Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187201) MasterMark válasza kenwood (#187200) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs benne immobilizer is?

Switch Tax

(#187202) tboldi


tboldi
nagyúr

Az imént beszéltem a szerelővel, a fék már kész, most rakja össze a féltengelycsuklót, cirka fél óra még. Árat egyelőre nem mondott, kíváncsi leszek...

(#187203) kenwood válasza MasterMark (#187201) üzenetére


kenwood
veterán

Szerintem akkor nem indulna a nyak nelkuli kulccsal,marpedig indul.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#187204) MasterMark válasza kenwood (#187203) üzenetére


MasterMark
titán

Indulni indulna, csak egy idő után leállna mondjuk. Bár mindenki máshogy oldja meg ezt.

Mennyit mentél az elektronika nélküli kulccsal? Illetve más nincs a kulcsban?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#187205) tboldi válasza kenwood (#187203) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gyakran két külön egység a kulcsházon belül az immo chip és a távirányító, ha csak az utóbbi veszett el, akkor még megy az autó. :)

Suzukinál pl. bele van integrálva a kulcsházba, roncsolásmentesen nem is lehet kiszedni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#187206) Peter.70 válasza Qru (#187195) üzenetére


Peter.70
őstag

A BI-LED nagyon jó :K Enyém egy kicsit magasabbra van állítva, az úton nem villognak a szembe jövők, de multkor emelkedőn mentem felfelé, a szembe jövő BMW villogott. Mikor vissza villogtam, szerintem vette a lapot :D

(#187207) kenwood válasza MasterMark (#187204) üzenetére


kenwood
veterán

Van a kocsiban egyedi inditasgatlo amugy.

Igy nez ki most a kulcs [kép]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#187208) stickermajom válasza Peter.70 (#187206) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem a Mátrix LED miatt szoktak villogni, látszólag nem értik, hogy azért mert oldalra világít, attól még nem vakít. Az a szerencse hogy ha én villogok az a szomszéd megyéből is látszik, így tuti megtanulják. :D

(#187209) kisza25 válasza stickermajom (#187183) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És melyik fajta? Karos, vagy úszó, 1szarny, két szárny?és mennyibe fájt? :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#187210) MasterMark válasza stickermajom (#187208) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor miért villognak? Hobbiból?

kenwood: Az a fehér genyás rész mi? Gyári immobilizer van amúgy? Ha nem tilt le így, akkor maradhat ez pótkulcs a központi zár távja nélkül szerintem is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#187211) kenwood válasza MasterMark (#187210) üzenetére


kenwood
veterán

Nem tudom,mikent lehetne a gyari immobilizert felismerni, de szerintem nincs.
Azt a feher akarmit probaltam en is azonositani,mersekelt sikerrel.
Amugy 1 kerdesem volt, de azon kivul mar mindenre valaszt kaptam :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#187212) tboldi


tboldi
nagyúr

Elhoztam az autót, de ugyanúgy ropog, nem a féltengelycsukló volt a hibás. Illetve de, már az is csereérett volt, mutatta is a csávó a kiszerelt darabot, csak mégsem az adja a hangot, ahogy eredetileg mindketten gondoltuk. Nekem a következő gyanúsítottam a toronycsapágy, de majd jövő kedden folyt. köv.

A fék viszont újra fog, valóban elég volt a felújítókészlet. Egyetlen dolog, ami nem annyira tetszik, hogy most puhább a pedál. Lehet, hogy még maradt benne levegő? Ezt is mondani fogom neki.

Amúgy azt mondta, hogy átmozgatta a futóművet, minden feszes, egyéb beavatkozást egyelőre nem igényel. 56k-et fizettem.

(#187213) Richard! válasza tboldi (#187212) üzenetére


Richard!
addikt

Ez a legrosszabb, amikor elhozod az autót és ugyanolyan szar, vagy szarabb...mennyi benzin van benne? ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#187214) Qru válasza kenwood (#187203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tiedben ha jol tudom nem a nyakon van, annyi hogy nem lesz taviranyitasos nyitas/zaras igy.

#nincsbennetarcsi

(#187215) stickermajom válasza kisza25 (#187209) üzenetére


stickermajom
addikt

400kg összsúly körüli tolókapu, egy kisebb Proteco motorral (5N), Roll vezérléssel.. A kapu már adott volt, nekem olyan 100k körül volt a vége, motorral, sínnel, sörrel a hegesztős havernak. Február óta napi szinten használva van, ha néha arra járok lesöpröm a sín környékét. Ahogy látom lehetett volna olcsóbban is szettben: [link]

Anyóséknak ugyanezt 300-ért ajánlotta fel a szaki. Szemben kétszárnyú Proteco van a néninek, az is valami 250-300 körül volt, de ő sem panaszkodott.

[ Szerkesztve ]

(#187216) stickermajom válasza MasterMark (#187210) üzenetére


stickermajom
addikt

Egyszer szívesen megkérdezném tőlük, hogy mi a probléma.

(#187217) tboldi válasza Richard! (#187213) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majdnem tele van. Máris intézkedem... :O

(#187218) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Ha én eladtam itthon egy autót 2020 szeptember végén, akkor a kgfb-t egész 2020 évre nekem kell fizetni?

A másik kérdés. Ha egy külföldről behozott autót vettem, ami 2020.11.16-án lett vizsgáztatva, jogosan szabták ki rám 2020 december hónapra az időarányos kgfb díjat erre az autóra?

(#187219) szabonagyur válasza Peter.70 (#187218) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akie az auto az fizeti ra a kotelezot, ha az 1 nap az adott evben akkor annyit.

Ha eladod az idoaranyosan visszajár.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#187220) Magnum_ válasza Peter.70 (#187218) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Miert kellene neked fizetni egesz evre a kgfb-t?
Eladas utan felmondod a kgfb-t, az eladas napjara es visszafizetik az eladas napja es a fedezettseg kozotti elterest...
Masik kerdesedre igen a valasz, HA akkor mar egyebkent a Te tulajdonodban volt az auto (azaz elotte levo adasvetelid volt)

I humbly and respectfully decline™

(#187221) Peter.70


Peter.70
őstag

Rosszul írtam: teljesitmény adót akartam írni

(#187222) Magnum_ válasza Peter.70 (#187221) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Igen, de ez is volt.mar tobbszor tema itt.

Az adó alanya - a (2)-(4), illetve a (6) bekezdésben foglalt kivétellel - az a személy, aki/amely a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény alapján vezetett járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként (a továbbiakban együtt e § alkalmazásában: tulajdonos) szerepel.

Azaz ha 2020.01.01. napjan adtad volna el, akkor is egesz evre fizeted

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#187223) kenwood válasza Qru (#187214) üzenetére


kenwood
veterán

Azt ertem, viszont igazabol engem egyedul az erdekelne,amit a #187180 utolso bekezedeseben, majd 187200-ban ujra megkerdeztem. Valamiert ezt mindenki ignoralja :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#187224) Peter.70 válasza Magnum_ (#187222) üzenetére


Peter.70
őstag

Ezt jól tudtam akkor. Az új autónál meg azért, mert külföldről lett behozva?

(#187225) Magnum_ válasza Peter.70 (#187224) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Bocs, ez lemaradt, a folytatas

(2) * Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel.

I humbly and respectfully decline™

(#187226) Peter.70 válasza Magnum_ (#187225) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm szépen

(#187227) -v- válasza Richard! (#187213) üzenetére


-v-
addikt

Jó is az, ha szakemberek kezébe kerül az autó :K

(#187228) pècsimunkás válasza -v- (#187227) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:D

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#187229) tboldi válasza -v- (#187227) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legalább szépen mosolyog. :D

Amúgy gondolkodom, hogy megpróbáljam-e én magam a toronycsapágy cserét, nem tűnik túl vészesnek, sem a művelet, sem az alkatrész ára.

(#187230) -v- válasza tboldi (#187229) üzenetére


-v-
addikt

Fogyasztás hogy alakul az új féltengely csukló óta?

(#187231) tboldi válasza -v- (#187230) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most 9,7-et ír a BC, de csak 3,6 km-t tettem meg azóta, úgyhogy visszaosztva az 0,3492 liter.

(#187232) Richard! válasza tboldi (#187229) üzenetére


Richard!
addikt

Ha kell segíccs ég, szólj. :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#187233) -v- válasza tboldi (#187231) üzenetére


-v-
addikt

Na még a fogyit is elbaszta neked.
Senkiháziak kezében van a popszakma.

(#187234) tboldi válasza Richard! (#187232) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha állod az Unix felárának a felét (ott 22k ugyanez a Kayaba szett), akkor már holnap jöhetsz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#187235) tboldi válasza -v- (#187233) üzenetére


tboldi
nagyúr

Félve kérdezem, de esetleg nem lehet, hogy a befogó fék nyomta meg? 🤔

(#187236) -v- válasza tboldi (#187235) üzenetére


-v-
addikt

Lehet meg kéne próbálnod egy puruttya auchan 95 + total benzinadalék kombót.

(#187237) tboldi válasza -v- (#187236) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs a közelben Auchan kút, még Győrben is csak bót van. :O

(#187238) BigBlackDog válasza tboldi (#187229) üzenetére


BigBlackDog
veterán

S60-on is hasonló volt a kiakakítása, csak kicsit testesebb volt a gólyaláb. Nem volt vészes a cseréje. Kb. egy délután alatt végeztünk vele mindkét oldalon (rugó és lengéscsillapító csere is volt).

[ Szerkesztve ]

(#187239) tboldi válasza BigBlackDog (#187238) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Én egyelőre csak a jobboldalon cserélném, hátha mégsem ez a probléma. Ha megoldódik, akkor jöhet a másik is preventív céllal. :D

(#187240) BigBlackDog válasza tboldi (#187239) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Futómű alaktrészt csak párban cserélünk, nem? :D De értem, le kell ellenőrizni, hogy egyáltalán megszűnik-e a hangjelenség.

[ Szerkesztve ]

(#187241) tboldi válasza BigBlackDog (#187240) üzenetére


tboldi
nagyúr

Persze, párban illik, csak időben kicsit eltolva gondoltam. :D

Amúgy Varga Miki azt írja a fácsecsoportban, hogy az is egy jel, ha van egy kisujjnyi rész a karosszéria és a felső gumi között. Hát nálam nincs azért még akkora, de nem is érintkezik egymással a kettő, mint a videón.
Illetve sok hsz szültetett arról, hogy a Jazz-ben gyakorlatilag fogyóeszköz, van, aki 2 évente cseréli.

Csak maga a hang, és hogy mikor, hogyan jelentkezik, félrevezetett, pont ugyanígy csinál a féltengelycsukló is. :D

[ Szerkesztve ]

(#187242) Zizmand válasza tboldi (#187229) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Hát ez nem egy nagy dolog, én a helyedben simán megcsinálnám otthon. :)

(#187243) Dluinet válasza kenwood (#187207) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ott van fehér ragasztóval rögzítve az indításgátló,
csak a távirányító eset ki.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#187244) tboldi válasza Zizmand (#187242) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is afelé hajlok. Csak az a baj, hogy ha most megrendelem, akkor csak hétfőn lesz alkatrész várhatóan. Az Unixnál meglenne már holnap, de 3x annyiba kerül. :Y

De kedden azért visszaviszem hozzá, a fékpedál nyomáspontjára azért nézzen rá. A hidraulikus részéhez nem szívesen nyúlok hozzá itthon.

[ Szerkesztve ]

(#187245) tboy93 válasza tboldi (#187244) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egyszer kellett sos olaj, bementem az unixba, vettem 1L-t. Hazamentem, aztan kivancsisagbol megneztem neten hol mennyibe kerül. Bar ne tettem volna :DDD

(#187246) F_Zolee válasza tboldi (#187244) üzenetére


F_Zolee
veterán

Valószínűleg levegős lehet még a rendszer azért fog gyengébben.

(#187247) tboldi válasza tboy93 (#187245) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én vettem már tőlük több mindent, bár jellemzően csak apróságokat, amiknél nem számít párszáz Ft plusz, mint mondjuk féktisztító vagy lítiumos zsír. Illetve olyanokat szoktam még, amik máshol nem kaphatók, ilyen pl. a nagyméretű Sealey olajpumpa vagy a fullos, mindent is tartalmazó defektjavító készlet.
Ja, meg egyszer rendeltem rajtuk keresztül gyári alkatrészt is, de az így is, úgy is fix áras, mindegy, kinek fizetek (EGR-szelep tömítés, 3600 Ft).

(#187248) tboldi válasza F_Zolee (#187246) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szinte biztos. :K
....................................

Na, megrendeltem a Fékmestertől a toronycsapágyat. Postán maradóra kértem, úgy van egy pici esély, hogy pénteken megkapjam, ha holnap de. feladják. 9220 Ft alles zusammen.

[ Szerkesztve ]

(#187249) Qru válasza kenwood (#187200) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha megy igy akkor hasznald. #caseclosed

#nincsbennetarcsi

(#187250) Qru válasza Richard! (#187213) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha mint amikor leadom a markaszervizbe a cegest. Mindig szarabb allapotban kapom vissza (vmit elganyolnak rajta).

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.