Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189451) Qru válasza Snoop-y (#189442) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsit overkill utcara de allat lehet. Gondolom kenyelmes es a csalad is szereti.

#nincsbennetarcsi

(#189452) Snoop-y válasza Qru (#189451) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nagyon szeretjuk mert kenyelmes nem vese lerazos es ha kell akkor haladni is tud :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#189453) Reggie0 válasza MC Pite (#189414) üzenetére


Reggie0
félisten

Koszonom. Az ilyen infokra vagyok kivancsi, nem arra, hogy hogyan csovalja a fejet a rendor.
Esetleg azt nem tudod, hogy egy 3M CR90 felfekudne-e a fenyszorora es meg is tapadna rendesen?

[ Szerkesztve ]

(#189454) hacki87


hacki87
senior tag

Focvis részére :) : [link]

(#189455) MC Pite válasza Reggie0 (#189453) üzenetére


MC Pite
veterán

Azt a fóliás tudja; de nem raknék belső fóliát lámpára, valószínű gyorsan karcos lesz, és nagy eséllyel nem tudja felvenni a lámpa alakját.
Megpróbálod, meglátod; de ha pénzért rakják fel, ne azt rakják fel.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#189456) goldnarmz válasza jozsi252 (#189445) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Decemberben volt egy ügyem a DPD-vel. Németországból rendeltem, és a kibeba DPD elkeverte a csomagomat. Panaszt tettem, indíttattam csomagkeresést. Ezt persze csak a küldő tudja intézni dafuq :F . Szerencsére a német bolt együttműködő volt ebben is. 3 hét kerestetés után még mindig azzal hitegettek , hogy keresik a csomagomat. Hát, meg a f@szomat. Itt elgurult a gyógyszer. Megírtam nekik, hogy a német DPD-nek fogok levelet írni az egész sztoriról, ha 2 napon belül nem derül ki, hogy mi a tököm van a csomagommal. Lásd csodát, 3 órán belül előkerült a csomag. Más kérdés, hogy az első kiszállítás nem sikerült, mert állítólag nem voltam a címen, ami nyilván kamu. Végül a kezembe vehettem a csomagot. Megfogadtam, hogy ezekkel soha többé.
Ilyen tetű bandával máshogy nem lehet. Ja, és az ügyintézőkről még annyit, hogy igazi suttyó gyökerek. Volt, amelyik szabályosan beleröhögött a telefonba, amikor kicsit felemeltem a hangom. Undorító brigád! :(((

[ Szerkesztve ]

(#189457) jozsi252 válasza goldnarmz (#189456) üzenetére


jozsi252
veterán

Jött egy üzenet ma reggel hogy xy (nem dpd) futárszolgálat egy csomagot hoz 48k utánvéttel. Miközben a rendelésem 60k értékű és előre ki van fizetve.
Szóval mostanra kiderült hogy nálam valami nagyon el van cseszve. 😥
Kezdem egyre jobban azt gondolni hogy nem a DPD ludas, hanem az Autodoc-nál van valami iszonyat nagy kavar a rendelésemmel.
Elvileg enyém is Németből jön. Hazai rendeléseknél soha nem volt gondom a DPD-vel.

iPhone 13 Pro Max

(#189458) gzbotii válasza goldnarmz (#189456) üzenetére


gzbotii
veterán

DPD-vel nekem még csak gondom volt. Nem kapják meg a címzetett (csak egy egész ipari parkot bérelnek, szó szerint műholdról is látszik - gondolom inkább lusták voltak kivinni). Nem is szólnak és visszahozzák, aztán meg a futár pampog nekem, hogy miért nem vagyok otthon, amikor csomagom jön...kicsit elmagyaráztam neki, hogy, hogy is vannak dolgok, meg szolgáltatás, amiért esetleg fiezettem.... Aztán persze b.nak visszaadni a pénzem, amiután jeleztem mailben, hogy fizettem valamiért, amiért cserében nem kaptam semmilyen szolgáltatást...
Máskor meg 9 munkanap alatt hozták ki a bringát amit rendeltem (9 munkanap, amit náluk volt, miután az eMag átadta nekik, tracking alapján is). Most Karácsonyra is rendelt valamit a menyasszonyom, két nappal később leadott rendelést hamarabb kihozta a GLS :DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#189459) -v- válasza gzbotii (#189458) üzenetére


-v-
addikt

A dpd a legalja .. :(((

(#189460) stickermajom válasza gzbotii (#189458) üzenetére


stickermajom
addikt

DPD a legalja, a futárok parasztok, a kiszállítás lassú. Cserébe a végfelhasználóknak még csak nem is olcsó. Ha van alternatíva olyan boltot választok, ahol nem ők a partner. GLS a tuti, de felénk az MPL is jó.

Múltkor a gyökér DPD futár majdnem elütött minket a kutyával, mert neki természetesen akkor kell elindulni nagy svunggal, amikor mellé érünk. Mondanom sem kell, még neki állt feljebb..

Szerk.: Mire megírtam vilike összefoglalta a lényeget. :D

[ Szerkesztve ]

(#189461) rasotamas válasza -v- (#189459) üzenetére


rasotamas
veterán

double penetration double

https://tinyurl.com/rasoapro

(#189462) cappa72 válasza goldnarmz (#189456) üzenetére


cappa72
nagyúr

fámafutárral volt már dolgod? 2-ből 2 olyan béna volt, hogy hü... sohatöbbet.
De köszi az infót, akkor a dpd-t sem választom.

(eddig a gls a 30-ból egyszer vitte másik településre a csomagot, de felhívtam, hogy mizu', elnézést kért; másnap hozta)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#189463) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

DPD-s vagyok. :D

(#189464) Tsebacsi válasza MunezXBK (#189463) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :C :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#189465) Reggie0 válasza MC Pite (#189455) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj, hogy a sima lampafoliak csak UV-t szurnek infrat nem.

(#189466) Integrale válasza cappa72 (#189462) üzenetére


Integrale
veterán

Utálom a fámát, lassú, nem tudják mikor jönnek, lehet ma, de a holnap sem kizárt. Felhívtam őket, akkor azt mondták, hogy már ki van szállítva. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#189467) BigBlackDog válasza MunezXBK (#189463) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na jó, de Nálatok azért minden is jobb, szóval gondolom a DPD is. :D

(#189468) MunezXBK válasza BigBlackDog (#189467) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt nincs gond, a fizetéssel sem.

Gondolom otthon az okozza a motiváció hiányát.

(#189469) F_Zolee válasza MunezXBK (#189463) üzenetére


F_Zolee
veterán

Úgy hangzott, mint aki a féket használja. ;] :DDD

(#189470) MC Pite válasza stickermajom (#189460) üzenetére


MC Pite
veterán

Izé, GLS, mai update: [kép]

Reggie0: És az miért baj? :) Vagy nem simán autóra akarod, hanem valami egyéb projekt?

szerk: Egyhangú az év autója lista, hogy tudok ide szavazni? :DDD Én inkább Octavia/C4 (legalább dobogós hely) magasságába tippelném, legalábbis uncsi lenne az ID.3 év autójának picit, kisautó most volt, hátha feltalálták ügyesen a nyújtott B szegmenst a C4el, amit nagyobb közönség izlésére szabnak. Műszaki alapok alapján jónak várom. Igaz, Octáviát is annak vártam, mégis olyan so-so lett az eredmény :).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#189471) gzbotii válasza MunezXBK (#189463) üzenetére


gzbotii
veterán

:DDD :DDD :DDD

Amúgy meglepett, hogy másnak is hasonló tapasztalat van velük, azt hittem, csak én fogtam ki ilyen "szolgáltatást".

stickermajom: "GLS a tuti" - én is őket preferálom, amikor csak lehet. Még panasz nem volt rájuk.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#189472) Qru válasza MC Pite (#189470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, megírod mire szavazol én meg rögzítem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#189473) Qru


Qru
MODERÁTOR

Látom nagyon elment a téma, így írom a fogyim:

Igazi ovi/bölcsi járat (lehetne de egyikbe sem járok): 9,51 (bc 9,5), avg speed: 15 km/h
Skoda Octavia III, 2.0 TDI 150/320 és 6-os DSG.

#nincsbennetarcsi

(#189474) Zsombe válasza Qru (#189473) üzenetére


Zsombe
senior tag

Nekem a múltkori nagy hidegek miatt felment a fogyasztás 5 literre. :( Na meg az év elejéhez képest érezhetően nagyobb forgalom sem tesz jót.
(Toyota Corolla sedan 1.8 hibrid)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#189475) focvis válasza hacki87 (#189454) üzenetére


focvis
veterán

Este megnézem, köszi!

(#189476) Qru válasza Zsombe (#189474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Baba, a Skordé még országúton is többet eszik 5 liternél. :D

#nincsbennetarcsi

(#189477) Richard! válasza BigBlackDog (#189467) üzenetére


Richard!
addikt

Dehogy jobb. Trehányabb munkát végeznek, mint magyarhonban. Hányadék egy cég.
Az eBayről rendelt gumikat mindig a dpd szállítja ki. Anno 4-5 garnitúrát rendeltem (nem egyben), mindegyik után "futni" kellett. Elsőre valahogy soha nem találták meg a címet, pedig online térképen követtem, hogy merre jár, ki is álltam a kapuba, mint a hülyék, erre semmi.
Ráfrissítettem az oldalra és mit írt ki? Azt, hogy nem voltam otthon. Ezt mindegyik alkalommal eljátszották. Valamikor csak egyszer, de volt precedens a kétszeri alkalomra is.
(Bayern)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#189478) Reggie0 válasza MC Pite (#189470) üzenetére


Reggie0
félisten

Autora akarom, nem egyeb projekt. Fontos az infrat szurni a jol tukrozodo teruleteken, mert neheziti a merest.

(#189479) Qru válasza Reggie0 (#189478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"neheziti a merest"

Grandmasta P babérjaira törsz? ;]

#nincsbennetarcsi

(#189480) Szoszo94 válasza Qru (#189473) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nekem 10,04 lett nagyonvegyesbe'.
Fél tank melóbajárós 2*10km naponta, másik fele nagyrészt 160+ Győr-Kecskemét (vagyis előtte valahol meg kellett álljak tankolni pár litert, nem volt biztos, hogy odaérek). Sietni kellett állásinterjúra :B
Meg is lepődtem, többre számítottam.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#189481) Qru válasza Szoszo94 (#189480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 2x10 km jó neked legalább bemelegszik a gép, itt mire beérek az olaj még mindig csak 80 fok körül van.

#nincsbennetarcsi

(#189482) Szoszo94 válasza Qru (#189481) üzenetére


Szoszo94
őstag

Dehogy melegszik, 6,7L az olajtöltet, még a víz is csak 60fok körül szokott lenni ha nulla fok alatt van a hőmérséklet :DDD
Mikor pár hete volt -10 körül, akkor a munkahely előtt még nem váltott fel 6-ba az automata 70-nél, mert még melegítette magát az autó. Átmegyek a városon, de nagyjából zöldhullám végig, így hiába 10km nincs ideje felmelegedni. Kábé 15p mire beérek így városon keresztül melóba, normális tempóban. :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#189483) Qru válasza Szoszo94 (#189482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, akkor nem csoda hogy nem melegszik be... Így pláne jó a fogyid.

#nincsbennetarcsi

(#189484) MC Pite válasza Reggie0 (#189478) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha gondolod, fejtsd ki, mert nem értem. Ha nem akarod, nem kell, de már érdekel :).

Qru: Legyen akkor a francia C-HR, akarom mondani a C4.
Marhán tetszik az új Yaris is, ráfért a márkára (sajna nem a C-HRes csapat csiszolta futóművet hanem a szokásos), de a C4el sztem rálicitáltak.

Ovijárat: Múltkor linkeltem pár fogyit 3km-es szakszokról a 208al, ismerősnek ilyen motoros autót is ajánlottam, utánaolvastam és másutt is megjegyzik hogy piszok gyorsan melegszik. A rövid körök miatt gondolkodtunk a Prius3-on is, de így már pláne nem bánom hogy nem az lett, pedig azt is szeretem (főleg egy janó dobbal :D ).
Szeretem a P3at vezetni, és normál módba is megfelelő pedálmunkával megindul rendesen (csak a juzereknél beszokott rozsásodni a pedálút második fele, az első felében meg álmos normálban); de ez a vakarcs ez szeret nekem sokkal élvezetesebb (menési hajlam, hang, kormány(zás), stb. Meg hát forintosítva a kettő közötti különbséget... amire mi használjuk, ott nem jobb 2szer a P3.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#189485) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!
Melyik az a LED égő, amit hivatalosan lehet a projektoros lámpába rakni Németországban?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#189486) Szoszo94 válasza pècsimunkás (#189485) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szia!
Osram Night Breaker LED néven fut, H7-es. Erre keress rá :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#189487) MasterMark válasza pècsimunkás (#189485) üzenetére


MasterMark
titán

Osram-nak van ilyen, de azt sem lehet bármilyen autóba rakni, csak amire megkapta az engedélyt. (Nem attól függ, hogy projektoros-e.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#189488) szabonagyur válasza MasterMark (#189487) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy ha kint belerakja, majd hazajön, itt belekötnek a rend őrei? Vagy nem is nagyon foglalkoznak semmi ilyesmivel a nem magyar rendszámú autókon?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#189489) pècsimunkás válasza MasterMark (#189487) üzenetére


pècsimunkás
addikt

És Szoszo94
Köszönöm a válaszokat. Megnézem majd, hogy az én autómba lehet- e rakni.

Szerk: gondolom ez lesz az: [link]

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#189490) Szoszo94 válasza pècsimunkás (#189489) üzenetére


Szoszo94
őstag

Igen és itt a lista, mikbe lehet beletenni.

#osram #streetlegal #led #nightbreaker #legális #németország

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#189491) MasterMark válasza szabonagyur (#189488) üzenetére


MasterMark
titán

Magyar rendszámú autón se foglalkoznak vele.

Switch Tax

(#189492) gzbotii válasza Szoszo94 (#189490) üzenetére


gzbotii
veterán

Priusos csoportban elég sokat raktak ilyet bele.
Azért nem épp olcsó :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#189493) MasterMark válasza gzbotii (#189492) üzenetére


MasterMark
titán

Hol lehet kapni?

Switch Tax

(#189494) tboldi


tboldi
nagyúr

Hmmm, nekem eddig a DPD-vel vannak a legjobb tapasztalataim, és tök jó náluk, hogy precízen lehet követni, hogy mikor ér hozzám a futár. A GLS-sel már voltak apróbb gondjaim, bár a csomagomat mindig megkaptam.

De leginkább csomagpontokra, postán maradóként, vagy Foxpost automatába szoktam kérni, nekem ez így kényelmesebb, hogy nem kell a futárra figyelnem, ha van más teendőm is.

[ Szerkesztve ]

(#189495) rasotamas válasza MasterMark (#189493) üzenetére


rasotamas
veterán

Csak ezt látom, ez nem pont az.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#189496) Qru válasza Szoszo94 (#189482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy az egész korrekt olajtöltet. Nekem a kis rövid 4 hengeresben 4,3 liter van hiába azonos űrtartalmú a tiéddel.

#nincsbennetarcsi

(#189497) Qru válasza MC Pite (#189484) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jegyeztem. :K

Pedig városba egy hibrid a legjobb. Garantáltan keveset eszik és még a töltögetéssel sem kell szarakodni. Anno nagyon néztem a CT200h-t...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#189498) MasterMark válasza rasotamas (#189495) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ezt én is megtaláltam, ez a régebbi.

Switch Tax

(#189499) Qru válasza MasterMark (#189493) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amazon pl.

#nincsbennetarcsi

(#189500) MC Pite válasza pècsimunkás (#189489) üzenetére


MC Pite
veterán

Gyakorlatilag lehet, és itthon is vannak jók (is). Jóféle legyen, ne szórja a fényt, legyen legalább annyi fénye mint az izzónak, és ne is sokszorosa legyen mint az izzónak, állítsd be jól a fényeloszlást meg a lámpát (magasság) oszt kész, 99,9% hogy nem fog senki szólni érte, műszakin sem, úton sem.

Új Sandero Stepway vótmá? [link], [link2]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.