Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185601) stickermajom válasza cappa72 (#185598) üzenetére


stickermajom
addikt

Pedig jó az, kategóriájában meglepően kellemes a 2018-as évjárat :K

@focvis, elég savanyú a mandarin amit vettem, kis cukorral szerettem volna ellensúlyozni, de rossz tartót vettem le a polcról. Látszik mennyit járok a konyhában. :D

[ Szerkesztve ]

(#185602) cappa72 válasza stickermajom (#185601) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pedig jó az
:K , csak én a szegzárdit preferálom ;)

konyhai sztorihoz meg
"-Drágám hol a tea?- Jaj, ti férfiak! Soha nem találtok meg semmit.! A tea a gyógyszeres fiókban van, a kakaósdobozban, amire az van írva hogy “só”.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#185603) barnam_ válasza focvis (#185600) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem kell a többesszám, egyedül iszok :DDD
Szabadságból 3 maradt decemberre, ezúttal a két ünnep között dolgozni fogok (szerencsére csak otthonról), ilyen is régen volt. Tavaly ilyenkor a januári Puerto Rico-i utazásra készültem, más volt a hangulat. Oda most is szívesen visszamennék, a földrengéseket tökre megszoktam már :)

(#185604) spici


spici
tag

Sziasztok!
Gépjármű: Skoda Octavia III 1.6Diesel 105LE 2013 105LE
A napokban tönkrement az akkumulátorom (VARTA 68AH AGM) és vásárolni szeretnék.
Utánaolvastam hogy AGM akkumulátorra van szükségem, de annak az ára elég magas.

Mindenféleképpen szükséges AGM típusú akkumulátor, vagy vásárolhatok simát is?
Start/Stop-ot sose használom, de lehet ettől függetlenül szükség van erre a típusra?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#185605) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Van egy autóm, amit tavasszal szeretnék lecserélni. Kettő költséges szervizköltsége is lenne: turbó és kettőstömegű. Ilyenkor mit tennétek? Megcsináltatni, és feltenni drágábban, vagy hagyni és kicsivel olcsóbban a szervizigénnyel meghirdetni...? Annyival nem tudom drágábban árulni, mint amennyibe ezek kerülnek, valószínűleg...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#185606) molnarpeter válasza spici (#185604) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vegyél EFB akkut, vagy használt gyárit. Hagyományosat semmiképp.

[ Szerkesztve ]

(#185607) spici válasza molnarpeter (#185606) üzenetére


spici
tag

Rendben, köszönöm a gyors választ! Még annyit szeretnék, hogy mivel 68AH, na olyat nem nagyon találok, 70ah sok van, de van 64-65, inkább vegyek 70ah, vagy 1.6dieselhez elég a kicsit kisebb is?

(#185608) MC Pite válasza spici (#185604) üzenetére


MC Pite
veterán

S&S-os autóknak kell az AGM, és általában akku csere után tanítani kell nekik az új akksit.
EFB vszínű nem lesz jó, VAG topikban kérdezz utána.
Ne vicceljünk, a 1,6 szívó benzineshez vettem most 64est... (Azonos méretnél alsópolcosok kisebb, jobbak nagyobb teljesítményűek.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#185609) focvis válasza spici (#185604) üzenetére


focvis
veterán

Úgy olvasom mindenhol, hogy csak az AGM lesz jó bele. A simát kinyírja a magasabb feszültséggel töltő generátor.
És vélhetően kódolni is kell. Talán, de tényleg csak talán bele lehet kódolni a normál akkut is. Kérdés, hogy ezt ki vállalja, találsz-e hozzáértőt.

@ Molnárpeter: Minimálisan olcsóbb az EFB az AGM-nél, kb. 2-3 ezer forinttal.
Az enyémben EFB van, ha feladja AGM-et teszek bele. (Vagy ha kiderül, hogy fel lehet programozni a normál akkut, akkor azt.) És BEM kód csak a gyári VAG akkun van. :/

[ Szerkesztve ]

(#185610) spici válasza focvis (#185609) üzenetére


spici
tag

Igen, én is ahogy nézegettem a különbségeket, 2-3 ezer forintért AGM lesz.
Kódolás alatt azt értjük hogy "meg kell mondani" a kocsinak hogy ÚJ az akkumulátor, vagy csak azt hogy más Ah és hidegindítási kapacitása van?

De ez már mellékes (mármint persze megcsinálom, de a főkérdésre kaptam választ), köszönöm szépen az információkat!!

(#185611) focvis válasza spici (#185610) üzenetére


focvis
veterán

Erre egyedül csak Mágus tudja a biztos választ, ha éppen ráér. A VAG topikban találod.
Itt tudtommal más még nem kódolt akksit, csak nézegette a lehetőségeket VCDS-sel.

(#185612) Qru válasza MC Pite (#185608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah a gyartok szeretnek sporolni az akksin, itt a 2.5i-be is 48Ah-s a gyari akksi... :D

#nincsbennetarcsi

(#185613) szabonagyur válasza focvis (#185589) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van a Pandora rendelésre még jobb opció, full online és kapsz a vásárlás után pontokat, nem keveset és beválthatod később más cuccra, 1-2 napon belül kihozzák vidékre is és a legtöbb akció, mint ez is megvolt. Tegnap rendeltem holnap jön. :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185614) Qru válasza spici (#185610) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont erről volt most szó a VAG topikban: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185615) focvis válasza pocokxx (#185605) üzenetére


focvis
veterán

Az autó értékétől függ. (Tippre 400+ ezer Ft-os javítási számláról beszélünk.) 1 milliós autónál nem csináltatnám meg, 3 milliósnál már igen, ott hibátlan árut vár el a vevő.

(#185616) focvis válasza szabonagyur (#185613) üzenetére


focvis
veterán

Megkéstem a bevásárlással, nem mertem online intézni... Még reggel rendeltem egyebet amire 1-3 napos szállítást ígértek bolti átvétellel, aztán jött a 2. email, miszerint a várható szállítási időpont 2021.01.14. Megszeppentem.

(#185617) barnam_ válasza pocokxx (#185605) üzenetére


barnam_
nagyúr

22-es csapdája: ha elhallgatod a hibát (már amennyiben még olyan állapotban van, hogy nehezebben felfedezhető), később visszajön a vásárló; ha tudomására hozod, nehezebb lesz eladni és alkudni fognak erősen.

(#185618) focvis válasza rbalint88 (#185506) üzenetére


focvis
veterán

"Já, já az autópályán bevérzik a szeme, nincs benne több kráft."

:D Most hangzott el a tévében. Taxi.

(#185619) rbalint88 válasza focvis (#185618) üzenetére


rbalint88
addikt

ezt a Mercire mondta, nem? vagy a Mercis mondja a 406-ra? :F

egs a többieknek, itt Kamocsay Pinot Gris van terítéken.

(#185620) barnam_ válasza rbalint88 (#185619) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt a németek mondják az 500E-ből a 406-ra :C :DDD
BTW így belegondolva azért nonszensz, hogy egy 406 alázza a Porsche Merci 500E-t.

[ Szerkesztve ]

(#185621) rbalint88 válasza barnam_ (#185620) üzenetére


rbalint88
addikt

csak elég nagy csigát kell rakni a 406-ba és megkúpolja az az 500E-t :DDD
Főleg, ha a 3.0 V6-ra rakják :)
Egyébként semmi bajom a Mercikkel, _ezt_ ajánlgattam Tse-nek a Focus helyett, de azt mondja betegágy ez az E-klasse :( pedig ha kombi kéne, nem nagyon fájna tankolni és épp lenne fölös 4 millám, már nem lenne.

(#185622) molnarpeter válasza rbalint88 (#185621) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Minden autó betegágy, csak máshogyan 😌

(#185623) barnam_ válasza rbalint88 (#185621) üzenetére


barnam_
nagyúr

Na jó, de ennyi erővel a Mercire is tehetsz turbót :DDD (csak nyilván minek)
Az E500T fasza amit linkeltél... de kb. minden betegágy, ami modern "prémium" használt autó.
Én inkább W212-t néznék. (ezt elmentettem, de még "kicsit" kell spórolni)

(#185624) rbalint88 válasza barnam_ (#185623) üzenetére


rbalint88
addikt

Ahhoz kepest, hogy csak ket evvel fiatalabb, nagyon sokkal tobbet kernek erte :( Es nem is szelloztetos a bor benne, olyat meg nem vennek, inkabb a sima szovet.

Szerintem 500E-ben nem igazan volt hely egy turbonak :))

Egyebkent van instan a 996roadtrip oldal (meg a dffrnt_allroad), aztan a fasza verda satorral a tetejen koncepcio szoget utott a fejembe, csak nincs penz 911-re, meg asszonyt es gyereket is el kell szallasolni, nem csak magamat es kutyat, aztan nezegettem hozza alapokat :B

(#185625) CactuS válasza barnam_ (#185623) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem csak a prémiumok, nem sok kivétel van, vagyis kevés az, amivel nincs - sok - gond.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185626) Tsebacsi válasza rbalint88 (#185624) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nagy ugrás volt a 2 generáció között. Én is jobban örültem volna ha az öreg ilyet vesz és nem megint 211-et.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185627) Integrale válasza rbalint88 (#185621) üzenetére


Integrale
veterán

:Y
Jöhet!

FL előtti W212 valahogy nekem nem áll össze, nincs az az elpusztíthatatlan érzés, ha ránézek, kevésbé tömbszerű. FL utáni már úgy, ahogy, de egy FL W211 az nálam visz mindent.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#185628) pocokxx válasza barnam_ (#185617) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát igen. Nehéz jól dönteni. Szeretnék korrekt eladó lenni, biztosan elmondom a hibát, de tartok tőle, hogy nagyon nehéz lesz így. A kettős tömegű látványos, és ára miatt "vevőűző" hiba.
focvis: Egy 18 éves autóról beszélünk, olyan 800 körül lőném be a piaci árát.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#185629) bandus válasza pocokxx (#185628) üzenetére


bandus
veterán

Milyen tipus pontosan?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#185630) CactuS válasza pocokxx (#185605) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Autónál a ráfordított szerviz költséget sosem fogod tudni az eladási árban realizálni. Ha minden rendben van és frissen kicseréled, akkor is lényegében egy üzemszerűen működő autót árulsz. Én nyomottabb áron adnám el és fejben hozzátenném a két alkatrész árát, úgy már jobban fog kinézni a matek.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185631) Qru válasza -v- (#185595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ focvis:

8,83 lett sima B7 (bc: 9,1).

#nincsbennetarcsi

(#185632) Qru válasza pocokxx (#185628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem éri meg ráköltened, áruld így ahogy van, leírva a hibákat. Persze majd a szerződésbe is bele kell írni az ismert hibákat.

#nincsbennetarcsi

(#185633) bandus válasza Qru (#185632) üzenetére


bandus
veterán

nekem is dilemma ez egyébként, talán rá is kérdeztem ugyanerre, bár nálam csak a turbo kezdett el távolról fütyülni, ennek a felújítása meg 150k. bár valószínűleg nekem fontosabb lesz, hogy elmenjen az autó, ha 900k-1m között kapok érte már boldog leszek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#185634) Qru válasza bandus (#185633) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha picit fütyül az még nem gáz, ne költs rá. Majd az új tulaj. Cactus amúgy nagyon jól leírta a jelenséget a #185630-ban.

#nincsbennetarcsi

(#185635) Reggie0 válasza Qru (#185634) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez a futyul a turbo azert nem egyszeru kerdes, mert igazabol mindig futyul, aztan az auto, ful es kornyezeti zaj kerdese, hogy mikor mennyire hallani.

[ Szerkesztve ]

(#185636) Qru válasza Reggie0 (#185635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolom azért írja mert eddig nem hallotta, ha erősödik a fütyülés akkor meg már gyengül a csiga valóban.

#nincsbennetarcsi

(#185637) Reggie0 válasza Qru (#185636) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem mar vagy 6-8 ilyen jobban hallom periodus volt :)

(#185638) rbalint88 válasza Qru (#185636) üzenetére


rbalint88
addikt

Vagy titokban megcsipszeltek neki :P Audiban is megjott a hangja, pedig csak a gyari 0,7-rol max 0,9bar lett

(#185639) hacki87


hacki87
senior tag

Nálam auchan b7-ből 689km-en kellett 56,65l azaz 8.22l/100km bc:8,2l/100km írt.

[ Szerkesztve ]

(#185640) focvis válasza bandus (#185633) üzenetére


focvis
veterán

Anno a cimborám Golf 2 GTD-jében is fütyült, aztán még évekig gond nélkül ment.

(#185641) tboldi


tboldi
nagyúr

A WagonR-ben kiment mindkét helyzetjelző elöl. Osram Cool Blue Intense-ek voltak bent, de azt mondta apum, jó lesz neki a hagyományos is, úgyhogy vettem a Tescóban potom 209 Ft-ért egy pár sima Tungsramot. Borzalmasan sárgák, de legalább most világítanak. :D

Amúgy sokkal-sokkal egyszerűbb ez a művelet a WagonR-ben, mint a Jazz-ben, egyedül az aksit kell egy picit arrébb tenni, de kivenni nem kell, szerszámkereséssel együtt sem volt 10 percnél több. Ehhez képest a Jazz-nél vagy a sötétben matatsz a szűk helyeken 3 órán keresztül, vagy lökhárítóbontás után kiszereled a komplett lámpatestet. :D

[ Szerkesztve ]

(#185642) bandus válasza focvis (#185640) üzenetére


bandus
veterán

Kiraly, akkor ezt majd az uj tulaj megoldja. Egy jo cimboram eleg kiterjedt vallalkozast epitett fel a csipszre, lehet elviszem hozza, vagy a vevonek gratiszba biztositok egy csipsz opciot igeny eseten😁

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#185643) focvis válasza bandus (#185642) üzenetére


focvis
veterán

DPF van benne? Az nem szereti a kormot. (Írja ki belőle a csipszes.)
Olajat eszi?

(#185644) bandus válasza focvis (#185643) üzenetére


bandus
veterán

olajat egy cseppet sem, dpf nincs, se kettőstömegű, meg ilyen úri huncutságok (2008 kia proceed, 1.6 crdi)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#185645) focvis válasza bandus (#185644) üzenetére


focvis
veterán

No DPF, no DMF -> no para.
Hadd fütyüljön! :D

(#185646) molnarpeter válasza focvis (#185645) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ilyen egyszerű gépet meg kéne tartani :D

(#185647) rbalint88 válasza molnarpeter (#185646) üzenetére


rbalint88
addikt

Jah, csak egy-ket ev es lerakhatja a bp tablanal, aztan mehet haza bkvval :(

(#185648) focvis válasza molnarpeter (#185646) üzenetére


focvis
veterán

Este a Taxis (500E) témát követően, kb. 01:20-ig sasoltam a hahut egy jó W124 250D-re vadászva. :D #kellvalamirocsó, egy full mechanikus ütni-vágni való vas.

Tudom, nem tenne jót neki a csillaggarázs és a ridegtartás. :/

(#185649) Qru válasza Reggie0 (#185637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy csak gyakrabban kene elemet cserelned a hallokeszulekben. :DDD :R

#nincsbennetarcsi

(#185650) Qru válasza rbalint88 (#185638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skodaban csendben van Kormiban mar hangos volt.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.