Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185851) Qru válasza Reggie0 (#185849) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De az egy eleve igy mekonstrualt rendszer, ez meg jelenleg igazsagos amit igazsagtalanna tesznek. Mindegy majd mindenki atiratja a szuleire a verdat aztan szivjanak gazt.

#nincsbennetarcsi

(#185852) Tsebacsi válasza Qru (#185850) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt szerintem elfelejtették velük közölni :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185853) Reggie0 válasza Qru (#185851) üzenetére


Reggie0
félisten

Marmint melyik az igazsagos, elvesztem a mutato nevmasokban.

(#185854) molnarpeter válasza Gombinyó (#185843) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Toyota esetén nem nagyon lehet alkudni, hátha a Suzuki jobb ilyen szempontból :F

(#185855) b4zsi- válasza Qru (#185825) üzenetére


b4zsi-
őstag

Balaton déli part egyik étterem menü (1150 Ft) kiszállítással, étlap -20% kedvezmény, pizzák egységesen 1340 Ft. (Platán - Bföldvár). Máskor a pizzák 1000 Ft-2000 Ft skálán mozognak.
Másik étterem menü 1250 Ft, étlapból -30 % kedvezmény (Vitorlás -Blelle)

(#185856) Qru válasza Reggie0 (#185853) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A mostani kgfb rendszert, mert aki balesetet okoz az fizet tobbet.

Ez olyan mint a kornyezetvedelembem a szennyezo fizet elv.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185857) Qru válasza b4zsi- (#185855) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na latom van akik tenyleg tul akarjak elni a valsagot. Ez biztato.

#nincsbennetarcsi

(#185858) pit stop válasza bandus (#185835) üzenetére


pit stop
addikt

Nem minden cégre értettem, és jó lenne ha Marshall kereszt közepe lenne, de itt nem folytatom.

Más: ezek a Suzuki Toyotát erősek árban, legalább a műanyagokon rajzolhattak volna kicsit ennyiért.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#185859) Qru válasza pit stop (#185858) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hova gondolsz, az novelte volna a gyartasi koltseget. :D

#nincsbennetarcsi

(#185860) Gombinyó válasza molnarpeter (#185854) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ott se lehet. Van ez a regisztrációs kedvezmény mindenkinek és vége. Ha ügyes vagy még egy gumiszőnyeg belefér.

(#185861) focvis válasza b4zsi- (#185855) üzenetére


focvis
veterán

A Vitorlás jó alapból. :K

Ahonnét én viszem a pizzát, ott étlapról 1900 + 10% kötelező jatt a kedvencem. Járványtól függetlenül ugyanez házhozszállítva, dobozzal 2000 Ft (a kerületben díjtalan a házhozszállítás, de általában magam megyek érte).

(#185862) -v-


-v-
addikt

Hm komoly pedálszett ez amit itt Csabi meg Jani próbálnak: [link]
[link] [link]
Kár, hogy valószínűleg egy fél évnyi magyar átlagbér az ára :D komoly cuccnak tűnik.
Edit: csak €1,350.00 :C

[ Szerkesztve ]

(#185863) ngaba válasza Qru (#185856) üzenetére


ngaba
aktív tag

Necces.

Azért fizetsz többet, mert ha balesetet okoztál, akkor nagyobb valószínűséggel okozol megint kárt (gondolom ez az indok), és így kockázatosabb ügyfél vagy. Az teljesen etikátlan, ha bármilyen értelemben utólag megfizettetik a kárt (jövőre lehet, hogy biztosítót váltasz, így nem is az érintett biztosítónak).

Azért írtam, hogy necces, mert ez a kgfb kötelező. Ha opcionális lenne, felőlem úgy áraznának, ahogy akarnak. De ne évekig szívj azért, mert balesetet okoztál: akkor tényleg mi értelme van a biztosításnak? (egy értelme van, ezért nem amellett érvelek, hogy szüntessék meg a francba a kötelezőséget: a biztosító elég tőkeerős ahhoz, hogy ki tudja fizetni a sértett kárát). Továbbá én sem értem, hogy a bonus-malus rendszer miért nem elég erre.

Nehéz igazságot tenni, se a teljesen egyenlősdi nem igazságos, de az aránytalanul sokar fizessenek a károkozók sem (a TB-s példa teljesen jó). A rendőrség / műszaki vizsga dolga lenne elsősorban a balesetek megelőzése / büntetése, nem a kgfb-díjé...

[ Szerkesztve ]

(#185864) Qru válasza ngaba (#185863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyan téren jó példa a tb, hogy ott sem vagy büntetve ha elmész az orvoshoz. Nem a kárt fizettetik be utólag (arra adnak külön lehetőséget), hanem azt árazza be a biztosító, hogy fokozott rizikófaktor vagy, ami dupla büntetés valóban, hiszen eleve a bonus-malus rendszer erre lenne hivatott. Ugye ezért támadták meg ezt a dolgot, ez tiszta sor, ahogy írod is.

Nekem az a bajom, hogy így mindenki többet fog végül fizetni, az is aki kevésbé rizikós vezető, mert a biztosítók nem fogják benyelni ezt a veszteséget. Regionálisan így is nálunk a legalacsonyabbak a díjak, miközben az autók átlagéletkora a béka segge alatt van és az nem is fog javulni még középtávon sem, nem hogy rövidtávon. De jelen állás szerint megkockáztatom, hogy hosszútávon sem. Azzal, hogy ez a gyakorlat meg lett támadva azt eredményezi, hogy mindeki szív majd nem csak a bénák.

De elengedtem, elvégre az autózás nem alapvető jog, ha nem telik rá akkor majd járok gyalog/bringával.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185865) CactuS válasza Qru (#185864) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, veszteségnek élik meg, holott tisztességtelen haszon, amit szereztek. Ahogy az is, hogy ha több autód van, akkor mindegyiken emelik a díjat. Egyébként idehaza azért tudnak lobbizni rendesen - lásd taxisok -, lehet nem lesz belőle semmi.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185866) MasterMark válasza Qru (#185864) üzenetére


MasterMark
titán

Hogy jön ide, hogy mikori az autó? A régi autóval jobban okoznak balesetet?

Switch Tax

(#185867) ngaba válasza Qru (#185864) üzenetére


ngaba
aktív tag

Pont az a szemlélet van az egyenlősdi mögött is, hogy valamennyire az autózás is alapvető jog, pontosabban fogalmazva: a társadalom egészének se rossz, ha mobilok az emberek. (Tehát a szegényebb "bénábbak" is vezethessenek. Az életveszélyes sofőröket elvileg kiveszi a rendőrség.) Meg azért nemcsak bénaságból lehet valaki károkozó, na.

Egyébként azt tartanám igazságosnak, ha baleseti pótdíj helyett megjelenne az önrész következő évben. Ebbe a biztosítók anyagi szempontból nehezen tudnának belekötni, és utólag büntetné az új balesetet (preventív), nem előre árazná be. Persze ezt a kgfb-törvény (vagy mi) explicit tiltja, tehát ezek szerint a törvényalkotó szerint is a kgfb fő/egyik/egyetlen értelme az előző hsz-ben említett "fizetőképesség", aminek az önrész alávágna.

[ Szerkesztve ]

(#185868) CactuS válasza MasterMark (#185866) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

"Azokban még volt.anyag, nagyobbat szólnak". ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185869) Qru válasza MasterMark (#185866) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azokban nem széria az esp, ebd, vészfékasszisztens, nincs városi koccanásgátló stb.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185870) Qru válasza CactuS (#185865) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elegge csend van rola, konnyen lehet marad igy ahogy van. :K

#nincsbennetarcsi

(#185871) ngaba válasza Qru (#185869) üzenetére


ngaba
aktív tag

De nem is vezet bele a korlátba. :D

Én mint retrográd elem rettenetesen szeretek amúgy mindenféle automatizmust, ami okosabb akar lenni nálam, esőérzékelős ablaktörlő stb. Főleg akkor, ha nem kikapcsolható.

A kocsim szereti azt csinálni, hogy amikor rükvercbe rakom, töröl egyet a hátsó ablaktörlővel. Ez ugye valamilyen feature, hogy ha megy az első ablaktörlő, akkor rükvercbe rakva ott is töröl egyet. Eleve, ezt is minek? Majd én letörlöm, ha akarom, és mivel a hátsó ablakra is szoktam figyelni + sokkal függőlegesebb stb., van esély, hogy feleslegesen töröl / zavar tolatáskor. De hát ugye elromlik: Valahogy úgy marad. A kocsi leállítása után is megjegyzi, tolatok ki a parkolóból csontszáraz időben, beletöröl a hátsóba szárazon. Ez akkor múlik el, amikor az első ablaktörlőt használom (ilyenkor ablakmosózni szoktam).

[ Szerkesztve ]

(#185872) Qru válasza ngaba (#185867) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokan gondolják így de az autózás semmennyire sem alapvető jog, azért ezt lássuk be. Persze az más kérdés, hogy itthon kb rá vagy szolrulva, mert a tömegközlekedés úgy sz@r ahogy van (máv/volán), ahol meg nem ott meg P+R nincs.

A biztosítók nagyon sok adót fizetnek be, azért az államnak nem érdeke beleköpni a levesükbe...

#nincsbennetarcsi

(#185873) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Great news! Skoda 2000 km/1 liter olajfogyasztást enged meg csak. Azt nem tudom, hogy volt-e 1000 km/1 liter :DDD 5000 km szöveget nem teljesen értem, hogy 0 km-től, vagy olajcserétől számít. Illetve adalék használata tilos.

[ Szerkesztve ]

(#185874) Qru válasza ngaba (#185871) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az igaz! :DDD

Áhh klasszik VAG feature többek között. Szerencsére a Skordéban kikapcsolható. Mondjuk, hogy a kiegészítő fűtés pl miért van kikapcsolva alapból, arra nem jöttem rá (1 hónapig majd lefagyott a lábam reggelente a kocsiban amíg nem találtam meg a menüben). Gondolom a WLTP mérésen így spórolnak 0,1 dl fogyit. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185875) MasterMark válasza Qru (#185869) üzenetére


MasterMark
titán

Ez oké, de a legtöbb baleset nem ettől függ.

Switch Tax

(#185876) Qru válasza MasterMark (#185875) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hanem a realtiv gyorshajtástól de azért elég sok balesettől megóvnának ezek is, nem véletlenül lett már kötelező egy jó részük.

#nincsbennetarcsi

(#185877) CactuS válasza Qru (#185872) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Flotta szinten látom, hogy mekkora a kárhányadunk, még soha meg sem közelítettük a befizetett sok tízmilliós díjat, mégis minden évben eljátsszák a hattyú halálát, hogy mekkora ráfizetés, hogy szerződnek velünk, mert szinte veszteséges a dolog. Nem tudom őket se kedvelni, se sajnálni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185878) Qru válasza CactuS (#185877) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell sajnálni őket és be sem kell mutatni nekem őket, mert ott kezdtem a pályafutásom anno. :D

#nincsbennetarcsi

(#185879) ngaba válasza Qru (#185874) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ebben nem kikapcsolható. De amit ennél is jobban utálok, az a külső tükrök szinkronizált állítása (ha állítom a balt, állítja a jobbot is...)

(#185880) MunezXBK válasza ngaba (#185879) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az is kapcsolható, nem?

(#185881) Qru válasza ngaba (#185879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy én is rühellem ha az autó "okosabb" akar lenni mint én. Ezért is vettem fapados jappánt, amiben én magam vagyok az egyetlen extra. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#185882) Doki16 válasza ngaba (#185879) üzenetére


Doki16
addikt

Milyen autó ez? Ezeket a funkciókat az összes VAG-ban ki lehet kapcsolni. Az említett dolgok extrák, nem alapfelszereltségek.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#185883) Peter.70 válasza Qru (#185881) üzenetére


Peter.70
őstag

Most éppen melyik autóra gondolsz? :)

(#185884) Qru válasza Peter.70 (#185883) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sajátomra.

#nincsbennetarcsi

(#185885) stickermajom válasza ngaba (#185871) üzenetére


stickermajom
addikt

Esőérzékelős autóból visszaülni asszony manuálisába fájdalom ebben a ködös időben. Elszoktam már a gépészkedéstől. :D

(#185886) Integrale válasza Doki16 (#185882) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem ezek mind alapfelszereltseg reszei, de nem kikapcsolhato egyik sem.

"Bad reklám is reklám too"

(#185887) Qru válasza stickermajom (#185885) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Passatban jol mukodott a Skodaban vhogy nem talalja el csomoszor.

#nincsbennetarcsi

(#185888) tboldi válasza stickermajom (#185885) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én az utóbbi napokban a WagonR-rel jártam, amiben nincs klíma. Egy élmény ebben a párás időben. :D

[ Szerkesztve ]

(#185889) stickermajom válasza Qru (#185887) üzenetére


stickermajom
addikt

Gondolom a modul tök ugyanaz, csak a Skodában került a kódba egy timeout 1 sor is, hogy érezd a helyét a konszernen belül. :D

@tboldi Nekem ebben a hidegben már nem kapcsol. :((

[ Szerkesztve ]

(#185890) ngaba válasza Doki16 (#185882) üzenetére


ngaba
aktív tag

2011-es Altea XL.
A (netről szedett) kézikönyv szerint van olyan verzió, ami jobban konfigurálható, de ebben ezek nem kapcsolhatók ki.

(#185891) BigBlackDog válasza ngaba (#185890) üzenetére


BigBlackDog
veterán

VCDS-el szerintem ki lehet kapcsolni. :B

(#185892) MunezXBK válasza Qru (#185887) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Golfban sem sikerül neki legtöbbször.

(#185893) ngaba válasza BigBlackDog (#185891) üzenetére


ngaba
aktív tag

Na, köszi, ez biztató. Legközelebb a szerelőnél kiderül. (Nekem nincs ilyen cuccom.)

(#185895) Kickass válasza Peter.70 (#185894) üzenetére


Kickass
őstag

Ajjaj, akkor most már időben be kell fizetni. :O :DDD :DDD

(#185896) focvis válasza MunezXBK (#185892) üzenetére


focvis
veterán

Az én Golfomban se tökéletes, a V60-ban sem volt az, magyarán én más ritmusban törölném a szélvédőt. Ellenben Vectra C-ben, Saab 9-3-ban teljesen az én ízlésemnek megfelelően működött.

A xenon is a Saabban volt a legjobb (szvsz nem létezik annál jobb), Vectra bixenon is igen fasza, Volvo OK, Golf 7 szódával elmegy. A futómű pont fordított sorrend. :D Az ülés témakört szintén a 9-3 Aero nyeri.
Összefoglalva: egy Saab 9-3 Aerot szeretnék, amelyik úgy rugózik és fordul, mint egy Golf GTI. Köszönöm a figyelmet! :D

Szerk: Jut eszembe, volt valamikor egy 2008-as Mondeo kombim, annak volt a legjobb futóműve amit ismerek. Szóval 9-3 Aero + mezei 2008-as Mondeo futómű. Danke Sör! :R

[ Szerkesztve ]

(#185897) molnarpeter válasza focvis (#185896) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondeo mk4, 2.5T Volvo motor, xenon fényszóróba meg simán lehet építeni fullos projektort stb :D

(#185898) focvis válasza molnarpeter (#185897) üzenetére


focvis
veterán

A Ford belseje viszont nem tetszett kategória, nem szeretnék olyant. :N (Bár tágas és nem kényelmetlen.) A könyöklő egyszer konkrétan leszedte a bőrt a könyökömről, még csak nem is hallottam előtte ilyenről.

(#185899) -v- válasza focvis (#185896) üzenetére


-v-
addikt

Egy X6M Performance ötvözi optimálisan azokat az értékeket amiket keresel.

[ Szerkesztve ]

(#185900) focvis válasza -v- (#185899) üzenetére


focvis
veterán

A lényeget nem fogtad meg: mindezek mellett keveset fogyasszon!

Ú bakker, X6-ot biztosan nem szeretnék. 🤮

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.