Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#185801) Biqci válasza Qru (#185797) üzenetére


Biqci
aktív tag

Telik banánra is. Én csak a fejem fogom, amikor sorolja a beszerzéseket. Komplett hűtésrendszer szilikon csövekkel, nagyhűtővel, rozsdamentes szívórendszer új, nagyobb intercoolerrel, komplett rozsdamentes kipufogó, kovácsolt OZ felni gumival. Csak ezek többe voltak mint az én 8gen Accordom. Az apró dolgokat nem is írom.
Csak a fogyi a sok :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#185802) -v- válasza Qru (#185795) üzenetére


-v-
addikt

Utána sem.

(#185803) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Focvis?

(#185804) Pttypang válasza Qru (#185795) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem baj, ezeknek egesz helyben maradt az aruk.

Everybody lies.

(#185805) focvis válasza MunezXBK (#185803) üzenetére


focvis
veterán

Szép munka!
(Kiköpött 7-es GTI.)

(#185806) Qru válasza -v- (#185802) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos az ingtalan arakkal is ez a helyzet. :(

#nincsbennetarcsi

(#185807) Qru válasza Biqci (#185801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A vilag penzet el lehet locsolni ra es akkor meg motorikusan nem is lett gatyaba razva...

#nincsbennetarcsi

(#185808) tboldi válasza Pttypang (#185804) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most kissé meglepődtem, hogy ezek ilyen olcsók. A túlárazott Hondákhoz vagyok szokva. :D

(#185809) Qru válasza Pttypang (#185804) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon jó ára van. A mostani mehet a kukába, ebbe ülj át. :K

#nincsbennetarcsi

(#185810) CactuS válasza Pttypang (#185804) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

RS-eknek meg akkora szórása van, mint a ház, 1.3-2.3 között vannak. Ez pl: baromira olcsó, kérdés, hogy milyen rugó van alatta, mert, hogy nem gyári, az biztos, mert az ennél sokkal lejjebb van.

Naponta látom kb. azt a Gordini-t, amit anno nem vettem meg, furcsa érzés. Tudom, hogy törött volt valamennyire és, hogy km-ben kb. egy 80-at visszatekertek benne, de még mindig baromira szépen néznek ki ebben a kék színben, a gyári kétszínű felnivel. Meg az csak egy sorszámozott autó lett volna. Fene tudja... A mostanira meg eddig olyan nagyon sokat nem kellett költeni, karbantartották, még ha nem is sérülésmentes a múltja (parkolási sérülés a jobb oldalán)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185811) Pttypang válasza Qru (#185809) üzenetére


Pttypang
veterán

A 245 ezres koccanas utan most nem ugrok, de ez a terv tavasszal/nyaron. Vezessek ovatosabban, lesz jobb autom, egyszeru keplet.

#185810 CactuS
Alatette a sima 2-es twingo rugoit, vegulis az biztos olcsobb ;]
A GT-k is a festessel keltek el olyan jol, a loero csak placebo

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#185812) Qru válasza Pttypang (#185811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uhh az draga moka volt. :(((
Van koccanas casco-m (evi 5k) mert egy ilyen kocc barmikor befigyelhet.

#nincsbennetarcsi

(#185813) tboldi válasza Qru (#185812) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az én tavaly októberi manőverem 50+70+85k Ft-omba került (ezüst ajtó, majd később a piros, meg a karosszériás munkadíj), lehet, hogy érdemes lenne nekem is egy ilyen cascót kötnöm? :D

szerk.: Na, jó, ennél egy kicsit több volt, mindkét ajtót lefóliáztattam, meg emiatt vettem egy 5 m-es kábelbehúzót is, mert az angol kábelköteg nem jó LHD autóhoz, kénytelen voltam mindig átfűzni az eredetit. :D

[ Szerkesztve ]

(#185814) Pttypang válasza Qru (#185812) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez sima kgfb kifizetes volt, en voltam a hibas, nem akartam -2 bonusba ugrani ilyen osszeg miatt.
Az en automon nem igazan van javitasi koltseg eddig a koccanashoz kapcsolodoan, kinyomkodtam az ajtot valamennyire, aztan mentem tovabb.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#185815) CactuS válasza Pttypang (#185814) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A baleset okozás miatt eleve elég combos lesz a következő éves díj, függetlenül attól, hogy kifizetted-e a kárt vagy sem. :(

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185816) Qru válasza Pttypang (#185814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A karokozoi potdijat igy sem uszod meg. Jobban jartal volna egy uzembentaro valtassal akkor meguszod az egeszet. Kiokositunk itt csak kerdezz.

#nincsbennetarcsi

(#185817) CactuS válasza Qru (#185816) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bár állítólag a jövőben már nem tudod majd befüllenteni a tiszta lapot, ha újra a nevedre kötöd az autót 2 éven belül.

Én egyébként elvből nem fizettem ki anno kárt, erre való a kötelező biztosítás, ezért húzzák le vele az autósokat.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185818) Pttypang válasza Qru (#185816) üzenetére


Pttypang
veterán

Mar azzal egyutt erkezett a 70 ezres eves biztositasi ajanlat.
Nem lett volna kinek a nevere atiratni. Majd legkozelebb :R

Everybody lies.

(#185819) Qru válasza CactuS (#185817) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már most sem lehet, 2 év utan kapsz csak tiszta lapot.

#nincsbennetarcsi

(#185820) Reggie0 válasza CactuS (#185815) üzenetére


Reggie0
félisten

Talan majd meg vissza is lehet szerezni ezt a penzt, ha rajonnek, hogy torvenyellenes ez a potdij. Mozgolodas mar van.

(#185821) Qru válasza Reggie0 (#185820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha igy lesz generalisan felnyomjak az arakat es akkor nem csak a vetkesek bunhodnek hanem mindenki.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#185822) CactuS válasza Qru (#185821) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, biztosítót, bankot elég nehéz úgy megszivatni, hogy ne az ügyfeleken verjék le a dolgot.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185823) Richard! válasza focvis (#185648) üzenetére


Richard!
addikt

Ezzel én is így vagyok. Amúgy is sajnálom csóri Korzikát, hogy éjjel/nappal kint van, de így, hogy most egy vagyon rá lett költve a karosszériára, meg a fényezésre, még jobban...
Én ütni-vágni való vasnak 5-6 gen. Accordokat nézegetek, pedig nagyon távol áll tőlem kelet... :D

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#185825) Qru válasza CactuS (#185822) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Barmilyen szolgaltatonal, az ettermek most 5%-os afakulcsot kaptak. Es olcsobb lett a kaja? Rendeltem par helyrol de vhogy nem vettem eszre... :(

#nincsbennetarcsi

(#185826) Tsebacsi válasza Qru (#185825) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezen itthon nem kell meglepődni, minden áfaengedmény az eladóknál landol, a vásárló le van szarva, ebből sosem érez meg semmit pozitív irányban.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185827) Peter.70 válasza Tsebacsi (#185826) üzenetére


Peter.70
őstag

És akkor az 5%-os lakás ÁFÁ-ról ne is beszéljünk. A kivitelezők úgy nyelték le mint kacsa a nokedlit. Pedig az már azért tetemes tétel.

[ Szerkesztve ]

(#185828) Integrale válasza Peter.70 (#185827) üzenetére


Integrale
veterán

Mar amelyik, nalunk az arak is csokkentek, nem csak a nyereseg nott.

"Bad reklám is reklám too"

(#185829) focvis válasza Qru (#185825) üzenetére


focvis
veterán

Régi barátom Ausztriában dolgozik vendéglátásban (~20 éve és még mindig magyar rendszámos autóval jár). A járvány miatt ott is 5%-ra csökkent az Áfa, és ott sem csökkentek az árak. Azt mondja, hogy a normál forgalom felét ki tudják hozni az elviteles étkeztetésből.

Ez az intézkedés nem a fogyasztóknak szól, hanem a nehéz helyzetbe került vendéglátósokat segíti.
Én se szeretném, ha kedvenc helyeim bevcsődöonének mire újra mehetünk majd étterembe / kocsmába. :N (Többek közt ezért is rendelek elvitelre pl. pizzát - na meg mert szeretem.)

(#185830) Qru válasza focvis (#185829) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

22%-bol 0-at engednek at a vegfogyasztoknak. En nem sajnalom oket egy percig sem.

#nincsbennetarcsi

(#185831) bandus válasza focvis (#185829) üzenetére


bandus
veterán

+1, én nem sajnálom tőlük, elhiszem, hogy nekik ez a túléléshez kell, nekem meg igazából baromira mindegy, hogy 2500 vagy 2350 a kedvenc pizzám. mi is igyekszünk azért rendelni, elvitelre hozni kaját bőven, főleg a környéken található kisebb helyekről, amiket szeretünk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#185832) CactuS válasza Qru (#185830) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én sem, főleg, hogy néhány hely iszonyatosan felárazta a kajáit - pl sült tálak - így az ünnepek alkalmával itt a környéken...

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#185833) Tsebacsi válasza focvis (#185829) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kvázi semmilyen intézkedés nem szól a fogyasztókért. Amint benzináremelés van, azonnal emel minden kereskedő, mert hogy a benzinár. A csökkentéskor valahogy nem mindig sikerül nekik is csökkenteni. Úgyis megvesszük, enni kell... Nekem ez a bajom. És ez csak egy kiragadott példa.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185834) pit stop válasza Peter.70 (#185827) üzenetére


pit stop
addikt

Azzal az a legnagyobb baj, hogy megint időszakos - tiszta agymenés, hogy most kis ideig kevesebb aztán több, aztán kevesebb...
Vállalkozónak ez meg úgy jelenik meg, hogy kis nyereség meg nagy nyereség - bár most elindultak lefelé az árak, de nem emiatt.

Éttermet szívesen támogatom, de a kocsmákon ez nem segít...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#185835) bandus válasza pit stop (#185834) üzenetére


bandus
veterán

a piac, a kereslet kínálat alapvetően jól működik. ha ennyire a vállalkozói lét a tuti, hogy vagy nagy nyereségük van, vagy pedig csak kicsi, akkor téged sem tart semmi vissza attól, hogy vállalkozást indíts.

pár hónapja nyílt nálunk a sarkon egy gyrosos, és tényleg rohadt jó kaját csinálnak, nem a fos tucat török döneres, hanem krumpli a pitába, jó sűrű tzatziki, stb. ha náluk kártyával fizetek, akkor látni, hogy ezt a fogyasztást az angels gentlemen club-ban követtem el :D gyorsan alkalmazkodtak a helyzethez.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#185836) Reggie0 válasza Qru (#185821) üzenetére


Reggie0
félisten

Az nem baj, jobban eloszlilk a koltseg. Pont ez a lenyege a biztositasnak.

(#185837) sutszi


sutszi
veterán

Most kaptam egy meteort az m0-án. Gyors szélvédő javító elérhetőségét rúd valaki?
Bár akkora hogy szerintem ez nem lesz javítható. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#185838) sutszi


sutszi
veterán

Így néz ki.
[kép] [kép]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#185839) focvis válasza sutszi (#185838) üzenetére


focvis
veterán

Az első nagyobb Tesco-parkolóban* találsz szélvédőjavítót. Szvsz menthető - főleg ha nincs a látótérben.

*a budaörsit ismerem, ő OK.

[ Szerkesztve ]

(#185840) Qru válasza Reggie0 (#185836) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az engem nem vigasztal, hogy mas benasaga miatt fizessek tobbet. Ez igy nem fair.

#nincsbennetarcsi

(#185841) sutszi válasza focvis (#185839) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. Siker. Egy közelebbi megoldotta. :R szerencse.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#185842) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Swace... Bazzeg aki ezért a névért pénzt kapott, remélem naponta 2 farfekvéses süncsaládot szarik. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185843) Gombinyó válasza Tsebacsi (#185842) üzenetére


Gombinyó
őstag

:DDD
Ahogy néztem kb fél misivel olcsóbb a corollánál a fullos hibrid. Hát nem tudom, hogy ki fogja ezt rendelni, max a Suzuki fanatikusok. :))
Ahogy tapasztalom sok problémára a Toyota szervizben se tudják a megoldást, ezt meg hordhatná az ember a Suzuki szervizbe, ahol még ennyi típusismeret sincs.

(#185844) Richard! válasza Tsebacsi (#185842) üzenetére


Richard!
addikt

10 milla :DDD :DDD :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#185845) Tsebacsi válasza Gombinyó (#185843) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Suzukinak nagyon kell a CO kvóta, csak épp beépítik az autó árába azt is, amennyiért megveszik a toyotától :D Kész vagyok bzmeg.
Tuti van valami megállapodás, hogy viheted toyota szervizbe, az aygo-n és papírswift-en nevelkedett Józsibácsi csak vakarni fogja a fejét egy ilyen láttán :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185846) tboldi válasza Richard! (#185844) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#185847) cappa72 válasza Tsebacsi (#185842) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szevasz Waze' mégse lehetett... hát összevonta. ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#185848) Tsebacsi válasza cappa72 (#185847) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD :DD :C :R Öné a színes TV! :R

#185846tboldi: Mondanám, hogy oké, de legalább az PHEV, de a Toyota is ennyi lesz kb. :C

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#185849) Reggie0 válasza Qru (#185840) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem sem, hogy tobb TB-t kell fizetnem, mert mas betegeskedik :) Ez ilyen, tarsadalmi erdek.

Amugy erre a bonus-malus rendszer van, annak a ratai kell, hogy fedezze ezt a tobbletkoltseget. Ezert is vizsgaljak torvenytelen-e, mert akkor ha van karokozoi potij, akkor minek van bonus-malus.

[ Szerkesztve ]

(#185850) Qru válasza Tsebacsi (#185845) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah csak ha nem adnak el belole akkor nem viszi le a CO atlagukat.
Vicc ez az arazas. :(

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.