Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187751) xEon1337


xEon1337
őstag

Szebb reggelt mindenkinek! :O


"Less but better" - Dieter Rams

(#187752) 6030D válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


6030D
Ármester

Aztaku... Ez ilyenkor GTK?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#187753) barnam_ válasza Doki16 (#187748) üzenetére


barnam_
nagyúr

A villanyos jó dolog és olcsó(bb) lenne, de ezt a lakótelepi parkolóban viszonylag nehéz kivitelezni, bár a második emeletről még csak-csak ki lehet lógatni a hosszabbítót :D
Engem nem zavar, hogy hideg van; csak jeget ne kelljen kapargatni - szerencsére ma már fagypont alá is ritkán süllyed a hőmérséklet télen.

#187751 xEon1337: uh ba..meg.... rémálom... :O :W
#187749 BigBlackDog : ráadásul nagyon veszélyes is, mert egy helyben álló autónál az életben nem olvasztja le rendesen a jeget, ha meg jeges szélvédővel mész, nem nagyon látsz... Maxon járattam a fűtést + klímát, amikor már annyit olvasztott le, hogy előre biztonságosan kiláttam, el tudtam indulni.
Én pontosan ezért jobban szeretem szárazon kapargatni a jeget, úgy nincs ilyen probléma. (ellenben megvan az esélye, hogy karcolhatja a szélvédőt, bár ez műanyag esetén elég kevés)

[ Szerkesztve ]

(#187754) Peter.70 válasza barnam_ (#187753) üzenetére


Peter.70
őstag

Majd a héten nézegesd a hőmérőt reggelente :D

(#187755) barnam_ válasza Peter.70 (#187754) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha nem kell személyesen megjelennem a munkahelyen, nem számít ;]

(#187756) Tsebacsi válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Juj Juj Juj Ne!!! Ez baj, ez bizony baj... :( :W
Nagyon Sajnálom!
Mik a kilátások, mint mondott "józsi" miután ezt sikerült kiviteleznie? :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#187757) BigBlackDog válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:Y Nem tudok erre mit szólni. :( Együtt tudok érezni.

Simán megállt a sor és nem figyelt a forgórakodós, vagy mi történt? Elismerte legalább és probléma nélkül le lett papírozva?

[ Szerkesztve ]

(#187758) gzbotii válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


gzbotii
veterán

Ez az új autó már? :Y

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187759) gzbotii válasza Doki16 (#187748) üzenetére


gzbotii
veterán

Webasto 1000€ körül van, ahogy érdeklődtem. A rövid vízkör felfűtésére vannak olcsóbb opciók, de az beindítás után fejti ki hatását.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187760) BigBlackDog válasza barnam_ (#187753) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyelőre maradok én a nedves olvasztásnál. Bár, amennyi karc van a Thalia szélvédőjén, annak már úgyis mindegy. :DDD Mondjuk nálam az első 1-1.5 km csak 30-as zóna és gyakorlatilag nincs is nagyon más autó, de indulásnál azért kb. előrefelé kiláttam. Aztán mire kiérek a főútra, rendszerint már nincs gond.

(#187761) molnarpeter válasza BigBlackDog (#187749) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hm, nekünk a jégoldó sima hideg csapvíz szokott lenni :D másik kézben meg lehúzó, és kész is.

(#187762) Peter.70 válasza molnarpeter (#187761) üzenetére


Peter.70
őstag

A forró vízzel gyorsabb hatást lehet elérni ;] :D

(#187763) gzbotii válasza molnarpeter (#187761) üzenetére


gzbotii
veterán

Én is ezt használom.
Ma vittem az autót szélvédő cserére, majd fokozottan kell ügyeljek, hogy ne karcoljam szét :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187764) F_Zolee válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pf, mit keres ez az úton és miért nem feljebb "hordja" azt a szart?

(#187765) xEon1337


xEon1337
őstag

Állok a pirosnál, ez a jóember meg nem számolt vele, hogy a gém kicsit előre bukik fékezésnél.. Elismerte azonnal a hibát, nem volt semmi probléma. Azért volt egyébként a belső sávban, mert a külsőben egy kukásautó tartózkodott.

Ez a 2 hónapos, 5300 kilométert futott céges vas..

Mivel a C oszlop is megrogyott kicsit, ezért nem tudom, hogy mi lesz a történet vége.

"Less but better" - Dieter Rams

(#187766) cappa72 válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ah... b'm... még jó, hogy nem szaladt rád jobban. De ez is túl sok. :(

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#187767) Tsebacsi válasza xEon1337 (#187765) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C És ennek van gépkezelői vizsgája bmeg??

Ez az autó szerintem GTK, legalábbis én ebbe nem ülnék szívesen vissza, ha belédjön valaki nagyobb sebességgel hátulról ez a C oszlop gondolom tudod mit fog majd meg... :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#187768) bbubby00


bbubby00
őstag

Sziasztok.
Adott egy 92es Kanadai auto, kanadai piacra is gyartottak. 92ota nemetben volt forgalomba helyezve. Mivel oreg, nincs COC papirja, meg atment 1-2 tulajon, igy az akkori tipusengedelyes papirjai sincsenek meg. Tipustablajan (tuzfalnal) nincs E jelzes. Itthon nem helyezik forgalomba, csak egyedi atvizsgalas utan (400k). Esetleg nemetorszagbol kikernem ezeket a papirokat (persze jo penzert le kell fordittatnom), honnan tegyem mindezt? Segitokeszek lesznek egyaltalan? Koszi

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#187769) Qru válasza barnam_ (#187747) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt csak -3 vt reggel de rányomtam szélvédő fűtést és pikk-pakk leolvasztotta.

#nincsbennetarcsi

(#187770) MC Pite válasza BigBlackDog (#187749) üzenetére


MC Pite
veterán

Prelix és Wynns téli szélvédőmosó, kevésbé (szinte nem) fagy vissza.

Olcsó jégoldó tipp: Téli szélvédőmosót tolni a spricnis (szélvédőmosó, stb) flakonba. És még tarcsi szélvédőmosó is lesz az autóban.

xEon1337: Tyű, kitartás...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#187771) Qru válasza xEon1337 (#187765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uhh, ez kemény, ennek annyi. A C oszlop miatt még ha ki is húzzák már soha nem lesz az igazi az utasvédelme. Majd vmi kavicsos neppernek eladják azt meg továbbadja törés mentesként...

#nincsbennetarcsi

(#187772) BigBlackDog válasza MC Pite (#187770) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Prelix a jégoldó és a szélvédőmosó is. Mást is próbáltam, de nem jöttek be. Mondjuk a mostani töltet már szerintem tavaly tél óta a kocsi tartályában van, szóval inkább erre gyanakszok, mint befolyásoló tényező.

(#187773) Qru válasza bbubby00 (#187768) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem járható út, ha kint kap TÜV-öt és honosíttatod?

#nincsbennetarcsi

(#187774) bbubby00 válasza Qru (#187773) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem. Ezek hianya miatt egyedi eljaras kell neki.
Emellett januar1tol honositasnal mernek CO-t minden auton ami, 5evnel idosebb, 160ezernel tobbet futott vagy a vizsgabiztos ugy iteli meg, h fustol az auto.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#187775) Doki16 válasza BigBlackDog (#187750) üzenetére


Doki16
addikt

Egyikben sem volt széria. Egy jó borsos extraként lehetett rendelni. Baromi ritka extra. Mivel gyárilag benne van ezért canbuson keresztül kommunikál így fejegységről programozható és van hozzá jó nagy hatótávú távirányító. Passatba is rakták, de GTE esetén baromi ritka. Sima dízelben több van.

#187753 barnam_: Hát igen lakótelepen nehezen megoldható. Én is ott parkolok vele és marad a nagyfeszültségű akkumulátorról való fűtés, ha van benne bőven.

#187759gzbotii: Igen de beindítás után sajnos csak rásegít, az nem a legjobb úgy. Ez a webasto, meg 1 óráig tud menni indulás előtt. Amúgy utólag nem rakatnék be ilyen webastot-t mert szerintem baromi drága.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#187776) BigBlackDog válasza Doki16 (#187775) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól értem, akkor a HW mindenképp benne van, csak nincs aktiválva általában? Tehát vagy megrendeléskor bepipáltad sok pénzért és engedélyezték, vagy utólag engedélyezed VCDS-ben?

(#187777) Qru válasza bbubby00 (#187774) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól beszigorítottak, anno kb bármit behozhattál... :(

#nincsbennetarcsi

(#187778) Tsebacsi válasza Qru (#187777) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó az se volt ám normális... A mostani sem az, mert vagy nincs szabályozva, vagy túl lesz szabályozva. Végletek országa, na... :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#187779) molnarpeter válasza bbubby00 (#187768) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Most lett szigorítva sajnos [link] nem mondtam újat vele :D
Egyelőre várnék, hátha kibukik a probléma és lesz normális megoldás... Pár amerikai autós csoportban esetleg érdemes lehet körülnézni, hátha ott tudnak hasznosat mondani. Módjuk ha már adott a német papír, akkor nyilván azzal kéne kezdeni, esetleg a vizsgaállomást is fel lehetne hívni igazából, hogy ők konkrétan mit kérnek (akár többet is, néhány dolog helyfüggő lehet).

[ Szerkesztve ]

(#187780) Qru válasza Tsebacsi (#187778) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Miután kisöpörték a korrupt vizsgáztatókat jól beszigorítottak de kicsit túl lőttek a célon...

#nincsbennetarcsi

(#187781) -v- válasza Qru (#187780) üzenetére


-v-
addikt

De azért még maradtak deákigazolványos vizsgahelyek, remélem.

(#187782) Qru válasza -v- (#187781) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugi a BKK busz akkor is kap műszakit ha füstöl mint egy gőzmozdony és lyukasra van rohadva a padlólemeze. ;]

#nincsbennetarcsi

(#187783) focvis válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


focvis
veterán

Hoppá! :Y

(#187784) focvis válasza bbubby00 (#187774) üzenetére


focvis
veterán

A nem EU-s COC-n nem tudom, miért kell rugózniuk.

Ugyanakkor a hulladék vasak kiszűrése helyes irány, tovább szigorítanék.

(#187785) molnarpeter válasza F_Zolee (#187764) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ügyeletes lassújármű-tulajdonos jelentkezem ;] Ott a rendszám = közlekedhet, biztosítása is van, stb. Forgalomban menni csak szívás vele, de nem tilos (kamion el sem férne szerintem sok helyen egy ilyennel a hátán, nameg embertelen drága lenne). A gém meg hosszú és nehéz, szóval vagy túl magas és borulékony, vagy így megy, ahogy most is van. Röviden összefoglalva meg Torrente 2-t idézve lehetne, és ez itt az akkor meg kell esete :D u.i. vezetek traktort én is, bár kisebb forgalomban, de igyekszem lehúzódni mögöttes forgalom esetén... Múltkor bedobtak mondjuk egy sörös dobozt a fülkébe - üres volt, í.j. (gondolatolvasó képességek nélkül esélytelen manapság közlekedni, különben valaki mindig elégedetlen marad :DDD)

(#187786) Qru válasza focvis (#187784) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A hulladékokat szűrjék ki a sok füstőló kiütött DPF-es vackokat és ne csak a behozottat hanem az itthon kiherélteket is.

A nem EU-s COC miatt ez nettó szívatás. USA-Kanadából a behajózási költség miatt úgy sem a szemetet hozzák általában.

#nincsbennetarcsi

(#187787) molnarpeter válasza Qru (#187786) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azért nem ritka a biztosító aukciós oldalakról származó autó szerintem, ha USA import :F mondjuk az is igaz, hogy kint az újkori helyzet visszaállítása a cél, nameg a munkadíj is más ligában játszik. Nameg ott vannak az EU-ban nem létező modellek, mint az 500e, csomó nálunk köt ki lízing után :)

(#187788) Qru válasza molnarpeter (#187787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Általában azt hozzák amit ott drága helyre állítani (jégkár, vízkár), olyat ami ritka (oldtimer) vagy csak ott kapható (egy Forester PHEV kéne nekem is), vagy olyat ami még behajózva is olcsóbb kintről mint itthon (ismerős kb 2 éve hozatott magának Mustangot). Ezek egyike sem a kiherélt dpf-es kategória (már csak azért sem mert kint nem nagyon van dízel személyautó).

#nincsbennetarcsi

(#187789) F_Zolee válasza molnarpeter (#187785) üzenetére


F_Zolee
veterán

A kérdésem nyilván költői volt. De tudtunk meg részleteket, hogy a belső sávban mit keresett ott egyáltalán...Képet elnézve meg simán feljebb is állíthatta volna a gém részét, nem borult volna attól sehova.

(#187790) gzbotii válasza Doki16 (#187775) üzenetére


gzbotii
veterán

6-7.000€ (dízel) autón megéri/né nekem. Főleg, ha télen gyakori a -20 :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187791) Doki16 válasza BigBlackDog (#187776) üzenetére


Doki16
addikt

Bocsánat kicsit rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy gyári beszerelésű, ha kérte valaki extraként. Nincs benne alapból egyikben sem a benzines kazán. Amit minden GTE tud az az elektromos állófűtés, de az csak a kis kört fűti és nem túl jó hatékonysággal.

#187790gzbotii: Csak akkor éri meg ha nincs közelben konnektor. Mert azért szépen zabálja a benzint, nekem a 40 literes tankban már meglátszik az üzemanyag-mutatón ha egy nap használom olyan fél órát. Minden másra sokkal jobb megoldás az elektromos motorfűtés.
Amúgy az Aurisra/Priusra is tanácsos egy elektromos állófűtést betenni ha gyakran van hideg. Egyszerűen annyira a hatékony az egész rendszer, hogy nem sok hulladékhője van és télen a nagy fogyasztás arra megy el, hogy menjen a fűtés :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#187792) gzbotii válasza Doki16 (#187791) üzenetére


gzbotii
veterán

Na várj, mert én a Webasto azon megoldására gondoltam, amikor konnektorról fűti fel az olajat/vizet, nem pedig az üzemanyagot használva. [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187793) Doki16 válasza gzbotii (#187792) üzenetére


Doki16
addikt

Én csak az árból indultam ki, azt hittem már 1000 euróért rendes kazán jár :)
Akkor egyet értünk, mert az elektromos az igazi ha van áram mindig indulás előtt. Nagyon ígéretes az amit linkeltél, jól hangzik a tudása. Az enyémhez az alap Telestart T91 távirányító jár és tényleg nagyon durva hatótávot tud. Városban sikerült már 400 méterről is beindítani. :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#187794) MasterMark válasza Pttypang (#187746) üzenetére


MasterMark
titán

Most megmértem már 3,3 Volton van.

Kéne már egy labortáp nekem amúgyis, most is jól jött volna akkor.

Switch Tax

(#187795) gzbotii válasza Doki16 (#187793) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha Prius lesz, abba nem terveztem...de akkor majd elválik.
De ha valami dízel, akkor szinte tuti, hogy lesz bár egy elektromos rásegítés benne. Az 1.9 TDI-nek kell országúton -10 fokban 15km, hogy beálljon a mutató 90-re (addig nem szoktam fűteni).

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187796) Zoli-bácsi válasza MasterMark (#187794) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem is kell csinálni semmit, szép lassan feltölti magát :D

(#187797) bandus válasza xEon1337 (#187751) üzenetére


bandus
veterán

sajnálom, jól indul ez a hét :( írd majd meg feltétlenül mi lett a mondás egy ilyen sérüléssel kapcsolatban, erre szerintem mindenki kíváncsi. és nézd a jó oldalát: nem sérültél meg, illetve amúgy sem voltál maradéktalanul elégedett vele, hátha tudsz másikat kérni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#187798) Qru válasza bandus (#187797) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skordé is el van átkozva, 1 éves aztán már 4x meghúzták. :D Lassan körbe lesz fényezve az egész.

#nincsbennetarcsi

(#187799) stickermajom válasza Qru (#187798) üzenetére


stickermajom
addikt

Flottás a rendszámtábla kerete? Lehet csak irigyek. ;]

(#187800) ngaba


ngaba
aktív tag

Állatszőr eltávolító kefét nem tudjátok, hol lehet venni (vidék)? Valami jobbat, Sonax például. Kovács Autónál 2-3 munkanap, de nekem ma kellene.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.