cascod akkor annak a bónuszát viszed tovább ha nem volt akkor A0-ból indulsz.

#nincsbennetarcsi

(#189710) Qru válasza Citroware (#189707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Toyota/Lexus 1 hónapot enged max, ha 1 hónapnál többet áll az autó akkor ugrik az akupakk garija.

#nincsbennetarcsi

(#189711) Citroware válasza Qru (#189710) üzenetére


Citroware
addikt

És ezt tudják ellenőrizni valamivel?

Egyébként ha 2-3 hetet áll, attól nem csökken az élettartama? Az oké, hogy meg van engedve, de...

(#189712) Dluinet válasza Citroware (#189707) üzenetére


Dluinet
nagyúr

(#189713) AMD Power válasza Qru (#189709) üzenetére


AMD Power
titán

Az logikus ,hogy a Casco Bónuszom az alap. De kérdezik a kötelezőm bónusz fokozatát is az adott autóra. Ha ott az A0 adom meg akkor vagy 20e többre jön ki az éves Cascom.

Kérdés ,hogy ha el lesz adva az Opel és a SX4-re "átmegy" a B10 kötelezőm akkor a Casco díjam is fog korrigálódni majd!?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189714) focvis válasza AMD Power (#189713) üzenetére


focvis
veterán

Add meg szvsz a jobbik bónuszt, majd elmagyarázod nekik a felállást ha kérdezik.

Mennyi $$$ az Astra?

(#189715) bandus válasza AMD Power (#189705) üzenetére


bandus
veterán

lemaradtam! Gratula az uj verdahoz :R varjuk a kepeket ha meg nem tetted volna fel :D Ha igen akkor visszakeresek!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#189716) Qru válasza Citroware (#189711) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, gyári diaggal hamar kiderül a dolog. 2-3 hét oké ha egy nagyobb körre elviszed utána. Amúgy nekem pont ezért esett ki a ct200h anno, mert télen simán van, hogy 1-2 hónapot áll a kocsi, még vírus nélkül is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#189717) Qru válasza AMD Power (#189713) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, korrigálható.

#nincsbennetarcsi

(#189718) #89309696 válasza focvis (#189714) üzenetére


#89309696
törölt tag

Szerintem az tűnik logikusabbnak, ha azt a bónuszt adja meg ami az adott autón van. Szóval ha az SX4 B0 és az SX4-re köt cascot akkor B0-t kell beírni. De elvileg mindegy, mert gondolom kötvényszámot kérnek és az alapján fognak mindent megcsinálni.
Aztán ha eladta az Astrát és átvitte a bónuszait akkor a casconál is módosulni fog.

(#189719) AMD Power válasza bandus (#189715) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm!!! :R


Fehér Farkas Netriskes hölggyel 1 órás telefonos konzultáció után Casco megkötve! :R Este 9-kor nem rossz pénteken miket lehet intézni!! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189720) CactuS válasza AMD Power (#189719) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gratula hozzá! Ezek jó kis gépek, én meg különösen gerjedek az amerikai sedan változatra. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#189721) szabonagyur válasza CactuS (#189720) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez van itthon is, nem Us onl.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189722) molnarpeter válasza AMD Power (#189719) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kati jó alatta? Rémlik valami, hogy mintha lett volna rá visszahívás is.

(#189723) focvis válasza CactuS (#189720) üzenetére


focvis
veterán

Nájsz. :DDD [link]

(#189724) Integrale válasza szabonagyur (#189721) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, de az US modelleken vannak toldatok, mas felni stb (mint a kepen)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#189725) bandus válasza AMD Power (#189719) üzenetére


bandus
veterán

Jol all neki a feher szin, grat :R

Mas: autosaman videokat szoktatok-e nezni? En nem neztem semmi mast, nagyon neha a valyi pistat, jobban preferaltam a megirt bemutatokat, de itt mind a kopasz csoka mind a fiatal gyerek nagyon jol, osszeszedetten, informativan beszel, ez most a kedvenc ilyen tartalmam :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#189726) tboldi válasza molnarpeter (#189722) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Autodata nem említ ilyesmit. :N

M13A Swifteknél jellemző, hogy P0420-at dob, de nincs rá igazi megoldás, együtt kell élni vele.

(#189727) CactuS válasza szabonagyur (#189721) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

De nem olyan felszereltséggel és kinézettel, legalábbis nem pontosan. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#189728) AMD Power válasza CactuS (#189720) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm srácok! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#189729) szabonagyur válasza CactuS (#189727) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaaaa :B

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189730) Snoop-y válasza AMD Power (#189719) üzenetére


Snoop-y
veterán

Sok balesetmentes km-t :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#189731) Pttypang válasza EQMontoya (#189654) üzenetére


Pttypang
veterán

A tempomat kisporolasat semmilyen autoban nem ertem. Szerintem a gyorshajtast is csokkentene, ha kotelezo lenne.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#189732) molnarpeter válasza tboldi (#189726) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] mondjuk ezek szerint a konkrét példány alatt már eredetileg is jó kell legyen :)

(#189733) 6030D válasza Pttypang (#189731) üzenetére


6030D
Ármester

Ha máshogy nem, legalább úgy, hogy a bóbiták nem a megengedett +/- 10-zel mennének, ezért kevesebbet, illetve szebben lehetne előzni. Egyébként szerintem sokan nem is használják, olyan autókkal mennek üres pályán is 110-150 között, ami tuti tempomatos. Ok, van aki nem szereti (focvis), de a legtöbb embernek csak hasznára vállna.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#189734) BigBlackDog válasza 6030D (#189733) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, nagyon sok embertől én is hallottam már ilyet. Valahogy nem akarják/tudják használni, inkább lifteznek a sebességgel.

(#189735) bandus válasza 6030D (#189733) üzenetére


bandus
veterán

en meg csak most szokom, eddig ugye nem volt :D es egyelore nem tudom pontosan mit is kezdjek a jobb labammal :D megszoktam ha a gazon volt akkor gyorsan odaert a fekre amikor kellett, most hogy pihentetem, nem erzem annyira, hogy kelloen gyorsan beletudnek taposni a fekbe ha szukseges. nektek hol van a jobb labatok ilyenkor?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#189736) gzbotii válasza BigBlackDog (#189734) üzenetére


gzbotii
veterán

Nagyon, nagyon sok embernek meghaladja az értelmi képességét.
Én is találkoztam már olyannal, akit (egy relatív új és drága autóval volt) kérdeztem, hogy használja a tempomatot? Nem, mert nem ért hozzá. Mondom kb egy gombnyomás. Nem baj, neki bonyolult, inkább nem.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#189737) gzbotii válasza bandus (#189735) üzenetére


gzbotii
veterán

Pedál előtt, alatt a padlón.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#189738) tboldi válasza molnarpeter (#189732) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#189739) Integrale válasza 6030D (#189733) üzenetére


Integrale
veterán

Én sem rajongok a tempomatert, a radarosnak van értemle szerintem, de sok autoban nem olyan, pedig 2001-ben mar egy Stiloban is opcionalis volt az adaptiv tempomat.
Nekem viszont inkabb nyug, ha elozok ugyis felold, ha utolerek valakit szinten. Ha mindenki hasznalná, akkor lenne igazan kenyelmes.

"Bad reklám is reklám too"

(#189740) MasterMark válasza Integrale (#189739) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem viszont inkabb nyug, ha elozok ugyis felold, ha utolerek valakit szinten.

Nekem kb. másfél év volt mire leesett, hogy tud olyat, hogy az előző beállított sebességre visszagyorsít. :DDD Úgy kényelmesebb sokkal.

Amúgy nekem előtte nem volt tempomat és nem is vezettem tempomattal. Elsőre nagyon furcsa, olyan mintha nem te irányítanád az autót. Ha valaki nem akarja direkt használni, nem csodálom hogy inkább nem használja.

Switch Tax

(#189741) Kickass válasza Integrale (#189739) üzenetére


Kickass
őstag

Egy normális tempomat gyorsításnál nem old hanem ha leveszed a gázról akkor csak az előzőleg beállított sebességre áll vissza.
Már ha erre gondoltál.

(#189742) MasterMark válasza Kickass (#189741) üzenetére


MasterMark
titán

Ja igen, ez is így van, csak fékre kapcsol le. (Meg kuplungra gondolom ahol az is van. :D)

Szóval azért nem egygombos ez, meg kell tanulni hogy működik.

Switch Tax

(#189743) Integrale válasza MasterMark (#189740) üzenetére


Integrale
veterán

Tudok arrol a gombrol :DDD

Kickass: na ezt sosem figyeltem. Majd megnezem, de nem remlik, hogy megtartotta volna, vagy csak ideje nem volt, mert visszaallitottam.
Autopalyan, nyujtozkodni vagy ejszaka remek, akkor hasznalom is.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#189744) Snoop-y válasza Integrale (#189739) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nagy forgalomban rettenetesen zavaro. Parszor hasznaltam aztan leszoktam rola.
Nalunk (svajc) rengetegen hasznaljak es ahelyett, hogy 3mp-re 130-ra felgyorsitana tobb szaz meteren keresztul elozi a 120-as verdat 121-el...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#189745) focvis válasza 6030D (#189733) üzenetére


focvis
veterán

Tempomat:
- amíg a munkám miatt sokat kellett autóznom, akkoriban sokat használtam autópályán
- városi dugóban araszolni jó volt a radaros tempomat + DSG kombó, azonban autópályán nem jó, mert bevágnak eléd (túl nagy követési távolságot tart)
- amikor 100%-ban irodai patkány munkakörre váltottam, még plusz pénzért rakattam tempomatot az autóba (gyárit)

Miért nem szeretem használni:
- már nem kell muszájból utaznom, szeretek vezetni
- többet fogyaszt vele ~ fél literrel
- sűrű forgalomban felesleges használni, ha nincs forgalom, akkor kellenek az ingerek, hogy ne bambuljak el

Van amikor használom :K pl. amikor pont az ingerhiány miatt szkippelem az M7 balatoni szakaszát és a régi 7-esen megyek, akkor Balatonfenyvesen beállítom a szabályos 70-re.

(#189746) MasterMark válasza focvis (#189745) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy lehet, hogy többet fogyaszt?

Nekem szerintem kevesebbet fogyaszt.

Switch Tax

(#189747) Kickass válasza MasterMark (#189746) üzenetére


Kickass
őstag

A tempomat eléggé analóg, ha tartania kell a sebességet akkor padlogázt használ, nincs fél állás vagy finoman gyorsítás.

Én mondjuk van hogy városban is tempomatozok, pedig nem is radaros :D automata+tempomat=zen buddhizmus az autópályán.

(#189748) MunezXBK válasza Kickass (#189747) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig finoman gyorsít.

(#189749) focvis válasza MunezXBK (#189748) üzenetére


focvis
veterán

Ami miatt nem teljesen értem a szituációt:
- Opelek közel padlógázzal gyorsítottak vissza az előzetesen beállított sebességre, de nem tűnt fel, hogy +0,5 litert kértek stabil tempónál;
- VW-k (és a V60) finoman gyorsítanak vissza ÉS többet fogyasztanak konstans* sebességen tempomattal.

* Aránylag sík autópályán.

(#189750) Kickass válasza MunezXBK (#189748) üzenetére


Kickass
őstag

Hmm akkor az lehet nem minden márkánál van így vagy az újabbaknál már más, a Mercinél meg Astránál is hallani ahogy felbőg ha tartani kell vagy tempomattal gyorsítok.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.