Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155851) Qru válasza EQMontoya (#155847) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd meglátjuk, ez most elég extrém felhasználás volt, sok üresjárat. A 470 km-re vetített átlagsebesség kerek 13 km/h volt... A normál üzemes vegyes egyelőre úgy tűnik 8 alatt megáll ami tényleg jobb mint Kormié volt.

#nincsbennetarcsi

(#155852) brumi1024 válasza cappa72 (#155850) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem is van, nem mondom hogy nincs, csak - feltéve ha ez igaz - ez komoly drágulás.

[ Szerkesztve ]

(#155853) Coyot válasza Qru (#155851) üzenetére


Coyot
őstag

Bringával nem lenne jobb? :D vagy bármi EV, az legalább tényleg erre való.

Má' nem

(#155854) Qru válasza Coyot (#155853) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ahhoz most hideg van. :D Egy hibrid lenne a legjobb, ott nem kell sz@rakodni a töltögetéssel (nem is tudnám hol amúgy) és tényleg keveset enne.

#nincsbennetarcsi

(#155855) Peter.70 válasza Qru (#155854) üzenetére


Peter.70
őstag

Már régóta mondom, hogy hibrid kell Neked ;] :P :D

(#155856) Qru válasza Peter.70 (#155855) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hiába, nem én döntök róla. :D

#nincsbennetarcsi

(#155857) Peter.70 válasza Qru (#155856) üzenetére


Peter.70
őstag

Hát ki az úr a háznál? :D Most már a férfiak vannak többségben ;)

(#155858) Qru válasza Peter.70 (#155857) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A flottások, ők az urak a háznál.

#nincsbennetarcsi

(#155859) CactuS válasza Qru (#155858) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az ügyfél. Csak ők általában itthon nem adják meg a bérleti díjban a felárat, amit jelent egy hybrid egy dízelhez képest. :D Elektromos autóra is olyan minimális szinten van igény, hogy azt elmondani sem tudom.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155860) Tsebacsi válasza Qru (#155858) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nálunk most szívja a fogát az egyik vezető srác, mert úgy néz ki annyi megrendelése van a Skodának az új Oktávra, hogy kb. 1 évre vesznek fel megrendeléseket, pedig neki most lesz leadós a régije, és már beleélte magát (meg én is) hogy új oktáv és tökjó meg minden. Lehet Ford lesz belőle, egyikünk sem örül :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155861) Peter.70 válasza Tsebacsi (#155860) üzenetére


Peter.70
őstag

Legalább nem Te leszel az egyedüli, akinek sokat fogyaszt az autója ;] :D

(#155862) xEon1337 válasza Tsebacsi (#155860) üzenetére


xEon1337
őstag

Nekem is most a napokban kell leadni az igényemet, mert ősszel cserés az ideiglenesen kapott C4 Picasso.

Toyota Corolla Touring Sportsot kérek, 1.8 hibrid, Comfort + Style + Tech csomaggal. Már várom mint a messiást, már csak az automata váltó miatt is. :)

Lehetne még C5 Aircross, új Octavia, Karoq, Kadjar meg még nem is tudom, hogy mi, de ezek nem hoznak lázba.

"Less but better" - Dieter Rams

(#155863) CactuS válasza xEon1337 (#155862) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

C5 aircross egy érdekes jószág, mondjuk nekem a C4 cactus első generációja is tetszett. Nyilván a Corolla az 1.8 hybriddel elvisz Aból Bbe kényelmesen, valószínűleg problémamentesen.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155864) Tsebacsi válasza xEon1337 (#155862) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pedig lesz Oktávból is hibrid, ha választanom kéne Corolla és Oktáv között nekem pl. az utóbbi kellene, akár hibridben, akár csak benzinben. A Corolla még nem tetszik eléggé, nem kap el az akarom érzés :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155865) CactuS válasza Tsebacsi (#155864) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Belül nem is feltétlenül fog. :B

Ha választanom kéne, akkor én az új e-niro-t tenném meg nyertesnek, anyaghasználatban szerintem kellemesebb az octaviánál, nagyon jó a hely benne elől és bár magasabban van az autó egy picivel a sima társainál, mégsem egy batár SUV.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155866) Tsebacsi válasza CactuS (#155865) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak semmiképp se jó választás számomra egy full elektromos autó :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155867) CactuS válasza Tsebacsi (#155866) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Van belőle PHEV és sima hybrid is. Anno a PHEV volt nálunk, az sem tűnt annyira rossznak a HSD mellett, csak ők ugye duplakuplungos automatát használnak.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155868) aero. válasza Tsebacsi (#155860) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog (1)

Latod. 540i kellett volna, ma eladnad dragabban es vennel uj oktavot. :C

(#155869) xEon1337 válasza Tsebacsi (#155864) üzenetére


xEon1337
őstag

Csak nálunk az oktáv kizárólag 2.0 TDI-vel kérhető (150 LE), mással nem. Nem mondom, az egy baromira jó motor, pályára. De én személy szerint havonta csak maximum 1000 kilométert pályázok, de inkább ennyit se, Budapesten araszolni a dugóban jobb a hibrid a Földnek. :) Meg aztán 1-2 év és mindenkinek fehér octaviája lesz, kicsit különbözni akarok a tömegtől. :D

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#155870) Qru válasza CactuS (#155859) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vettek pár Leaf2-t, hetekig álltak a telephelyen mert senki sem akart villanyost. Végül nagy nehezen ki tudták adni őket de kb úgy kellett fogni lasszóval hozzá a usereket.

Tsebacsi: Bögrének bevált az új Fóka (sajnos a Corolla nem fért bele a keretbe, pedig azt akart). Legalábbis még nem kellett benne motort cserélni. :DDD Bár nyilván az IS250 után azért visszalépés de ajándék lónak...

#nincsbennetarcsi

(#155871) CactuS válasza Qru (#155870) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk azt meg tudom érteni. A leaf belső tere egy szégyen ennyi pénzért. Én esküszöm attól félek, hogyha balesetezek vele, akkor a golyóimba robban a légzsák, annyira alacsonyan van a kormány. Mivel hosszában nem állítható, így gyakorlatilag a térdemet súrolja amikor vezetek, egy "élmény". Egy előnye van: kapható készletről.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155872) Qru válasza CactuS (#155871) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menni nem mentem vele de ültem benne a telephelyen és tényleg botrány sz@r a belső minősége.

#nincsbennetarcsi

(#155873) rbalint88 válasza CactuS (#155867) üzenetére


rbalint88
addikt

Nalatok a flottaban mi a tapasztalat a hyundai/kia dct valtoival? Nalunk van par 1.7crdi tucson, 50k korul mindegyiknek elkezdett rangatni a valtoja kicsit vagy jobban indulaskor. Szoftverupdate volt a javitas, azota jok (egyelore). Az i30 1.4tgdi-bol is van 2 darab, de azokban meg keves a meter (es kevesebb a nyulmokus is)

#budasidehighlife

(#155874) CactuS válasza rbalint88 (#155873) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Talán egy Carens volt ilyen gonddal, ha jól emlékszem a srácok beszélgetéseire. Mondjuk kisebb autókból viszonylag kevés automatánk van, Ceed GT, Stinger, Tucson vannak, de azokról nem tudok, hogy nyűglődnének.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155875) rbalint88 válasza CactuS (#155874) üzenetére


rbalint88
addikt

Stingerben hala az egnek nem dct van, hanem hagyomanyos 8gangos.

#budasidehighlife

(#155876) Tsebacsi válasza xEon1337 (#155869) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jogos városba nem annyira menő, bár ha alámrakná a cég nem zavarna annyira. De sajnos nem vagyok vezető beosztásban (még!!! :DDD )

Qru: Bögre mázlista, de örülök neki! Anno még nagy álom volt egy kombi i40, de lecsúsztam egy jó vételről, és amúgy is marha kevés van belőle itthon.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155877) EQMontoya válasza xEon1337 (#155869) üzenetére


EQMontoya
veterán

kicsit különbözni akarok a tömegtől. :D

Azt hiszem, en ezt megoldottam.
Egy kombi Lexus es egy limitalt kiadasu MX5, a kettobol egyutt nincs itthon 1000db. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#155878) rbalint88 válasza Tsebacsi (#155876) üzenetére


rbalint88
addikt

I40-et sztem ne sajnald annyira :) jo-jo, de a focus azert sokkal europaibb igenyekre szabott auto. Nem rossz az i40 se, de semmi boogie nincs benne.

#budasidehighlife

(#155879) Qru válasza EQMontoya (#155877) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi sem éppen egy népautó, mondjuk a Fűnyíró viszont igen. :D

Bekóstolt egy Ceed, a megszűnőből próbált beesni elém. Szóval túl vagyunk az első kövérgázon (már be van járatva).

#nincsbennetarcsi

(#155880) BigBlackDog válasza Qru (#155879) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És, mi lett a vége? A Ceed "nyert", vagy Te? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#155881) Tsebacsi válasza rbalint88 (#155878) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azon agyaltam amúgy, hogy szörnyű, de eléggé sportosan vezetek, biztos hogy lenne olyan "racionális" döntésű autó amitől a hajam hullana :D Mondjuk az i40 minden szempontból tetszett, csak rohadt drága volt, mikor a Civic utódját kerestem, ugyanígy az i30 kombi is aranyárban volt mérve.

Qru:
De ma kicsit visszalopta magát a szívembe a Fóka, reggel egy duplasávos lámpás indulásnál láttam, hogy az a régebbi ML merci áll be mellém az elfogyó sávba, ami tegnap is feltartott a "menekülőúton", na mondom ma esélyt sem adok neki, hogy elém kerüljön.
Igenám, de barátunknak ma darázs csípte a seggét vagy nem tudom, de lámpától ő meg nagyon be akart férni elsőnek. ==> Drag racsing volt kéremszépen, és a fej-fej melletti csatát mi nyertük :)) (Fujj tudom ilyet nem szabad városban :U )
Nem valami nagy ellenfél, de na, és még csak nem is sportban volt a váltó ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155882) EQMontoya válasza Qru (#155879) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valamelyik nap komoly erolkodes kozepette legyorsult egy Swift. Orult is maganak a srac.
Igaz, en nem versenyeztem, konkretan ettem kozben, de nagyon buszke volt magara, hogy lenyomott egy MX5-ot. :D

Same rules apply!

(#155883) Qru válasza BigBlackDog (#155880) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A csoda Hankuki betapadt, így nem fért be. Aztán amikor újra 2x2 sáv lett elment mellettem.

Tse: Remélem S-ben nyomattad! Skorminál még nem húztam át S-be, majd ha javul az idő. Így is bajosan teszi le a nyúlmókusokat a flaszterre.

EQM: Ismerem az érzést, Bubival is csak így tudok villantani mint a Swiftes kolléga. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#155884) Tsebacsi válasza Qru (#155883) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem S-ben volt, akkor lehet előnyöm is lett volna :D
De ilyen nyálkában nem éri meg, nagy gázra csak kapar, rettenet a tapadás, de hát ezt beszéljük már 2 hete.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155885) -v- válasza brumi1024 (#155848) üzenetére


-v-
addikt

A dízel szar.

(#155886) EQMontoya válasza brumi1024 (#155848) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem csak a penz szagat lattak meg a dologban.

Az a villanyautos, amelyik siet, es gyorsan akar tolteni valamennyit, az ennyiert is fog.

Same rules apply!

(#155887) Qru válasza EQMontoya (#155886) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Focvis?! :D

#nincsbennetarcsi

(#155888) fant0mi válasza Tsebacsi (#155866) üzenetére


fant0mi
addikt

A kztrsssgielnokur is villannyal jar. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#155889) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Na, oromre sikerult kihoznia a postanak a csunya karacsonyi pulcsimat.
Amit December kozepen adtak fel Nemetorszagban.
Lovaskocsival kenyelmesen ideert volna ket hete. #fosta

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#155890) Qru válasza EQMontoya (#155889) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem baj, idén is lesz karácsony. :P Nekem a keret nélküli frsz tartó is ilyen lassan jött meg onnan.

#nincsbennetarcsi

(#155891) Tsebacsi válasza EQMontoya (#155889) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én a héten kaptam meg az utolsó 11.11-én rendelt Ali-s cuccom, szóval jessz dír # Fosta (ez kvajó :DDD ), áj em veri szetiszfájd. :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155892) focvis válasza Qru (#155887) üzenetére


focvis
veterán

Az egy sóher... :(

(#155893) Qru válasza focvis (#155892) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor marad a hibrid. :D

#nincsbennetarcsi

(#155894) tomcsi23 válasza Tsebacsi (#155891) üzenetére


tomcsi23
veterán

Csipsz? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#155895) Tsebacsi válasza tomcsi23 (#155894) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem olvastad fentebb? Most "elég erős" a vas, egy öreg mercit is legyorsultunk :DDD
Amúgy De, a Fuel Shark jött meg, amit akciósan 25k-ért rendeltem :)) Kicsit furcsa volt a 2 év worldwide garancia de hát a Kínaiak sosem hazudnak :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155896) MunezXBK válasza EQMontoya (#155889) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akármikor adtam fel csomagot otthonra, másnap reggel az országban volt.

(#155897) EQMontoya válasza MunezXBK (#155896) üzenetére


EQMontoya
veterán

A trackeltet teljesen mashogy kezelik.
De van valami extra budget megoldas, amihez rendes tracking sincs.

Same rules apply!

(#155898) tboldi válasza Tsebacsi (#155891) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a múlt héten kaptam meg azt a néhány porvédő dugaszt, amit szintén nov. közepén rendeltem.
Ma meg erre nyomtam rá, remélem, az ünnepek elteltével már normalizálódik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#155899) brumi1024


brumi1024
veterán

Ha már villany, eljutottam oda, hogy ki tudtam próbálni a drivenow i3-at. A formájával nem vagyok továbbra sem kibékülve, de azonkívül tök jó. Jól megy, városban bejövős ez az egypedálos vezetés. Kanyarban kicsit buta, pláne ilyen időben, de amúgy városi autónak nagyon élvezhető.

(#155900) dj79 válasza tboldi (#155898) üzenetére


dj79
senior tag

Most láttam fb csoportban, hogy milyen jól mutat a piros jazzed szürke ajtóval egy kék mellett :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.