Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118851) Jahno válasza Phülöp (#118850) üzenetére


Jahno
őstag

Sejted mennyire fontolta meg vagy mert volna vitatkozni, de hát a rendkívüli erők.

(#118852) hobizoli válasza Jahno (#118851) üzenetére


hobizoli
nagyúr

katinenit jol el kuldik oda ahova valo, ahogy olvasom a posztokat... :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#118853) hokuszpk válasza Jahno (#118851) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

legyen mégisinkább a kékfrankos !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118854) Phülöp válasza Jahno (#118851) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyá.
Nagyjából lehetett számítani erre, nem?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118855) Samott válasza Jahno (#118851) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118856) Jahno válasza hobizoli (#118852) üzenetére


Jahno
őstag

És érdekli?

(#118857) qnadam


qnadam
veterán

és még ezt is sikerült elbaszni. rettentő kíváncsi vagyok, hogyan és mikor, milyen felkészültségű szakemberek segítségével fogok tudni katás bt-ből átalányadózó ev-vé alakulni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118858) Jahno válasza Phülöp (#118854) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, de én abban is később világosodtam meg, hogy ez itt ez közben valaki lett. Erre a két csajra mondtam, hogy kaptak egy kis Insta-szerepet, az bejött, hát akkor legyen köztársasági elnök és szóvivő. Van az a pénz, amiért korpásodik, ez ilyen. Néhányan ott nyáladzanak alatta, annak is meg van a maga szellemi színvonala, tele szívecskével. Másik csaj is jön-megy a világban, szakért, pofázik, utazgat, posztol fesztivált meg fegyvereket, lavíroznak mindenfélével. Oszt működik, miközben az itteni szívecskézős nyuggerek simán hülyepicsázzák a Ti lányotok, aki meg egy szimpatikus belevaló figura és nem műmájerkedik, semmi megcsinált tervszerű kötelező poszt.

(#118859) Jahno válasza qnadam (#118857) üzenetére


Jahno
őstag

És mit pofázott mindenki? Kicsit gondolják át, adjanak több haladékot, de legalább januárig és évnyitással.

(#118860) eattila válasza qnadam (#118857) üzenetére


eattila
csendes tag

Reszletszabalyok majd… es kb 1 honap mulva at kene allni. Zaro bevallasok, athelentkezes…. Meg ugye ez.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118861) NauTiLUS_HUN válasza eattila (#118860) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nem értelek titeket, HÁBORÚ VAN, meg semjéndoktor is megmondta: "Az adózás nem egyenlő az életükkel". Bár ez lehet burkolt fenyegetés volt :D

(#118862) qnadam válasza eattila (#118860) üzenetére


qnadam
veterán

a kommentek alapján a törvény aug 1-től érvényes, onnantól nem lehet év közben átlépni, tehát nem bő egy hónap van erre a produkcióra, hanem 9 azaz kilenc munkanap.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118863) eattila válasza qnadam (#118862) üzenetére


eattila
csendes tag

Ma írta alá. Ez kicsit khm... Majd a közlönyből kiderül. De 9 nap alatt csinálni egy záró bevallást, meg ilyesmi.... na az szép lesz. Ennyi vállalkozónak. Mert sima katás embernek nem kellett még az se igazán, csak évente 1x.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118864) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#118861) üzenetére


eattila
csendes tag

No comment

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118865) hokuszpk válasza eattila (#118863) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

végülis a könyvelők általában 20-a előtt valamiért mindig meg vannak őrülve ; de majd túlóráznak picit.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118866) Jahno


Jahno
őstag

Itt már nehéz mit hozzátoldani, jövő hétre meg újabb meglepetés lesz, de szerintem ez most hiánypótló tudásbázis: [link]

(#118867) eattila válasza hokuszpk (#118865) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg. Nálunk is....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118868) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No description available.

(#118869) Samott


Samott
addikt

A kamion is aluszik:

Tegnap keso este tortent, meg ma reggel is ez a helyzet:

Ma se megyek sehova, de ahogy latom mas se.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118870) blueboi69 válasza Samott (#118869) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"csonkolásos végtagsérülést szenvedett"

áúúúú :W

az lehet, hogy nem volt bekötve és ahogy kiesett úgy sérült meg?
Egyébként a személyautónál pont azt néztem, hogy két alacsonyabb utas simán túlélheti és utána olvastam el a leírást, hogy nem lett komoly sérülésük.
Durva lehetett.

(#118871) zetor2000 válasza Samott (#118869) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elég csúnya baleset... még a reggeli hírekben is volt róla szó.

Amúgy kíváncsi leszek, hogy mikor kerül fel az Astra egy használtautó portálra, hogy sérülésmentes, első tulaj...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118872) zetor2000 válasza blueboi69 (#118870) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az is lehet, de lehet, hogy a motor kicsit beljebb jött, és a lába bánta. Vagy kikönyökölt, és ráborult a kamion :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118873) eattila válasza zetor2000 (#118871) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, a legelső tulaj lehet sérülés mentes....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118874) Phülöp válasza Jahno (#118866) üzenetére


Phülöp
addikt

Jóóój

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118875) A. Crowley válasza qnadam (#118857) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ez nem bug, hanem feature.

(#118876) Bujdy81 válasza Phülöp (#118820) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az már advanced szint! Ott el kell találni szemből ugyanazt a síkot! ;)

Én csak ilyesmikre gondoltam:

[ Szerkesztve ]

(#118877) Jahno


Jahno
őstag

Rágyöttem, nem Novák Katalinra gondoltam hanem Varga Juditra aki csak így jönmegy, posztol, játssza a jó fej csajt, de kiskosztümben állva távcsöves puskával a kezében egy HMes látogatásnál akkor is hülyén néz ki.

(#118878) Samott


Samott
addikt

Na, 400 alatt az euro... mukodnek a megszoritasok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118879) Samott


Samott
addikt

Teccik:

Kiszivárgott képeken a szériaérett elektromos Jeep

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118880) eattila válasza Samott (#118878) üzenetére


eattila
csendes tag

Jóhogy. Én már a mosogatógépet is csak eco módban indítom. És csak 2 hetente 1x. WC-t is csak naponta 1x húzzuk le. Javult is a forint.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118881) eattila válasza Samott (#118879) üzenetére


eattila
csendes tag

Olyan land roveres kicsit. De tetszetős.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118882) Bujdy81 válasza Samott (#118869) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azért az Opel utasai vigyázott a Jóisten, mert szerintem ott centiken múlott, hogy elférnek-e vagy nem! Az a tető horpadás elég csúnyán néz ki. Elsőre azt gondoltam, hogy a tűzoltók vágták szét az Opelt, de az ajtón látszik, hogy nem...

(#118883) Bujdy81 válasza Samott (#118828) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Na, én tanultam középiskolai közgazdaságtant (Mikroökonómia-makroökonómia) és tanítottam is hat évig. Úgyhogy a bakterom kesely malacának, bocsánat, Nagy miniszterúrnak be is írok egy kisötöst, zölddel.

Miután felvettek a Közgázra (BKE, BKÁE, Corvinus) utána már "kicsit" mélyebben tanultuk ezeket a dolgokat. Az ár-bér spirál tipikus egy olyan modell, ami elég egyszerű ahhoz, hogy egy középiskolás is megértse (és egy átlag fideszs szavazónak eléggé, de nem túlzottan tudományosnak tűnjön), de a valóság kicsit mélyebb.

Nekem csak pár gondolatom van hevenyészve az inflációhoz.

Az infláció oka alapvetően az, hogy több dolgot/szolgáltatást/bármit akar a piacon a "vevői oldal" megvenni, mint amennyit az eladói el akar adni. Ezért az egyensúly ár elmozdul, a magasabb irányba. Ez megint pongyola egyszerűsítés, mert a piac alatt a teljes, minden szolgáltatást és árut érintő piacot értjük.

Ennek két oka lehet: megnő a kereslet, vagy csökken a kínálat. Előbbi keresleti, utóbbi kínálati inflációt gerjeszt. Persze a kettő lehet egyszerre, egymást erősítheti.

A kínálat csökkenhet pl. a háború miatt (elég a gabona, nem termelnek az ukrán gyárak, lelassulnak a logisztikai láncok, stb.).
A kereslet nőhet azért, mert félünk, hogy jövőre drágább lesz (várakozások), ezért idén veszünk új faházat, nem jövőre. Vagy azért, mert a megtakarításainkat feléljük.

Abban igaza van, hogy az ár-bér spirál egymást erősítő folyamat és valóban le lehet törni azzal, hogy nem emeljük a fizetést, de akkor be kell ismerni, hogy _nagyon_ masszív reálbér csökkenést akarunk lenyomni az emberek (családok!) torkán. Azt persze nem lehet eladni a népnek...

Hogy mi a megoldás? Elég sokan megírták, akik több mondatot is olvastak már egyetemi közgáz könyvekből (nem az Economics for Dummiesből!), én nem vagyok elég okos, hogy kinyilatkoztassak...

(#118884) blueboi69 válasza Samott (#118879) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bejövős!

(#118885) Samott válasza Bujdy81 (#118883) üzenetére


Samott
addikt

Ja, csak erre az b.szik ra aki kimarad belole. Mert az ar megy fel mindenkinek. Es a rohadekok a sajat beruket csak megemeltek, de arra ugat ha masnak is emelik.

Ja es a penzt ok locsoltak a gazdasagba a valasztasok miatt, volt itt minden adovisszaterites ingyenpenz minden sz.rra. Most meg itt az ures kassza. Azt most csodalkoznak. Elkurtak, nem kicsit hanem nagyon.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118886) Phülöp válasza Bujdy81 (#118883) üzenetére


Phülöp
addikt

Elhiszem neked, mert te tanult ember vagy.
Azt viszont nem veszi be a gyomrom, hogy a tanárok esetleges béremelése az "életbenmaradási szintig" bebillentené az inflációt, miközben a képviselők mostani "bérkorrekciója" teljesen elfogadott. Az emelés egy tanár 4-5 havi fizetése...
Szóval jah, igazad van, csak most épp nem ez a fontos.

A tanárok amúgy tudnak sipákolni, meg levelet írni a kormánynak, és akkor jujmilesz? Lófasz, mama, nem lesz semmise.
Még mindig hiányolom a szülői támogatást, ha már a tanárok ilyen élhetetlenek. Biztosan okkal nem mennek ki balhézni - nekik teljesen jó, ha a gyerekük segghülye marad, mert nincs, aki tanítsa őket. Jönnek majd a 8 általánost végzett tanerők, elég az oda.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118887) Jahno válasza Bujdy81 (#118883) üzenetére


Jahno
őstag

Eddig jó, ha többet kapnak akkor többet költenek, de itt most már megélhetési dolgokról van szó meg napi rezsiről és arról, hogy a főállásából kb. adósságot lehet összehozni és nem napelemes ökogazdaságos jól szigetelt házat.

Miközben a T urak maguknak éppen emelnek, az nem veszélyezteti a gazdaságot. Esetleg akkor lehetne egy speciális tanár/ápoló/nővérke/egyéb konstrukció, hogy a következő 3 évben ne tolják le a gazdaságot, egye fene gondolom mindenki elfogadna havi 1500 eurót egy számlára is lekötve, mondván most válság van ne spriálozzunk, majd utána felszabadul és részletekben elkölthetik az összeget :-)

Arról nem is beszélve, hogy pár éve még azzal példálóztak, hogy azért épül a stadion mert akkor pörög az építőipar és akkor abból jön vissza az ÁFA. Tudom, akkor nem volt háború meg sok más, de akkor sem vicces, ha az árak emelkednek és még ezt sem követi a bér emelés.

(#118888) hokuszpk válasza Jahno (#118877) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a puskaval pozolos az nem az Ásványviznevű Alexandra ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118889) hokuszpk válasza Jahno (#118887) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hülye Angolok meg azért építeek stadiont, mert heti rendszerességgel többen akarnak bemenni, mint amennyien beférnek. Hogy nem áfáznak rá.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118890) blueboi69 válasza Phülöp (#118886) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt már nem látják át, hogy nem lesz tanárpótlás és a saját gyerekük, unokájuk már nem fog értelmes képzést kapni.

A tanárokkal ugyanaz a baj, mint az eü dolgozókkal. Képtelenek összefogni és egyik napról a másikra azt mondani, hogy most volt elég és sztrájkolunk.
Persze EÜ-ben nehezebb, mert lehetnek sérültek vagy életmentő műtétre várók, vagy épp beindult szülés vagy ezer dolog amit nem tudok elképzelni és a bent fekvő betegeket sem lehet csak úgy magukra hagyni egyik napról a másikra, de a diákoknál ezt meg lehet tenni, ha 1-2hétig szünetel az oktatás, amíg meg nem állapodnak.

(#118891) Samott válasza Phülöp (#118886) üzenetére


Samott
addikt

Nem veletlenul megy nagyot mostanaban ujra ez a kep:

Mert a rendoroknek, katonaknak jut combos emeles mert a hatalom fel a neptol. De a tanarokat lesz.rjak.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118892) Jahno válasza hokuszpk (#118888) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet, kb, egykutya az egész, jöttek a lehetetlen posztok, körömcipőben kirándul az erdőben, ide megy látogatni, azt nézi meg, itt jófejkedik, ott jófejkedik, mond valami nagy igazságot közben tökre életszerűtlen megcsinált vacak az egész még ha kicsit családi vagy kicsit PRos is az egész. Kisminkelve "szemetet szed", műmosoly, sehol egy porszem a ruháján, de azért gumikesztyűben feszít a zsákkal.

Legalább annyira kilóg a lóláb és kirakat az egész, mint a hangzatos megvédjük a családokat ésatöbbi. Üres szavak.

(#118893) zetor2000 válasza Phülöp (#118886) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én a nyugdíjasokat sajnálom kicsit, mert a nyugdíj jellemzően nem elég a rezsire se...
Az átlagnyugdíj az ~150K és sokaknak nincs annyi nyugdíja. Ha kifizetik belőle a rezsit, akkor meg vállalhatatlan összeg marad. Most mehet majd a matek, hogy gázt vagy villanyt fizessen, gyógyszert vagy kaját vegyen a maradékból.
Mondhatnám, hogy a tanár válthatna pályát, de kellenek a tanárok is, valakinek oktatni / tanítania kéne a kölköket (mondhatnám, hogy a következő generációt, de az nem az én szójárásom). Az a pár éve bekövetkezett tanári életpályamodell tett nekik oda eléggé, amikor mindenfélét IS bevezettek. Akkor (IS) kellett volna felállniuk, hogy ezt így nem, vagy nem ennyiért.
És amúgy ja, valószínű, hogy nem okozna nagy problémát megemelni a fizetésüket egy "kicsit"... másoknak 33% fizetésemelés, nekik meg évekig semmi.

Amúgy nem szorosan, de ide kapcsolódik:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118894) Jahno válasza Samott (#118891) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt meg tök tudja, lehet ideológiákat magyarázni, de amúgy meg mindegy. Pék még többet kap, akkor pékállam vagyunk?

(#118895) Samott válasza Jahno (#118894) üzenetére


Samott
addikt

Peket az allami fizeti? Vagy a piacrol el?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118896) Bujdy81 válasza Samott (#118885) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én nem azt mondtam, hogy jól csinálják, csak azt, hogy Móricka közgáz alapján levezethető...

(#118897) zetor2000 válasza hokuszpk (#118889) üzenetére


zetor2000
senior tag

De azok annyira hülyék, hogy magánvállalatok, relatíve kevés állami pénzből heggesztenek új stadiont...
Pár (jópár) éve voltam kinn a görögöknél, ahol vettem pár viszkis poharat, és a csomagolóanyag valami angol magazin volt, ilyen napilap féle. Kíváncsiságból elkezdtem olvasni, és az Allianz Arena volt benne megemlítve, hogy a Bayern valami megállapodást kötött a biztosítóval, az cserébe rettenetes pénzt öntött a stadionba, amit aztán a bajorok pár (16... cöcöcö) évvel a határidő előtt visszafizettek. Gondolom, ment a merch rendesen, de lett pénz lóvéra. Igaz, ezek német(h)ek.
De az angolok is vannak ilyen hülyék.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118898) Bujdy81 válasza Phülöp (#118886) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Képviselőből 200 van, tanárból 149.000

A tanárok fizetésének a követelt emelésepár száz Mrd HUF. Ez elsőre sok, de pl. jelentős része megfogható lenne a sport TAO, vagy a propaganda visszavágásával...

(#118899) Bujdy81 válasza zetor2000 (#118893) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Anyám esetében konkrétan a nyugdíj felét elviszi a rezsicsökkentés-csökkentés...

(#118900) -NoVa- válasza zetor2000 (#118893) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ne felejtsük el azt az apróságot, hogy azokban az iskolákban ahol van tanár és felszerelés is, ott alapítványi hozzájárulásokon keresztül fizetik a szülők a nemtandíjat, hiszen az oktatás ugyebár az egészségügyhöz hasonlóan ingyen jár mindenkinek, de pénzért még jut is. 2 gyerek iskolai kiadása elviszi havonta az utánuk járó kedvezmények többszörösét, de családtámogatás a hívószó, amit a gyerektelen egyedülálló kampányszócsövek szajkóznak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.