Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187851) Qru válasza BigBlackDog (#187849) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Végülis ott sem a karosszériával volt a gond hanem minden mással. :D

#nincsbennetarcsi

(#187852) BigBlackDog válasza Qru (#187851) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk igaz. A karosszérián csak optikai hibák voltak (hologram, maszkolási hiba, szennyeződés és lyukak a fényezésben, 1200 mikron feletti vastagság). A lemez alatt biztosan rendbe lett téve minden. ;]

[ Szerkesztve ]

(#187853) CactuS válasza BigBlackDog (#187852) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt mondjuk kétlem, hogy 1200 mikron feletti rétegvastagságot engedne a gyári technológia, ez így összefoglalva valami sufni kókányolós munkának hangzik, nem szakszerű javításnak.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#187854) Qru válasza BigBlackDog (#187852) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt megküldték rendesen festékkel. Gondolom a tanulógyerekre bízták a dolgot. :(

#nincsbennetarcsi

(#187855) tboy93 válasza gzbotii (#187840) üzenetére


tboy93
nagyúr

C corsánk ~3 éve szinte csak rövidtávokat megy. 1-2-5km. Évi pár alkalommal hosszabbat. Kint áll az udvaron. Mióta nálunk van még nem látott akkutöltőt.

(#187856) gzbotii válasza tboy93 (#187855) üzenetére


gzbotii
veterán

...de nem is dízel :)
Másik, hogy tapasztalatok szerint, a legtöbb (nem gyári aku) 3, max 4 évet bír.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187857) tboy93 válasza TigerDzsó (#187845) üzenetére


tboy93
nagyúr

Osram-ról azt érdemes tudni, hogy ilyen 7-9.000km-t megy el egy izzó. (Ez azt jelenti, hogy ennyi futott km alatt folyamatosan égett)

[ Szerkesztve ]

(#187858) tboy93 válasza gzbotii (#187856) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem az. De mesélhetnék a céges autóinkról, amik 4 évig álltak az utcán gazdátlanul. Punto, vivaro. Mindkettő dízel. Évente ha 3x be voltak indítva. Ki se látszottak már a dzsuva alól. És még ezek is beindultak :D Csak arra akarok kilyukadni, hogy indokolatlannak érzem a hetente akksitöltőre rakást.

[ Szerkesztve ]

(#187859) tomcsi23 válasza Qru (#187854) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pohunál csak tanulók dolgoznak.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#187860) Qru válasza tomcsi23 (#187859) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor anno a Passat fényezése is azért lett olyan szépen megcsinálva. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#187861) user2 válasza gzbotii (#187840) üzenetére


user2
csendes tag

Üdv! Erről a hidegvizes jégoldásról mesélnél kicsit? Egészen pontosan mi a "technológia"?
(Tegnap olvastam itt valakitől ezt, talán pont tőled. Reggel ki is próbáltam, egészen keveset, szépen elosztva öntöttem, végülis segített valamit, de a lecsorgó víz nagy része ráfagyott a szélvédő alatti tálcára, szóval annyira nem éreztem, hogy akkora ötlet lenne :-) )

(#187862) BigBlackDog válasza CactuS (#187853) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Állítólag kellett kittelni, mert nem volt jó a gyári javítóelem. Nem VAG márkaszerviz volt, hanem F0rd. Lehet, hogy nem ez volt a szakterületük. ;]

(#187863) Qru válasza BigBlackDog (#187862) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hanem a motorcsere. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#187864) BigBlackDog válasza Qru (#187860) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt is jó hallani, akkor nem oda megyek bádogoztatni, ha egyszer VAG lesz nálam. :DDD

(#187865) focvis válasza tomcsi23 (#187859) üzenetére


focvis
veterán

A Pobunál ki kellett verni a balhét, hogy másodjára normálisan fényezzék a korábbi Golfomat.
Szintén ott úgy szerelték vissza a kerékagyat lengőkar zsírzás után, hogy dörzsölte az ABS vezetéke a fékcsövet; véletlenül figyeltem fel rá.
Kétszer szeretnek dolgozni. Balfék banda + aranyár.

(#187866) Qru válasza BigBlackDog (#187864) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egy dolog, hogy a színt nem találták el de a lakkozás is kezdett már hámlani róla. Rétegvastagságot meg nem is mertünk mérni rajta. :D

#nincsbennetarcsi

(#187867) tomcsi23 válasza focvis (#187865) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tanulók gyakorolgatnak éles helyzetben. Az a baj, hogy azok a gyakorolgatások is kimennek onnan szakmunkaként, amik szarul sikerültek. Persze a ceruza pofátlanul vastagon fog.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#187868) stickermajom válasza CactuS (#187853) üzenetére


stickermajom
addikt

C oszlopnál én is találtam 900 mikront az Astrán. :D

(#187869) gzbotii válasza tboy93 (#187858) üzenetére


gzbotii
veterán

Azért ez egy véges játék, ha sok a rövid út, és az autó nem tudja visszatölteni a kraftot bele, akkor rövid távon az autó melletti pingvinezéshez vezet.
Főleg, ha reggel gyakori a -10/-15.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187870) dj79 válasza stickermajom (#187868) üzenetére


dj79
senior tag

Hja, van ilyen eset, amikor glettelnek és utána sok festék kell rá, hogy valahogy kinézzen.

Más téma: tudom, hogy jósgömbös a dolog, de nagyon gondolkozunk egy új autó vételén. Nyilván a mostani árak eléggé zsebmetszőek, de szerintetek várható jelentős drágulás még a közeljövőben?

(#187871) tboy93 válasza gzbotii (#187869) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze, véges. De ha 3-4 évet kibír így egy akku, akkor minek problémázzak a töltögetéssel? Sokkal többet amúgy sem fognak bírni.

(#187872) gzbotii válasza user2 (#187861) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha valamiért elfelejtettem letakarni a szélvédőt, és felfagy, akkor viszek ki egy 2L palackban hideg csapvizet, amit ráöntök a szélvédőre. Tipikusan járó motor mellett, hogy utána egyből tudjam indítani az ablaktörlőt (különben ugye nagyon hamar ráfagyna). Ennyi a technológia nálam.

Szélvédő alatti tálcára? Milyen modell ez?
Én egyben ráöntöm. Ha túl kevés a víz, akkor normális, hogy nem fogja tudni "lemosni" a jeget/zuzmarát róla.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187873) 6030D válasza dj79 (#187870) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem euro függő, illetve az, hogy milyen technológiákat hagynak meg. Ha neked elég az 1,4 szívó, de nem lesz, csak 1,8 hibrid, akkor az nem feltétlen drágulás, csak nem tudsz fapadot venni.
Csak fél füllel hallottam, de a helyi Hyundai/Kia szalon most vett 50 Tucson-t készletre, mert valamelyik motorverzió meg fog szűnni (ha jól értettem, akkor csak hibrid lesz :F ). Azért csak 50-et, mert nem adtak többet...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#187874) gzbotii válasza tboy93 (#187871) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem most 4.5 éves múlt, jövő héten is -19/-20 lesz.
Két véglet van, vagy a városban rohangálok 10km, 5 indítással, vagy 2x50km útat megyek.
Vírus miatt HO, sokszor 3-4 napot is áll egy ilyen városi kör után. És van, hogy utána is csak az következik, mert nem kell bemenni az irodába.

De mindegy, én töltögetem, itt áll az udvaron, kapacitásom van rá, lelki békémnek jobb ez így mindenképp, mert tudom azt, hogy jó eséllyel következő alkalommal is indulni fog.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187875) tboy93 válasza gzbotii (#187874) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tavasszal nálam is állt az accord vagy 3 hónapot érintetlenül. HO volt, ha boltba kellett menni akkor meg a Corsával ugráltam. De első indításra pöcc-röff indult a Honda, amikor menni kellett vele pár hónap után.

(#187876) gzbotii válasza tboy93 (#187875) üzenetére


gzbotii
veterán

De itt nem az állással van a baj, hanem, hogy nem megy annyit a kocsi, hogy visszatöltse az akut. 4-5-6 indítás, amiből egy hidegindítás -5 fokban sokkal rosszabb, mint egy feltöltött akunak 4 hónap állás.

Hatalmas különbség, hogy egy dízelnek jóval több kraft kell induláshoz, mint egy benzinesnek.

Másik, hogy élettartam növelő az, ha az akku nem a lemerülés határán, utolsó elektronnal indítja be az autót, majd valahogy visszatölti az út alatt, hanem mindig az optimális szintre van töltve.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#187877) Qru válasza tboy93 (#187875) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Főleg ha gyári akksi van benne simán pöcc-röff. 9 év után dobtam ki a gyári Honda akksit de akkor is csak preventív jelleggel, a 10. telet nem mertem bevállalni vele.

#nincsbennetarcsi

(#187878) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: a Prevent szélvédő mosónak jó az illata?
Vagy legalább nem büdös :D ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#187879) tboldi válasza Integrale (#187847) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazz szerencsére van olyan buta, hogy nem reklamál semmilyen izzóért. :D

(#187880) focvis válasza pècsimunkás (#187878) üzenetére


focvis
veterán

Ízlés kérdése. szvsz nem rossz. De nekem megfelel mindegyik, kivéve a bedöglött Tecso gazdaságost.

(#187881) molnarpeter válasza pècsimunkás (#187878) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem nem zavaró, persze nem is rózsaillat (ha ugyanarra a termékre gondolunk). Unix ha útba esik, A.Z. Meisterteile egzotikus és áfonya igen jók :D

[ Szerkesztve ]

(#187882) CactuS válasza BigBlackDog (#187862) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha a gyári javítóelem nem jó, akkor valamit eleve elb*sztak. Persze mindent el lehet takarni, csak akarni kell. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#187883) rbalint88 válasza dj79 (#187870) üzenetére


rbalint88
addikt

Tartosan fognak dragulni az uj autok. Egyreszt a kornyezetvedelmi szigoritasok, masreszt az egyre tobb kotelezo kutyu miatt, aztan meg ehhez jon hozza az arfolyam...
En inkabb valami fiatal hasznaltban gondolkodnek, ha bejott a Prius, akkor mondjuk Aurisban, azok a sok ceges/flottas miatt eleg jo aron meglohetok es nem meghalosak. Meg az is lehet, hogy mi is ujitunk ev vegen/jovo ev elejen egyre, ha ugy alakulnak a dolgok (asszony visszamegy dolgozni es nem a belvarosban lesz a melohely+ nem lesz HO)

(#187884) pècsimunkás válasza focvis (#187880) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Megvettem, majd megírom a véleményem.
A Tesco félét igyekszem elkerülni, amúgy pont a Tescoban voltam. Még a Perlix- én gondolkodtam, de a Prevent mellett, a kiöntő cső döntött.

molnarpeter neked is köszi

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#187885) BigBlackDog válasza pècsimunkás (#187884) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Prevent ?= Prelix? Egyébként utóbbit használunk a nem céges vasban, nem vészes (szagra azért nem egy gyümölcsillatú, de elmegy).

(#187886) pècsimunkás válasza BigBlackDog (#187885) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Erről van szó:
A kiöntő cső miatt ez lett végülis- ahogy előbb írtam.
Nehéz beleönteni, főleg ha teli van a kanna.
Amúgy picsa egy tartálya van az Aurisnak. Sosem tudom mennyi szélvédő most van a tartályban, csak ha fullon van, vagy ha éppen kifogyott :D .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#187887) dj79 válasza rbalint88 (#187883) üzenetére


dj79
senior tag

Nem szívesen adnék ki közel 4-5millát mondjuk egy ötéves priusért vagy auris hibrid kombiért, ami már százötven-kétszázezret futott :N onnan már árban elég közel van jó pár új autó.

(#187888) tboldi


tboldi
nagyúr

Hmmm...

(#187889) BigBlackDog válasza dj79 (#187887) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem hasonló méretű, hibrid újonnan jelenleg nincs akörül. :N

Persze, kézis, benzines autóból lehet már azért 5M Huf körül találni. Vagyis hát nem annyira egyszerű azért. Ahogy látom pl. a Corollák is már 6M Huftól indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#187890) CactuS válasza dj79 (#187887) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig a megbízhatóbb -amikben nem kell a sok kütyüt javítani - darabok tartani fogják az árukat és drágulnak majd a használt piacon is. Ami hulladék és költséges, az továbbra is pár év alatt elveszíti az újkori árának a nagy részét.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#187891) BigBlackDog válasza tboldi (#187888) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Feltűnően ép még a kék része ahhoz képest, hogy a teteje így lekókadt. :(

[ Szerkesztve ]

(#187892) oliwire válasza tboldi (#187888) üzenetére


oliwire
őstag

Hát ez most megfáradt.. :(

(#187893) barnam_ válasza tboldi (#187888) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez csak pénzt viszi... ;]
Pont áll mellettem egy Jazz a parkolóban :)

(#187894) tboldi válasza BigBlackDog (#187891) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez az alja. ;]

(#187895) dj79 válasza tboldi (#187888) üzenetére


dj79
senior tag

Aztarohadt :D

CactuS & BBD: pedig akkorsenem, inkább tolnék ki egy új automata scrosst/vitarát hatfélért, minthogy 3m fölött adjak használtért...

(#187896) BigBlackDog válasza barnam_ (#187893) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az életben fontos dolgokat rögtön észreveszem; a másik oldalán a Mercinek az egy Thalia vagy Clio? ;]

[ Szerkesztve ]

(#187897) BigBlackDog válasza tboldi (#187894) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A készített képen a teteje. ;] Mondjuk jogos, ez a vége a szélesebb, ha jól látom

(#187898) barnam_ válasza BigBlackDog (#187896) üzenetére


barnam_
nagyúr

Természetesen Thalia :D

(#187899) BigBlackDog válasza dj79 (#187895) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, ez nagy dilemma szokott lenni néhány embernél, másoknak meg egyértelmű a véleménye. Az új mégiscsak új, de szerintem egy új Vitara/S-Cross azért kevesebbet ad, mint egy hibrid Auris (formát, méretet nem számítva).

(#187900) tboldi válasza barnam_ (#187893) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tőlem lopta az ötleteket (piros szín, spoiler, sötétítés)? :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.