Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103001) Phülöp válasza -NoVa- (#103000) üzenetére


Phülöp
addikt

"Esélyesen kaja"

Ha újságíró lennék a helyi hírmondónál, most írhatnék az esetről egy cikket, amiben felhívnám a figyelmet a helyes táplálkozásra, a minőségi élelmiszerek fontosságára, és hogy kerüljük az olcsó, "Tesco-s" termékeket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103002) -NoVa- válasza Phülöp (#103001) üzenetére


-NoVa-
őstag

Asszem kajából sem adtam neki alább, mint bringaalkatrészekből, szóval jogos :)

(#103003) cyberde válasza Phülöp (#103001) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...kerüljük az olcsó, "Tesco-s" termékeket. ..."

Nem a tesco védelmében, de a hiperek azok akik legjobban figyelnek/legjobban kell figyelniük a szabályozások betartására. Ha ők hibáznak akkor egy fél várost megfertőzhetnek. Az pedig nem túl jó marketing.
Van választék az olcsó szartól a drága szarig, minden termékkörben. De azok mind szigorúan a szabványok tűrésén belül.

Én a legjobban az "őstermelős" piaci holmiktól félek. Meg a gagyi éttermek kiszállítósdijától. Ki tudja ki, mit, milyen körülmények között, hogyan dolgozott fel. Ha befosol tőle, simán letagadja és ráfogja a tescora.

[ Szerkesztve ]

(#103004) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, bréking. Megint gondolkodtam. Amiből eddig még sosem sült ki semmi jó :Y :C

Még csak a holdban van a téma, de az Excel tábla meg a fejemben az 5"-os akró géppel kapcsolatban. És bevillant, hogy vannak még ma is mini méretű kamerák, miért nem nézek körül milyen vázak támogatják ezeket. És vannak!

A bajszos celeb (Nova után szabadon) Mr. Steele váza ilyet használ. És a TBS Source One v3 is. Ezek a vázak olyanok, mint egy harckocsi, a tömegük is. Egy racsingos váz lehet akár 60 gramm alatt is, ezek meg 145 gramm körül. Szóval lehet lendületből ballisztikázni a kwadot, ha egyszer meglódítod, mert akkor sokáig repül szép ívben.

Ezekben a vázakban magától értetődik a normál méretű 30x30-as stack is, hely aztán van bőven. Most csináltam egy összefoglalót tömegekről. A motorok tipikusan 25 mm-es átmérőjűek, esetleg nehezebb 2306-7 körül, nagyjából 33-35 gramm körül.

QAV210 W/O bat 332 g
QAV210 w/ bat 480 g
Samurai V3 288 g
Samurai v3 bat 489 g
Five33 w/o bat 284 g
Five33 w/ bat 485 g
Wasp w/ bat 476 g
Apex w/ bat 544 g
Source One v3 w/ bat 572 g

A Mr. Steele féle ImpulseRC Apex és a Source One v3 messze a legnehezebb, viszont ott aztán van anyag rendesen. Létezik Foxeer Toothless 2 Mini kamera is, ott a 1/2"-os szenzort valami bitang nagy M12-es lencsével megtámogatva a képminőség nem szenved csorbát.

Érdekes, hogy a hajdani teljesen amatőr QAV210-es buildem az RS2205 motorokkal és 4S akksival majdnem egyezik tömegre egy 6S racsing géppel 2306-os motorokkal.

(#103005) Jahno válasza cyberde (#103003) üzenetére


Jahno
őstag

És nézzük meg gyártói oldalon hány termék mögött áll ugyanaz, mint pld. most a tejföl minőségnél mi volt.

(#103006) -NoVa- válasza cyberde (#103003) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mélyebb a meta kontent, egy bringakormánytörés okozta balesetem utáni közel 2 évtizeddel ezelőtti újságcikkre hivatkozva. Ott elfontoskodta a sajtós, hogy na látjátok, milyen fontos a minőségi bringa, és kerülni kell a nagyáruházi ócsóságokat. Úgyhogy a RooX is elszégyellte magát és küldött ajándékba a 25ezres kormányom helyett egy 50ezres felső polcost, meg egy elnézést kérő levelet az anyaghiba miatt.

(#103007) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nálunk is a gyerkőc 2hét ovi után tegnap itthon maradt, mert erősen náthás. Kiderült az oviscsoportból 17gyerek betegedett le....

(#103008) blueboi69 válasza npera (#103004) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:C

(#103009) Phülöp válasza cyberde (#103003) üzenetére


Phülöp
addikt

Belsős poén volt, sry.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103010) Jahno válasza -NoVa- (#103006) üzenetére


Jahno
őstag

Valami szakcsoportban hetente lemegy az utángyártott akku kontra eredeti vita. Az is érdekes.

(#103011) Jahno válasza Bujdy81 (#102047) üzenetére


Jahno
őstag

Közben elkészült a szakirodalom: [link]

Közben ismerős csoportban is hasonlókról dumáltunk, ott azért a csajok nagyon durván öntötték a témát. Én csak pislogtam :Y :(

Majd egymás közt megegyeztek, hogy valaki csinál egy kamuprofilt, azt adott oldalakon elszórja és kíváncsi lesz rá, hogy a többi közös ismerős valamilyen minta alapján megtalálja-e, vagy milyen infókat kell apránként adagolni róla, hogy közelebb kerüljenek. Ott főleg gyűlnek a kretének, de ehhez sokszor nem is kell ismerkedős vagy specifikus csoport.

(#103012) npera válasza npera (#103004) üzenetére


npera
újonc

Gemfan 5226 prop mérete hivatalos oldalról.

Prop Dia:134.2mm (R 67.1 mm)

És a TBS Source One v3 váz (145 g) méretekkel ellátva. Első motor tengely és standoff közötti távolság, valamint a két motor tengely közötti táv. Plusz a kamerát fogó lapok közötti távolság. Elvileg belefér az 5,2"-os prop....

Ugyanez TBS Source One v4 (100 g tömeg) vázra applikálva a méreteket.

[ Szerkesztve ]

(#103013) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#103014) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ez igenkirály. Amit feldob következő covidos... az is...

(#103015) -NoVa- válasza blueboi69 (#103014) üzenetére


-NoVa-
őstag

A malachívófesztivál egyelőre a csúcs: link

(#103016) npera válasza -NoVa- (#103015) üzenetére


npera
újonc

Anyunak 2:20-nál olyan tricepsze van, mint állat. Leslie szerintem ha ezt meglátja magzatpózban kezd el hiperventilálni egy papírzsákba a konyhaasztal alatt.

(#103017) blueboi69 válasza npera (#103016) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én ezt már nem bírtam 1percnél tovább

(#103018) -NoVa- válasza blueboi69 (#103017) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pedig az igazi sztárok onnan kezdődnek.

(#103019) npera válasza blueboi69 (#103017) üzenetére


npera
újonc

Ugorj oda és csodáld :C
2:20 körül mutatják a felső testét, aztán egy nagyobb részletet is. Szerintem az egész nem is fért bele a képbe, annyira nem tudott hátrálni a videós :U :C

(#103020) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

Clown Core - Scheduled diarrhea

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#103021) qnadam válasza npera (#103016) üzenetére


qnadam
veterán

inverz popeye.

ugyanitt jobbulást mindenkinek, akit érint, és jó egészséget mindenkinek, valamint mindenkinek, aki szereti.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103022) qnadam


qnadam
veterán

ha nem is sokkal, legalább egy kicsivel jobb hely lett a facebook.

All ads from Rákay Philip hidden
You'll no longer see ads from Rákay Philip

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103023) qnadam


qnadam
veterán

kezdő fényképezőgépet olcsón valaki?
semmi közöm az eladóhoz, de ennyiért szerintem tök jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103024) Jahno válasza qnadam (#103022) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben az a jó, hogy nem tudom kicsoda. Úgy látszik az V. kerületi parkolós/üzletbezárós témában nyomulós arcnak elfogyott a kampánypénze, vagy csak már elégszer láttam a vackát.

(#103025) Jahno válasza qnadam (#103023) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen obikat nézegettem is, de tudja a fene. Szerencsére addig halogattam és nézegettem az ilyen Rockstar, Xiao, TTartisan, Risespray, Andoer meg mindenféle obikat, míg rájöttem, hogy nem is kell annyira, vagy ritkán használnám célirányosan. Cserébe most az 50 Eurósok helyett 500 Fontos használtakat nézegetek :C

Esküvőn kipróbáltuk a kisebb Fuji vázakat is, azok egy jó obival baromi jól teljesítettek. Én Panával maradtam a biztonsági zónában és csak néha mertem az ISO6400at feszegetni. Jövő héten lehet ezek is kiderülnek, haversrácnak sikerül színházba eljutni és ott hasonlóan vacak de mozgalmas körülmények közt felsorakoztatunk fél méter gépet és meglátjuk mi marad belőle. Múlt héten szívott egy Pentax KP-vel, kicsit sávosodott a kép és Ő sem bírja lassan 2 éve eldönteni, hogy mire lenne érdemes beruházni.

(#103026) qnadam válasza Jahno (#103025) üzenetére


qnadam
veterán

hehe.
én megszívtam picit a fényeléssel (szerencsére most úgy néz ki, hogy csak egy ilyen), hlg-ben vettem fel az anyagot, hogy lehessen sokmindent kihozni belőle, viszont a resolve állítlag bizonyos helyzetekben bugzik. na ez egy ilyen bizonyos helyzet...

és elkezdtem obit vadászni, ebayen úgy néz ki, hogy szerencsés esetben 650€-ért lehet lőni egy sony 70-200 f4-et, ami már viszonylag fájdalommentes csere pénzben is a canon 70-200 f4is-ről. meg hasonló pénzért van sony 24-105 f4 is, aminek a mostani sigma teljesen jó helyettese, viszont a sony sokkal könnyebb, és úgy az mc11 is elmehet a háztól, csak kell valami olcsó izé helyette a 12-24 mögé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#103027) Jahno válasza qnadam (#103026) üzenetére


Jahno
őstag

Azt persze elfelejtettük, hogy kipróbáljam a Canont az én gépemen. Na, majd legközelebb. Mondtam, hogy a Viltrox megtáltosodott és szerencsére el is vitték?

(#103028) Samott


Samott
addikt

Ez annyira olcso, annyira egyszeru humor, megis sirva rohogok rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103029) npera válasza -NoVa- (#103002) üzenetére


npera
újonc

The computer said:

A shipment from order LINSOUL-xxxxyyyyzzzz is on the way

Húha, lehet még Húsvét előtt megérkezik :Y :C

(#103030) npera válasza cyberde (#103003) üzenetére


npera
újonc

Hacsak nem valami extrém niche terméket vásárol az ember nagy boltban, akkor még arra is jó esély van, hogy egészen friss, mert elképesztő mennyiségű ember vásárol és pörög a készlet.

(#103031) npera válasza blueboi69 (#103008) üzenetére


npera
újonc

Most van az archívban STEP fájl a v3 és a v4 vázra is. Praktikus, ha le akarsz mérni valamit. Egy ideig a Rotorama oldalán is volt valami Autodesk modullal működő plugin, amivel lehetett mérni is a modelleket ott helyben, ami praktikus. Befér-e egy adott komponens vagy sem. De most egy ideje levették az oldalról, valami licensz kifutott nekik, ha jól értem.

Igen fontos (he-he) kritéria, hogy a legutolsó generációs 5,21"-os propok elférjenek, mert a nagyobb tányéron szebben siklik a cucc bizonyára.

A v4-es Source One már csak 99 gramm, ami a mini méretű kamerát is fogadó vázzal hirtelen nagyon-nagyon izgalmas lett a lista tekintetében. Ez a váz open source, nagyon sok helyen van hozzá alkatrész és igen olcsó. Ha majd oda jutok, hogy merek 5"-al repülni, akkor ez nem hülyeség, mert vélhetően fogok zuhanni is néha.

Azt nézem, hogy van hozzá 7"-os kar is, páran LR gépet is rittyentenek belőle. Ez például egy picit komolyabb rig, Li-ion cellákkal.



A v3-as váz olyan széles, hogy még a mini méretű kamera is adapterrel megy bele... :Y

(#103032) zetor2000


zetor2000
senior tag

A Kínában nyílt féregjuk eredménye, hogy a transzfer ideje csökkent cca. 1 héttel. Aug. 30-án rendelt termék ma landolt, postai cécó nélkül. 400-800Ft profit…

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103033) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Miután a nyár első napján bukott biciklivel, és 6 hétig reduced üzemmód volt az állán levő sérülés miatt (nincs strand, ugrálás, satöbbi), úgy döntött, hogy beruház egy sisakra...

(#103034) -NoVa- válasza npera (#103029) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, az mostanában átteleportál Rotterdam környékére, onnan meg EU-n belüli csomagként csak úgy beesik a postára. Az Alisok már a postát is kihagyják, és futár hoz mindent hamar, a Linsoul cuccokért még be kell fáradjak a hivatalba odajárulni az ablakhoz. Viszont kb 25 nap alatt megjött tőlük is.

(#103035) Jahno válasza zetor2000 (#103032) üzenetére


Jahno
őstag

Valamit nagyon variálnak, de nekem nem minden jön ilyen gyorsan. Ráadásul az Eone szállítás nekem szopó, mert sosem vagyok odahaza.

(#103036) eattila válasza qnadam (#103022) üzenetére


eattila
csendes tag

Gondolom sajnos nem globalis beallitas…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103037) npera válasza -NoVa- (#103034) üzenetére


npera
újonc

Benggúdon már megjelent a Svédeknél kedvelt Klarna szolgáltatás is a fizetési módok között. Gyakorlatilag egy hitelkonstrukció, ami alapból a szállítás utáni fizetést tesz lehetővé akár egy hónapon belül vagy elnyújtva részletekben.

A legtöbb helyi szolgáltató felületén integrálva van és elég hozzá az email és telefonszám és akkor a személyi számhoz kapcsolva a szállítási adatokat is tudja, meg a fizetést is linkeli hozzád.

Ha részletekben akarsz fizetni, akkor persze megkérik az árát (ott nyernek), de ha csak egyből fizetsz vele hónapon belül, akkor teljesen patent.

(#103038) sutszi válasza Sipi- (#102988) üzenetére


sutszi
veterán

Ne értsd félre...én sem érzem létfontosságúnak a 08.20-i programokat, az ekarisztikus bohózattól falnak mentem, az amúgy is botrányos közlekedés miatt...
De picit felületesnek érzem a felháborodásod, és kimarad hogy a gyerekek naponta kétszer közlekednek az otthon és a lakás között... a suliban vegyülnek... hagyjuk is inkább mennyire van ott realitása a védelemnek...
És akkor a suli után utcán/plázában bandázó fiatalok csoportosulását ne is említsük...

Szóval ja... amíg nem fáj a saját bőrön, addig mindenki szereti dobálni az ötleteket...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#103039) Sipi- válasza sutszi (#103038) üzenetére


Sipi-
tag

Tudom, suli és óvoda is elég nagy gócpont lehet. A nagyobbik fiam már 13 éves, megkapta már mindkét oltását. Állítólag a suliban elég sokan kaptak már oltást. De ugye a 12 év alattiaknak nincs semmi még...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#103040) npera


npera
újonc

Ha nem esik és van idő, akkor repülni kell. Asszem ez volt az utolsó pakk és kíváncsi voltam a panorámára fentről. Nem csalódtam.... :C

(#103041) Samott


Samott
addikt

Hogymikvannak: Bezárt a Gearbest

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103042) npera


npera
újonc

Érdekes videó. A jóember összehasonlít pár Foxeer kamerát egy Eagle 3-al és van még egy GoPro Session képe is a videóban.

Érdekes módon a T-Rex képe mozgás közben bár nézni kellemesebb, de repülés szempontjából alulmarad a Falkor kamerával szemben. Az majdnem ugyanolyan képet ad, mint a RunCam Eagle 3, ami pedig egy elég jó referencia.

Sosem értettem igazán a különbséget a Falkor és a T-Rex között, mert a Predator ugye racsingos, a T-Rex pedig gyorsabb reagálású mindenes. De a Falkor reklámképeit nézegetve az is mindenesnek tűnt picivel jobb alkonyati képminőséggel. De nem éjszakai, mert az meg a Cat3...

Ez a videó viszont tanulságos volt :R

(#103043) blueboi69 válasza A. Crowley (#103033) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Fejlődés. Ez már az új hely ahova költöztök?

(#103044) blueboi69 válasza npera (#103031) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szép darab! :Y

Közben én meg vettem felniket az smaxnak, aztán mostmár csak 4évszakos gumit kéne választani, aztán átszereltetni és akkor a mostaniakat meghírdetem.

(#103045) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nem emlékszem írtam, de a nagyobbik gyereknél az ovis csoportjából 17gyerek dőlt ki. Fiam sem ment oviba már tegnap, én is elkaptam tőle vmit, fáj a torkom és picit náthás vagyok, úgyhogy fokhagyma-lilahagyma kombinációval gyógyítom magam mostantól.
Reméljük nem egyszerre lesz beteg a két gyerek, mert tuti a kicsi is elkapja.
Egyébként a kedvük átlagostól nem tér el, szóval legalább nem extra hisztisek.

(#103046) npera válasza blueboi69 (#103044) üzenetére


npera
újonc

Én a napokban átrakom a mintás gumit a bringán, a kocsi még nyárin van. Októberben alighanem célszerű lesz váltani ott is télire. Novemberben-decemberben meg majd jön a szegecses abroncs a bringán.

(#103047) eattila válasza blueboi69 (#103045) üzenetére


eattila
csendes tag

Detto. Torok + takony. Asszonyon atment par nap alatt. En pentek ota kutdok vele. Gyerek is letudta par nap alatt. Egy tobb cimboram is atesett ezen. Kozel is meg tavol is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103048) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ja és megjött a hiperszuper diag kábelem a lengyelektől. Ottani fejlesztés és gyártás, a Forscan-hez ezt ajánlják.
Namost nézem ma az smaxot (fiesta másodlagos), minden modulban annyi km van,amennyit tudtam de a motorvezérlőben 410+ezer km :Y
Hívom a csávót, akitől vettem, hogy ez most mi. Aszondja fogalma sincs, ő nem nyúlt bele, hol láttam én ezt. Végül telefonon elnavigáltam a Forscan-ben, ami ráadásul magyarul van, hogy hol vannak ezek az adatok, ez vagy tényleg beragadt a 80as években (eddig minden ezt igazolta) vagy csak játszotta a hülyét. Aszondja lehet cserélték még kint. Háde mondom, ha szervíz cserélte, az átírja a km-t benne, vagy tényleg beleraktak egy olyat ami 2x annyit futott? Nemtudja, de mondja, hogy küldjem már el a linket, hogy a kábelt honnan vettem, mert ő nincs az övével megelégedve....

Eltelik 1óra, visszahív, hogy beszélt az elektromos emberével és valszeg volt cserélve a motorvezérlő, ezért is van az, hogy 6.-ban nem megy a tempomat (Igu, ha jól emlékszem, pont találtál ilyen forumbejegyzést) és majd akkor ráprogramozza.
Szóval legalább próbált vmit segíteni és nem csak lerázni, meg elfelejteni a dolgot, de az eddig felírt hibákból kb semmit nem javított meg.

(#103049) eattila


eattila
csendes tag

Dlagaszag: ma megjott a pro tour szerias kulacsom. Es szuper. Nem ereszt. Ugy jon belole a folyadek, hogy nagyon es konnyu osszenyomni! Igaz nem olcso de…

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#103050) Phülöp válasza blueboi69 (#103048) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem én voltam

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.