Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155451) Magnum_ válasza EQMontoya (#155448) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha csak arra kellene, amit irsz, akkor benzines smart 1M-ig. 15.000et sporolnek havonta max ezzel a pici EV-vel parkolast nem szamitva.
Sok a fuggo kerdes: elveszik-e a ceges parkolom, illetve meddig lesz itt munkahelyem? Aprilis korul kiderulhet tobb dolog. Fonokom szerint 2020 ev meg mukodik valtozatlanul. De egyebkent a lakohely-ceg tavolsag villamossal mukodik, 15perc, de 'sznak sincs kedve bkv-hoz. Naponta 2x limozni megint nem eri meg.

I humbly and respectfully decline™

(#155452) EQMontoya válasza Magnum_ (#155451) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha ennyire kozel van BKV-val, probald ki.
Airpods, es meg a zene/podcast/akarmi is mehet.

Ha melo utan nem megyek valahova, akkor eszembe nem jut kocsival beverekedni magam a belvarosba, 4-es metro teljesen elheto, es egy kicsit meg setalok is.

Same rules apply!

(#155453) molnarpeter válasza Magnum_ (#155447) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] mindennek is van csoportja :D

Alapvetően szerintem az akkupakk a "védőár"

(#155454) máyköl válasza Magnum_ (#155451) üzenetére


máyköl
veterán

Benzines smart + zöld spray.

Zöld rendszámos smart kész 1 millióból.

:P

[ Szerkesztve ]

(#155455) CactuS válasza Magnum_ (#155447) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én beleférek, de a pedálsor olyan, mint a kishaszon Berlingo-n, az én magasságommal bokatörő. Amúgy olcsó műanyag beltér, télen korlátozottabb hatótáv a fűtés miatt. Ismeretlenül nem vennék, a FB csoportban van egy Jimmy nevű srác, aki az elektromos trió Juhász Jenője állítólag, de közel sem volt olyan szimpatikus. Anno, amikor nézegettem én is, beírtam a csoportba, egyből kaptam tőle privátot, hogy szívesen jön velem autót átnézni, komplett bizbasz listával, amit vehetek tőle az autóhoz. Egy ideig követtem még a fórumot, akkor sem lett barátibb számomra.

És bár nem vagyok a #KellegyE46 klub tagja, de szerintem azután ez az autó több fronton is orbitális csalódás lenne. :DDD (De az okot megértem)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155456) CactuS válasza tboldi (#155434) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Most jött szembe ez. Nem is értem mi a baj a Jazz gyorsulásával. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155457) Magnum_ válasza CactuS (#155455) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Felesegem megirta ma whatsappon, hogy a bmw marad. (De a czero nem helyette kellene nyilvan, hanem melle, varosba)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#155458) sutszi válasza Magnum_ (#155457) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor a kérdés lezárva. Nincs itt semmi látnivaló. ;]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#155459) Magnum_ válasza sutszi (#155458) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Fene gondolta volna, hogy pont ezt szereti meg ennyire.

I humbly and respectfully decline™

(#155460) CactuS válasza Magnum_ (#155457) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ő is megszerette? :) Gyerek tegnap este közölte, hogyha esetleg beszállnak az udvarra a driftelők és összetörik az autót, akkor vegyünk egy új autót... egy BMW-t, mert azt szereti. :DDD Szervizes tapasztalat miatt viszont félek tőlük, mint a tűztől (vagy mint az Alfáktól).

Egyébként a triót is tudják már szervizelni, ha az akkuval van gond, de nyilván, ha szarul használták és haldoklik az egész pakk, akkor az nem egy olcsó játék. Ha jól emlékszem ezt is tudják úgy resetelni, hogy jobb adatokat mutasson egy aktuális kiolvasásánál, mint amit valójában tud az akku (csoportban ezért kérnek két diag képet, lemerített és tele akkuról).

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155461) Magnum_ válasza CactuS (#155460) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En tudok mindent, koszi ;]

:R

I humbly and respectfully decline™

(#155462) CactuS válasza Magnum_ (#155461) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Neked egyébként volt valami combosabb tétel a szervizelések során? Nyilván amit 800k-ért árulnak az olyan, amilyen, de ha jól emlékszem te a tied eléggé a felső sávból került ki.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155463) Magnum_ válasza CactuS (#155462) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Melyik automnal?

I humbly and respectfully decline™

(#155464) EQMontoya válasza Magnum_ (#155463) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 800k-bol kiindulva E46

Same rules apply!

(#155465) Magnum_ válasza EQMontoya (#155464) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Astrabol is van annyiert.

Cactus: nem, 1800ccm csunpy motor keves meterrel.

I humbly and respectfully decline™

(#155466) molnarpeter válasza CactuS (#155460) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nagy a közösség, mindenre van diy olcsó módszer szinte szerintem E46-nál már. Egy M47 meg kimegy a világból pár dolláros swirl flap delete kittel, csak legyen meghegesztve a padlólemez :D

(#155467) Magnum_ válasza molnarpeter (#155466) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#155468) Pttypang válasza Zizmand (#155249) üzenetére


Pttypang
veterán

[link]
Ez ugyanaz vajon? Homasitanal nincs :N

Everybody lies.

(#155469) gzbotii


gzbotii
veterán

A Renault megcsinálta a kopogós műanyagnak kinéző de puha, habosított műszerfalat. Ma mondta a haver, akinek Megane II FL van, hogy ebben szereti, hogy puha a műszerfal. Mondom hol, az egész japános merev, kopogós. Nem nem, nézzem meg. És tényleg. :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#155470) #89309696 válasza kisza25 (#155445) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ctrl+F5 a kényszerített, kiürített gyorstáras újrabetöltés akkor jó lesz.

(#155471) kisza25 válasza #89309696 (#155470) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mobilon? :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155472) tboldi válasza CactuS (#155435) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, pedig szívesen roadstereznék, főleg egy S2K-val. :K

Egyébként nem is számítottam másra az MX-5-tel kapcsolatban, csak a poén kedvéért ültem bele. Még a rám várakozó emberke is röhögött, amikor négykézláb másztam ki. :DDD

(#155436) j.bravo: A kuplung az ilyen, van benne egy ún. clutch delay valve, ami a csúsztatást hivatott segíteni a gyakorlatlan vezetők számára, de időnként több ideig csúsztat, mint azt szeretnéd, és a fogáspont is kissé inkonzisztens. Sajnos nem lehet eliminálni sem, bele van építve a munkahengerbe.
De ha csak azt találod furának, hogy kemény a pedál, azon lehet segíteni folyadékcserével, közönséges DOT4 fékfolyadék kell bele.
És ha minél kevesebb fakó pirost szeretnél, szívesen elcserélek veled egy ezüst csomiajtót. :DDD

(#155456) CactuS: dafuq :F
............................................................................

Megjártam Győrt, nem volt semmi gebasz, de ahogy írtátok, tényleg minden elindulásnál elkapart. Egyszer végre erősnek érezhettem az autót. :C
Ehhez képest Óváron semmi ilyesmi nincs. És még az utak állapota is sokkal jobb itt; Győrben, a Szent Imre úton majdnem elsírtam magam. :O

[ Szerkesztve ]

(#155473) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Volt egy kis stau. 2x4 sáv + 2 sáv + főútvonal.

(L:/dl/upc/2020-01/16/292505_rfdyvvauojxusodt_screenshot_20200116-174936_waze.jpg)(/L)

[ Szerkesztve ]

(#155474) Zizmand válasza Pttypang (#155468) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nem 100%, de szerintem ugyanaz, legalábbis nagyon hasonló. :DDD

(#155475) sutszi válasza Magnum_ (#155459) üzenetére


sutszi
veterán

Nagyon kifaszáztad. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#155476) Magnum_ válasza sutszi (#155475) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

Kedves szomszednal 3 heten belul jon a gyerek. Igertem neki egy faszazast. Evente 1x mosatja le :DDD Hetvegen megcsinalom a kisautojat

I humbly and respectfully decline™

(#155477) dj79 válasza Magnum_ (#155476) üzenetére


dj79
senior tag

Hú b+, mást olvastam a faszázás helyett...egy r betűvel többet :DDD asszem rá is fér, ha már lassan szül az asszony... :DDD

(#155478) sutszi válasza Magnum_ (#155476) üzenetére


sutszi
veterán

Milyen autója van?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#155479) kisza25 válasza sutszi (#155478) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Retkes :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155480) F_Zolee válasza dj79 (#155477) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ehh. :DDD Szerinted mindent bevállal? :DDD

(#155481) CactuS válasza tboldi (#155472) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt nem tudom mi van abban a Jazzben, de baráti, van benne tarcsi az előzéshez.

Magnum_: Igen, E46 lett volna a kérdés. :K

molnarpeter: M47 az a dízel, nem? Annyira nem értek a BMWkhez. E46 formavilága kívülről bejön nagyon, belülről hát nem tudom. Nekem az F széria sem jött be, valahogy az az óracsoport olyan izé. :B

gzbotii: Nézzen meg egy új Kiát, hogy az milyen puha, kb. 8 éve kísérleteznek vele, az utolsó 2 próbálkozás már nagyon pöpec lett.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155482) CactuS válasza Qru (#155328) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gumis kollégám esküszik rá, hogy kategóriájában az egyik legjobb. Flottában is azokat szereljük már a hankook helyett, ahol lehet (amikor az első nyári szett leesik). Azt mondja, hogy picit gyorsabban kopik a többinél (de jól tapad), viszont picivel mélyebb is a futófelületem, így összességében egál a dolog. Mérföldes különbségek szerintem már nincsenek ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155483) #89309696 válasza gzbotii (#155469) üzenetére


#89309696
törölt tag

Megane 1 is ilyen, ha belevágnám a hüvelykujjam akkor ott maradna a nyoma. Új korában valószínű kicsit puhább volt.
Nyáron ha süti a nap akkor ilyen gyurma jellegű szaga van amit beszív minden kárpit, ülés, pléd dolog ami a kocsiban van, utána meg egy egyórás autózással a ruha is az ülésekből beszvja. Nem büdös, csak furcsa.
Mikor megvettem azt hittem az illatosítók maradéka amit a tulaj szórt bele eladáskor, de két év elteltével ez már tuti, hogy a műanyag elemek szaga.

(#155484) CactuS válasza #89309696 (#155483) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ő arra gondol, hogy olyan kb. mint egy keményebb habszivacs, tehát tudod gyurmázni, de mégis műanyagból van.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155485) #89309696 válasza CactuS (#155484) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez meg olyan mint az úszómedencék vastagabb gumis anyaga és alatta hungarocell. Kinézetre sima kopogós műanyag, de már tapintásra nem.
Egy a lényeg, ha ütközöm akkor ne álljon a testembe. :D

(#155486) j.bravo válasza tboldi (#155472) üzenetére


j.bravo
addikt

Hatooo, egy full ezüst fantomot nem bánnék (lattam ezüst jazzt, egesz jol nézett ki), de azert nem cserélném el az ajtót :D van aminél jobb a fakó piros :DDD

A kuplunggal lehet egyutt élni, ha ez normális, es nem kell aggódni hogy ez megkotlasra utaló jel lenne.

Whatever.

(#155487) Magnum_ válasza dj79 (#155477) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Keszen vagy? :D

Kisza: :D

Sutszi: yaris.

Cactus: e46 belul is jo!

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#155488) focvis válasza K Norbi (#155437) üzenetére


focvis
veterán

Tetszik az új frizurád; mit iszol? :D

(#155489) Gsx-rr válasza Qru (#155398) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igy meg mar olcsobb benzinessel jarni.
vicc amit nalunk muvelnek.
beetetes utan hatalmas sz@patas

[link]

(#155490) Dluinet válasza Gsx-rr (#155489) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azért, hogy a gazdagnak a zöld rendszámos autójával soha ne keljen sorban állni az Olcsó Jánosok miatt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#155491) focvis válasza Gsx-rr (#155489) üzenetére


focvis
veterán

Ha ők és követőik ezt komolyan gondolják, akkor én nem gondolom komolyan a full EV vásárlást.

(#155492) dj79 válasza focvis (#155491) üzenetére


dj79
senior tag

Ezek idióták...várom a többi cég új díjszabását, mielőtt döntök a sima hibrid/plug-in vásárlása ügyében

(#155493) Magnum_ válasza dj79 (#155492) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Otthoni toltosnel semmi sem lesz olcsobb. Ugy kell kalkulalni, hogy evi 350 napot otthon toltesz, ha autovap mesz nyaralni, akkor meg kibirod az arazast.

I humbly and respectfully decline™

(#155494) rbalint88 válasza focvis (#155491) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk a te felhasznalasodra a v60 d6-nal nem nagyon talaltak ki jobb eszkozt meg :)

Egyebkent ez egy szolgaltatas, szoval nem lehet nyersen az aram fogyasztoi arahoz merni, mert otthon ugye csak csordogal ehhez kepest. Meg a cikk is irja, hogy ha megfelelo autot* veszel, akkor 100Ft/kwh alatti ar is ki tud jonni.

*az e-tront irja peldanak, de szerintem mashoz is adnak ilyen kartyat

(#155495) dj79 válasza Magnum_ (#155493) üzenetére


dj79
senior tag

Igen, úgy kell, de otthoni töltés jelenleg nem kivitelezhető (nyilvános töltő van csak, viszont az elég közel), asszony munkahelyén viszont adott az ingyenes töltési lehetőség, szóval itt kicsit bonyolultabb lesz a matekpélda :D

Jelentkeznék a nap lúzere címre: ma reggel vettem észre, hogy van fényszórómosó a golfban, eddig fel sem tűnt :D

(#155496) Magnum_ válasza dj79 (#155495) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szar a szabalyozas, meg minden itthon. Hollandiaban, ha bejelented az ellatasi teruleteden levo aramszolgaltatonak, hogy ev-t veszel, de nincs a haz elott tolto (ha tarsashazban laksz), akkor 2 heten belul telepitenek.
Itthon fos a villamosenergia torveny ilyen szempontbol, a teremgarazsban/garazsban uj merohelyet kialakitani csilliard huf, tarsashaz eseten kell a lakok jovahagyasa (en ugye ezt kikerultem, az en peldam miatt meg par szomszed szinten kert sajat aramot a parkoloba), ezek csak nehezitik a dolgot, nyilvan nem lakhat mindenki csaladi hazban, ahol az udvaron van konnektor. Teremgarazs nelkuli tarsashaznal meg nehezebb, mert az ablakon kilogstott hosszabbito nem megoldas.
De a munkahelyi toltesre alapozas se 100% megoldas szerintem.

I humbly and respectfully decline™

(#155497) Tsebacsi válasza dj79 (#155495) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tökmind1 van-e szándékosan nehéz beindítani. A Ford is úgy kezeli, hogy x ablakmosásonként nyom egyet a lámpákra is, nincs már dedikált gomb/vezérlő hozzá mint a régi időkben.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155498) dj79 válasza Magnum_ (#155496) üzenetére


dj79
senior tag

Igen, pont ez a matek legnagyobb kérdése, hogy csak a munkahelyi töltés lehetősége tudja-e ellensúlyozni a normál hibrid és a plug-in közötti bekerülési költség megtérülését a tervezett használati időintervallumra és kilométerfutásra.
A parkolási díj hála az égnek itt nem játszik.

Vagy inkább házat kellene venni :D

[ Szerkesztve ]

(#155499) K Norbi válasza focvis (#155488) üzenetére


K Norbi
addikt

mit iszol?

Csakis a legjobbat
:DDD

(#155500) yodamester10 válasza Gsx-rr (#155489) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem kötelező ott tölteni,attól függetlenül pofátlan az árazás.Én azért is mertem dízel civic után átülni gte-be mert tudom itthon tölteni és kicsi aksi van benne ha netán rászorulnék valami nyilvános töltőre az se vág oda.A mol-os árazás sem korrekt mert majdnem 3000ft mindegy mennyit töltesz alapon nálam 40km-es távra kicsit durva lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.