Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187251) kisza25 válasza stickermajom (#187215) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Annyiért jó, nekem is 300eFt mondtak telepítésel

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#187252) kenwood válasza Qru (#187249) üzenetére


kenwood
veterán

Vagom,mar orakkal ezelott elengedtem,hogy barki is megnyissa azt a nyomorult linket,ami miatt az elso hozzaszolas keszult.
Rengeteg segitseget kaptam, de pont ugyanott vagyok, mint 6 oraval ezelott. Tovabbra sem tudom,hogy mukodhet-e az a metodus,es van-e valami kockazata, ha en tanitom fel a kulcsot,nem megyek el a szakihoz.

Azt nem vagom, hogy direkt szivatnak, vagy mindenki vak/funkcionalis analfabeta.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#187253) Dluinet válasza kenwood (#187252) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A leírás szerint kell működnie.
Az egyetlen kockázat, hogy továbbra sem fog működni a távirányító

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#187254) BigBlackDog válasza kenwood (#187252) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem BMW tulaj nem annyira sok van itt, inkább bekérdeznék a márkatopikba.

(#187255) Szada85 válasza kenwood (#187252) üzenetére


Szada85
aktív tag

Senki sem vak, csak szerintem nem sokan kerültek még ilyen helyzetbe. :)

Én a helyedben az ép kulcsot megpróbálnám elöbb a leírtaknak megfelelöen feltanítani magam, rontani nem tudsz a helyzeten, és ha sikerül, spóroltál.
Ha nem sikerül, akkor még mindig el tudsz B opcióként menni a kulcsoshoz.

C Vectrában is elemcsere után simán gyújtáskapcsolóba bedugtam, gyújtás, nyitó-záró gombot megnyomkodtam, és kész volt.

(#187256) kenwood válasza BigBlackDog (#187254) üzenetére


kenwood
veterán

Koszi,azt mar a korabbi ajanlas alapjan felvettem a kedvencek koze.
Nem akartam ket szalon futtatni a storyt,megvartam,hova fut ki ez.
Egyebkent olyasmire gondoltam, hogy nem csak sikertelen lesz a metodus, de bonyolultabb lesz a szakinak utana megcsinalni,es fizetosse valik az amugy ingyenes folyamat.
Biztam benne, hogy egy ilyen porgos topicban (lassan 200k comment) csinalt mar valaki hasonlot. Ugy nez ki, meg nem :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#187257) Qru válasza kenwood (#187252) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs kockazat. Ha felismeri a kulcsot megy az auto ha nem akkor nem. Nincs mas opcio, elrontani nem tudod. Ha ujra kell tanitani akkor ujra kell az fix koltseg.

Egyedul akkor lehet tobbletkoltseg ha fizikailag serul az immochip, mert akkor az is cseres de ha nem eri fizikai behatas akkor azzal nem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#187258) rbalint88 válasza kenwood (#187256) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha bpi vagy, akkor a nyugatinal levo Kulcskiralyt tudom ajanlani. Nekem a kulcshazcsere utan ok csereltek a megpattant immochipet es lottek ossze a taviranyitot.

(#187259) -v- válasza kenwood (#187252) üzenetére


-v-
addikt

Én bkv-val járok, sajnos nem tudok válaszolni.

A focushoz én csináltattam új kulcsot de már nememléxem ezzel kapcsolatban semmire, és az autót is már rég eladtam mert egy fos volt. Ez segít esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#187260) simonjoe válasza gzbotii (#187185) üzenetére


simonjoe
senior tag

Azért azt megnézném amikor egy villanyszerelő beköt és "betanít" egy vezérlést! :) Tisztelet a ritka kivételnek!!

Joe

(#187261) Qru válasza -v- (#187259) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szar vt? Kitalalom: Sokat evett es kormos vt a kipu. :D

#nincsbennetarcsi

(#187262) tomcsi23 válasza Qru (#187261) üzenetére


tomcsi23
veterán

Prémium benya kellett bele. :(

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#187263) slett27


slett27
addikt

Mitsubishi Lancer Sportback 1.6 - 117LE - 154 Nm
Seat Leon 1.6 MPI Reference - 102 LE - 148 Nm

Ha az arányosságot nézem matematikai szempontból (csak nyers számolás) :

102 -> 148
117 -> 170 Nm !!

Tehát a Lancernak ennyi nyomatékot kellene adnia. Én megmondom őszintén Lancert nézegettem magamnak, de így leteszek róla. Annál valami nem stimmel gyárilag sem. :U
Egy nyomatékszegény gyenge autó így alapon. Gondolom lehet pörgetni mint a barom, aztán kap 5 személyt meg csomagokat és szétszaladnak a lovak mind a 117.

VW-nél valamit tudtak (és itt most mire lehet gondolni ? váltó áttétel ? dugattyú lökethossz ? szelepvezérlés ? )

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#187264) focvis válasza tomcsi23 (#187262) üzenetére


focvis
veterán

Az buzis. :(
Egy igazi macho 86-ost tankol, ólmozottat.

[ Szerkesztve ]

(#187265) MasterMark válasza kenwood (#187252) üzenetére


MasterMark
titán

Én azt hittem azon már túl vagy.

Nosza rajta nyomkodni kell a gombokat, meg csukokatod az ajtót ahogy írja és úgy fel kéne tudd tanítani.

Miután mostmár ha jól értem egy kulcsod sincs ami működik, így nincs mit elrontani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#187266) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ma meglátszott a front hatás. M0 keleti szakaszán 3x is összefutottam jómadarakkal. Először egy 3sávos részén középső sávban haladva nem bírt megelőzni egy A3at vezető redneck. Seggembe jött, villogott majd csak megpróbálkozott az előzéssel aztán kinyitotta a kazánt és koromfürdővel jutalmazott. :Y :D Édes istenem...ilyet amcsi videokban láttam csak amikor teslakra nyitják rá a kipufogót. Aztán nem sokkal utána jött az octavias területi képviselő aki 120-5nél szintén nekiállt villogni.
Ennek fejében pár kilométerrel arrébb meg már,nem is tudom milyen autós épp az orrom előtt kezdett előzni kamionokat 100al. Mivel sokat tanultam pár perccel ezelőtt én is elkezdtem villogni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#187267) Integrale válasza slett27 (#187263) üzenetére


Integrale
veterán

Egyik 8 szelepes, masik 16, szivooldal, kipufogorendszer, loket, furat stb.
Az sem mindegy, hogy hogy adja le a nyomatekot.
Szivo 1.6-os motorok egyebkent nagyjabol ennyit tudnak.

A Seat pont annyira nyomatekszegeny, mint a Lancer, emiatt nem tennek le a Mitsubishirol.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#187268) kenwood válasza slett27 (#187263) üzenetére


kenwood
veterán

Ha mar matek :
117> 102
154> 148
En biztosan a Seatot valasztanam ezen ket paramter alapjan :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#187269) slett27 válasza Integrale (#187267) üzenetére


slett27
addikt

kenwood : :DDD az van a családban, Micsu nincs.

Integrale : thx. megyek át a milyen autót vegyek topicba. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#187270) Integrale válasza slett27 (#187269) üzenetére


Integrale
veterán

A magas(abb) fordulatra hangolt motorok eseteben tobbnyire kozelebb van egymashoz a ket ertek, vagy a LE magasabb, mint a NM.
Integra TypeR (DC2) 180LE 170 NM, S2000 240 LE, 210 NM, Ferrari 458 stb stb.

"Bad reklám is reklám too"

(#187271) stickermajom válasza slett27 (#187263) üzenetére


stickermajom
addikt

Nincs mese, EVO kell.

(#187272) molnarpeter válasza slett27 (#187263) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fordulatszám nem maradt ki? Mármint nem tudom, melyik mennyi, de szerintem ahhoz lesz köze.
Lancer esetén az 1.8 vagy nagyobb motor ajánlott, megbízhatóság miatt is :)

(#187273) EQMontoya válasza slett27 (#187263) üzenetére


EQMontoya
veterán

A lancer azért erősebb (117 ló), mert tovább lehet forgatni, és magasabb fordulaton emiatt nagyobb teljesítményt ad le.
Szóval nyugi, nem nyomatékszegény a Lancer.

Egyébként nem rég pont egy ilyen Lancert kellett családi okokból hazavezetnem Sziciliából, és teljesen élhető. Nyilván nem tépi fel az aszfaltot, de lehet vele tartani a 130-at meglepően alacsony zajzint mellett, és nem akar alacsony fordulaton sem lefulladni.

Továbbá autópályás használat mellett ezen a távon valami 6.7 lett az átlag, pedig nem finomkodtam vele.

Szóval én a kettőből a Lancert venném tutira, szerintem egy baja van: a futómű nekem túlzottan lágy, himbilimbi. A magyar utakon ez kellemes, de pl. az Appenninekben kanyarogni annyira nem szerettem vele.

Ez az a pont, amikor kijön, hogy nem lehet olcsón komoly autót csinálni, a 10 évvel idősebb Lexus IS azért érezhetően durvábban ott van az úton. De ez az én prémiumhoz meg MX5-höz szokott finnyás pofám miatt van, ha normál hétköznapi használatra kell a Lancer, vedd meg nyugodtan, szeretni fogod.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#187274) Integrale válasza molnarpeter (#187272) üzenetére


Integrale
veterán

Lancer esetében 4000, Leon-nál 3800 a nyomatékcsúcshoz tartozó fordulatszám.
Lóeró is elég közel van egymáshoz, 5600 a 102, és 6000 a 117.

"Bad reklám is reklám too"

(#187275) gzbotii válasza stickermajom (#187208) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát pedig ezek baromira vakítanak. :U
Vagy én nem értem meg, hogy nem kellene, vagy a szemeim olyanok mint egy galambnak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187276) Qru válasza tomcsi23 (#187262) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Total adalék + puruttya az mindenbe is jó! ;]

#nincsbennetarcsi

(#187277) stickermajom válasza gzbotii (#187275) üzenetére


stickermajom
addikt

Jött már szembe velem K, nem vakított egyáltalán. Új Mercedesek viszont nagyon, főleg a magasabb felépítésűek.

(#187278) bandus válasza stickermajom (#187277) üzenetére


bandus
veterán

K astranak szerintem nagyon jo es profi a led matrix fenyszoroja :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#187279) gzbotii válasza stickermajom (#187277) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem is maga a K Astra, hanem a technológiára utaltam. Egyértelmű, hogy nem úgy működik, ahogy kell, mert elég gyakori élmény.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187280) cappa72 válasza gzbotii (#187279) üzenetére


cappa72
nagyúr

Engem speciel az szok' zavarni, hogy mostanság az index például alig látszik, így kisebb eséllyel tudjuk egymásról, mit is akarunk, vagy mit is akar a másik.
Nem tudom, hogy másnál is van-e ilyen gyakori élmény.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#187281) -v- válasza stickermajom (#187277) üzenetére


-v-
addikt

Aha, a suvok vakítanak .. mindegyik. Pont annyival vannak magasabban, hogy a led meg xenon onnan már vakít. Vagy xenon már lehet nincs is ..

[ Szerkesztve ]

(#187282) Qru válasza -v- (#187281) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kis teherek is sokszor vakítanak sajnos. Szerencsére a Skordéban a külső visszapillantó is fényre sötétedős.

#nincsbennetarcsi

(#187283) rbalint88 válasza Qru (#187282) üzenetére


rbalint88
addikt

Jaja, ha beall moged egy ducato, egybol azt erzed road rage lesz :DDD
a suvok nagyon vakitanak sajnos, akarmilyen matrix meg intelligens meg urtechnologia :(

(#187284) csoki46 válasza -v- (#187281) üzenetére


csoki46
aktív tag

MX5-ben ülve minden SUV és vakít, úgyhogy ne tessék panaszkodni :DDD

(#187285) CactuS válasza F_Zolee (#187266) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én ma hosszú hónapok után beültem a Twingoba - illetve tegnap -, vittem téli abroncs cserére. :D Hát, reggel már volt egy Yarisos, aki nem bírt magával az 51-esen, miután nem tudott megelőzni szabályosan, így a balra kanyarodóban - és a szemből balra kanyarodóban - került ki. Majd miután miután beértünk Harasztiba (a csodás manővel után kb. 1,5 km-rel), lefordult a Tescohoz. Biztos akciós a farhát.

A másik egy S1-es audi volt visszafelé, szintén Harasztiban, ami szórakozott a belső sávban, aztán amikor nem engedtem besorolni magam elé, akkor megsértődött és a forgalomtól elzárt területen megelőzött engem is, meg az előttem lévőt is - az meg szerencsétlen vészfékezett miatta -.

Süt a nap, szerintem ilyenkor a maradék önuralmát is elveszíti minden bóbita.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#187286) cappa72 válasza csoki46 (#187284) üzenetére


cappa72
nagyúr

Viszont a nagyon mögéd ér egy nagy suv, akkor előny, hogy elvilágít a tető felett nem? ;] Szóval akkó' nincs panasz, oké'? ;)

#187285CactuS
Biztos akciós a farhát.
B'meg itt eldobtam a kávéscsészét... :C

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#187287) brumi1024 válasza Qru (#187282) üzenetére


brumi1024
veterán

SUV-ok (a Merciken kívül) engem ritkán zavarnak, de a kis teherek kriminálisak, dugóban állva konkrétan zavaró, ha mögöttem van.

(#187288) BigBlackDog válasza brumi1024 (#187287) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kedvencem, mikor a 10-15 éves, rozsdamarta kisteherbe/házhozszállító dobozosba beleberhelik a ledes izzót, mert azzal látnak is valamit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#187289) Qru válasza CactuS (#187285) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá biztos csak le akart kanyarodni az 51-esről de meggondolta magát. :DDD

Nem szoktam szabálytalankodni de mióta civil autóból is vadásznak pláne szabályosan megyek. Ismerőst pont kivette egy civil Octav pár hete (60k + 4 büntipont)...

#nincsbennetarcsi

(#187290) -v- válasza Qru (#187282) üzenetére


-v-
addikt

Nyomni kell a gázt rendesen, hogy még világosban hazaérjen az ember ;]

[ Szerkesztve ]

(#187291) tomcsi23 válasza -v- (#187281) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kivéve, ha buszban ül az ember ugye.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#187292) -v- válasza tomcsi23 (#187291) üzenetére


-v-
addikt

Ez már így van :K

(#187293) Qru válasza -v- (#187290) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kijárási miatt sokszor még napnyugta után is nyomni kell. :D

#nincsbennetarcsi

(#187294) focvis


focvis
veterán

Na tessék, nem gondoltam volna, hogy Kern András csapatós verdát hajt. Respect.

A parkolásért kevésbé.

(#187295) Tsebacsi válasza CactuS (#187285) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én ma 2x kb. ugyanazt éltem át:

Lámpa vált, 2 sáv, én külsőben, mennék hogy átérjek, erre belsőből elémvág egy régebbi Lexusos, mert ő is át akar érni MINDENÁRON, duda, fék, lámpa, de semmi. Semmi bocs vagy hasonló. Később még elémkerült, és be akart tartani egy busznál, aztán elslisszolni a buszsávban, de ott meg jött egy másik busz és majdnem összementek. :W Komolyan agyatlan emberek vannak.
20 perccel utána egy újabb Honda HRV (akisebb) csinálta azt, hogy mikor 2 sávra bővültünk, és én már láttam hogy az előttelévő lassú, kimentem a belsőbe, erre ő is kb. akkor mikor az orrom az ő seggéhez ért. Duda, fék, villogás, tőle meg jött a mivanmivanmivan kézmozdulat...
Szóval ma biztos front van...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#187296) -v- válasza focvis (#187294) üzenetére


-v-
addikt

Látod? Te is nyomulhatnál ilyennel, vegyél példát róla.

(#187297) csoki46 válasza cappa72 (#187286) üzenetére


csoki46
aktív tag

Ott a pont! :) Viszont ha mögéd ér egy akkora SUV, hidd el a lámpa vakítása ami a legkevésbé zavar. Amikor a visszapillantóban 2,5 karikát látsz a négyből és semmi mást próbálod nem összecsinálni magad, készülsz a zöld lámpára, hogy minél gyorsabban indulj, nehogy véletlen átguruljon rajta a kedves autós társ :B

(#187298) focvis válasza -v- (#187296) üzenetére


focvis
veterán

Nincs benne Kraft, max. 2. autónak jó.

(#187299) brumi1024 válasza csoki46 (#187297) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha nincs a tipusjelzesben M, AMG vagy RS akkor nem kell felni, 100 felett elfogynak. ;]

(#187300) bandus válasza focvis (#187294) üzenetére


bandus
veterán

ha mondjuk épp arra járok lehet meghúztam volna, vagy letörtem volna a tükrét. a kurva anyját az ilyennek, aki azt hiszi, hogy beparkolhat a gyerekekkel sétáló családok közé.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.