Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185751) Qru válasza tboldi (#185750) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Par regebbi lemez nekem is akad, majd bedobom a kocsiba most hogy mondod...

#nincsbennetarcsi

(#185752) stickermajom válasza Qru (#185751) üzenetére


stickermajom
addikt

Feláras volt a CD lejátszó, én meg sóher vagyok. :DDD

(#185753) EQMontoya válasza tboldi (#185750) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig az idősebb technológia, mint Te vagy :D

Same rules apply!

(#185754) Qru válasza stickermajom (#185752) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kazi? Abból is van még egy itt a polcon. :D

#nincsbennetarcsi

(#185755) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én értem, hogy mindenki kurvára áptudét vilikét kivéve, aki a buszban a felakasztott bőrszíjas szokolon hallgatja a Mária rádiót, de ha van egy technológia, ami garantáltan jobb minőséget és több információt tud nyújtani, mint a meglévő analóg, akkor miért kell a sarokba dobni, mint egy megunt plüssjátékot?
Én rohadtul unom esetenként mindig ugyanazt a 30-40 kedvencet hallgatni a spotiból, nem akarom mindig az általa sejtett nekem tetsző zenét hallgatni, hanem a rádiót, ahol kapok híreket, infókat, magazinműsorokat. És sokan vagyunk így az autóban, ti nagyon a skála egyik széle vagytok. Plusz nálunk asszony zenei ízlése nem 100%-osan fedi az enyémet, ha beteszek valami szerinte "metált" már megy a sírás hogy ezt ne, pedig még csak nem is hörögnek benne bőrmaszkban :U
A mobilnet árakat ne hozzuk ide, 7k körül a telekomnál kapsz hálózaton belüli ingyenességet, és 3G netet. Szevasz.
Oké van céges telenor, ami ingyen van, és ingyenes mindenhova, de ugyanúgy 3-4 GB. És akinek nincs cégese? És mondjuk hűségre vesz telefont mellé? Plusz havi 10-20k!
Nincs itt ám olyan hawaii...
Szóval a durva a**yát annak aki lelőtte a DAB sugárzást itthon!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185756) tboldi válasza Qru (#185751) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem úgy ~20 db van az autóban, be kéne kötni a CD-tárat. 🤔

(#185753) EQMontoya: Az egész autó idősebb technológia nálam. :D

(#185754) Qru: Az is van itthon dögivel, csak már nincs mivel lejátszani. :D
Illetve van egy velem egyidős Technics hifi itthon (sztereó erősítő + 2 kazettás dekk + 5 lemezes tálcás CD-lejátszó), csak a hangfalak peremei szétmállottak, tipikus Videoton betegség.

[ Szerkesztve ]

(#185757) Qru válasza Tsebacsi (#185755) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bezzeg az analóg tv adás lelőtték...

#nincsbennetarcsi

(#185758) Tsebacsi válasza Qru (#185757) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hiányzik? Tekergetnéd az antennát? :U
Vagy ez egy példa hogy néha okosak is tudnak lenni? Fenéket, a digitális adát tisztább, érthetőbben megy át a propaganda. A DAB rádió itthon mint írtuk/írtátok nulla elterjedéssel bír, nincs értelme szerintük belefeccölni semmit, nem az a réteg hallgatja, akit el akarnak érni vele.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185759) Qru válasza tboldi (#185756) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most átnéztem a polcom és van még pár audio cd-m a 2000-es évekből, meg még egy mp3-asat is találtam (kár hogy olyan zenék vannak rajta amik már akkor is vállalhatatlanok voltak :D ).

Amúgy meg habzsi-bőzsi van, mert még a telken is hasít a 4G-s hálózat.

#nincsbennetarcsi

(#185760) Qru válasza Tsebacsi (#185758) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudnak ha akarnak, arra céloztam. Bár a telekre nem vettem tunert mert évi kb 4x lenne nézve, annyit nem ér nekem a befektetés... így kénytelen vagyok mobilnetről nézni az F1-et vasárnaponként. :D

#nincsbennetarcsi

(#185761) molnarpeter válasza tboldi (#185756) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hangszóró peremet láttam vmikor alin :D

(#185762) EQMontoya válasza Tsebacsi (#185755) üzenetére


EQMontoya
veterán

A technológiák nem sorban halnak ki.
Pl a bakelit épp reneszánszát éli, miközben a kazetta és a CD is kihaltnak nyilváníthato manapság.

De az értelmes streaming megölte mar az MP3-at is lassan: ha mar helyben tarolsz valamit, az veszteségmentes lesz.

A digitális rádiót is ez nyirta ki: digitális alapokon nagyon sok jobb megoldás van mar, mobilnet van minden bokorban.

Szerintem a Mária rádió is elérhető online, és ki tudod küldeni a kocsi hangrendszerére.

A 2003-as szaromban is vezetek nélküli (mágneses) töltőn van a telefon, amiről Bluetoothon megy a spotify a kocsi hangrendszerere.

Szoval nagyanyáink a befőzés mellett meg analóg rádiót hallgatnak, de akinek digitális technika van a keze ügyében, annak mar nagyon sok jobb ötlete van a digitális rádiónál.

Same rules apply!

(#185763) Reggie0 válasza Tsebacsi (#185755) üzenetére


Reggie0
félisten

Nagyobb pendrive-ra tobb zene is rafer mint 30-40 szam. En mar 15 eve nem hallgattam radiot kocsiban, tok felesleges, csak a reklamszovetsegnek van ra szuksege, meg az artisjusos megelhetesi zeneszeknek akik a radios statok alapjan osztjak a penzt. Plane, hogy radioban a 30-40 szam helyett csak 10-20 lakossagi zeneszam megy random loopban.

[ Szerkesztve ]

(#185764) simonjoe válasza Tsebacsi (#185755) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én melletted állok!!! :) Az itthoni Hi-Fi tunerjén is van DAB vételi lehetőség és bizony én azon hallgattam műsorokat, zenéket. Sokkal tisztább, kiegyensúlyozottabb volt a hangzása. Csodálkoztam is a megszüntetésén, de a döntéseket Qrmányunk hozza mint írtátok, ilyen-olyan okok miatt. :((

Joe

(#185765) MC Pite válasza rbalint88 (#185749) üzenetére


MC Pite
veterán

Spotify szépen cachel, az elmegy(amíg nem léptek 1-3 számot), de egy darabig webrádióztam, na az már sokszor megakad.
Még nyilván időnként unalmas kezd lenni, plusz nálunk is nekem ízlése nem teljesen egyezik az és enyémek, szereti pl a retromixeket (hétvégi bevásárlásnál mindig ez megy), stb. Sőt, néha még normális műsorok is vannak a rádióban.
Attól függetlenül hogy nem olyan drága a mobilnet, azért sokan rádióznának (részében mert a helyi rádióban 90%ban hallom ha probléma van az úton, amit a navi programok még nem feltétlen jeleznek).
Én örülnék a DAB-nak, de hát ez kb veszett fejsze nyele.

Egyébként jó tünetek még az analóg rádió is meglepően jól szól hifin, DABhoz nem volt szerencsém, de a környéken nagyon jól jönne, mert közepes az analóg lefedettség a Gerecse alatt 😐

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#185766) tboldi válasza molnarpeter (#185761) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már nincsenek meg, de azért köszi. :)

Kéne egy pár új sztereó hangfal, de mindig akad valami fontosabb, amire kell a pénz.

(#185767) focvis


focvis
veterán

Karácsonyi Laptiming extra, egy hosszabb adás 1. fele. Versenyautók éjjel.

(#185768) brumi1024 válasza Tsebacsi (#185755) üzenetére


brumi1024
veterán

Nagyon off, de érdemes megnézni a magánemberként látogatható flottákat. Én pár éve abban vagyok, 5k körül fizetek 275 perc+50 giga netért.

Azzal viszont egyetértek, hogy nem a DAB-ot kellene kukázni. :(

[ Szerkesztve ]

(#185769) stickermajom válasza focvis (#185767) üzenetére


stickermajom
addikt

Egy olyan lámpasor nekem is kéne. :D

Előítéletes vagyok az EVO-kkal, mert ORB-n nagyrészük tehetségtelen pénzes pilótákkal ment és fájdalom volt nézni. Elment az első 5-6 tehetséges R5-ben, 1-2 EVO (Botkáék pl.), aztán jött egy óra unalmas elspórolt öblögetés a Rallye2-ig, aminek újra volt értelme. Pedig mint autó nem rossz, de herótom lett az évek alatt tőle.

(#185770) pècsimunkás válasza brumi1024 (#185768) üzenetére


pècsimunkás
addikt

10 körül van több helyen is korlátlan net, korlátlan beszélgetéssel. Roaming nélkül, és bármilyen számot hívhatsz az EU- ban, és bárhonnan.
Nagyon jó ajánlatok szerintem.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#185771) Dluinet válasza pècsimunkás (#185770) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az évi 120 ezer forint + telefon.
Most gondold végig, hogy azért te mennyit dolgozol.
Ha csak 5 napot, akkor teljesen rendben van, da ha már fél hónapot, akkor már gondok vannak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#185772) focvis válasza stickermajom (#185769) üzenetére


focvis
veterán

Nekem nagyon tetszik (kéne) az Evo, 2 hete országúton jött szembe egyszerre 2, tolták neki... ami hang kijött belőlük... egy pillanatra konkrétan összerezdültem, hogy mi van, égdörgés?
Vagy pótlék gyanánt egy bogárszemű Impreza STi (WRX).

Kár hogy autópályára nem valók, munkába járásra viszont tökéletes lehet (feldobja a napod).

[ Szerkesztve ]

(#185773) -v- válasza focvis (#185772) üzenetére


-v-
addikt

munkába járásra viszont tökéletes lehet

Inkább egy Yaris GR, kisebb, könnyebb vele parkolni ;]

(#185774) tomcsi23 válasza focvis (#185772) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát ezek a puruttyát nem nagyon szeretik, szóval bukta.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#185775) SpaceKombajn válasza tboldi (#185750) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Én le se szoktam róla :)
Kipróbáltam a zenehallgatást USB-ről, BT-ról, meg a rádió, és egyértelműen a CD szól a legszebben.

spacetime

(#185776) Pttypang válasza Tsebacsi (#185755) üzenetére


Pttypang
veterán

De radion pont ugyanaz a 20-30-40 zene megy folyamatosan.
Spotify-on letoltheted elore a zeneket, berakod egy listaba es loopolod, azt ne mondjuk mar, hogy 1000 szamon belathato idon belul korbeersz :D

A radios musorok helyett szivesebben hallgatok szamomra tenyleg erdekes podcastokat.
Az antennat le is szedtem, mert el volt nyalva a csavarja, ugyse hasznalom.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#185777) focvis válasza tomcsi23 (#185774) üzenetére


focvis
veterán

No ja, gyárilag 95-öt kér a WRX. Ugyanakkor az LPG 100+ oktánt tud.

#185773 [vilike] Yes, bénán parkolok, ezért imádom a tolatókamerát. :D Munkába járni viszont tökéletes, ugyanis nagy a parkoló.

[ Szerkesztve ]

(#185778) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Leírom még1x a write only urak kedvéért is:
Nem fogok 1000 számot random összeválogatni, se időm se kedvem.
Engem érdekelnek a hírek, magazinműsorok azon a pár rádión, ahol még minőségi zene és munka folyik.
Asszony és az én zenei ízlésem nem fedi egymást teljesen, és ő a kevésbé alkalmazkodó :U
Bebaszna, ha 10-20 szám menne loopban, ez melyik rádió?? Csak hogy azonnal törölhessem, ha véletlen a rádió memóriájában benne lenne ;]
Podcast... Tökjó biztos, de pl. 1 órán át hallgatni valami agymenést az nekem már sok. A rádió pont azért faja, mert megszakítja zenével vagy hírekkel a laposodó vartyogást.
Plusz a podcastot is vadászni kell, másolgatni, nem, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185779) -v- válasza Tsebacsi (#185778) üzenetére


-v-
addikt

köszönöm

Igazán nincs mit.

(#185780) hacki87 válasza Tsebacsi (#185778) üzenetére


hacki87
senior tag

Én mindig derülök a rádió1 szlogenén. Amikor 10éves számokat is nyomnak. Amúgy ott en elég gyakran hallom ugyanazokat a zeneket.

(#185781) pècsimunkás válasza Dluinet (#185771) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Per pill, nem vágok bele, de ha lejár a korlátlan netem, akkor megéri.
31,5 euró a net, 10-30 euró/ hó a német telefonszámom, 5000 a magyar feltöltés évente- ez mondjuk semmi kb.
Na, ezt ki lehetne váltani a Telekomnál, és a Vodafonnál is, 10-11000 forintért. És akkor teljesen mindegy, hogy német, magyar, vagy akármilyen számot hívhatsz, nem kell figyelni, hogy mennyi neted van, nem kell figyelni, hogy a roamingban ne lép túl az adat forgalmad, vagy éppen a beszélgetést.
És az otthoni korlátlan netet is meg lehetne szüntetni.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#185782) Pttypang válasza Tsebacsi (#185778) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha egyebkent lusta vagy a fentiekre/egyeb indokkal nem jok, akkor hajra a radioval.

A felsorolt kb 10-12 opcio pedig eleg szeles teret lefednek, hogy egy kis efforttal sokkal jobb minosegben es szemelyre szabottabban toltse az ember az autovezetessel lefoglalt idot.

Szerencsere nem vagyunk egyformak, akkor eleg keves verseny lenne a piacon ;]




Mas tema, hogy ma talalkoztam a parkoloban a twingom elozo tulajaval.
Az auto szelepszar szimeringes, eszi az olajat.

Mondta ,hogy azert eszik nalam joval tobb olajat, mert tobbet megyek motorfek uzemben.
Ez mennyire valos?
En ugy gondoltam, hogy mivel nem tortenik eges, ezert csak osszegyulik az olaj es utana emiatt fustol.
Ebbol kovetkezne, hogy rendes uzemben is beenged olajat a szelepszarnal, csak az a folyamatos eges eseten nem olyan nagy mennyiseg, hogy vizualisan is latvanyos legyen, mint motorfek utan.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#185783) Tsebacsi válasza Pttypang (#185782) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem sikerült értelmezni, mit akartam közölni, de semmi baj. :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185784) szimi57 válasza Pttypang (#185782) üzenetére


szimi57
őstag

Teljesen mások a nyomásviszonyok motorfék és motorüzem között emiatt lehet nagyobb az olajfogyasztás, de ez inkább kopott motorokra jellemző.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#185785) Qru válasza focvis (#185777) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elmegy 95-el de a max teljesitmenyt csak 98+-al tudja.

#nincsbennetarcsi

(#185786) Pttypang válasza szimi57 (#185784) üzenetére


Pttypang
veterán

330 ezernel jar, de jszp szerint lehet benne barmennyi.Probaltam, mokas motorfek nelkul menni, de nem hiszem, hogy megszoknam. Ilyen esetben torekednem kene, hogy minel kevesebbet menjen motorfekkel, hogy ne nyomja tele a kipufogorendszert?

Everybody lies.

(#185787) Qru válasza Pttypang (#185786) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen de egy general a vegso megoldas. Annyit viszont nem biztos, hogy meger a dolog...

#nincsbennetarcsi

(#185788) Pttypang válasza Qru (#185787) üzenetére


Pttypang
veterán

Motorgeneralt biztosan nem kap az auto. 100 korul menne a hengerfejezes, de ezeket majd valaki lelkes megcsinalja, ha nem bontasra megy az auto, meg ha nyaron mar lesz ertelmes hasznalt kinalat.

Most nem tudom, hova tartanak az árak, de januárban elindulhatna lefelé :)

Everybody lies.

(#185789) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Én régebben szoktam rádiót hallgatni autóban, de bejött a Bluetooth/SD kártya. Elkezdtem átállni rá és egyértelműen látszódott, hogy csökkent a fogyi, legalább fél decivel kevesebbet evett százkilométerenként. Azóta nem hallgatok rádiót. Szerintem a rádió sugarai valahogy roncsolhatják és kisebb energiatartalmú állapotba taszíthatják a benzint és emiatt többet fog enni a zautó.

(#185790) Magnum_ válasza BigBlackDog (#185789) üzenetére


Magnum_
nagyúr

vilike likes this.

I humbly and respectfully decline™

(#185791) Gombinyó válasza BigBlackDog (#185789) üzenetére


Gombinyó
őstag

Vagy csak nyugodtabb leszel a saját tracklisttől és nem nyomod úgy a pedált. :)

(#185792) Integrale válasza BigBlackDog (#185789) üzenetére


Integrale
veterán

Ennek egyszerû oka van, a rádióhullámok légellenállása okozza, ahogy a képen is látszik, mint egy vitorla.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#185793) molnarpeter válasza BigBlackDog (#185789) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Helyes, így a hibrid akku 5G hullámai sem tudják zavarni a vételt :K

(#185794) Biqci válasza Qru (#185785) üzenetére


Biqci
aktív tag

Így igaz. A cimborám is inkább Aral 102-est tankol a WRX-be, mert bár az a legdrágább benzin itt a környéken, de jobban megy vele és kedvezőbben fogyaszt mint a 95-tel. De így is több mint 200Euro csak a munkába járás havi üzemanyag költsége, kb. 20km távolságra. Rágja is miatta a kefét. A tdi-vel kijött 50-ből :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#185795) Qru válasza Pttypang (#185788) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem fog lemenni az ar amig le nem megy a virus. :(

#nincsbennetarcsi

(#185796) Peter.70 válasza Qru (#185795) üzenetére


Peter.70
őstag

Fogjuk meg a virust, aztán vigyük le a pincébe, és akkor lement

(#185797) Qru válasza Biqci (#185794) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha majomra telik... :))

#nincsbennetarcsi

(#185798) Qru válasza BigBlackDog (#185789) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A radio/zene hallgatasa eleve noveli a fogyit (a hifi is extra fogyaszto) es elvonja a figyelmet, en betiltanam. :D

#nincsbennetarcsi

(#185799) 6030D válasza Qru (#185798) üzenetére


6030D
Ármester

Elaludt a gyerkőc a kocsiban, nem kellett sietni sehova, így fórumképes a fogyi. :) Pedig szólt a rádió. :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#185800) Qru válasza 6030D (#185799) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez nagyon baba. Skorde nem tud ilyet pedig az dizel...

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.