Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188251) Qru válasza Tsebacsi (#188250) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még sem arra szavaztál. Még meggondolhatod magad... ;]

#nincsbennetarcsi

(#188252) Tsebacsi válasza Qru (#188251) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nono, nem tetszikre megy ez, hanem az ötlet a lényeg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#188253) Qru válasza Tsebacsi (#188252) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A pol. korrektség jegyében én mindig a legesélytelenebbre szavazok. Látod múlt évben a Foresterre tippeltem és az is bejött. :D

#nincsbennetarcsi

(#188254) focvis válasza Qru (#188251) üzenetére


focvis
veterán

Oké, az én nevem mellé is az ID.3-at írtad be, de ha COTY tag lennék, nem arra adnám, hanem a Discovery-re.

Más.
Meghallgattam az aktuális Égéstér adást, az Anti gyerek se tudja, mit akar. Most éppen a Civic 8 1.8-ra gerjed.
Előtte az IS200-ra - nem jött be.
Aztán a Priusra - nem jött be.
Mi lesz a Civic-kel? :F

Egy jó Golf kéne neki. :D

(#188255) Kickass válasza focvis (#188254) üzenetére


Kickass
őstag

Főleg, hogy a Skyline tesztben meg azt mondta igazából a hátsókerekeseket birja.
Fiatalság, bolondság... :DDD

(#188256) gzbotii


gzbotii
veterán

Kíváncsi vagyok, reggel hogy fog indulni a gép

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188257) Qru válasza focvis (#188254) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt nem is értettem, hogy az IS200-at miért adta el... Mondjuk, hogy a P2 nem jött be neki autóbuzikén azt még értem is de a G8 1.8i nagy csalódás lesz neki. Az se nem hal se nem hús.

#nincsbennetarcsi

(#188258) Peter.70 válasza gzbotii (#188256) üzenetére


Peter.70
őstag

Pöcröf :D

(#188259) MC Pite válasza Qru (#188257) üzenetére


MC Pite
veterán

Megértem, gyerek mellé nem a legideálisabb.
Meg hát, nem rossz az IS, de annyit hypeolták, hogy én csalódtam benne. Futómű nem rossz, de nem is olyan jó (kényelem). Váltó fincsi, kiosztás lehetne rövidebb, vagy több nyúlmókus kéne és korábban, mert papíron asszem 150ló, de kissé enerváltan megy ehhez képest. Helykínálat, praktikumban pocsék, prémiumnak a belső gyenge. Szal nem rossz, de elég szűk rétegnek jó. Főleg babakocsival.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188260) brumi1024 válasza Tsebacsi (#188250) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem lett csúnya a sima sem, bár karosszériába a GR és a sima Yarisban 3 dolog közös/csereszavatos: első lámpa, hátsó lámpa, tükör. ;]

(#188261) Qru válasza MC Pite (#188259) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, gyerek mellé 7 személyes egyterű kell vagy inkább egy kisbusz. ;]

Sedanokat nem éltem pont mert kevésbé paktikus nekem, mint egy 5 ajtós. Haver körbejárta a témát és ő is végül az E46-ot vette az IS200 ellenében.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#188262) molnarpeter válasza gzbotii (#188256) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tipp verseny - szerintem is pöcc-röff :K gyertya relé kattanását megvárnám, de nem izzítanék kétszer (ne kopjon a gyújtáskapcsoló, nameg mintha az akkut írtad volna, hogy pár éves már).

Napokban én is gondolkodtam egy próba indításon minden járműnél, de igazán a traktorok esetén lenne érdekes :D egyikben izzítás sincs, egy gázolajos fáklya lenne eredetileg, de kikötve került hozzánk. Ott számítana is a viselkedése, mert rosszabb esetben veszünk rá egy blokk melegítőt, de ha nem muszáj, akkor azért mégsem :D

[ Szerkesztve ]

(#188263) nandow válasza HKorn (#188220) üzenetére


nandow
aktív tag

Tesa Powerbond kétoldalú ragasztó is nagyon jó. :K

(#188264) ivana válasza MC Pite (#188259) üzenetére


ivana
Ármester

+1 Jó autó alapvetően, de azért annyira nem különleges. Baromi szűk hátul. (Sokat elmond, hogy 5-en voltunk a szokásos nyári hétvégi kanbulin, kb. 30km-re elmentünk a termál fürdőbe, nem akartunk két kocsival menni ezért az én deltámat választottuk, mert az nagyobb hátul :)) ) Elvileg erős, gyakorlatban nem igazán akar menni, bár nagyon nem kínoztam, lehet nagy fordulaton megy. Plusz még országúton is 10 felett eszik, ami szerintem borzalmas sok.
A futóműve szerintem inkább kényelmes volt, mint sportos. Bár nem túl jó gumik voltak rajta. Maga az egész kocsi nem kelti a sportosság látszatát sem. Megfelelően erős utazó szedán két embernek, vagy jó tuning alap. ;]

[ Szerkesztve ]

(#188265) Integrale válasza ivana (#188264) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem nem is arrol szol. Formas auto, hangulatos motorral, 2 literbol 150 loero ahhoz a tomeghez es RWD-hez nem ad ki sportautot.
Sportosat igen, de eleg is az. Nem tagas, de melyik kategoriatarsa az 90 vegerol, 2000 elejerol?

"Bad reklám is reklám too"

(#188266) focvis válasza gzbotii (#188256) üzenetére


focvis
veterán

Tippem vakon: 10 másodpercig köszörül, utána beröffen. (Eleinte kicsit füstöl.)

(#188267) Qru válasza Integrale (#188265) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na ja az IS vonal sosem a márka sportos vonalát vitte. Az utódai meg főleg nem (IS250, 300h).

#nincsbennetarcsi

(#188268) ivana válasza Integrale (#188265) üzenetére


ivana
Ármester

Elégnek elég, de a katalógus adatokból azt hittem jobban megy. Plusz ehhez képest elég sokat eszik. A nem tágas itt olyan értelemben, hogy a delta ii-höz hasonlítva sem tágas, pedig az egy pici kompakt. A használt piacon meg baromira túlárazott, mint minden japán. ;]

(#188269) Integrale válasza ivana (#188268) üzenetére


Integrale
veterán

A Delta II azert csalas, mert az osszes korabeli kompaktnal nagyobb, Golf 3 tengelytavban 7 centivel kisebb, szelteben es hosszaban is 5-8 centi a hátránya.
(Alfa 145-146 meginkabb megdobbento, foleg az anyos ulesen ulve, a muszerfal kialakitasa miatt, minden mas ugye megegyezik)

"Bad reklám is reklám too"

(#188270) bbubby00 válasza #89309696 (#188234) üzenetére


bbubby00
őstag

At lehet furni. Es amit mondasz, olyan szinu kupakos csavar kene. NKH mondta.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#188271) gzbotii válasza molnarpeter (#188262) üzenetére


gzbotii
veterán

és focvis: hasonló hideg volt, az alapján a 10mp koszorules meglesz most is. Indulni azért fog :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188272) gzbotii válasza Qru (#188257) üzenetére


gzbotii
veterán

P2-t is el akarja adni? Na, ez se volt hosszas :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188273) Tsebacsi válasza gzbotii (#188272) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a baj, ha autós újságíró vagy, és tömérdek autót vezethetsz, hogy utána egyik se lesz igazán jó neked szvsz. És most Anti ezt élheti át.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#188274) grizlisandor válasza gzbotii (#188272) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kellene neki egy jó fehér Golf VII GTI. :DDD
Valaki dobja át neki focvis telefonszámát, hogy véget érjen TCAnti autóidentitás keresése. ;]

(#188275) focvis válasza grizlisandor (#188274) üzenetére


focvis
veterán

Nemeladó! :D

@Boti: feltételezhetően a P2-t az anyukájára melegíti.

(#188276) Dluinet válasza gzbotii (#188272) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A P2-t azért vette, hogy addig használja, amíg meg nem lesz a pénze a kiszemelt autóra.
Azért vett P2-t, mert nem fogja elvinni a pénzét, sokat spórolhat vele, és az árán sem bukik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#188277) 6030D válasza focvis (#188275) üzenetére


6030D
Ármester

Nem anyukájáé volt az a nagy barna Range/Land Rover, amit egyszer teszteltek? Érdekes váltás lenne.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#188278) focvis válasza 6030D (#188277) üzenetére


focvis
veterán

Bevallom, nem szoktam megnézni a videóit; nincs hozzá türelmem, zavar az orgánuma, a világra való rácsodálkozása. :R

A Winklerről van valami hír? (Nem ért az autókhoz, de hiányzik.)

(#188279) rbalint88 válasza Tsebacsi (#188273) üzenetére


rbalint88
addikt

Na jo, de a civic ugyanugy nem sportauto, mint az is200, csak meg tossz helyen is hajt. Praktikussagi szempontbol meg minden teren rosszabb, mint a prius. Anti is mindent is akar az autotol, de olyat nem lehet, valamiben kompromisszumot kell kotni. Plusz neki ott van az is, higy a tesztautokon ki tudja elni magat, a sajatra meg igy a prius eseten nem kell sok penzt lapatolni, sem a szervizben, sem a benzinkuton.
Ha nem szamit a fogyasztas, nekem is vannak otleteim az egyetlen autora, de egyre inkabb ugy erzem, hogy egy beater es egy hetvegi pompakocsi kevesebb hasznalati kompromisszummal jar, nyilvan tobbletkoltseg mellett (2x biztositas, szerviz, ado, gumizas)

focvis: Winkler a 444-hez ment, meg a sajat yt csatornajat csinalja

[ Szerkesztve ]

(#188280) grizlisandor válasza focvis (#188275) üzenetére


grizlisandor
addikt

Csak elvinnéd egy körre, meg segítenél találni neki is egy megfelelőt. ;]

(#188281) ngaba válasza focvis (#188278) üzenetére


ngaba
aktív tag

A Winklerről van valami hír? (Nem ért az autókhoz, de hiányzik.)

Átment a 444-hez. Bár azt nem tudom, hogy fog-e ott autós tartalmat csinálni.

(#188282) diegho


diegho
nagyúr

Kesztyűtartó, oldalzsebek és egyéb kárpitozását csinálta már valaki? Elvileg nem nagy kihívás, van hozzá öntapadós kárpit fillérekért, onnantól már csak idő kérdése.

(#188283) stickermajom válasza focvis (#188278) üzenetére


stickermajom
addikt

Látszólag elvan a sör tesztekkel, legutóbb a bicskáit mutatta be youtubeon.

(#188284) 6030D válasza focvis (#188278) üzenetére


6030D
Ármester

Én se nézem alapból, de azt pont igen, mert tetszik az autó (Range lesz az). Na jó, az RS6 jó volt. A rácsodálkozást szerintem a Csikóstól vette, csak ami 50 éves fejjel jól áll, az itt szerintem nem.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#188285) gzbotii válasza stickermajom (#188283) üzenetére


gzbotii
veterán

Azokhoz remélhetőleg jobban ért :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188286) Integrale válasza rbalint88 (#188279) üzenetére


Integrale
veterán

En most nagyon kacsingatok a Prius 3 irányába, meg lehet kövezni, de szerintem még jól is néz ki. El lehet férni, csomagtartó nem egy hodály, de használható.

Anyós is ezen agyal, Civic 8Gen, aranytalanul draga, nem sokkal többért P3-at kap, ami idotallobb, gazdasagosabb, foleg varosban az 1.8-as Hondahoz kepest.

"Bad reklám is reklám too"

(#188287) CactuS válasza ngaba (#188281) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

444? Na, akkor tőle sem olvasok cikket egy darabig. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#188288) rbalint88 válasza Integrale (#188286) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekunk P2 lett ugye, ezt adta ki a budzse. A P3 kicsit szukebb utasterben, egyebkent minden masban jobb. Jobban megy, kevesebbet eszik, modernebb, stb. Bar a P2-nek megvannak a maga kis kretensegei, amit birok nagyon (kormanyrol vezerelheto klima, muszerfal tetejen a szputnyik tv, a vegtelen tarolorekesz)

(#188289) focvis válasza stickermajom (#188283) üzenetére


focvis
veterán

Akkor csak Nektek, csak most ingyen megmondom a tutit. Nem kell többet feleslegesen próbálkozni, meg YT-t nézni. :DDD
- Legjobb sor: Pilsner Urquell.
- Legjobb mindenre IS jó autó: Golf R.

Ingyen volt. :R ;]
(A bicskák nem érdekelnek.)

Köszönöm a Winkler híreket!

[ Szerkesztve ]

(#188290) focvis válasza grizlisandor (#188280) üzenetére


focvis
veterán

Lásd előző hsz-em. :)
Ha kell a nagy csomagtartó, Golf R-ből van kombi is.

Jövet-menet van felénk egy szűkebb, egyben forgalmas körforgalom, néha bedobom lendületből, hadd csússzon... láttam már ott R-t erőből legyezni a fenekével, magyarán az RWD érzést is adja ha kell.

(#188291) Integrale válasza rbalint88 (#188288) üzenetére


Integrale
veterán

A szûkösség nekem is feltûnt, sokat megyek mostanaban P3-mal, elotte P2-vel.
A kormanyról vezérelhetô klíma azóta is hiányzik minden autóból, nem is értem, hogy miert nem vettek at tobben. Plusz minden ott van a kezednel, ezt a 90-es evek olasz autoi ota mindenbol hianyolom, bajuszkapcsolon van minden (jobb oldalin ami ablakkal kapcsolatos, torles, futes, balon pedig a lampakkal, kodlampakkal egyutt) itt meg a kormanyon, jobb nem is lehetne.

Viszont a P2 nem tetszik, es ez a baj.
P3-ban az utas elotti visszajelzoktol kapok gorcsot, miert kell visszajelezni 0-24, hogy a legzsak be van kapcsolva? Nem logikusabb akkor egetni azt a LED-et, ha ki?

"Bad reklám is reklám too"

(#188292) joshua7 válasza aero. (#188241) üzenetére


joshua7
veterán

Ha nem titok, milyen feltételekkel lìzingeled?
Akár pü-ben.
Egy volt kollégám szintén egy UK, de VII R-t lízingelt pár éve, nagyon jó feltételekkel. Túl jó megy nekik ott. :( :)

Semper Fi

(#188293) pit stop válasza focvis (#188275) üzenetére


pit stop
addikt

De azért mindig van az a pénz ;]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#188294) barnam_ válasza focvis (#188289) üzenetére


barnam_
nagyúr

- Legjobb sor: Pilsner Urquell.

Remélem nem fogsz megutálni: nem szeretem, nekem nem csúszik a pilseni sör... :(
A búzát szeretem. Ez nagyon ízlett :K

(#188295) focvis válasza pit stop (#188293) üzenetére


focvis
veterán

Van, hát! De most magas az ár. :DDD

Sokat drágult mióta felraktam a lakkfekete tükörborítást és a 18"-as (nem praktikus) téli kerekeket. 3x mostam az elmúlt 2 hétben. :D

Barnam: No para, kinek a pap, kinek a papné. Búzát nem iszom. :R

[ Szerkesztve ]

(#188296) stickermajom válasza focvis (#188289) üzenetére


stickermajom
addikt

A nép nevében köszönjük! :R

Egy kombi R jöhetne, azzal már odébb lehet állni és be is férünk.

(#188297) -v- válasza focvis (#188290) üzenetére


-v-
addikt

az RWD érzést is adja ha kell

[link] :U

Igazából nekem az összes videó alapján amit eddig láttam egy fosnak tűnik :D sose kéne.

[link] összes létező ívről leesik annyira tolja az orrát ..

[ Szerkesztve ]

(#188298) Tsebacsi válasza barnam_ (#188294) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A pilsner keserű, nemgyerebe nekem se :N
Ha most hirtelen kedvencet kellene mondani bajban lennék, a Soproni IPA mondjuk ízlik, de ugyanígy egy Erdinger, Thurn un Taxis, Franziskaner vagy Paulaner bármilyen (pl. dunkel weiss :K ). Vagy olcsóbból az Ottakringer Wiener G'mischtes :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#188299) stickermajom válasza Integrale (#188291) üzenetére


stickermajom
addikt

A kormányról vezérelhető klímát nem értem. Én nem kapcsolgatom menet közben, indulásnál látszik, hogy kell-e vagy sem, onnantól meg Auto módban intézi a befújást. Mi értelme a kormányra rakni?

(#188300) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Autot mosni nem kene -5 fokban ha jol erzem :( Vagy megis?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.