Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155351) Qru válasza tboldi (#155350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdekes, hogy abban meg nem érzem ilyen műnek a kormányzást.

Yoda: Ja akkor nem bug, hanem feature. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#155352) tboldi válasza Qru (#155351) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a WagonR után igen. :D
De már megszoktam.

(#155353) Qru válasza tboldi (#155352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahh, látszik, hogy nem vezettem még igazán jó autót... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#155354) BigBlackDog válasza Qru (#155348) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az ACC módja asszem arra vonatkozik, hogy milyen intenzitással gyorsítson ki, vagy fékezzen. Legalábbis normálon csigalassúsággal gyorsított, áttéve sportba már egy kicsit tűrhetőbben tartja a ritmust a forgalommal.

Nálam automatikusan indul, igaz megállásnál be kell nyomnom a féket 2-3 másodpercen belül, mert elkezd sípolni a front assist és vészfékez (nincs autohold és ennél tovább nem tartja meg álló helyzetben). :D Viszont, ha elindult az előttem lévő, akkor csak le kell vennem a fékről a lábam és indul. Ha csak rövid ideig áll meg a sor, akkor elintézi magának a dolgot. De szeritnem Nálad nem csak ACC van, hanem traffic jam assist is, ami képes lekezelni a dugóban állást is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#155355) Doki16 válasza Qru (#155348) üzenetére


Doki16
addikt

Az ACC módokat nem tudom, hogy mi lehet, mert az enyémben nincs, de gyanítom az lehet amit BBD mond.
Nálam sem indul el magától. Egy picit pöccinteni kell a gázon és már csinálja magától. Ez direkt így van. Viszont amikor megáll kiírja a kijelzőre, hogy ACC rdy for start vagy hasonló. Lényegében azt jelenti, hogy 2 másodpercig még elindul magától is. Utána mindenképpen aktiválódik az Auto Hold.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#155356) Qru válasza BigBlackDog (#155354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ Doki:

Most normalon van de így is oké, akkor azt nem piszkálom.

Ez megállni megáll, sőt vészfékezik is ha nem fékezek eléggé (ami rükiben is működik mint már tudjuk :D ).

#nincsbennetarcsi

(#155357) EQMontoya válasza Qru (#155353) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mert nem szervez senki talit mostansag

Same rules apply!

(#155358) Qru válasza EQMontoya (#155357) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hideg van még a nyári rezidenciához de vmi fedett helyen nekem oké a dolog. :K

#nincsbennetarcsi

(#155359) kisza25 válasza 6030D (#155324) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kleber Krisalp HP3 arról beszéltetek nem?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155360) #89309696 válasza tboy93 (#155341) üzenetére


#89309696
törölt tag

Épp tegnap néztem, hogy a Fronterában egy ködlámpa kapcsoló van ami kapcsolja elől és hátul is együtt, mindenképp együtt világítanak. És gyárinak néz ki az egész, elég érdekes.

Más:
Ha valaki ajándékot akar bitporknak.
[link]

(#155361) Tsebacsi válasza Qru (#155329) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondjátok, hogy nem én vagyok vak, és ez a **** tesztelő egy k*rva szót sem ejtett a csomagtartó méretéről! :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155362) Qru válasza Tsebacsi (#155361) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az mellékes, a megtehető km a lényeg... :))

mod:

Amúgy 451/1405 liter a gyári adat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#155363) Coyot válasza Tsebacsi (#155361) üzenetére


Coyot
őstag

Az a képaláírás az vajon mi lehet, a bazi nagy kép alatt amin a csomagtartó szerepel :)

Má' nem

(#155364) Tsebacsi válasza Coyot (#155363) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na akkor vak voltam :R Tényleg nem olvastam el azt a képaláírást! Ettől még a cikkbe képtelen volt beleírni...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155365) aero. válasza Tsebacsi (#155364) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Régen volt egy box jobboldalt a főbb adatokkal, nem tudom az miért tűnt el. :F

szerk.: Még mindig van, új Corsánál pl. ott van. Kiánál nincs. Sőt, a Kia a tesztek fül alatt sincs ott. Ki érti ezt.

[ Szerkesztve ]

(#155366) Szoszo94 válasza Tsebacsi (#155311) üzenetére


Szoszo94
őstag

225/50R17
Vizes úton zseniális, jobb a nyári szettnél. Viszont jeges, taknyos úton nem nehéz keresztbe menni vele, könnyen elforog. Egyébként szeretem :D

(#155314) sagesz93
Na igen, először én sem értettem mi a fene van, nem tudtam normálisan közlekedni. Az összes körforgalomból keresztbe jöttem ki és mégcsak nagy gázt sem kellett adni...fékezésnél pedig kis fékre már darált az ABS. Ez így veszélyesebb, mintha lefagyna az út, mert erre nem számít az ember, hogy viszonylag jó időben jeges útviszonyok lesznek. :U

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#155367) kisza25 válasza Tsebacsi (#155361) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A Kia büszkén hangoztatja, hogy 450 literes ez a csomagtér, de az nem úgy van! A csomagtérpadló alatti rekeszekkel együtt annyi, de mivel azokat mindig kitöltik például ezek a nem kicsit töltőkábelek, hülyeség szabad térként számolni velük. Szóval inkább 300 liter környékén lesz az a valós kapacitás

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155368) Dluinet válasza Tsebacsi (#155361) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Engem inkább az érdekel, hogy programozható állófűtés van-e benne. Este rádugom a töltőre, beírom neki, hogy hétkor indulok. Addig feltöltene és bemelegítene a hálozatról.
Gombnyomásra akupakk melegítést tud? Mert tudom, hogy egy gyorstöltőhöz fogok menni, és gyorsan is szeretnék majd tölteni.
Stb...
Tehát valódi elektromosautó specifikus dolgok.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#155369) Doki16 válasza Dluinet (#155368) üzenetére


Doki16
addikt

Elolvastam én is ezt a "tesztet" és pár sor után nézem, hogy már vége is. Felgörgetek mondom ez biztos csak bemutató volt, de nem, tesztnek írja. :F

Amúgy biztos lehetsz benne, hogy tud előfűtést és hűtést. Ez a legnagyobb ütőkártyája az elektromos autóknak. Azt már csak komolyabb teszttel tudnám megmondani, hogy gombnyomásra indítható-e az akkufűtés. De automatán biztosan tud valamit, mert különben nem lenne benne a funkció.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#155370) CactuS válasza kisza25 (#155367) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pff... Inkább az a hülyeség amit ír.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155371) Magnum_ válasza Qru (#155329) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kene, tenyleg, barmennyire is gagyi belul (E-Konat tapogattam mar, az az), de a hutomaszkot fekete plastidipeznem :D ja, hogy 11.2M-rol a nagyobb akkuval?
Akkor nem kell.

I humbly and respectfully decline™

(#155372) focvis válasza Qru (#155348) üzenetére


focvis
veterán

Azt nem tudom, hogy az ACC-nél lehet állítani eco/comfort/normal/sport ezek mit állítanak valójában? Nem a sima drive mode select mert az nincs benne...

Az eco/comfort/normal/sport (+ individual) pedig kísértetiesen emlékeztet a drive select opcióira; G7-ben konkrétan ezek vannak.

A távolságot meg kb bármire állítom, ugyanakkora köv.távot tart. Legalábbis a közepes meg a közeli esetén.

Szintén G7-en a kormány bal oldalán kell birizgálni az ACC által belőtt követési távolságot. Városban a legrövidebbet szoktam beállítani a dugó-asszisztens funkcióhoz. Máshol ritkán használok tempomatot, autópályán az egy fokozattal hosszabb követési távolság tűnt életszerűnek (ha nem akarod, hogy mindenki bevágjon eléd, és ne menj az előtted lévő nyakára se).

(#155373) F_Zolee válasza [CS]Blade2 (#155331) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tegnap 438 Vecsésen.

[ Szerkesztve ]

(#155374) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ahogy látom hétköznapi problémák másnál is vannak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#155375) #89309696 válasza BigBlackDog (#155374) üzenetére


#89309696
törölt tag

Majd mikor eléri a 30 ezret. Ebbe élettartam motorolaj van.

(#155376) Gaben92


Gaben92
őstag

Top komment: "Cylinder 2 has left the chat" :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#155377) kisza25 válasza BigBlackDog (#155374) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyébként fater 1,6 gdi 135 ló carense 9-10 litert evett kb 1,5 év használat alatt átlagban és panaszkodott nekem.
Aztán legközelebb ülök mellette, lakott területen, váltás: 1-2-3-6, lakott területről kiérve 6-ban gyorsítás. Előzésnél visszaváltás nélkül 6.-ban.
Elmondtam neki, hogy lakott területen szépen váltsa végig, de csak 5.-ig és előzéseknél 90-100- nál rakja vissza 4.-be és pályán is 5. be gyorsítson, lakott területről kiérve is vissza 4. és úgy fel 5-6.-ig sorban.
6.ot csak sebesség tartásra használja.
Ezt betartva lement neki 7,5-8,5- re.
Azt hiszik az emberek, ha nagyon hamar felváltanak, kevesebb lesz a fogyasztás, de ha mindig 1500-ra ejt vissza, akkor biztos, hogy nem. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155378) #89309696 válasza Gaben92 (#155376) üzenetére


#89309696
törölt tag

Cylinder 2 left the game. :D

(#155379) szebe válasza BigBlackDog (#155374) üzenetére


szebe
őstag

"Gondoltam, ha 3 a henger és egyenletes tempó mellett ráadásul meg csak kettő is, akkor majd lesz egy amúgy nagyon jól használható autónk egy bitang jó fogyasztással."

vs

"Kisvárosban élünk, rövidek a távok, gyereket bölcsibe, munkába, aztán haza. napi 3-4 x 5 km-ek"

Hogy szokták mondani? Nincs szerencséje amikor gondolkozni kell?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#155380) CactuS válasza Magnum_ (#155371) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kona kopogós műanyag, a kia habszerű, puha műanyaggal operál, kellemes a tapintása.

szebe: Amikor a hülyeség szorgalommal párosul?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155381) K Norbi


K Norbi
addikt

Kell egy ilyen [link] :C
YT Alert

(#155382) #89309696 válasza K Norbi (#155381) üzenetére


#89309696
törölt tag

De ez dízel! És a dízel [link].

(#155383) Gaben92 válasza K Norbi (#155381) üzenetére


Gaben92
őstag

A villogókra fenyhid.hu, az Arteon részét oldd meg magad. :DDD

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#155384) Qru válasza focvis (#155372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos nem az, mert annak külön gombja/menüpontja van de ez csak az ACC menün belül állítható alopció.

Ezt majd kipróbálom egyelőre a nagyon közeli-n van.

Egyébként azért a magyarításon dolgozhattak volna még egy kicsit, vannak menüpontok amiket nem fordítottak le (és itt nem a nevekre gondolok). :D

Saint Magnum: Drága cucc ez az e-Kia. :(

Am tegnap láttam egy tanulóvezetőt aki e-Golf oktató autóval ment.

#nincsbennetarcsi

(#155385) hacki87 válasza Qru (#155384) üzenetére


hacki87
senior tag

Topánka utcába szokott egy golf állni. Vezess jól vagy milyen matrica van azon :) az is oktató autó.

(#155386) Qru válasza hacki87 (#155385) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Matricázást nem annyira néztem mert eléggé útban volt a Lágymányosinál, csak kikerültem és haladtam tovább de szerintem az volt. :K

#nincsbennetarcsi

(#155387) #89309696 válasza Qru (#155384) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ők csak automata váltóra kapnak ilyenkor jogsit nem?

(#155388) Qru válasza #89309696 (#155387) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#155389) #89309696 válasza Qru (#155388) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor nem az átlag ember tanul benne vezetni, mert eléggé bekorlátozná egy automatás jogsi az életben. Megy olyan jól az élet, hogy nem kell sose kéziváltósat vezetnie.
Irigy vagyok. :P

[ Szerkesztve ]

(#155390) Gaben92 válasza Qru (#155384) üzenetére


Gaben92
őstag

Nem leszek népszerű de szerintem a magyar nyelvet alapból el kéne engedni autóban/mobilon/tv-n meg minden digitális cuccon.

Annyira gyökér dolgokat tudnak fordítani néha (sokszor a rendszer limitációja vagy a kijelző méret miatt), hogy fáj nézni.

Anyám vett egy iPhone-t, megkért, hogy állítsak be neki valamit. A sajátomról (angol) kellett lenéznem hol a menüpont mert nem igazodtam el a magyar menüben. Autóknál meg még sokkalta rosszabb a helyzet ahogy hallom. TC-n volt is egy cikk pár hónapja, majdnem lemartam az arcom. Az angol azért jó mert egy rohadt primitív nyelv. Amit az megold 2 szóból, más nyelvek összerakják 3-4 hosszabból, az meg ugye már nem fér ki aztán lehet bámulni a “kétbetű. kétbetű. hárombetű.” feliratokat...

Kedvencem mondjuk az volt mikor leültem egy finn excel elé aztán realizáltam, hogy a függvények is finnül vannak. :DDD

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#155391) kisza25 válasza Qru (#155384) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha úgy nézed mennyibe kerül egy 200 lovas benzines, vagy diesel ekkora méretben, már nem is olyan drága

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155392) MunezXBK válasza Gaben92 (#155390) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#155393) cappa72 válasza MunezXBK (#155392) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fater valami "akagútkemencetérfűtésvisszatérőcsővisszajelző"-t emlegetett a saját szakmából. 😀
A német durván nyomja a szóösszetételt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#155394) Gaben92 válasza MunezXBK (#155392) üzenetére


Gaben92
őstag

"lentokonesuihkuturbiinimoottoriapumekaanikkoaliupseerioppilas" (kb.: sugárhajtómű szerelő gyakornok) :DDD

Itt a cikk amúgy amit említettem. Komolyan mondom ha egy szót se értenék angolul akkor inkább neki állnék tanulni, csak ezt a borzalmas újmagyart ne kelljen bámulnom. :U

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#155395) tboldi válasza Gaben92 (#155394) üzenetére


tboldi
nagyúr

Papp Tibi Toyota Camry-s videóját nem láttad? :D

[ Szerkesztve ]

(#155396) Qru válasza #89309696 (#155389) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amilyen ütemben terjed az automata lassan az lesz a fura ha manuálison tanul még vki. Full hibridben se nagyon van manuális váltó, elektromosba meg egyáltalán nincs de ahogy nézem a tendenciát egyre többen veszik automatával a benzin/dízel autójukat (itthon is jobban menne ha az átlag meg tudná fizetni).

Gaben92: Arról nem is beszélve, hogy hangutasítás csak angolul vagy németül van amit akkor vesz ha az egész komm. redszer nyelve angol/német.

Amúgy jó a fordítás azzal nincs gond, csak pl néhol a beállítások maradt setup...

#nincsbennetarcsi

(#155397) #89309696 válasza Qru (#155396) üzenetére


#89309696
törölt tag

Itthon ez még 20 év, legalábbis itt vidéken mire nem fog korlátozni valakit egy automatás jogsi. A mostani csömörlet sok kéziváltós akkor lesz annyi idős, mint a Meganeom. A mostani 5 évesek majd mikor 25 évesen megveszik a mai 7-es Golf kombit, hogy kutyát hordjanak benne. Vagy téglát. Konyhakész fát. És kéziváltós a nagy részük még mindig. Lehet 30 év is lesz az.

Mondjuk az nincs kizárva, hogy automatán fognak tanítani 10 év múlva és vezethetsz kézit is vele, oldd meg otthon a megtanulását elvvel. Mint ahogy ma sem tanítják meg a kéziváltósokat automatával menni, aztán kifejelgetik az ablakot.

(#155398) Qru válasza #89309696 (#155397) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Főleg a villanyautók terejdése miatt ez szépen fog tovább gyorsulin. Mondjuk nyilván csak az urbanizált területeken...

mod:

Jah, ha már terjedés:

Rákaptak a drágább benzinre a magyar sofőrök

Az E10 hiszti miatt tuti idén még nagyobbat nő...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#155399) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Juj de öregnek érzem magam most... Az előbb küldtem el pár tinit, hogy máshol szórakozzanak.

Nálunk a telek körül sok az üres placc, felparcellázott telkek, még beépítésre várnak. Az utcák itt havasak/jegesek, aztán megjelent 2 leharcolt autóval (golf 2, B vectra) egy csipetcsapat. A kettes golfon ráadásul valami Koppány dob volt. 9 körül még itt forgolódtak, amivel több bajom is volt: egyrészt rutintalanok voltak és kerülgették a villanyoszlopokat és a telekjelző betonokat, másrészt hiába van több száz méternyi placc, pont a mi kerítésünkhöz közel kellett forogniuk. Altatnám a gyereket, de csak azt kérdezgeti, hogy mi ez a hang kint...

Kimentem, pont a ház előtt álltak, mondom a golfos srácnak, hogy akkor most kéne hazamenni, rendben? Rendben. Megfordulok, erre a másik autóból jött egy érdekes hangleejtéssel egy "most mié'?" Na itt picit felment a pumpa és nyomatékosan jeleztem, hogy a faszért kell itt pörögni amikor itt házak vannak, mindegyikben kisgyerekkel, akik aludnának. Most kértem szépen, ha máshogy nem megy, akkor jön a yard. Ja, hát ő nem tőlem kérdezte...
Aham...

Én értem a fiatalokat, én is pörögtem anno, sőt, akár most is belefér 1-1 forgás, de ha van egy 60x500 méteres placc (illetve több is), akkor miért kell a lakóházak meg a villanyoszlopok mellett pöcsölni?! :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155400) Szoszo94 válasza CactuS (#155399) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hol is laksz? Menjünk oda páran, rutinosabbak? Vagy nem ez a baj? ;]

Egyébként rendes tőled, hogy odamentél hozzájuk és nem egyből a kékeket hívtad.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.