Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187801) CactuS válasza Tsebacsi (#187756) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gyári technológiával cserélhető szerintem, de elég húzós lesz a végszámla.

xEon1337: Sajnálom, kitartást hozzá.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#187802) rbalint88 válasza ngaba (#187800) üzenetére


rbalint88
addikt

Xiaomi akkus alloporszivo, a kicsi aktiv fejjel. Nem csak allatszorre jo.

(#187803) bbubby00 válasza bbubby00 (#187768) üzenetére


bbubby00
őstag

99elotti autora nem kell. Visszamentem az NKH-ba, ujraertelmeztek a jogszabalyt, es engedelyezik az auto forgalombahelyezeset.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#187804) dj79 válasza ngaba (#187800) üzenetére


dj79
senior tag

Nekem a kefe helyett a ragacsos henger vált be (porszívózás után), pl Ikea BÄSTIS.

(#187805) focvis válasza ngaba (#187800) üzenetére


focvis
veterán

Autó padlószőnyegéből gyökérkefével szoktam kiszedni. + Porszívóra kerek kefés fej. + kényes kárpitokra az öntapadós szöszeltávolító henger. Ezek mind fellelhetők egy háztartási boltban.
Nagy és sziszifuszi meló.

(#187806) tboldi válasza ngaba (#187800) üzenetére


tboldi
nagyúr

Melyik vidék? :)

Mosonmagyaróváron a Flexfénynél és a Skulo alkatrészboltban vannak Sonax cuccok, illetve Győrben az Olajcentrumot tudom.

xEon1337: :(

[ Szerkesztve ]

(#187807) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Van valakinek tapasztalata az utólagos napfénytető beszerelésről?
A nejemnek a cirkálójába (Suzuki Splash) szeretnék meglepinek egy napostetőt. :)

Joe

(#187808) ngaba válasza tboldi (#187806) üzenetére


ngaba
aktív tag

Szeged. :)

A többieknek is köszönöm. Reméltem, hogy Auchan / Praktikerszerű helyen szokott lenni.

Ez csak ilyen műszaki vizsga előtti szintehozás lesz, itt a garázs nélküli panelben még egy porszívózás is sci-fi, a benzinkutas porszívók pedig semmit nem érnek szőrre. A kefés porszívófej tényleg jó lenne, apámnál (családi ház) azzal szoktuk, és az ér valamit.

Karácsonyra kaptam (kértem) felnitisztítót és gumiápolót, arra kíváncsi leszek. :)

(#187809) Qru válasza stickermajom (#187799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aki menetkozben ezt olvasgatja az meg is erdemli. :D

Vhogy mindig utban vagyok vele ezek szerint. Bezzeg Kormi soha nem serult a sok-sok ev alatt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#187810) bandus válasza simonjoe (#187807) üzenetére


bandus
veterán

először azt gondoltam, hogy ez csak vállalhatatlan gányolással lehetséges, de google első pár találata bemutatja a webasto megoldását. én nem is keresgélnék tovább, nézd meg ezeket.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#187811) rbalint88 válasza ngaba (#187808) üzenetére


rbalint88
addikt

Ezert kell az akkus porszivo :) nekunk is xiaomi van, ez: [link] 4.kepen van az a fej, ami neked kell. Kutya ruhajabol ez jott ki: [kép] pedig mossuk a kutyat is, meg a ruhajat is... :Y

(#187812) ngaba válasza rbalint88 (#187811) üzenetére


ngaba
aktív tag

OK, köszi, bekönyvjelzőztem. A menyasszonyom is szeretne akkus porszívót. Majd egyszer beadom a derekam. :)

(#187813) 6030D válasza ngaba (#187808) üzenetére


6030D
Ármester

Esetleg nézz be egy MOL kútra, nálunk elég sok Sonax cucc van, pl felnitisztító kefe, és nem is drágán (nem drágább, mint máshol).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#187814) Citroware


Citroware
addikt

2007-es Polo 4-em 3 és fél éve van meg.Előtte mikor volt benne akku cserélve, azt nem tudom. Az elmúlt egy évben alig megyek vele a járvány miatt, home office van. Tavaly tavasszal 5 hétig állt, mert én máshol voltam elzárva.
Azóta is csak heti egyszer mentem vele boltba ételért, vagy ha nem, akkor is 1-2 hetente azért beindítottam, hogy az akkumulátor ne menjen ki teljesen. Néha két hét is kimaradt. Nehezen, de beindult mindig. Most kevesebb volt közte, csak 6 nap, mégis most nem indul be. De most hidegebb van, mint eddig volt. Próbálkoztam, de ennyi, kiment minden, az óra is lenullázódott. Utána ha újra felrakom a gyújtást, már megint égnek a lámpák, újra erőre kap egy kicsit, de annyi erő nincs benne, hogy a motort beindítsa.
Talán ezt nem -5 fokban kellett volna megpróbálnom. Szerintetek ha ezt holnap próbálom meg, amikor délutánra +3 fokot jósolnak, beindulna? Vagy beindult volna, de most így, hogy most a próbálkozással mégjobban lemerítettem, így már úgy sem fog?

[ Szerkesztve ]

(#187815) F_Zolee válasza Citroware (#187814) üzenetére


F_Zolee
veterán

Töltés nélkül már ne próbálkozz. A sok "felesleges" helyben járatás miatt már lemerült.

(#187816) Citroware válasza F_Zolee (#187815) üzenetére


Citroware
addikt

"miatt"? Nem inkább "ellenére"?
Még amikor nem is mentem vele sehova, éppen annak céljából indítottam be járatni heti egyszer, vagy kéthetente egyszer, hogy vissza feltöltődjön.

(#187817) Qru válasza Citroware (#187816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha kis tavokat mesz az rosszabb mint ha egyaltalan nem mesz vele. Az inditashoz kiveszed belole a kakaot de rovid uton nem tudja elegge feltolteni a kocsi generatora.

Toltsd fel az akksit igy 90%, hogy nem fog beindulni holnap hiaba lesz +3 fok.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#187818) F_Zolee válasza Citroware (#187816) üzenetére


F_Zolee
veterán

Helyben járatás nem tölt vissza semmit kb. Ha elmennél egy 20km-es körre akkor azt mondom ért valamit.

(#187819) stickermajom válasza rbalint88 (#187811) üzenetére


stickermajom
addikt

+1 erre. Friss beszerzés de nagyon megkedveltem.

(#187820) rbalint88 válasza stickermajom (#187819) üzenetére


rbalint88
addikt

Kollegam is vett egyet, azota minden nap
porszivozik :DDD
nalunk a robotporszi a nagy liebling, az is xiaomi. Babaval nagy aldas, de azt nem kell bemutatni nektek se, hogy gyerek mellett mennyire nincs ido :))

(#187821) barnam_ válasza Citroware (#187814) üzenetére


barnam_
nagyúr

Annyit tennék hozzá, hogy a helyben járatás helyett, vedd le a csatlakozót az akkuról, ha tudod hogy nem fogod használni huzamosabb ideig.
Jó állapotú, feltöltött akkuval hónapok után is be kell indulnia (mármint ha semmi nem fogyasztott). De ahogy a többiek is írják, a sok rövid táv sokat kivesz belőle, és nem tudja vissza tölteni.

(#187822) #89309696 válasza Citroware (#187816) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ilyenkor azt kedvelik, ha mondjuk kéthetente egyszer mész vele legalább fél órát, de inkább az egy óra. Az 5 perces boltba elugrások, meg a kapu előtt járatás az nem elég.

(#187823) EQMontoya válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ouch.

Hat, itt minden elment, csomiajto, teto, C oszlop, nem kis melo a szerviznek.

Szerintem nem GTK, cserelik a C oszlopot kompletten. Azaz a kocsi bal hatat kb. egyben leszedik.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#187824) Integrale válasza EQMontoya (#187823) üzenetére


Integrale
veterán

Az az elem az az auto oldala kompletten, a gyari technologia valoszinuleg annak a cserejet irja elo.

"Bad reklám is reklám too"

(#187825) #89309696 válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ugye a hidraulika munkahenger nem sérült meg?

(#187826) MunezXBK válasza EQMontoya (#187823) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tető is kapott, GTK lesz az.

(#187827) rbalint88 válasza MunezXBK (#187826) üzenetére


rbalint88
addikt

Attol fugg, hogy a tetokoszoru is kapott vagy csak a lemez. Amugy ket honapos auto, nehogy mar gtk legyen ennyitol...

(#187828) MunezXBK válasza rbalint88 (#187827) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Milyen koszorú? :D

Karosszérialakatos a szakmám, csak ezért kérdezem.

(#187829) #89309696 válasza MunezXBK (#187828) üzenetére


#89309696
törölt tag

Koszorú a házak falainak tetején van amúgy.

(#187830) Qru válasza #89309696 (#187829) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy a síron. Ha már sír, SpeedZone megerősítette, hogy a szíve miatt halt meg Tibi. í

#nincsbennetarcsi

(#187831) Citroware válasza #89309696 (#187822) üzenetére


Citroware
addikt

Értem, sőt, az én ismerőseim is ezt mondták, hogy ez nem elég hogy visszatöltse, sem a helyben járatás, sem az 5 perc boltba menés.

Ezzel ellentétben azonban én azt tapasztaltam, hogy ha ezt megtettem, és utána még aznap valamilyen más okból mégis újra be kellett indítani az autót, sokkal könnyebben beindult, mint előtte.

(#187832) sagesz93 válasza Citroware (#187814) üzenetére


sagesz93
addikt

Vegyél egy Aldi/Lidl egyéb helyen kapható okos akksi töltőt 4-5k körül , kénytelen leszel tölteni az akksijat, így a jövőben is megkíméled magad a rövid távokon való eroltetestol. Inkább menj el ritkábban de akkor nagyobb távokra, és lehetőleg ne dugóban ácsorogj akkor sem.

(#187833) rbalint88 válasza MunezXBK (#187828) üzenetére


rbalint88
addikt

A teherviselo elem, ami a lemez alatt van. Hogy hivjak karosszerialakatosul?
[link] lehet Bandi se ert hozza, de nem csak tole hallottam igy...

(#187834) BigBlackDog válasza rbalint88 (#187833) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mestergerenda. ;]

[ Szerkesztve ]

(#187835) Citroware válasza sagesz93 (#187832) üzenetére


Citroware
addikt

A helyzet bonyolultabb ennél. Nem lehet és nem is akarok menni vele még egy jó darabig, amíg home office-ban vagyok. Ez lehet még fél év, vagy több is akár. Addig csak itt fog állni, vagy maximum a boltba mennék. Így megy már majdnem egy éve.
Ausztriában egész napos kijárási tilalom van, nincs ok céltalan közlekedésre, nincs hova menni, ráadásul magyar rendszámmal nem is akarok okot adni hogy lássanak, mert most már vagyok itt annyi ideje, hogy megszóljanak, miért nem váltottam még át osztrák rendszámra (és a csak figyelmeztetés itt a szerencsésebbik eset...), de átregisztrálni nem akarok ezzel az autóval már, ezt majd eladom Magyarországon és itt veszek egy osztrákot. Majd egyszer, ha kinyitnak a határok teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#187836) Integrale válasza rbalint88 (#187833) üzenetére


Integrale
veterán

Tetôkeret szerintem.

"Bad reklám is reklám too"

(#187837) xEon1337 válasza MunezXBK (#187826) üzenetére


xEon1337
őstag

Bent a cégnél kinyitottam a csomagtartót, hogy kiszedjem a cuccaimat, na onnantól le sem lehetett többé csukni a csomagtérajtót. A tető hátsó kereszt elemén - amihez hozzá vannak csavarozva a csomagtérajtó zsanérjai - is repedések keletkeztek.
Bármit is csinálnak vele, én nem szívesen ülök már vissza ebbe a kocsiba.

Kaptam ideiglenesen egy pár ezret futott Golf Sportsvant 1.5 TSI-vel, kézi váltóval. Szóval kavargathatom újra a levest. :O De ebben legalább ergoActive ülések vannak, ez is valami..

"Less but better" - Dieter Rams

(#187838) Qru válasza Citroware (#187835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor akksi töltőt kéne venned vagy egy nagyobb kapacitású akksi ami jobban bírja. Bár a Poloban kicsi az akkutálca, a gyárinál sokkal nagyobb nem nagyon fér be fizikailag. :(

#nincsbennetarcsi

(#187839) CactuS válasza xEon1337 (#187837) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig valószínűleg lehet úgy javítani, hogy gyári biztonságot adjon, csak gyári előírás szerint kell csinálni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#187840) gzbotii válasza Citroware (#187816) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha több a rövid táv, akkor minden héten rárakom Aldis okostöltőre 3-4-6 órára. 4,5 éves Rombat akkumulátor (román budget márka) és eddig még bírja.

Más: Ma meglett a szélvédőcsere. Kicsit aggódtam, hogy csak 5 órát tud száradni majd, de azt mondták, annyi is elég. Utána jött egyből 2*60km út. A régin sok apró karc volt (jegkaparás nyomai - ezért használok én hideg csapvizet). Hazafelé persze egy szembejövő teherautó pattintott egy kavicsot :((( . Remélem reggel sem lesz semmi nyoma...

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187841) stickermajom válasza CactuS (#187839) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, aztán eszedbe jut például a gyári előírás szerint (nem) cserélt motorolaj és soha többet nem tudsz az autóban megbízni. :D (Így jártunk mi is a J-vel.)

(#187842) CactuS válasza stickermajom (#187841) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A kettő teljesen más. A magasabb ocs ciklus az emissziós normák miatt van, az el nem végzett, csak kiszámlázott ocs-k meg nem a gyár hibája. Ellenben javítás esetén biztos, hogy túlbiztosítják magukat a későbbi perek elkerülése érdekében.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#187843) Qru válasza stickermajom (#187841) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lakatolásnál nem merik megjátszani, azért ott ha egy újabb ütközés miatt lesz baj nagyon csúnyán megkexizik őket. Persze lehet nem lesz színhelyes meg ilyesmi de szerkezetileg patent lesz.

#nincsbennetarcsi

(#187844) simonjoe válasza bandus (#187810) üzenetére


simonjoe
senior tag

köszi!! Fel is vettem velük a kapcsolatot.

Joe

(#187845) TigerDzsó


TigerDzsó
tag

Sziasztok!

Osram Night Breaker Laser H7 + Osram Cool Blue Intense W5W
vagy
Philips WhiteVision Xenon Effekt H7 + Philips WhiteVision Xenon Effekt W5W
páros az ajánlottabb? Esetleg más? :F

(#187846) tboldi válasza TigerDzsó (#187845) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Osram melegebb tónusú, a Philips meg hidegebb. Amelyiket szeretnéd. :)

Vagy a kettő között Philips RacingVision GT200 tetszőleges helyzetjelzővel. Nálam Osram 4000K-s LED-ek vannak mellette.

[ Szerkesztve ]

(#187847) Integrale válasza tboldi (#187846) üzenetére


Integrale
veterán

En is vettem olyan LED-eket, de hibát dob, ugyhogy sajnos ment a kutyaszarvilagitasba.

"Bad reklám is reklám too"

(#187848) TigerDzsó válasza tboldi (#187846) üzenetére


TigerDzsó
tag

Köszi a gyors választ! :R
Teszek egy próbát az Osram-mal.

(#187849) BigBlackDog válasza Qru (#187843) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért mikor az offmárka szervizes javítás után, a Polo visszaadásánál az első mondat az volt, hogy ez már sosem lesz olyan, mint az új, akkor elgondolkoztam kicsit. De végül igazuk volt, közelébe sem ért az újkori állapotnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#187850) MC Pite válasza TigerDzsó (#187845) üzenetére


MC Pite
veterán

Nightbraker, mert legalább világosabb. A Whitevision lófüttyel fehérebb, kb nincs előnye egy normál izzóhoz képest (főleg H7nél). Egy Sportlight, de még egy Megalight (70 vagy 90) is szemmel láthatóan fehérebb (és utóbbi erősebb fényű is).
A Coolblue W5W nagy király,beltéren csak azt használok, kintre sajnálnám. Igaz, ez legalább 4000K, ellenben a Philipsével.
Vagy főfénybe LED, főleg, ha projektoros.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.