Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185951) Gombinyó válasza seadrone (#185947) üzenetére


Gombinyó
őstag

Se városban, se autópályán nem kell hátul világítani, ha van elöl nappali menetfény csak akkor, ha a látási viszonyok megkövetelik. Pl be van borulva vagy sötétedik, esik az eső, stb. Napsütésben felesleges, ha valaki nem vesz észre maga előtt jó fényviszonyok között 1,5 tonna vasat az úton az adja vissza a jogsiját.

(#185952) brumi1024 válasza seadrone (#185947) üzenetére


brumi1024
veterán

Stickermajommal értek egyet, hátul semmi értelme a nem ledes helyzetjelzőnek. Mivel hátul nem kötelező égnie semminek, így a villogást jogosan nem értik.

(#185953) seadrone válasza stickermajom (#185950) üzenetére


seadrone
őstag

pedig van különbség észlelhetőségben, ha hátsó lámpa világít.

nem néztem utána, hogy tényleg nem kötelező-e városon kívül MINDIG a világítás elöl-hátul a linkelt 44. paragrafuson kívül, de igencsak meg lennék rökönyödve, ha igaz lenne.

mi akadályozza meg, hogy az ember felkapcsolja minden esetben mindenhol? mi az előnye ha nincs felkapcsolva, ha a biztonságot tekintjük, nem pedig azt, hogy jaj, évente plusz 200 ft-be kerül (oké, legyen 453 ft, mert biztos ki lesz az számolva 2 hsz mulva)

44 par 8 bek:
(8) Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

azt a kresz hol nevesíti, hogy mi minösül menetfénynek, az megvan valakinek? ez lesz a titok nyitja :D

[ Szerkesztve ]

(#185954) stickermajom válasza seadrone (#185953) üzenetére


stickermajom
addikt

Autópályán 150-200 méterről nem is látod, hogy világít-e. :DDe biztos van különbség.

Nyugodtan nézz utána, nincs olyan paragrafus ami ütné ezt, teljesen szabályos a DRL jó látási viszonyok között.

Az előbb már leírtam mi a hátránya, ha pl. én bekapcsolom a tompítottat/helyzetjelzőt: pont azt a fényt veszem el elölről ami viszont valóban segíti a láthatóságot.

(#185955) simonjoe válasza seadrone (#185939) üzenetére


simonjoe
senior tag

...ha észreveszed, h nem világít a lámpája, abban az esetben látod az autót. Akkor minek a lámpa?? Rossz látási viszonyok között megértem. Ma a tízes úton egy új Rav4 jött mögöttem, villog, kapcsolgatja a lámpáját le-fel, próbálta a tudtomra adni, h kapcsoljam fel a világítást. Nem tettem, nem volt verőfényes napsütés, ennek ellenére jó látási viszonyok között zajlott a forgalom. Ha valaki nem lát rendesen akkor szemészet! :D

Joe

(#185956) Integrale válasza Qru (#185943) üzenetére


Integrale
veterán

Én nem jelzek senkinek, a refi villogtatása növeli a fogyasztást.

"Bad reklám is reklám too"

(#185957) oliwire válasza stickermajom (#185950) üzenetére


oliwire
őstag

Így van, nekem is leveszi a DRL a fényerőt, ha a helyzetjelző vagy a tompítottat ráadom. Pedig tök jó lenne, ha úgy maradna :D

(#185958) stickermajom válasza seadrone (#185953) üzenetére


stickermajom
addikt

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 55/A & 55/B szabályozza a nappali menetfény műszaki feltételeit. Le van írva mit, hova, milyen működési móddal lehet felszerelni.

És meg fogsz döbbenni: az egész EU-ban elég a DRL jó látási viszonyok mellett.

@oliwire Hivatalosan az a szabályos működése, hogy leveszi. Bár láttam én már új Focust teljesen kikapcsolt nappali menetfénnyel közlekedni, szóval nem tudni mik a lehetőségek. :D

[ Szerkesztve ]

(#185959) molnarpeter válasza simonjoe (#185955) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Át lehet kódolni, hogy hátul is menjen helyzetjelző DRL módban, akkor nem fognak villogni :D
Renault pl alapból ilyen újabban tudtommal.

(#185960) Qru válasza tboldi (#185945) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt az a szokas hogy ha 1-et villantasz akkor lampa, ha tobbet akkor traffi/rendor.

#nincsbennetarcsi

(#185961) seadrone válasza simonjoe (#185955) üzenetére


seadrone
őstag

" Ha valaki nem lát rendesen akkor szemészet! "
a másiknak meg sebészet!

én úgy vagyok vele, hogy a közlekedésben sokféle ember vesz részt, olyan mint egy nagy swingerparti, úgyhogy nem szeretném, ha a lámpám hiatt kapnék seggbe ajándékot, így mindig felkapcsolom a tompítottat (be van állítva, nem veri ki a SZEMED) :D

@Integrale: komment of the day

@stickermajom: ma is tanultam valamit, köszi!

Úgyhogy írni is fogok az operatív törzsnek, hogy ez nekem nem tetszik, és intézkedjenek! :D

(#185962) Qru válasza seadrone (#185947) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Talan az uj Fiat Tipo hatul is vilagit de nem vagyok benne biztos.

#nincsbennetarcsi

(#185963) tboldi válasza Qru (#185960) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt sügérek az emberek, ha megafonnal kiabálnék rájuk, hogy kapcsoljanak lámpát az esőben, akkor is csak bámulnának mereven előre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#185964) Qru válasza stickermajom (#185958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vcds-el ki lehet kapcsolni a Skodan pl.

#nincsbennetarcsi

(#185965) Qru válasza Integrale (#185956) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mar ertem miert eszik sokat Bubi. :D

#nincsbennetarcsi

(#185966) Pttypang


Pttypang
veterán

Az normális, hogy a szembejövők este esőben úgy vakítanak, hogy csak motorfékkel gurulva remèlem, hogy a sávom ott van, ahova gondolom?

Miskolc kornyekerol mentem vissza fouton miskolcra, de minden masodik szembejovo az ut helyett a szemembe vilagitott. Ez ilyen karacsonyi specialitas?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#185967) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Villogásról / tompított le-fel-ről lámpa miatt már rég leszoktam, már csak elsőbbségről való lemondáshoz meg trafi/rendőr miatt jelzek.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#185968) Qru válasza Pttypang (#185966) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs beallitva a fenyszorojuk. Sajnos ez mindenhol porblema, itt Pesten is. :(

#nincsbennetarcsi

(#185969) seadrone válasza Qru (#185968) üzenetére


seadrone
őstag

neeem, az enyémen van ilyen karácsonyi mód, akkor felfele világít, 200ért tették bele, szerintem jó, meg modern

csak idő kell, míg megszokják az emberek, de sokat villognak vissza, úgyhogy nemcsak nekem van ilyen!

(#185970) szabonagyur válasza Qru (#185962) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tenyleg hova lett Mr. (ex)Tipo?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185971) Qru válasza seadrone (#185969) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is. Azzal hivom Batmant.

#nincsbennetarcsi

(#185972) Qru válasza szabonagyur (#185970) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ibizara valtott. Mar mint Seatra, nem emigralt. :D

#nincsbennetarcsi

(#185973) szabonagyur válasza Qru (#185972) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom tudom, hogy Seatra, csak a Tipo jobban illett hozza, es olyan reg jart erre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185974) grizlisandor válasza szabonagyur (#185973) üzenetére


grizlisandor
addikt

A "családbarát" intézkedések fellendítették a ingatlan bizniszt. ;]

(#185975) stickermajom válasza Qru (#185968) üzenetére


stickermajom
addikt

Vagy a LED pl. marhára visszaverődik a vizes aszfaltról, hiába van jól beállítva. Ha pocsolya is van az külön élmény.

(#185976) Qru válasza szabonagyur (#185973) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valsag auto kellett, nem teljesen onkent adta el. Viszont az arakat elnezve lehet jobban jart volna ha kivar meg egy kicsit.

#nincsbennetarcsi

(#185977) Qru válasza stickermajom (#185975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jut eszembe Skorden teszteltem az automata tavfenyt es nagyon patentul mukodik.

Viszont most hogy betoltotte az 1 evet elkezdett zorogni, belul vhol az anyos oldalon a B oszlop felol jon a hang.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185978) szabonagyur válasza Qru (#185976) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, olvastam csak ahogy irtad, hogy Tipo eszembe jutott, hogy reg jart errre.

#185974grizlisandor: drukkolok neki, hogy ez jo hatassal legyen a biznisztr.

btw. iOS hasznalok: nincs valami egyszeru modszer, hogy bemasoljak adott hozzaszolasba egy masik hozzaszolast? Az elobbit mire kijeloltem....

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#185979) Qru válasza szabonagyur (#185978) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs, valaszolj kulon ahogy en is.

#nincsbennetarcsi

(#185980) tboldi válasza szabonagyur (#185978) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha a hsz számát és íróját akarod bemásolni, akkor a legegyszerűbb bepötyögni. Ha viszont a szöveget akarod, akkor egy szón hosszú érintés, oda húzod a kijelölés kezdetét és végét, ahova akarod, majd 3 ujjas érintésre bejön egy másolás-kivágás-beillesztés menü.

szerk.: Az előbbi egyébként PC-n is macerásabb, amióta megvariálták és eltűntek a zárójelek a sorszám mellől.

szerk. 2: iOS-en egy picit talán könnyebb, hogy ha a címsorban lévő “Aa” gomb megnyomása után csökkented a nagyítást, olyankor változik az oldal is, mert reszponzív.

[ Szerkesztve ]

(#185981) pit stop válasza brumi1024 (#185952) üzenetére


pit stop
addikt

Csak máskor se jut eszébe ezzel az a baj. 2 éve főúton 90 helyett 50nel ment szürke Citroen Picasso a ködben. Ha nem két sávos az út akkor beköltözünk a csomagtartóban amikor 0 hátsó világítás miatt utolértük - gondolom nem látott, azért is ment lassan, f.cking logic.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#185982) Peter.70 válasza Qru (#185977) üzenetére


Peter.70
őstag

Le kell cserélni, már öregszik ;] :D

(#185983) #89309696


#89309696
törölt tag

Hajnalban megyek a bazi nagy ködben, egyszer csak a szembesávban egy nagy feketeség megjelenik, egy nagyobb traktor duplapóttal széna/szalmabálákat vitt, kivilágítatlanul. :F

[ Szerkesztve ]

(#185984) Qru válasza Peter.70 (#185982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj ne a vegen adnanak meg vmi ettol szarabbat. :D

#nincsbennetarcsi

(#185985) #89309696


#89309696
törölt tag

Frontera előfeszített sperres hátsó híd tapasztalatok röviden: szar.
Hosszabban: én tudtam, hogy a sperres difinek vannak előnyei és hátrányai, de élőben megtapasztalva igen soványak az előnyei, a hátrányai pedig erősebbek, mint vártam.
Konkrétan: ahol kellett 4x4 ott most is kell, tehát nem váltotta ki semennyire, én ezt vártam volna, hogy majd kevesebbet kell 4x4-et használni miatta.

Felfele eddig is felment, most is felmegy egy fokkal határozottabban, ez előny. Picit dobálja a valagát közben mivel csúsznak az összezárt kerekek, de ez még elmegy.
Feltolatni régen nehezen tudott, most sem tud könnyebben, súllyal is próbáltuk, ez sem segített. Ellenben egyből megindul a lejtő vagy a lendület irányába tolatás közben mivel nincs álló kerék ami tartaná a kocsit. Eddig lendületből lehetett vele tolatni valamennyire, legfeljebb megállt forgó kerékkel és új lendületet kellett venni, most egyből beszáll a bokrosba ahogy zár. Ez a része konkrétan szarabb lett.
Minden szűkebb fordulóban ahol kell egy kis gázt adni eddig elment valamennyire legfeljebb kipusztította a füvet a belső íven lévő kerék, most vagy nyomod neki és driftelve veszed be a kanyart és amit elér azt elér, vagy elveszed mint a buzik és beáll derékszögbe a bokorba.
Földúton, nyálkáson, murván 2-es, 3-as 40-50-es tempónál megy mindenfele, rakja a valagát ami eddig szintén nem volt.
Meg lehet szokni, meg lehet tanulni, ki lehet ismerni, de most már biztos nem kéne. Amit kézzel lehet kapcsolni az oké, akkor használom amikor akarom, de ez az állandóan összezáró kikapcsolhatatlan sperres cucc ez így szar. Amíg száraz a talaj addig nem lehetett észrevenni, de oda nem is nagyon kell, most a sárban kegyetlenül kiadta a hátrányait, nem unalmukban dolgoztak annyit a mérnökök a differenciálmű megalkotásán.

Aszfalton nem venni észre semmi hibát mivel tapad jól így zárni se fog, vizesen se, ha csak nem nyomja az ember direkt, akkor nyilván kilincsezni fog. Egy váratlan csúszós felületen azért kellemetlen lehet mikor megindul kifele. Ez addig vicces személyautókban is amíg driftelni kell a körforgalomban meg kiugrani a lámpánál, de azon kívül csak hátránya van.

(#185986) TheProb válasza Tsebacsi (#185927) üzenetére


TheProb
veterán

Most olvastam én is arckönyvön. Kikerekedett szemekkel olvastam a hírt, jó arcnak tűnt. :O

#185936tboldi: Jaja

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#185987) ngaba válasza Qru (#185960) üzenetére


ngaba
aktív tag

Igen, szerintem is a legegyértelműbb egy hosszabb villantás.
Hátrafelé viszont nem tudok jelezni, bármit próbáltam, nem értik / félreértik.

Amúgy én is szoktam villantani, de nem azért, mert rendőrt játszok, hanem hogy ne büntesse meg a rendőr. :)

Illetve idén nyáron este az M7-en álltam bele valakinek a fenekébe, aki majdnem korom sötétben hajtott fel kivilágítatlanul (nem tudom, mi volt a koncepció, én is alig vettem észre). Hogy nehogy belemenjenek hátulról + villogtattam. (De ő mondjuk megköszönte.)

(#185988) Peter.70 válasza Qru (#185984) üzenetére


Peter.70
őstag

Kell kérni egy Porsche Taycant :DDD
Persze csak ha tudod tölteni :D

[ Szerkesztve ]

(#185989) molnarpeter válasza ngaba (#185987) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sötétben közlekedőknek én le-fel kapcsolom a tompítottat néha :F

(#185990) molnarpeter válasza #89309696 (#185985) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

G-Klasse kell :K mondjuk ahogy fater szokta mondani, terepjárónak ott a traktor. Amúgy egy elektronyos cuccal érdekes lenne összevetni, mármint biztosan kényelmesebb a Haldex, de nyomatékot osztogatva csak van érezhető eltérés...

[ Szerkesztve ]

(#185991) Pttypang válasza Qru (#185968) üzenetére


Pttypang
veterán

A ledesek is olyan eros kontrasztot dobnak a vizes aszfalttal a hideg feher fennyel, hogy utana mp-ekig alig latok.

Be kene allitani a twingon is mondjuk... Vagy legalabb a burakat megtakaritani, hogy ne torjon rajtuk a feny.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#185992) stickermajom válasza Qru (#185977) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem lehet, hogy igazából jó az az autó, csak az a baj, hogy egy év alatt még nem próbáltad ki a funkciók felét? ;]

(#185993) Peter.70 válasza stickermajom (#185992) üzenetére


Peter.70
őstag

:Ctúl vastag a használati utasitás, még nem jutott a végére :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#185994) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

#FleetZone Göbi S1-et tesztelt [link] (focvis, ez még mindig az, pedig lassan már pálinka lesz az akkori cefréből :) )

Vinyus - elvileg szívroham volt :F

[ Szerkesztve ]

(#185995) focvis válasza molnarpeter (#185994) üzenetére


focvis
veterán

Megnézem majd.

A parkolóban van, megyeget lefelé az ára. Mennyi volt eleinte, 7+? 5-öt adnék érte, de nem kellene igazán, túl kicsi és fapad.

(#185996) Qru válasza Peter.70 (#185988) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs hol tölteni és ha lenne is hol, nem szívesen sz@rakodnék vele (csak, hogy focvis véleményét erősítsem). Mikor lezúzták a Skordét mondtam, hogy mindegy mi a csereautó csak villany ne legyen. Persze Leaf2 meg eGolf volt bent (pedig Sacalat akartam volna) végül összekukázták nekem azt a Superb kombit amit láttál is (amúgy nem volt rossz).

#nincsbennetarcsi

(#185997) Qru válasza stickermajom (#185992) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De-de már elvileg mindent kipróbáltam benne. A fele kb jól működik annak ami benne van a fele meg random nem.

#nincsbennetarcsi

(#185998) Qru válasza ngaba (#185987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az indokolatlan ködzáróval közlekedőkre villantok hosszan de azok kb sosem értik. :( Minap is egy Q5 a kiskörúton azzal nyomta végig.

#nincsbennetarcsi

(#185999) Peter.70 válasza Qru (#185996) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor meg kell tartani a Superb kombit :)

(#186000) focvis válasza Qru (#185996) üzenetére


focvis
veterán

A mindennapos, folytonos és kényszeres szarakodás nem hiányzik. Ha csak hetente 1x-2x, illetve hosszabb út előtt / után kell, az tolerálható. Egy Model 3 P-vel csak-csak elszarakodnék. :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.