Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118701) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#118700) üzenetére


eattila
csendes tag

Remelem elsopri oket a sz-rcunami.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118702) Phülöp válasza blueboi69 (#118695) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyelőre az van, hogy a NAS nem elérhető, gondolom, nem kapcsolt vissza.
A gondolkodós része az az, hogy a router se, pedig az áramszünet után vissza szokott jönni.
Mindegy, most sokat nem tudok tenni, jövő hét végén kiderül majd. :((

Abban bíztam, hogy ha le is csapták a fő biztosítékot a szerelők, a napelem által termelt áram napközben dolgoztatja a fagyasztót,ami elég, mivel nem nyitogatjuk az ajtaját.

Bármi is van, qrva idegesítő, hogy ilyesmin jár az ember agya, ahelyett hogy szánsájn hepi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118703) Phülöp válasza Sipi- (#118693) üzenetére


Phülöp
addikt

Az automata az adott ország pénzével van feltöltve, forintot csak Magyarországon ad ki.
Az, hogy a Revolut melyik zsebéből veszi, azt nem tudom, de gyanítom, hogy prioritása van annak, amit az automata tud.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118704) Samott válasza Phülöp (#118702) üzenetére


Samott
addikt

Bocsi, da sajnos azt kell mondjam, ha a fo biztositek le van nyomva akkor a napelem se termel. :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118705) Phülöp válasza Samott (#118704) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, blubi hozzászólását olvasva utánanéztem a hogyanmikéntnek.
Most az vigasztal, hogy az alarmok után visszahívtam a szerelőt, és ellenőriztettem vele egy házon kívüli ponton, hogy van-e áram a birtokon. A búslakodóban felkapcsolta a világítást, és az működött. Innen kezdve akkor minden jó.

A szomszéd egyelőre egy üres telek, eladásra került, és a leágazási pont közös a két ingatlanhoz. Az új tulajnak gondolom kell delej, azzal szüttyögtek az elmüsök, amikor elment nálunk az áram.

Jobban kedveltem a régi tulajt, ő nem akart építkezni, csak hagyta elvadulni az aljnövényzetet a telken. És ezt tudta csendben csinálni, ráadásul távolról, nem kellett hozzá a személyes jelenléte se. Hátul öreg fenyők vannak, rendesen erdő feeling.
Most a csendnek meg az erdőnek lőttek, plusz van kisgyerek is, aki - kortársaihoz hasonlóan - tud és szeret ok nélkül sikítva rohangálni. Nehéz évek jönnek...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118706) Sipi-


Sipi-
tag

[link]
Itt átverés szagot érzek. Állítólag elektromos autókat lehet tesztelni 1-2 hétig, utána cserélik másik típusra. De ahhoz, hogy megkapd a pályázati anyagot fizetni kell 5850/11750/19250 forintot (kategóriától függően)
A FB hirdetésben a hirdetés feladója bunkó paraszt módján válaszol a kérdezőknek, ez is gyanús.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118707) Phülöp válasza Sipi- (#118706) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem ez kamu, lehúzás.

A kiírásban egyébként van pár hiba is :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118708) Sipi- válasza Phülöp (#118703) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi. Olvasgattam még utána. Elvileg tud eur-t is kiadni, de az elsődleges a kártya országa szerinti pénz. Revolut magyar kártyát adott, ezért huf az elsődleges pénznem. Lehet, hogy bemegyek egy pénzváltóhoz, de ott dupla átverésnek érzem, hogy az árfolyam is magasabb és még kezelési költség címszóval is lehúznak nem kevéssel. Csak 100-150 euro kellene, hogy legyen kis készpénzünk is, hátha nem lehet mindenhol kártyázni (Ausztriába megyünk hamarosan néhány napra).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118709) Sipi- válasza Phülöp (#118705) üzenetére


Sipi-
tag

Erre egy megoldás van: mire az Ő gyerekük kinövi az ordítós időszakot, addigra a Ti gyereketeknek legyen ordítós időszaka :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118710) Samott válasza Sipi- (#118709) üzenetére


Samott
addikt

Pont erre gondoltam en is. :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118711) eattila válasza Sipi- (#118709) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy fel kell venni az orditast es visszajatszani nekik akkor, mikor epp nem ordit.

Mondjuk enyem sose csinalt ilyet….

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118712) WiZARD válasza Sipi- (#118708) üzenetére


WiZARD
addikt

vedd ki osztrák atm-ből, az biztos EUR-t ad :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118713) Phülöp válasza Sipi- (#118709) üzenetére


Phülöp
addikt

Na az kéne még csak :F

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118714) Phülöp válasza Sipi- (#118708) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor Ausztriában kell kivenni az automatából.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118715) Phülöp válasza eattila (#118711) üzenetére


Phülöp
addikt

Az ordítással nincs bajom, annak általában oka van.
A sikítozozva rohangálás viszont egészen más, azzal ki lehet kergetni a világból.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118716) Sipi- válasza Phülöp (#118714) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet, hogy az lesz. Revoluton az EUR számlán van pénz, akkor onnan fogja levenni. A díja még érdekes lehet, bár a Revolut azt írja, hogy 75ezer forintig ingyenes a kp. felvétel. Nekem meg maximum 150 EUR kellene csak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118717) Phülöp válasza Sipi- (#118716) üzenetére


Phülöp
addikt

Lassan nem fog beleférni a 75ezerbe..

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118718) eattila válasza Phülöp (#118715) üzenetére


eattila
csendes tag

Arra ertettem en is. Az idiotasag szerintem. De az enyem nem csinalt ilyet sose szoval konnyen dumalok :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118719) Sipi- válasza Phülöp (#118717) üzenetére


Sipi-
tag

Nem vicces :( :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118720) Sipi- válasza Phülöp (#118713) üzenetére


Sipi-
tag

Pedig hanghullámot ellentétes hullámú hanggal ki lehet oltani :DD
De ne aggódj, pár év kinövi. Lehet, hogy mire felépül a ház már ki is nőtte.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118721) Phülöp válasza Sipi- (#118719) üzenetére


Phülöp
addikt

Sírva írtam én is, elhiheted.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118722) Phülöp


Phülöp
addikt

Urak,

RJ45-ös csatlakozót milyet érdemes venni?
Meg hozzá betűzőszerszámot is.

Jahno: ha van neked felesleges dugód, akkor átveszem, szerszámot meg visszaviszem télen, ha most el tudod küldeni. Kamatostul kapod vissza persze (már gyűlik a szokásos csomagod).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118723) Samott válasza Phülöp (#118722) üzenetére


Samott
addikt

Haztajiban szerintem a Cat6-nal jobb nem kell, de Jahno ehhez biztosan jobban ert. A szerszam az ugyanaz mindhez, nem? A Cat6 csatinak van plussz arnyekolasa, de a csatiban belul ha jol latom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118724) WiZARD


WiZARD
addikt

#építkezés

Ytongot mivel ragasszak kerámia téglára?
habarcs/ragasztóhab(purhab)/szerelőragasztó?

Olyan kellene, ami terhelhető és nem esik le a rá rögzített ajtóval együtt fél év múlva.

(A kivitelező embere az elmúlt félévben kb 40 telefonhívás után összesen vagy 5x kijött megcsinálni a falfüleket, de azért csak maradt olyan amit szarul csinált meg, illetve 1 olyan is amit meg se csinált mert "ő nem kőműves". Hétfőn végre berakja asztalos a beltéri ajtókat, de ehhez holnap még elő kell készítenem azt ami kimaradt.)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118725) vkp válasza Samott (#118723) üzenetére


vkp
aktív tag

Ez mindig örök vita... Cat5e amit gyakorlatilag anyu varrósdobozával is tudsz szerelni, 100méteren gigabitet tud. Cat6-ot még meg tudod szerelni olcsó szerszámmal, de már drágább hozzá minden, Cat6A-tól felfelé már nem. Cserébe vastag a kábel és még drágábbak hozzá a szerelvények.
Jahnot meg hagyd, tescos utp fogója van :DD

(#118726) eattila válasza WiZARD (#118724) üzenetére


eattila
csendes tag

Csemperagasztó? De amúgy ötletem sincs....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118727) Jahno válasza Phülöp (#118722) üzenetére


Jahno
őstag

Dugó nincs, úgysem lehet értelmesen szerelni, ezért mondom a könnyen szerelhető Panduit meg egyéb betéteket. Most az új Legrend is jobb lett. Persze attól függ mit szeretnél mert itt mindig kevertük a fali- és patchkábelt is, meg a mittomén...

(#118728) Jahno válasza vkp (#118725) üzenetére


Jahno
őstag

Na mert egyszer láttad az occsót amit minden hülyének kölcsön adok, de tudtam, hogy nyugger koromig fogod szívni a vérem :-D Mondjuk a csúnya volt, amit 70 pénzért vagy mennyiért vettem és szorult az oldala, ember meg mondja, hogy majd a dugótól bekopik. Hógyne.

(#118729) WiZARD válasza eattila (#118726) üzenetére


WiZARD
addikt

A kivitelező mindenese, azt mondta hogy azzal már rakott fel és leesett...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118730) Samott válasza vkp (#118725) üzenetére


Samott
addikt

Jo persze, haztajiban nincs nagy kulonbseg koztuk, akkor meg miert ne legyen Cat6. Anno vettem egy marek csatit, nem volt egy megrazo beruhazas. :) Attol meg futhat rajta gigabit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118731) eattila válasza WiZARD (#118729) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem most ajanlottak valami rapid ragaszto nevu cuccot. Azzal mindent is ragasztanak. Konkretan szegolecre kertek. Nem tudom jo e arra.
Ilyen

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118732) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118733) zetor2000 válasza Samott (#118723) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lassan 2.5-5-10Gbit lesz az általános. Ezekhez a Cat x nem feltétlen lesz a legjobb.
R&M / AMP cucchoz se feltétlen ugyanaz a szerszám tartozik, ha megnézed a neten...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118734) Samott válasza zetor2000 (#118733) üzenetére


Samott
addikt

Hat en ezt ennyire nem ismerem, arra amit irtal a googli ezt talalja. Nem lettem okosabb tole.

Otthon, hazban halozatra szerintem pont eleg a Cat6, nem kell komolyabbat huzni. Wiki szerint 50+ meterig tudja a 10Gbitet, a vadiuj gepemen pedig csak 2.5-os csati van. Se a routerem se a szolgaltatom nem tud tobbet. Sohoba ez boven eleg. Majd huzunk optikat ha szukseg lesz ra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118735) sutszi válasza Samott (#118734) üzenetére


sutszi
veterán

Egyetértek. CAT6 vagy ha úgy van kedv meg pénz akkor CAT6a ami 100 méterig tudja a 10Gbps-t. Otthonra ez bőven jó lesz még sokáig. Ahogy most haladnak a dolgok, ilyen tempóval, mire standard lesz a 10GB-es csatoló...hát lehet egyetemre megy a gyerek... pedig még meg sincs....
Szóval jó lesz az otthonra...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#118736) Phülöp válasza zetor2000 (#118733) üzenetére


Phülöp
addikt

Odébb lesz az még. Gépem tudja egyedül a 2.5gigabitet, minden más 1gigás. Kivéve a bejövő netet, mert az 300megabit.
Nagy dolgot nem akarok, csak most, hogy ki lett festve a ház, kiraknám a router/nas kombót az előszobába, meg akkor húznék drótot a nappaliba is. Zsinórt meg könnyebb csatlakozó nélkül átfűzni a falon. Ráadásul a hossz se mindegy. Amit eddig tudok, az 2x11.5m, az gyáriból jó nagy guriga maradék feltekerve.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118737) NauTiLUS_HUN válasza Phülöp (#118736) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én is ilyesmire készülök, de az emeletről le a pincébe. Egy bajom van, színtévesztő vagyok és ha elbaszom nagyon sokat kell fel-le rohangálnom :)

(#118738) hobizoli válasza NauTiLUS_HUN (#118737) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en is szinteveszto vagyok, de latom a szineket

szintevesztesbol van vagy 6 féle

több drón kell ;P

(#118739) NauTiLUS_HUN válasza hobizoli (#118738) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Látni látom, hellyel-közzel, némileg keverem néha. Piros-zöldet.

(#118740) hobizoli válasza NauTiLUS_HUN (#118739) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en siman latom azt

több drón kell ;P

(#118741) Jahno válasza Samott (#118730) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdés milyen a kivitelezés.

(#118742) Jahno


Jahno
őstag

HFL-en voltam. Lehetne benne több pénz, ennek stílusa van, jó arcok a játékosok és a szurkolók is. Bár vesztettünk, de lassan rájövök miképpen kell fényképezni.

Tegnap meg Tátra. Riport később.

(#118743) hokuszpk válasza WiZARD (#118729) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemvagyok szaki, csak asszem erre aszontak mindenre is jo.
de lehet atvagtak, vagy csak fára.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118744) zetor2000 válasza Samott (#118734) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az igaz, hogy én olyasmi hálózatot építek, ha építek, hogy cca 20 évig ne kelljen hizzanyúlni. Azaz mostanában cat7 a drót, cat 6a végekkel, aztán ha jön valami okosság, max át kell szerelvényezni. Addig semmi. Otthon azt a 2-3 drótot, ami van, lehet majd kiválthatjuk valami okos vezetéknélküli megoldással. Addig is húztam valami csoda cat5e-t.

Az RDM és az AMP két külön cég, ez utóbbi ráadásul má már csak valami brand lett.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118745) zetor2000 válasza Phülöp (#118736) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fsz tudja. Digi vagy ki nagyhirtelen kihirdette, hogy vehetsz 10gbit netet, Telekom árul lakossági 2 gbitet, alaplapokon nem ritka a 2.5gébic, rourereken is van már, amin. Komolyabb QNAP nas bejelentésekről kapok hírlevelet, ott alap szokott lenni a 2.5gbit, de inkább SFP vagy SFP+, azt akkor 10gbit+ se ritka.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118746) -NoVa- válasza zetor2000 (#118744) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálam a levegő elő van készítve a gigabitnél gyorsabb wifi és mobilnet szabványokra is.

(#118747) Sipi- válasza -NoVa- (#118746) üzenetére


Sipi-
tag

:C
Nálunk van behúzva a falban utp kábel, vannak falialjzatok is. Az más kérdés, hogy milyen minőségben... (utp dugókat cseréltem a végén, így már a végpontok közel 50%-án kijön a 100 mbit, a többi szimplán nem működik és ezért nem bontottam ki a falialjzatokat). HomeAssistant gépe, erősítő és a málnapck kapott drótot, minden másra ott a wifi :)

Új céges gépen nincs is RJ45 csati (előző gépcserekor az Insert gomb tűnt el, most az RJ45-nél, következőnél kihagyják a touch padot :F ). Az RJ45 hiánya azért is vicces, mert vannak mérnökök, akiknek kellene közvetlenül router-t és egyéb eszközöket utp-n piszkálni. Persze lehet venni USB-UTP sticket, de az USB portok le vannak tiltva group policy-ból. Kivételt lehet kérni, de látszik, hogy a gépcseréket managerek tárgyalják le és nem technikai emberek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118748) Sipi-


Sipi-
tag

Megint CIB. Ismét kétszer utalta el az egyik átutalásomat a CIB. Megkérdeztem, hogy ugyan miért. Válasz: biztos rossz a beállítás és az értéknap és a fordulónap különbözik.
Válaszoltam, hogy ilyet nem tudok állítani, csak a következő utalás napját, szóval akkor miért is utalták el kétszer? :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118749) Samott válasza -NoVa- (#118746) üzenetére


Samott
addikt

Vicces amikor a TV-ben gyorsabb a wifi mint a lan port. Mert azokba meg mindig 100Mbites chipeket raknak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118750) Sipi-


Sipi-
tag

#napelem

Akik mostanában rakattak fel napelemet: nektek milyen költségek jöttek ki? Óracseréért kell fizetni? Összességében meg vagytok vele elégedve, jó beruházás? (szüleim is számolgatnak, mert Ők is 350-400 kWh körül fogyasztanak havonta)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.