Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155951) focvis válasza molnarpeter (#155950) üzenetére


focvis
veterán

Én meg láttam újrafestett fekete kormányt ami ~ 10 k km után dobni kezdte a festéket. Nem bántom. :N Laikus észre sem veszi ezt a szeplőt.

(#155952) Qru válasza focvis (#155951) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Passatban pl elég jó volt a gyári bőr igaz az nem is egy olcsó autó (volt).

A festéssel én is kicsit szkeptikus vagyok.

#nincsbennetarcsi

(#155953) Magnum_ válasza focvis (#155949) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azokban szerintem is jo a bor.

I humbly and respectfully decline™

(#155954) #89309696 válasza lazac_ (#155937) üzenetére


#89309696
törölt tag

(#155955) Szoszo94 válasza Magnum_ (#155953) üzenetére


Szoszo94
őstag

A minőségi bor mindenhol jó :K

;]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#155956) Qru


Qru
MODERÁTOR

Robotwash oldala nem elérhető, akkor most hol vannak érintés mentes mosóik? A vecsési kilőve mert az nem érintésmentes, azt próbáltam már.

Ezek?
MOL Váci út 19.
MOL Üllői út 303.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#155957) Magnum_ válasza Qru (#155956) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vaci ut 19 - confirmed.

I humbly and respectfully decline™

(#155958) Qru válasza Magnum_ (#155957) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Thx! :R

#nincsbennetarcsi

(#155959) sutszi


sutszi
veterán

Ha már mosó, akkor a Váci úton a nagy Tesco után kicsivel van egy Shell kút, aminek van kézi mosó része. Csak futólag láttam. Járt már ott valaki?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#155960) Magnum_ válasza sutszi (#155959) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Miert erdekes Neked, ha a haz aljaban van az eKKuziv mosod? :D

I humbly and respectfully decline™

(#155961) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Magnum_ ne nézz ide:P
A mosásról jutott eszembe, hogy milyen kicsi az 5 ajtós új corola.
alt="" title=""
Megnéztem, ugyanakkora hosszra és szélességre, mint a tipo :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155962) sutszi válasza Magnum_ (#155960) üzenetére


sutszi
veterán

Csak kíváncsiság. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#155963) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Kívül ronda (pontosabban ocsmány), belül félig ronda. Süket a csávó, ha nem hallotta a recsegést már két gázzal korábban. A DSG mindent is kibír. A csipogás meg ismerős, jártam már úgy céges Caddyben, hogy menet közben becsippant, mert kevés volt benne az olaj. :D A főnök válasza meg az volt, hogy ja már két napja is csipogott neki. Okkkk. :D

Egyébként meg így lehet csúnyán meghalni. Biztos nem ülnék be senki mellé, ha egy sima főúton így tolja neki. :U

[ Szerkesztve ]

(#155964) Redneck


Redneck
veterán

Vettem a szélvédőre jegesedés gátló (PEVA anyagú) fóliát a Homasitában, 2 rugóért. Az A oszlop mellet kell belül két tappanccsal rögzíteni, és rácsukni az ajtót. Sajnos csak az egyik oldalon ér be, mert nagyon vastag az A oszlopom. Kipróbáltam, működik, és ugyan csak 1 mm vastag, félek hogy beázhat, vagy tönkreteheti a gumi tömítést. Mi a véleményetek róla? Használ valaki ilyet?

Eddig a jégoldó+kaparó verziót használtam, de előbbitől a fényezést féltem, utóbbitól az üveget.

Ti mivel oldjátok meg? Tudtok ajánlani valami jó módszert a szélvédőfűtés nélküli autóra?

Basszus a 90-es években már fűthető szélvédős volt a Fordunk, hogy nem lett ez alap felszereltség a legtöbb márkánál?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#155965) Tsebacsi válasza Redneck (#155964) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért mert este megbolondulsz úgy szórja a fényt, pl. ezért nem tudok éjjel autóskamerával értékelhető minőségű videót felvenni, és zavar is, hogy nem látok annyira "élesen" éjjel, mint nappal. Az újabb, esetlegesen vékonyabb szálakhoz még nem volt szerencsém, de most ha új autót vennék lehet kihagynám a fűtőszálat, holott ma reggel is nagyon kényelmes volt, hogy az első és hátsó ablakot nem kellett kaparni (az oldalsókat ettől függetlenül igen :U )

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155966) kisza25 válasza Redneck (#155964) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én is használok ilyen fóliát, mondjuk nekem beér, nem vezeti be a vizet télen, de nagyobb esőben bevezetheti.
A szélvédő fűtés engem nagyon zavar, örülök, hogy nem lett széria :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155967) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Amperamat 1eve es 4 honapja adtam el. Most jelzett a tulaja, hogy a bah csomopontban leterdelt a valtocsapagy, solymari rendes tag mar kuldi a trelert, jovo heten kesz lesz 180 papir elleneben. Szerintem egesz jol birta, most a maunyag alkatresz femre lesz cserelve.

I humbly and respectfully decline™

(#155968) EQMontoya válasza Magnum_ (#155967) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha mar Ampera, itt az uj PiH Opel: [link]

Az viszont valahol szomoru, hogy sikerult a cuccot bepakolni egy 1.8 tonnas testbe, tehat hiaba telt el az Ampera bemutatasa ota 10 ev, es fejlodott valamennyit a technologia, hatotavban ez sem tud tobbet, kicsit jobban megy, de annak meg a boszme nagy motor az oka, ami fogyaszt is.

Same rules apply!

(#155969) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem itt véletlen elírás lesz, ez a cikk az én Focusom-ról szóló cikkből lett kiollózva, és a váltóm sem DSG... :U
Passat R-Line 2.0 TDI DSG teszt
"A 2,0 literes 190 lovas dízel városi fogyasztása DSG-vel magas, 10 liter fölötti, de pici országutazással már jelentősen lejjebb szorítható"

(#155968) EQMontoya: Számomra borzasztó látni egy Tipik Opel belteret amiben az alsó középkonzol meg tipik Peugeot. Mintha kínai betűkkel lenne hirdetve egy Magyar étterem Párizsban :U

Szent Magnum (;] ) : Ez várható is volt? Azért 180 papír nem kevés. De ezek szerint ismert típushiba?!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155970) Magnum_ válasza EQMontoya (#155968) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem jol nez ki, kar hogy apu mokkqjabol kiindulva nem kellene. A 13.2kwh akku meg vicc, amperaeba is 16ot pakoltak.

Tseguevara: igen, ismert tipushiba, nem veszes a 180k, ilyenkor kicsit banom, hogy kellett a penz tarolora es 2 parkolohelyre, most jol jonne egy olyan allapotu ampera, mint az enyem volt.
Kerdeztem, volt-e mas baja az elmult kozel masfel evben. Semmi nem volt.

Szerencsere nem motorcsere a baj.
;]

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#155971) dugynok


dugynok
senior tag

Budaörsi Auchan kúton van olyan benzin, hogy smart b e5. Nem talàltam neten róla semmit, ez 95 e5 lenne?

(#155972) Qru válasza Redneck (#155964) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jégkaparót nem használok mert szátkarcolja az üvegeket. Jégoldó spray óvatosan, hogy a fényezést ne érje (de ha vmi jobbat veszel azok nem ártalmasak a fényezésre amúgy). És ugyan nem környezetbarát de bröffentem a motort és annak a hőjével is olvasztom belülről az balkara irányítva a fűtést.
Ezt a fagyvédő fóliát évekig használtuk amíg nem garázsban állt az autó, az nagyon bevált. Nem ázott be soha igaz esős időben nem használtuk csak száraz hidegben.

Tse: Passatban volt, engem is zavart de azért nagyjából megszokható. Sokat nem használtuk lévén, hogy garázsos autó volt így inkább csak a hátrányát élvezhettük. :D

EQM: Jobban tetszik kívülről mint a RAV4, ennek ellenére inkább a Toyotát venném.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#155973) stickermajom válasza Qru (#155972) üzenetére


stickermajom
addikt

Melyik a jó jégoldó? Egészen újszerű probléma nekem ez a jégkaparás. :D

(#155974) BigBlackDog válasza stickermajom (#155973) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én Prelixet használok évek óta, eddig nem láttam, hogy károsította volna a felületet (csak szélvédőre és oldalüvegekre fújom).

(#155975) dj79 válasza stickermajom (#155973) üzenetére


dj79
senior tag

A turtle wax cuccát használom, eddig bevált.

(#155976) Qru válasza stickermajom (#155973) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legjobb amivel tuti nem ártasz az a hideg/alig langyos víz (forró nem jó, mert ugye az nem tesz jót se az üvegnek se a fényezésnek de a fagyotthoz képest még a hidegvíz is meleg). Gyorsan leolvasztja a jeget aztán egy gyors szárazratörlés és kész.

Egyébként az Aldi-s jégoldó pl nagyon jó és olcsó, az Autobild teszten is jól szerepelet. [link]

#nincsbennetarcsi

(#155977) Tsebacsi válasza Qru (#155972) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én kapartam, végre kipróbálhattam az új, lidliben vásárolt nyeles kaparót, tök jól leszedte a jeget, szerintem nem karcolt, amúgy meg garázsozok, ha ennyit nem bír ez a szar üveg akkor felgyújtom a g***be eladom :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155978) Szoszo94 válasza stickermajom (#155973) üzenetére


Szoszo94
őstag

Én Prevent jégoldót használok, bevált. Audiban is ezt használtuk tavaly (2018-19 tele), idei télen pedig még nem kellett jégoldózni.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#155979) fant0mi


fant0mi
addikt

Ez a netrisk mol kartya mennyi ido alatt szokott megerkezni? Mar kb egy honapja leadtam az igenylest.

(#155980) Qru válasza fant0mi (#155979) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem kb 2 hét alatt megjött anno.

#nincsbennetarcsi

(#155981) Peter.70 válasza Tsebacsi (#155977) üzenetére


Peter.70
őstag

Előbb felgyújtod és aztán adod el, vagy fordítva? ;] :D

(#155982) Peter.70 válasza fant0mi (#155979) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez miben másabb / jobb mint a forensis?

(#155983) stickermajom


stickermajom
addikt

Köszi a jégoldó tippeket.

Megvolt a kárfelmérés. Hátfal is sérült, illetve ki tudja még mi így megbontás nélkül. Határozatig persze nincs jogalap, szóval áprilisra saccolják. Nem biztos, hogy utána meg lesz tartva, ha ennyire szétvágják..

(#155984) sutszi válasza stickermajom (#155973) üzenetére


sutszi
veterán

Tavaly vettem AVIA meg még valamit...nem voltak jók. Idén Sheront vettem. Az baromi jó. Gyors mint a villám.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#155985) Tsebacsi válasza stickermajom (#155983) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:Y Hát igen lehet el kell adni. Köszi billencses prszt... :( Lehet még buktok is rajta (remélem nem!!)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155986) Magnum_ válasza stickermajom (#155983) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lehet, venni kellene egy X3-at behajthato vonohoroggal, aztan ilyen idoben kinyitni...

I humbly and respectfully decline™

(#155987) Tsebacsi válasza Magnum_ (#155986) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ma egy Golfos p*tsa jött majdnem belém hátulról, mert nem a lámpa színét nézte, hanem a telefonját/gyerekét/sminkjét/tudomisén...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155988) tboldi válasza Peter.70 (#155982) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ua., csak más dizájn a kártya.

(#155989) Peter.70 válasza tboldi (#155988) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm

(#155990) kisza25 válasza Qru (#155972) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1,5 hónap volt kb nekem, ja nekem nem netriskes

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155991) Magnum_ válasza brumi1024 (#155943) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szubjektiv, de kresz 25. Ugy kell kozlekedni, hogy ne csusszon meg. Keteselyes.

I humbly and respectfully decline™

(#155992) Zizmand válasza Magnum_ (#155986) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Szerintem ilyen erejű ütközésnél sokat nem fogott volna fel egy vonóhorog, de meg van rá az esély, hogy a vonóhorog felfogatásnál jobban deformálódik a karosszéria.

Vonóhorog mint védelmi vonal? - TC [link]

Ennek ellenére nekem is mindig fent van a horog, mert az utcán parkolva többször volt már rá példa, hogy az autóban ülve éreztem, hogy a mögöttem parkoló hátulról a horogra csimpaszkodva lökdös. :(

[ Szerkesztve ]

(#155993) gzbotii válasza stickermajom (#155983) üzenetére


gzbotii
veterán

Nektek most két Astra van a családban? Van egy szürke kombi K, amit tavaly vettek, az rémlik.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#155994) stickermajom válasza gzbotii (#155993) üzenetére


stickermajom
addikt

Enyém a kombi K, asszonyé a szedán J. :K Mindkettő 2018-as.

(#155995) Tsebacsi válasza stickermajom (#155994) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szóval Asszony is K-t akar, az egész erre ment ki ;) ;] (bocsánat)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155996) focvis válasza Zizmand (#155992) üzenetére


focvis
veterán

Én kb. 1x parkoltam este a pesti ghettóban, én hülye úgy álltam meg, hogy még egy autó elférjen előttem. A büdösprszt - HSM-434 - persze behorpasztotta az addig intakt első rendszámtáblámat.
A cseréje 20 rugó. Bennem volt, hogy beb@szom a szélvédőjét... de elengedtem (tele van kamerázva a ghetto).

Én nem szerelem fel a vonóhorgot, szvsz lábszagú.

[ Szerkesztve ]

(#155997) vans?


vans?
őstag

Ez nem jatek, ma majdnem lecsusztam a semmibe aposom B8-as Passatjaval. Istennek hala vissza tudtam szedni valahogy. Pedig vigyaztam.

hábm bábm

(#155998) molnarpeter válasza focvis (#155996) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hajszárító, seprűnyél, gumikalapács, de akár kézzel is elfogadhatóan vissza lehet nyomni a rendszámot - ha a V60 volt. :)

(#155999) focvis válasza molnarpeter (#155998) üzenetére


focvis
veterán

V60.
Évekkel ezelőtt már próbáltam egyengetni egy másikat - amatőr módon, kemény gumikalapáccsal és felemás eredménnyel. Ha kitavaszodik és nem törnek olyan könnyen a műanyagok, majd megkérek egy lakatost, segítsen rendbe tenni.

(#156000) Zizmand válasza focvis (#155996) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Megértem a bosszúságodat, nekem is már hullámos az első rendszámtábla.
Én 1-2 hetente utánfutózok, igy kár lenne szerlegetni. [kép]
Ezen a Passat kombin tanultam meg vezetni és az évek alatt ennek már teljesen megszoktam a méreteit, (talán 4.8 méter) de parkolásnál kifejezetten vigyázok a körülöttem parkoló autókra + hátulra raktam is fel tolaróradart a biztonság kedveért.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.