Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188101) Qru válasza stickermajom (#188095) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt mar nem is lattam a kodlampatol. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#188102) ngaba válasza Qru (#188100) üzenetére


ngaba
aktív tag

Pont ez az, hogy hosszabbodik. :)

(#188103) Qru válasza ngaba (#188102) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cool, akkor raerek a vizsgaval magyarul. Szuper, januar 8-ig volt ervenyes a muszakim amugy.

#nincsbennetarcsi

(#188104) focvis válasza molnarpeter (#188089) üzenetére


focvis
veterán

Felhívom kísérletező figyelmed :D , hogy már a JaszPlasztik is gyárt EFB akkut a szokásos versenyképes áron. Simán betenném a gépbe (nekem EFB kell). [link]

(#188105) Tsebacsi válasza #89309696 (#188099) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pikásszó veszett el bennetek, jó mélyen :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#188106) Qru válasza mamboo (#188094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Exide vagy Banner. Amelyik olcsobb.

#nincsbennetarcsi

(#188107) 6030D válasza #89309696 (#188099) üzenetére


6030D
Ármester

Mondd, hogy azért két színű az ablak, mert csak B oszloptól hátrafelé engedélyezett a fólia. :)

Kisteher parkoláshoz: GLS futárt kérdeztem, hogy mennyi büntit kapnak és fizeti-e a cég, hogy csak ledobja valahova a kocsit. Azt mondta nem jellemző a büntetés, ha nem fullba nyomja a kretént (járda, kereszteződés közepe...).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#188108) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Van egy pont 1 éves Bosch akksim a kocsiban. 2 naponta én vagyok a sofőr ami azt jelenti hogy melóhelyre 30 km vissza 30 km. Igaz hogy a szabad ég alatt van a parkolóban, de szerintetek normális az hogy a 2. nap reggel már kínlódva indul a kocsi?

[ Szerkesztve ]

(#188109) CactuS válasza torogyuri (#188108) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem. Nekem volt, hogy ~1 hónapot állt a hörcsög és pöcröffre indult.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#188110) Integrale válasza torogyuri (#188108) üzenetére


Integrale
veterán

En pont ma csereltem a 2,5 eves Exide Premiumot. Reggel nehezkesen indult, hetfon pedig mentem vele 140 km-t a nullason. Toltes jo, de az ertekek akksin merve nem voltak az igaziak, fogyasztokat felkapcsolva leesett, es nem tert vissza az alap ertekekhez.
Vettem ujat, 64/640-es Exide Premiumot, indul, minden szart bekapcsolva sem esik 14 alá, de inkább 14,1 korul van.

Lehet beszart a tied is. Dizelben a Jaszaku egy evet sem birt, Bravoban az Exide szinten ket eves, de mar az sem az igazi.

"Bad reklám is reklám too"

(#188111) mamboo


mamboo
tag

Csodálatos, hogy ezek is ilyen szar minőségűek..
(exide)

(#188112) MC Pite


MC Pite
veterán

Idáig mindegyik akkuról le tudtam pattintani a fedelet a kukák fölül (gondozás mentesnél már nincsenek külön kupakok), évi kétszer szint korrekció és kindícionáló töltés azért használ nekik. Most az EA640 még új, ezen nem néztem le lehet e szedni, ha nem, marad a töltés.

Cartársak, felénk már majd két centi hó van :))
Közszolgállatból így mégis az oroszlánnal megyek melóba, hogy vallathassam a 4S²-őket. Kár hogy is most ez áll kint és takaríthatom.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188113) Dluinet válasza mamboo (#188111) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha más akut megmértél volna, az is így viselkedik.
Nem írt olyat hogy nem indította az autót, vagy valami baj lett volna.
Csak annyit, hogy lecserélte.
Hogy milyen okot talált a cserére, azt nem tudtuk meg, csak ennyit: "ertekek akksin merve nem voltak az igaziak,"
Nem tudjuk neki mi jelent a "nem igazi értékek."

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#188114) Richard!


Richard!
addikt

Ma reggel 5 órakor, busz várása közben, 100 autósból egy használt első ködfényszórót, egy pedig csak helyzetjelzőt (wtf???).
Igaz esett a haw, de teljesen indokolatlan volt a ködös haszálata.
Szerintem ez egész jó arány. Nemde? 🤔
#győr

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#188115) stickermajom válasza MC Pite (#188112) üzenetére


stickermajom
addikt

Jah leesett 2 centi hó és a sónedves M7 Érdig áll..

(#188116) barnam_ válasza stickermajom (#188115) üzenetére


barnam_
nagyúr

Sokak számára rémálom lesz ez a mai nap.
Én maradok itthon, a lakásból nézem a hóesést.

(#188117) cappa72 válasza Richard! (#188114) üzenetére


cappa72
nagyúr

Végülis nem rossz.

Hétvégén kutyasétáltatás közben mentünk 300m-t közúton. 12 autósból 1 jelezte index-szel, hogy kikerül... ez azért annyira nem olyan jó.

Tegnap munkahelyre menet (4 hónap után először...) kikanyarodtam egy autó mögé, ami hátsó ködlámpát használt. Mögé értem, és automatikusan lekapcsolta. Nem a legsűrűbben előforduló eset, de nyugtáztam, hogy lám, van aki figyel.

#napifogyi, Astra 7.49 (nem garázsban áll, hűvös van, és mostanában nem én vezetem, így ez jónak számít nálunk)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#188118) Qru válasza Integrale (#188110) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Passatban az Exide nálunk is kb 2,5 évet bírt, azt hittem csak egyedi de akkor az Exide sem a régi már. :(

#nincsbennetarcsi

(#188119) Qru válasza stickermajom (#188115) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tegnap délután itt is már minden fel volt sózva agyig a városban viszont a forgalom nem volt vészes, simán hoztam a normál szintidőt. Úgy látszik mindenki az M7 bevezetőn állt. :D

#nincsbennetarcsi

(#188120) Pttypang válasza #89309696 (#188062) üzenetére


Pttypang
veterán

Tegnap egy bejovo uton a rendor brekegett, mert sargan villogott a lampa, a gyalogosk vartak a zebranal. Megalltam a kulsoben, a belso savban meg 4 autos ment el, a gyalogosok mar a zebran alltak, a rendor rajuk jelzett, de le se szartak. Jobbrol kanyarodo probalt kinezegetni, de ot is majdnem elcsaptak.
Szep sutemenyek ezek.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#188121) focvis válasza stickermajom (#188115) üzenetére


focvis
veterán

A BAH csomópontban haladt a forgalom 8:20-kor. Biztos visszadugulnak a budai mellékutcákban. Valójában persze nem.
Az utcánk aljában Audi Q5 és és még egy SUV, plusz egy szgk. várta a jószerencsét, hogy fel tudjon menni (vagy csak udvarias volt?), egy másik utcában inkább visszafordult egy Touran a kaptatón.
Lefelé menet nem volt gond, délutánra pedig csak elolvad.

(#188122) Tsebacsi válasza focvis (#188121) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A hegy ilyen szempontból halál, komolyan aki ott lakik vagy odajár dolgozni, se tud felkészülni egy hóesésre. Minden évben ez van, 3-4 éve volt egy nagyobb havazás, fene tudja már hogy december vagy január volt, de nem jutottunk fel csak 2 óra alatt, az Istenhegyi úti Mol-nál megálltunk reggelizni, míg a többi hülye kezd magával valamit. :C
Több kolléga szintén nem jutott fel a menetrendszerinti járatokkal, inkább hazamentek.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#188123) stickermajom válasza barnam_ (#188116) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem akartam én sem kimozdulni a sok mazsola miatt, de kénytelen leszek, mert annak ellenére, hogy állítólag nem sóznak, a nemsó véresre marta a kutya lábát, szóval van egy körünk a dokinál.

(#188124) Qru válasza focvis (#188121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reggel a Hankook annyira nem remekelt (túrta az orrát a gép még enyhébb gázadásra is), igaz mostanában nem néztem a guminyomást. Majd ma felfingatom hazafelé.

#nincsbennetarcsi

(#188125) Qru válasza stickermajom (#188123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondom itt város agyig fel volt sózva már tegnap délután, legalábbis az 5-6-13-14 tutira.

#nincsbennetarcsi

(#188126) barnam_ válasza stickermajom (#188123) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szegény kutyus... :(

(#188127) Pttypang válasza stickermajom (#188123) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor ezert latok kis cipos kutyakat mostanaban :Y

Everybody lies.

(#188128) Zoli-bácsi válasza stickermajom (#188123) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha marad a hideg és folyamatosan sózni fognak: [link]

(#188129) gzbotii válasza tboldi (#188033) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem tegnap meglett a műszaki, csont nélkül átment.
Igaz előtte három szerelőnél jártam, 90.000 költöttem rá, hogy minden flott legyen (szélvédőcsere is volt, csak az ugye 34.000).
Egy évre ez is letudva :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188130) gzbotii válasza Qru (#188124) üzenetére


gzbotii
veterán

Debica Frigo HP2 van nekem fent, havas utakra elég jó. Többször teszteltem, legutóbb a héten. Havas mellékút, hó fényesre tapodva kora reggel. 40ről satú, ABS dolgozott de az autó irányítható maradt. Éles (90 fokos) és hirtelen kanyarodás esetén sem indult meg az autó. Havon. Nedves aszfalton nem szerepel ennyire jól.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188131) gzbotii válasza Integrale (#188110) üzenetére


gzbotii
veterán

Ehhez képest akkor nem rossz a román budget Rombat, ami már 4.5 éves egy 1.9 TDI-ben. Igaz télen azért töltögetem itthon is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188132) Qru válasza gzbotii (#188130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a tiéd is orrnehéz mint a Skordé. :K

#nincsbennetarcsi

(#188133) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Adott egy Nissan Note 1.4 benzin (2006) amin azt hittem csak a napi rövid távok miatt nincs fűtés, de ma mentem vele egy 60 km-es kanyart és még mindig nem sikerült befűteni a kocsit.
- ventillátorok fújnak rendesen álló helyzetben is mindenhol
- amikor még ilyen +5 fok felett vagyunk simán tartható a polóban vezetős hőmérséklet az interiorban, de most hogy 0 fok vagy alá esik a hőmérséklet, esélytelen hogy vastagpulcsi/kabát nélkül vezessek. Szerintem ilyen 16-17 fok környékére tudom csak a kocsi belterét felfűteni.

Szerintetek mi lehet a gond, biztos járt már így más is. Elviszem szervízbe természetesen, de gondoltam előtte itt is érdeklődök. :) Termosztát, rosszabb esetben belső radiátor? :(

Köszönöm!

• Honor Magic5 Pro •

(#188134) MasterMark válasza fpatrik17 (#188133) üzenetére


MasterMark
titán

A legegyszerűbb tipp az, hogy nincs benne elég hűtővíz.

Switch Tax

(#188135) gzbotii válasza fpatrik17 (#188133) üzenetére


gzbotii
veterán

A víz hőmérséklete elérni a 90 fokot?
Nem lehet, hogy a fűtőradiátor csövei eldugultak?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188136) fpatrik17 válasza gzbotii (#188135) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Víz van elég, fokot meg nem tudok, mert a nyomorúságos műszerfalon nincs rá mutató :D
De holnap 10-re viszem Nissanhoz, szerintem nyitva van a termosztát folyamatosan...

• Honor Magic5 Pro •

(#188137) szabonagyur válasza gzbotii (#188129) üzenetére


szabonagyur
félisten

1 évre adnak kint műszakit?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#188138) Qru válasza fpatrik17 (#188136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van esetleg OBD olvasó kéznél azzal meg tudod nézni a vízhőfokot pontosan.

#nincsbennetarcsi

(#188139) molnarpeter válasza Qru (#188138) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy mai világban infra hőmérő is egyre gyakoribb :D

(#188140) gzbotii válasza szabonagyur (#188137) üzenetére


gzbotii
veterán

Romániában igen.
Új autó első bejegyzéstől számítva 3 évre kap.
3-12 éves autó 2 évre
12+ éves 1 évre kap műszakit.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188141) Qru válasza molnarpeter (#188139) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valid, lassan gyakoribb mint az OBD II-es olvasó. :K

#nincsbennetarcsi

(#188142) brumi1024 válasza Qru (#188141) üzenetére


brumi1024
veterán

Es abbol elofordul Aldis, amit tudok ajanlani. :K

(#188143) Qru válasza brumi1024 (#188142) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úúú, pro tipp. Majd akkor sasolok mikor lesz kapható. Csomó dolog van amit lemérnék szívesen. Pl Skordé regenkor annyira felfűti magát, hogy pattog a hőtágulástól a kipu. Na arra pl rámérnék, hogy mennyi az annyi.

#nincsbennetarcsi

(#188144) molnarpeter válasza brumi1024 (#188142) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én berendeltem alin a legolcsóbbat pár éve :DDD egész jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#188145) MasterMark


MasterMark
titán

Aldis OBD olvasó. :D

Switch Tax

(#188146) 6030D válasza fpatrik17 (#188136) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem az előző autón volt olyan, hogy nyitva maradt a termosztát, télen, hidegben. Fűtés volt, csak a hőfokjelzőn lehetett észrevenni, hogy motorféknél visszaesik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#188147) Qru válasza 6030D (#188146) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A csere Superb-en vt ilyen, hogy ha kimentél a városból 90-ről visszament a vízhőfok 75 alá.

Elvileg jövő héten leadom megint fényeztetni (belém tolatott egy parkolni igyekvő kisteher), remélem megint vmi "jó" autót adnak... :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#188148) gzbotii válasza Qru (#188147) üzenetére


gzbotii
veterán

Rapid :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#188149) Qru válasza gzbotii (#188148) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát egy eGolf/Leaf 2 nagyobb szívatás lenne, mert azt nem tudnám hol tölteni.

#nincsbennetarcsi

(#188150) Peter.70 válasza Qru (#188147) üzenetére


Peter.70
őstag

Már lassan pánél vastagságú lesz körben a fényezés :DDD
126 Polski ;] Abból legalább nem fogyna a hűtővíz :DD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.