Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188301) gzbotii válasza focvis (#188289) üzenetére


gzbotii
veterán

Nácivágen mellé nem találtál pár rendes bajor sört?
Háromszor voltam Németországban, mindig ámultam az ottani sörtkúltúrán. Rossz sört nehéz azért kifogni ott. Erre a kedvenc nálad kommersz Pilsner..... :D

Tsebacsi: Soproni IPA szerintem az egyik legjobb magyar sör. Ha nem a legjobb. Nagy kedvenc a Kloster Scheyern, Edelweiss és Primator búza.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188302) F_Zolee válasza szabonagyur (#188300) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én tegnap -2 fokban mostam. Igaz utána beálltam a meleg garázsba, +2be. ;]

[ Szerkesztve ]

(#188303) Qru válasza Tsebacsi (#188273) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ufo minden teren visszalepes az is200-hoz kepest. Jo, jobban pakolhato es ennyi az elonye.

#nincsbennetarcsi

(#188304) csoki46 válasza stickermajom (#188299) üzenetére


csoki46
aktív tag

Nem csak a klímát lehet kapcsolni. Hőfokszabályzó, ablak fűtés, külső-belső befúvás.
Engem is elfogott a prius láz. A műszaki tartalom megfogot, a külsőt-belsőt addig néztem amíg az is megteszett :DDD

(#188305) Integrale válasza stickermajom (#188299) üzenetére


Integrale
veterán

Keznel van, nem kell lenyulni semmihez, sem indulasnal, sem kesobb. En a hofokot szoktam allitgatni utkozben, a zasszony is az ô oldalát ha olyan kedve van.
Egyszeruen csak szeretem, ha keznel van minden, nekem intezi automatan a szelvedok es tukrok futeset, paramentesiteset, kulso belso keringtetest, de ahol nem, ott azt is kellhet babralni menet kozben.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#188306) #89309696 válasza rbalint88 (#188288) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ennyire jó a P2? Képzeletben lehet még vennék is. Gondolom ugye konnektora nincs még ennek az jó, mert nincs kedvem a narancssárga Somogyis hosszabbítót kihúzni. Automata ectv, menni nem megy gondolom az 1.5 szívó, de azért villanyból meg tud lökni, pályázni úgyse szoktam. Képes menni villannyal tisztán? Bár ha nem tölthető akkor nem lenne jó munkába járni rövid távra.
Nem tudom mekkora csomi, befér egy 50 Kilós kutya? Úgy is csak 2 kutyát vinnék egyszerre, már nem kell nagy kombi. Csak ne kelljen magasra lépnie.
Mondjuk földúton a hasmagasság is gond lehet.
Nem mintha lenne 2-3 millióm rá vagy mennyibe is kerülnek ezek most a zöldőrületben, aztán cserébe még menő zöldrendszámot se kapok.

(#188307) CactuS válasza #89309696 (#188306) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Befér a kutya, városban simán leelőzöd a lámpánál a forgalmat, egyrészt ecvt, nincs váltás, másrészt a villanymotor az elején többet segít. Apám amikor tesztelte az én P2met, akkor pályán 170 körül ment vele óra szerint. Nem egy szélvész ott, de tud menni. Facelift előtti modellek, főleg ha amcsi, akkor olyan 1.1 milliótól indulnak, a faceliftes, bőrös meg olyan 2.2 körül voltak, amikor utoljára néztem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#188308) focvis válasza Tsebacsi (#188298) üzenetére


focvis
veterán

+ Boti
#sör: Nem szeretném túlmagyarázni, olyan "legjobb sörre" kell gondolni, amit egy magyarországi kisvárosban is meg tudsz venni. Punktum. :)

Engem a kézműves savanyú sz@rokkal lehet kikergetni a világból. Brrrr.

(#188309) focvis válasza -v- (#188297) üzenetére


focvis
veterán

Vilike, b+, neked mi a mindenre is jó?! :DDD (Olcsó poén, hogy a Volánbusz mindenhová is elvisz.)
Egy Honda S2000-rel szeretnéd nyaralni vinni a családot? Arra pl.nem lesz jó. :N Kramancokat szállítani? Arra se. Autópályán letolni 200 km-t? Szétviszi a fejed.
Hajtűkanyarban csapatnyi? Ideális. :K Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#188310) Dluinet válasza stickermajom (#188299) üzenetére


Dluinet
nagyúr

P2-ben nincs a műszerfalon dedikált gombjai, az érintőképernyő menüjében kéne nyomogatni.
Klímagombok a kormányon:
-Auto A/C
- +/- temp
-belső keringtetés (ez nagyon hasznos, hogy a kormányon van, amikor eléd kerül egy füstokádó)
-szélvédő páramentesítés (ez is hasznos)
-ablakfűtés

Ráadásul a bluetooth-os P2-nél még ott van a hangvezérlés, amit legtöbbször klíma vezérlésre használok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#188311) #89309696 válasza CactuS (#188307) üzenetére


#89309696
törölt tag

Na akkor annyira nem is elérhetetlen. Bár a Megane árát amit félreraktam abból nem fog kijönni :D , de nem lehetetlen idővel. Majd mikor 20 éves lesz a P2. :D Simán vennék egyet amúgy.
Teljesen meg tudom érteni Antit, bár én nem igazán vagyok autóbuzi, de elég keményen változnak az igényeim napi szinten attól függően hogyan keltem épp fel. Így meg sose tud magának jó autót venni az ember, olyat amit egy év múlva is megnéz a parkolóban, hogy na bzdmeg ez az én fasza autóm, és enyhe erekciója lesz.

[ Szerkesztve ]

(#188312) Integrale válasza Dluinet (#188310) üzenetére


Integrale
veterán

Igy egyszerûbb.

"Bad reklám is reklám too"

(#188313) -v- válasza focvis (#188309) üzenetére


-v-
addikt

Én arra válaszoltam, hogy az rwd érzést is adja ha kell. Videók alapján nem lett az a benyomásom, adná, vagy hogy jó lenne egy jót autózni, ennyi.
Auópályán biztos nagyot lép, meg belefér a kiputisztítószett a csomagtartóba, nem kell bele táltos benzin stb. biztos sok előnye van, ismerem a szempontokat ;]

(#188314) focvis válasza -v- (#188313) üzenetére


focvis
veterán

Táltosbenzin az sajnos pont kell bele. :/ Fszom.
Erről mindig megfeledkezem.

Szerk: Bár az S3 tanksapkája okot ad némi óvatos bizakodásra. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#188315) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#188316) tboldi válasza #89309696 (#188306) üzenetére


tboldi
nagyúr

1.8-as, Atkinson ciklusú szopóbenzin, ha jól rémlik.

(#188317) Integrale válasza tboldi (#188316) üzenetére


Integrale
veterán

A P3 igen a 2, az 1.5.

"Bad reklám is reklám too"

(#188318) tboldi válasza Integrale (#188317) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, látszik, mennyire érdekelnek a Priusok. ;] :R

(#188319) CactuS válasza Integrale (#188317) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Meg a yaris HSD.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#188320) tboldi válasza bohoc71 (#188315) üzenetére


tboldi
nagyúr

Needs more red circles.

(#188321) Kickass válasza tboldi (#188318) üzenetére


Kickass
őstag

Amennyire minket a Jazz-ek. :P ;] :DDD :DDD

(#188322) rbalint88 válasza #89309696 (#188306) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem konnektoros, de van hozza plugin kit (ertelmetlen).
A gazpedalt ugy erdemes hasznalni, hogy negyedig, ha csak kozlekedni akarsz (emelkedon picit tobb kellhet neki), vagy ha tenyleg gyorsitani akarsz, akkor padlo. Akkor megy. Nem raketta, de kenyelmesen lehet vele orszaguton is elozni, palyan 140-et menni. Hasmagassaga eleg jo a szemelyautok kozott, nem verodik oda olyan konnyen.
Kutyabol nalunk csak egy kozepes termetu “laposkutya” (whippet) van, a csapott csonagterfedel nem annyira praktikus ilyen szempontbol, mert csak menetiranyban fer el a kutya feje. Nagy kutyanal lehet a segge se fer el allva a csomagterfedel alatt.

(#188323) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Erre esetleg valaki tudna válaszolni? Köszi.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#188324) Peter.70


Peter.70
őstag

Igaz nem prius, hanem auris, de mikor lepadlózom, azért elég szépen megindul ha fel van töltődve a nagy aksi

(#188325) szabonagyur válasza F_Zolee (#188302) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nincs garazs, kint allna tovabb de legalabb nem ennyire koszosan :( lehet varok vele napkozben megvan a -5 most is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#188326) -v- válasza focvis (#188314) üzenetére


-v-
addikt

Látod, semmi se jó neked :(

(#188327) tboldi válasza Kickass (#188321) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azért ne mondd, hogy az én szopásaimon nem mosolyogsz. :D

(#188328) Qru válasza focvis (#188290) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi is ilyen, ha tolod neki kanyarban akkor hatra adja a nyomatekot.

#nincsbennetarcsi

(#188329) Qru válasza Integrale (#188305) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skordeban en is sokat allitgatom, mert vagy a labam fagy le vagy a pulcsimbol olvad ki a muszal.
Az mar csak hab a tortan hogy a ventit nem lehet kikapcsolni egy mozdulattal (belsokeringetes melle kapcsol klimat ezert azt ritkan hasznalom telen).

#nincsbennetarcsi

(#188330) Qru válasza rasotamas (#188323) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon barmelyik mehet ra ami a matrican van. Kint meg csak az ami a forgalmiba be van jegyezve.

#nincsbennetarcsi

(#188331) Integrale válasza Qru (#188329) üzenetére


Integrale
veterán

En automatan hasznalom nagyreszt, ugy nem kell szelvedo parasodassal es a belso keringtetessel foglalkoznom, megoldja.
De hofokot allitok, (foleg az asszony), az, hogy hova fuj, pedig belso homerseklet (nezi fejnel, kozepen es labnal) es a beallitott hofok fuggvenye.

Nekem buta ahhoz, hogy X fok alatt ne kapcsoljon klimat, -10-ben is megy.

"Bad reklám is reklám too"

(#188332) Qru válasza szabonagyur (#188325) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

-5-ben ne eroltesd a mosast, vagy ha megis akkor tedd be pl egy plaza garazsba ahol nincs hideg par ora es a nagyjabol leszarad (a mosas utani szarazolas alap persze).

#nincsbennetarcsi

(#188333) Qru válasza Integrale (#188331) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Automatan hasznalom en is klima off (nyaron on), mert meg igy is lefagyasztja a labfejem telen.
Gondolom labizzados vt Jurgen aki programozta...

#nincsbennetarcsi

(#188334) stickermajom válasza Qru (#188333) üzenetére


stickermajom
addikt

Pedig pont fordítva szokták. Általában lábnál fűt, fejnél pedig hűvösebb, hogy ne álmosítson.

Nekem kormányról vezérelhető ülésfűtés kéne. Azt sokat kell nyomkodnom.

(#188335) Qru válasza stickermajom (#188334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, vmivel el kell tudni adni a VW-t. :D
Skoda tele van ilyen apro de annal bosszantobb hibakkal. Ezeknek nagyresze persze akkor ut igazan ha egy Passatbol ulsz at.

Ulesfutest nem nyomkodom sokat, 3-asra allitom amig be nem melegszik az ules aztan 1-esen megy vegig.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#188336) #89309696 válasza rbalint88 (#188322) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha villannyal indul el és masszívabb gyorsulást akarok akkor beindul a benzin és forog őrülten hidegen is? Ezeket hogy szokta megoldani?
Mondjuk nálam nem sok értelme lenne, mert nem sok fékezés van és sose töltődne fel.

(#188337) 6030D válasza #89309696 (#188336) üzenetére


6030D
Ármester

Nem sok fékezés akkor van, ha csak hegynek mész, vagy lassan. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#188338) rbalint88 válasza #89309696 (#188336) üzenetére


rbalint88
addikt

Motorfek is tolti, meg intezi o maganak ugyesen.
Igen, ha hidegen padlozod, ugyanugy meg lehet olni, mint egy sima benzinest. Hidegben inditja a benzinest is rogton, tolti a nagy akkut vele, meg atmelegiti az olajat, vizet. Kis japok kitalaltak ezt nagyon :K
De a Priusban annyira nem is kivanod a padlozast, inkabb csak csendben tovabbterjedsz benne :) bp belvarosi vergodesre csak a villany jobb ennel, teljesen zenbe rak. Agglomeracios hasznalatnal is meg eleg csendes, palyan azert mar zajos. Nem az a kedvence, de megoldja.
Ha meg gyorsan akarsz vele menni, erdemes inkabb lenduletet megtartva, hogy csendes maradjon. Konnyu rafuggeni egyebkent, ha nulla sportcelu ambicioja van az embernek az autozast illetoen, akkor kb a legjobb valasztas a hsd. Ugy, hogy van melle az Audi, nekem abszolut kielegitene a mindennapi jaros autos igenyeimet, de asszonye a Prius :) a sima szopobenzin-kezivaltos ceges vas helyett is szivesebben megyek ezzel neha es nyulom le asszonytol :B

(#188339) Qru válasza #89309696 (#188336) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

0W20 vagy 0W16 olaj miatt hamar megjon a kenes de ki lehet nyirni ha hidegen kuldod.

#nincsbennetarcsi

(#188340) CactuS válasza #89309696 (#188336) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Alapvetően induláskor Pben tartva 1-2 perc alaptt üzemmeleg lesz és le is állítja a motort az elektronika, baromi gyorsan melegszik. Hidegen jobban használja a villanyt, persze egy határon túl ráterhel a benzinmotorra is. Ha finoman fékezel, akkor azt hiszem 20 km/h-ig a regeneratív fékkel fékez csak, nem is használja az üzemi féket, szóval feltölt, ha máshogy nem, gázadásra tölt az akkuba is.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#188341) #89309696 válasza Qru (#188339) üzenetére


#89309696
törölt tag

Gondolom a hőtágulásra érzékeny részek is meg vannak erősítve, hogy jobban bírják a hirtelen felmelegedésből adódó deformálódást.

Ja igen, azt gyanítottam, hogy menet közben is töltögeti kicsit, különben értelmetlen lenne a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#188342) dj79 válasza #89309696 (#188306) üzenetére


dj79
senior tag

Igen, ennyire jó, ha valakinek bejön.

Megnéztem egy ismerős pár hónapos scrossát, majdnem hozzá beltérben a golf5 színvonalát... Így már nálunk is eldőlt a dolog, P2 nyáron megy valszeg, p3 plug-in vagy (molnarpeter nem röhögni :DDD) ampera lesz ebből.

(#188343) molnarpeter válasza dj79 (#188342) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ampera - fa arccal támogatom! :D
Prius plug-in sem lenne rossz, ha marad a zöld rendszám és annak az előnyei ki lennének használva, illetve elegendő a hatótáv. Ampera esetén azért 1-2 jellemző dologra kellhet költeni, de mondjuk nagyobb akkuval többet is spórol... Nameg félúton ott a C-Max phev ugye Prius lélekkel, több elektromos km-re képesen, meg a GTE-k, ár függvényében. Kinek mi, nekem a D6 ;]
Ja, meg a Hoegaarden, csak hogy témánál maradjunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#188344) dj79 válasza molnarpeter (#188343) üzenetére


dj79
senior tag

C-max energi sem elvetett dolog :)
Annak még jobban utána kell olvasnom.

(#188345) gzbotii válasza molnarpeter (#188343) üzenetére


gzbotii
veterán

"Ja, meg a Hoegaarden, csak hogy témánál maradjunk :DDD"

Oh, igen. Ha meg kis közértben is kapható verzió, akkor a Blanc 1864 👌

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188346) rasotamas válasza Qru (#188330) üzenetére


rasotamas
veterán

Kint nem lehet valahogy a többi méretet is beiratni a forgalmiba?
Felniből bármit használhatok kint? 17 és kész? Se ET, se szélesség nincs megadva.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#188347) tboldi válasza rasotamas (#188346) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bármit azért nem, a gumi szélessége determinálja a felni szélességét is. :)
De nem tudom, a külföldi szabályok hogy vannak.

(#188348) Qru válasza rasotamas (#188346) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kinti szabalyokat en sem vagom pontosan de a forgalmiba beirnak mindent ami a tipusbizonyitvanyban szerepel.

#nincsbennetarcsi

(#188349) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Mik ezek az új Suzuki árak? Csak lesek mennyit elkérnek ezekért az új hybridekért.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#188350) tboldi válasza GreenGoblin (#188349) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezek az új Kizashik. :D

Egyébként a Vitara és az S-Cross is már elért arra a pontra, hogy annyiért inkább mást vesz az ember. 4,5-5,5 millióért még tök jó ár/érték arányuk volt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.