Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155051) yodamester10 válasza KisBundi (#155048) üzenetére


yodamester10
őstag

Csúnya bunker Toyota.

(#155052) BigBlackDog válasza [CS]Blade2 (#155047) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az a baj, hogy sokszor még a fogyasztás is magasabb -legalábbis nálam- alacsony fordulaton, magasabb fokozatban. :D

(#155053) Magnum_ válasza yodamester10 (#155051) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem tetszik, ingye' kene.

I humbly and respectfully decline™

(#155054) Doki16 válasza KisBundi (#155050) üzenetére


Doki16
addikt

Leginkább csak egy elsőkerékmeghajtású crossover, szigorúan városba. :D
Jó kis HSD :)

(#155053)Magnum_: Ingyé nekem is. De ha már Toyota akkor Corolla TS 2.0.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#155055) yodamester10


yodamester10
őstag

Ilyet esetleg használ valaki?Sajna a golfban nincs android auto.

(#155056) Gergőke88 válasza yodamester10 (#155055) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kétlem, hogy ez működne.

(#155057) cappa72 válasza Tsebacsi (#155031) üzenetére


cappa72
nagyúr

Habár alacsony lökettérfogat = lófing motorfék
Na ezt a saját bőrömön érzem... Nagyon más ez az 1.5T, mint a 2.0TdCi.
Sokat motorfékezek (mások biztos anyáznak is ez miatt), pl. amikor a körforgalom felé megyek, már jóelőre lelépek a gázról, és pont olyan sebeséggel érek oda a kereszteződésbe, hogy (ha nem jön semmi) pont begurulok fék nélkül.
Na... ennek újratanulása a benzinesnél eltartott egy darabig. Jóval hosszabbról be lehet engedni, mint a nagy dízelt (meg ugye eme utóbbinak a kompressziója is vélhetően más).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#155058) Szada85 válasza yodamester10 (#155037) üzenetére


Szada85
aktív tag

Szerintem programozás kérdése lesz, most reggel direkt kipróbáltam, a világításkapcsoló állásától függetlenül gombbal való nyitásra kihajlik a tükör, és kapcsol is be az alján a világítás, és addig ég, míg beszállok, és becsukom az ajtót. Kifelé ugyanez fordítva, ajtónyitásra felkapcsol, majd gombbal való bezárásnál LED elalszok, és tükör behajlik. (G7 GTI)

(#155059) aero. válasza yodamester10 (#155055) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez csak androidos fejegységekkel működik. Ezt a wish-t iskolában kéne tanítani kerülendő példának.

[ Szerkesztve ]

(#155060) yodamester10 válasza aero. (#155059) üzenetére


yodamester10
őstag

Amelyikben van gyárilag android auto abba ez meg felesleges vagy tévedek?

(#155062) EQMontoya válasza Doki16 (#155054) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy micsoda?

A Corolla TS 1.8 volt, az új, 2.0 hibrid meg tudtommal nem TS.

Same rules apply!

(#155063) xEon1337 válasza EQMontoya (#155062) üzenetére


xEon1337
őstag

Toyota Corolla Touring Sports (vagyis kombi). :)

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#155064) cappa72 válasza yodamester10 (#155060) üzenetére


cappa72
nagyúr

Persze. De attól, hogy van androidos fejegység, abból nem következik, hogy AA is van. Ezen segítene ez az eszöz. (bár tényleges visszajelzések elolvasása nélkül nem venném meg, az biztos.) Aliexpress-en is nézd meg, hátha ott találsz visszajelzéseket.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#155065) Doki16 válasza EQMontoya (#155062) üzenetére


Doki16
addikt

Már a kezdetektől fogva van belőle 2.0 TS hibrid. Az AutóSámán pont most mutatta be. [link]
Nagyon szép lett számomra ez a kocsi.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#155066) brumi1024 válasza #89309696 (#155036) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez ráadásul nem csak a DSG-kre igaz, a család zöld Cooper S-ében lévő 7 sebességes duplakuplungos automata is ilyen. Sokkal inkább lent tartja a fordulatot, és többet vitorlázik, mint a sportosabbra hangolt 8-as automata a JCW-ben. Az is leengedi, de már normál vezetési módnál is azonnal visszakapcsol egy határozottabb gázra, így ilyen szempontból élhetőbb. A fogyasztáson mondjuk meglátszik, ugyanabban a stílusban hajtva a kettőt hétvégi városozásnál az enyém 8 körüli számot mutat általában, az 7-et.

(#155067) Tsebacsi válasza Doki16 (#155065) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fogalomzavar van urak, régen a Toyotánál a TS az a kifejezetten sportmodellek ismertetője volt, csak épp a kombinál is elkezdték a Touring Sports-ot TS-re rövidíteni, aztán ez szüli itt a félreértést, ahogy Xeon1337 is próbálta mutatni :)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155068) RAiN91 válasza Magnum_ (#155045) üzenetére


RAiN91
őstag

Plasti dip már nekem is a polcon van évek óta, csak valamiért nem tudom használni normálisan, belül meg nem tudom mennyire hatásos? USA fórumokon valaki váltógombot is fúj vele, az azért túlzás nem? Sűrűn bubis lesz a felülete, pedig eredeti. Lehet közelről fújtam, vagy lehet csak az volt a baj, hogy már 10 fok alatt volt a hőmérséklet.

Nekem is sötét szürke belül, az ezüst jobban bejön, és talán jobban is illene az autóhoz (fehér indexek miatt). Az is ilyen gumírozott sz*r anyagból van?

Itt van pár kép a gépről, belülről nincs fotó még, mert még nincs "kész" a belseje :)
Ugyan ilyen mintájú üléseim vannak mint neked, csak az elsőket combtámaszosra cseréltem.

[kép] [kép] [kép]

(#155069) Doki16 válasza Tsebacsi (#155067) üzenetére


Doki16
addikt

Igen, már közben rájöttem én is. :)

Utólag néztem meg, hogy régen a TS más volt. Most már mondjuk a Corolla TS szóra inkább a kombit dobja csak ki a Google. :)

(#155068)RAiN91: Nekem is Magnum_ ajánlotta a Rubbercomp márkát, mint olcsóbb Plasti Dip alternatíva. Ezt használtam és nagyon szépen jól lehet vele fújni. Nagyon fontos, hogy 25 fok körül legyen a hőmérséklet és minimum 3-4 percig rázd a flakont első használat előtt. 4 réteg kell rá a szép eredményért és 15-20 percenként lehet felvinni az újabb réteget. És 48 óráig hozzá se szabad nyúlni ha tökéletes eredményt akarsz. Fújni kb 15-20 centiről érdemes. A fejet meg minden fújás után tisztítani kell. Én így értem el hibátlan, kompromisszummentes eredményt vele.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#155070) EQMontoya válasza Tsebacsi (#155067) üzenetére


EQMontoya
veterán

Yep, en meg itt ragadtam le, volt anno Yaris, Corolla meg Celica TS is...

Az nem volt meg, hogy valami nagyesz ezt a roviditest raaggatta az aktualis kombira. Ami amugy egy tok jo auto, csak nyilvan nagyon mas vilag.

Same rules apply!

(#155071) aero. válasza yodamester10 (#155060) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Semmi nem fog történni, ha ezt rádugod bármilyen autó gyári rendszerére. Nem értem a kérdést. :D

Lehetséges amúgy okosítani AA-val MIB1-2-t is. Mindhárom kijelzőméretet. Itt UK-ban 195k szereléssel, otthon nem tudom ki csinálja. http://tempomatszereles.hu [link] őket érdemes megkérdezni

(#155072) Magnum_ válasza RAiN91 (#155068) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Valtogombra nem kell.
Belso diszleceket meg kell csiszolni, a rubber compot meleg vizbe teszed, majd atmelegedes utan onnantol ugy jarsz el, ahogy Doki irta.
En talaltam magas felszereltsegebul az ezust aluminium(!) Diszleceket, raadasul jo aron, azert csaptam le ra.

I humbly and respectfully decline™

(#155073) RAiN91 válasza Magnum_ (#155072) üzenetére


RAiN91
őstag

Na akkor ezt majd megpróbálom, ha jobb idő lesz.

(#155074) Magnum_ válasza RAiN91 (#155073) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ok, majd szivesen megnezem, milyen lesz, ha megcsinalod.
Meg kivulrol is szepen lemosva.

I humbly and respectfully decline™

(#155075) focvis válasza yodamester10 (#155055) üzenetére


focvis
veterán

MIB2-ben (2015.06. utáni G7) utólagosan aktiválható az AA. Liszensz kb. 200 € + munkadíj; tippre 100 k-ból megáll.
Annyit nem ér, én is nagyon odavoltam érte míg nem volt; egyik autómban aztán lett, de végül alig használtam, mert izomból töltötte a telefon akkuját.

(#155076) Qru válasza [CS]Blade2 (#155047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, pont ezért a DSG dízelhez passzol inkább, a nyomatékszegény kis benzinesekhez sztem nem olyan jó választás (nyilván egy GTI-hez már oké).

#nincsbennetarcsi

(#155077) Gergőke88 válasza focvis (#155075) üzenetére


Gergőke88
addikt

Újabb autókban már vezetek nélkül is tud működni az AA, meg a CarPlay. Én mondjuk sokat használom (CarPlay), nehezen tudnék róla lemondani. Gyári Ford navi egy kalap kaki..

(#155078) Doki16 válasza focvis (#155075) üzenetére


Doki16
addikt

MIB1 van neki is meg nekem is. Ebben nem lehet aktiválni még utólag se. Amúgy MIB2-nél vannak sufnis emberkék akik olcsóbban megoldják. Tudnak rá varázsolni AA-t, CP-t és Car-Netet is. Az a szerencsém, hogy a GTE alapból támogatja a WeConnectet és legalább az benne van. Jó az AA egyébként, bejön a Passatban, de nem fizetnék érte pluszba.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#155079) Qru válasza Gergőke88 (#155077) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ez is egy butítás a Skodánál, ott csak kábellel megy a CP.

#nincsbennetarcsi

(#155080) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#155077) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem annyira szar a gyári ford navi szerintem, offline környezetben mindenképp javaslom, és pontosan tudja a sebességhatárokat, amiket pl. a maps nem (waze nekem ugye nem opció).

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#155081) Doki16 válasza Qru (#155079) üzenetére


Doki16
addikt

Csak a nagyon új autók tudják még. A Skormiban Discover Pro van benne ami ha jól tudom MIB2. Főnököm Audijában már vezeték nélküli a CP, minden is kijelzővel működik benne. Legújabb Q3 S-Line. Nagyon drága kocsi. Múltkor megkért, hogy kössem rá a telefonját az autóra. Egy Iphone SE van neki. Örültem, hogy vezetékkel összejött a CarPlay, annyira elavult telefon már.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#155082) brumi1024 válasza Doki16 (#155081) üzenetére


brumi1024
veterán

Nálam is megy a vezetéknélküli CP. Nagyon jó, de főleg rövid utaknál hasznos, mert erősen eszi az akksit, pláne Waze-zel.

[ Szerkesztve ]

(#155083) Doki16 válasza brumi1024 (#155082) üzenetére


Doki16
addikt

A Minit nem ismerem így nem tudom, hogy milyen BMW rendszert kapott. De a Skoda még a korábbi WV rendszert kapta.

Ami neked van Mini az új fejlesztés?

Elhiszem, hogy jó. Én is élném a dolgot, de 2015-ös kocsiba még nem járt. Miért nem vettem inkább új Vitarát :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#155084) CactuS válasza Tsebacsi (#155080) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mi a baj a waze-vel? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#155085) brumi1024 válasza Doki16 (#155083) üzenetére


brumi1024
veterán

2019 augusztusi, szóval egészen. :K 2018-ban volt egy facelift, akkor kapta meg, együtt a részecskeszűrővel.

(#155086) gzbotii válasza K Norbi (#155061) üzenetére


gzbotii
veterán

...ugyanitt, fuvart keresek Svédországba.
Mecsekben mennyivel könnyebb volna ez a játék :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#155087) Qru válasza Doki16 (#155081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezeket a fantázia neveket sosem tudtam megjegyezni... Colombus van benne ha minden igaz.
Kb egy hónapos és már FL-es, szóval ettől nehezebb újabb autót találni. :D De nyilván a termékpozicionálás miatt van.

#nincsbennetarcsi

(#155088) Gergőke88 válasza Tsebacsi (#155080) üzenetére


Gergőke88
addikt

Új Focusban már van táblafelismero, annál pontosabb pedig nem igazán lesz. Nekem is van, pedig koldus Edition.
Meg lássuk be, ha mész valahova egyszerűbb/gyorsabb beutni a cégnevet, mint a címmel szenvedni...

(#155089) Qru válasza Gergőke88 (#155088) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BMW-s beviteltől kapok még agyf@szt, mire a tárcsával kibetűzöm a címet már kb oda is értünk... :D

#nincsbennetarcsi

(#155090) EQMontoya válasza Tsebacsi (#155080) üzenetére


EQMontoya
veterán

Egy beepitett gyari navi azert sok dolgot tud, amit egy telefon sosem fog.

Hozzafer az autoban levo szenzorok adataihoz (kormanyszog, kerekek forgasi sebessege kulon-kulon, stb), amivel lengyegesen pontosabban lehet navigalni, ha gyenge a GPS jel, vagy egyaltalan nincs.

Same rules apply!

(#155091) MunezXBK válasza Qru (#155089) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Audi is hasonló. 2. karakternél szívem szerint 43-as méretűre formáztam volna a kijelzőt.

(#155092) Doki16 válasza Qru (#155087) üzenetére


Doki16
addikt

Colombus az a Skoda elnevezése a Discover Pro-nak. Van még Amundsen meg hasonlóak :D

Ennyit találtam a Skodánál. [link] Új autó alatt az új típusokat értem VAG-nál. Mint pl. az említett Q3 ami teljesen új 2019-es megjelenésű autó. Abba már raktak Type C USB-t is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#155093) aero. válasza MunezXBK (#155091) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én szeretem a tekerőst. Nálam is olyan a Merciben az AA. Sokkal biztonságosabb, mint az érintő, azt nem nagyon tudod birizgálni menet közben. Bár nagy segítség, hogy az UK-ban ir. számra navigálunk, ami legrosszabb esetben is 6 karakter. Múlthéten vezettem egy Transitot, ott konkrétan életveszély bármit is csinálni menet közben. Túl messze van a kijelző és nem is tudsz a szemed sarkából ránézni.

(#155094) fant0mi válasza gzbotii (#155086) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha az auto lenne, mar nem lenne ott. :D

(#155095) kisza25 válasza KisBundi (#155048) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Toyota c-hr ja mótvá
Qru: én nagyon sokat megyek navigációval, mert ugye házakat mutatók különböző városokban és sokszor mutatom más kolléga házát.
A lényeg, hogy én évek óta rámondom a címet nem írogatok, ez amúgy autóban kézenfekvőbb is. Csak megnyomod a mikrofon ikont és bemondod a címet a lényeg, hogy mobilnet legyen bekapcsolva, hiba nélkül beírja a címet és nem kell egy karaktert se beíni. Ezt a szöveget is úgy diktáltam be, ha egyedül vagyok nem írogatok, csak nem rak vesszőt meg pontot, próbáld ki :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155096) Qru válasza kisza25 (#155095) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Annyira nem érint mert ritkán megyek ismeretlen helyre. Ha mégis akkor meg telóról navigálok Waze-el (mert az mondja a trafit, meg a kereszteződéseket figyelő kamerákat is). A CP-hez meg kéne kábel ami fixen a kocsiban van de mivel alig használom nekem 1 Ft-ot nem ér a dolog.

#nincsbennetarcsi

(#155097) kisza25 válasza Qru (#155096) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak azért említettem meg, mert én is rá csodálkoztam nagyon, amikor elkezdtem használni, hogy ilyen simán felismeri a magyar nyelvet és hibátlanul ír, de azóta csak így mondom rá a navigációban a címet, pláne hogyha elindulok már a kocsival és akkor jut eszembe, hogy hoppácska nem írtam be, akkor meg alapból is kézenfekvő hogy egyet pöttyintek rá a mikrofonra, aztán mondom a címet, aztán még egyet az indításra és kész.
Más:
Amit viszont nem értek, hogy rendben van, sok autóban nincs beépített kihangosító. Viszont minden okostelefonban van, hogy miért nem azt használják az emberek vezetés közben? Rögzítve van a telefon a műszerfalra és én mindig így beszélek, szóval kipróbálva, hogy tökéletesen hallanak a túloldalon és én is hallom őket.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#155098) EQMontoya válasza kisza25 (#155097) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk ha tudom, hogy hosszabban akarok telefonalni vezetes kozben, akkor airpods.

Mivel a zajszurese kb. 0, maximum azt hiszik a kedves kozlekedotarsak, hogy nem hallok semmit, de amugy igen, viszont a beszelgetes siman ertheto es kenyelmes.

Kihangositot nem szeretem, szar a minosege, es altalaban engem is szarul hallanak a tuloldalon.

Same rules apply!

(#155099) tboldi válasza kisza25 (#155097) üzenetére


tboldi
nagyúr

Viszont minden okostelefonban van, hogy miért nem azt használják az emberek vezetés közben?

Én Apple Watch-ba kiabálok. :D

(#155100) Tsebacsi válasza CactuS (#155084) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Engem nem szeret :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.