Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31001) FőDudu válasza Gabibácsi (#30999) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is ma emlitettuk az utolso W7 felhasznalonak, hogy hamarosan EOL, csere lesz.
De akkor hogyan hasznalja a Corel6-ot, mikor az EPS-ben kapott formatumokat nem minden Adobe CC program kezeli rendesen?

Sehogy :)
Kuldesse el a grafikusokkal mas formatumban :C

FőDudu

(#31002) hobizoli válasza npera (#30978) üzenetére


hobizoli
nagyúr

multkor ment a belso halon a nyekereges, hogy az irodai klimakkal kene vmit okozni, mert 25-26fok van es az jajdemeleg
nalunk az uzemben a gepeknel 38-42fok van, raadasaul a paratartalom is magas melle, de vedoitalkent kapjuk oda az uccsit/vizet, nyilvan annyi van amennyit kersz
ez azert van igy, mert itt futenek is a gepek raadasul sok-sok kWh-l, azert is van itt melegebb, meg eleg nagy felulet a csarnok teteje is, amit direktben tud sutni a Nap is*
a toltoben csak 28-30 fok korul van, ott azert annyira nem para a szitu, mert a uccsi is hidegen jon (6-8fok koruli), hogy konyebben lehessen palackozni
van egy tuzvedelmiajto a folyoson meg egy a galerian is, amikor ott atjossz felenk a toltobol, na ott pofan vag a meleg

csinaltunk mereseket, hogy x pontokon nezve mennyire van meleg
haaaat, ooooo, volt csodalkozas

legbefujo tolja a tetorol elszivott 38-40fokos levegot, es varjak hogy attol majd klimatilazoldik vmennyire a csarnok
aha, de
amikor ejszaka a kinti levego lehul 25fokra, akkor a csarnok reggelre lehul 30-32fokosra
ilyenkor ra is kell korrigalni a extra futessel a gepekre

legtechnikas cegtol kijott egy arc, aszondja az aramlo levegonek huto hatasa van
hat igen...elvileg, erzetre legalabbis
ezt bizonyitando megnyalta a mutato ujjat es felemelte, hogy latjak, lehet erezni, hogy hidegebb
neztem is, hogy oreg, te sem az eszedert vagy itt az tuti

most ugy megy a legtechnika, hogy tetorol beszivja a levegot es a raktar fele tavozik
de ha kimegyek a raktar fele ott kb 10 fokkal hidegebb van
szoval ha inkabb onnan szivodna at a raktari levego, mert a teto fele tavozna a melegebb, mert ott tolja kifele a levegot a most befujos uzemben mukodo venti, akkor azzal tobbet ernenk, minthogy a 38-40 fokba fujja be a tetorol beszivott es a napfenytol ott felmelegedett szinten kb 38-40fokos levegot, mert akkor hoelvonas igazabol nincsen
pont az ejszakai befujasbol is latszik, hogy amikor kint hideg van akkor ejjel lehult a csarnok is vmennyire a kinti nyari ejjeli 22-25fokos homersekeletu levegotol, ami akkor a tetonel van

ezt meg a kulsos legtechnikas cegnek nem sikerult felfognia egyelore, pedig egy szerenytelennek eppen nem nevezheto 8 szamjegyu osszegbe kerult a produkciojuk, ahol az elso szamjegy nagyobb, mint 5
ennyi erovel ki is oszthattak volna nekunk azt a lovet, hogy fejenkent itt van ennyi megaforint es akkor bocsi, meleg van

*:
eccer be is irtam az IM tablazatba, hogy ekkora tetore ki lehetne rakni annyi napelemet, hogy a hetkoznap nappali irodai PC meg klimahasznalatot siman elvinne
aszondtak ra draga, meg nem terul meg
de vmi fura okbol pl a M5 melletti soroksari Tesco teteje is tele van vele, meg sok Aldi/Lidl tetejen is van, lehet latni Google Maps-n - szoval vmi racio csak van benne, ha azok meg siman hasznaljak

tesomek mondtak, hogy österreichische bürger-eknek 12kEUR-t ad az allam arra, hogy napelemmel lassak el a kecot
EU bürgerekenek ez nem jár, hiaba laknak ott
van is ra sok ceg, akik teljes ugyintezessel megcsinaljak takkra az egeszet, vagy kicsit zsebbol hozzatolva amivel telen is ellathato egy korszeru haz energetikai igenye, joreszt csak abbol, es nem sokat kell felvennie a halozatbol extrakent
ha meg kell annal tuti tobbet beletoltak nyaron, es az eves elszamolasban jol is kijohetnek, vagy minimalis amit fizetniuk kell

es nem sir a helyi ELMU, hogy jaj a halozata igy meg ugy, hanem elfogadja ezt es mukodik evek ota

több drón kell ;P

(#31003) Jahno válasza hobizoli (#31002) üzenetére


Jahno
őstag

"es nem sir a helyi ELMU, hogy jaj a halozata igy meg ugy, hanem elfogadja ezt es mukodik evek ota

3x akkora díjazással és lesz ez még rosszabb is. Ezt pont most néztük, hogy ebben az időben mit termel és miképpen, aztán szinte percenként ingadozott és ez biza senkinek nem jó:

Tetőre meg ki lehet rakni, de karbantartásilag ki szórakozik majd vele és mennyiért?

(#31004) hobizoli válasza npera (#30994) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezek a dizajnos ajtozaras kilincsek kb lofaszra sem valok
nemelyik akkora szar, hogy nem is kinaban keszul, mert olyan putrit meg azok sem csinalnak talan, hanem vmi afrikai belsosivatagi badogviskoban ontik

kicsereltek az egyik ajtozarat mar nem is tudom hanyadszorra, mert volt egy 50-60fokos holtjateka, amire a zarnyelv elmozdult
3 het mulva az uj is mar olyan
kicseretek megint
kb egy honap megint egy rotty az is
egy evben az a zar kb 4-5x ki volt cserelve
de nem tunik fel egyik epuletkarbis f.sznak sem, hogy ennel az ajtonal terdelt itt 1 honappal ezelott is fel orat, amig kicserelte ugyanezt benne akkoris

na, meguntam ezt, beirtam az a TPM tablajukba, hogy az az ajto ott, ami percenkent 5x van kinyitva-becsukva, meg sokadszorra van kicserelve az a zar, arra talan nem egy ilyen cellovoldei egypalcas sorrol valo csiribiri bovli kene (szo szerint igy irtam be), ha ennyire gyakran tonkremegy

baze, utana kicseretek egy kevesbe dizajnos kilincsesre, es az azota is jo
ennek kb masfel eve, semmmmmmi baja nincs annak, ami most ott van
kivancsi lennek ez a hosszutavon is mukodokepes fajta ajtozar mennyivel kerult tobbe annal, amiket egy-ket havonta lehetett cserelgetni korabban
mert ezt azert ne ugy kepzeld el, hogy beirod a hibat nekik, akkor az masnapra meg van javitva

több drón kell ;P

(#31005) hobizoli válasza Jahno (#31003) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vhogy csak megoldjak azt is, mert Ausztriaban egy rakat hazheton van napelem
de ez is mindig csak itthon jelent problemat sokaknak :U

több drón kell ;P

(#31006) Jahno válasza hobizoli (#31005) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mindig azzal van a baj, hanem a felvásárlós adok-kapok biznisszel és összevissza terhelt hálózattal.

(#31007) ncc1701 válasza hobizoli (#31002) üzenetére


ncc1701
veterán

Törvényi előírás, h irodai munkakörnyezet az olyan, h 21-24 fok között lehet.

(#31008) ncc1701 válasza Jahno (#31003) üzenetére


ncc1701
veterán

Tőlem kerülhet 3x annyiba a vellany, mint most, mert ha napelem van a tetőmön, akkor 0ft-ot fizetek, és hát akármennyiszer 0, az pontosan nulla.

(#31009) Gabibácsi válasza hobizoli (#31005) üzenetére


Gabibácsi
tag

Somogyban random kisfaluban is tele vannak a háztetők napelemmel, de te ugye nem mozdulsz ki az utcádból

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31010) hobizoli válasza Gabibácsi (#31009) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de kimozdulok, pl Dunaharasztin Alsonemedin Szigetszentmikloson vhogy keresve sem latok a 80-100millios csaladi hazakon sem, ami ott somogyban lenne egy fel utca ara a kisfaluban

Izsak-n sem lattam nagyon egyet sem a hetvegen, pedig ott voltam 3 napig

több drón kell ;P

(#31011) hobizoli válasza Gabibácsi (#31009) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de pl az 52-s ut mellett van egy 1500-2000nm-s terueltnyi napelempark, nem messze az M5-stol, azt lattam :K

több drón kell ;P

(#31012) npera válasza Samott (#30998) üzenetére


npera
újonc

Nem, mert nincs dupla licensz rá. Ez is le volt írva előre, hogy nincs BootCamp, nincs Parallells, nincs semmiféle extra bütykölés. OSX van rajta és kész. Tékitorlívit.

(#31013) npera válasza Gabibácsi (#30999) üzenetére


npera
újonc

Kábé itt is. Heroináron vett csoda origámis ide-oda tekergethető HP cuccok, olyasmi felmágnesezhető "billentyűzettel" (egy rossz vicc, ha gépelni akarsz), mint egy Surface. És ehhez is kell olyan almás elosztó, ami csinál 1 db USB-C-ből többet, akkor tudok egyáltalán feldugni rá a HP port replikátort, hogy működjön a monitorod és az asztali egér és klaviatúra. Az elején még ez sem ment, mondanom sem kell.

Valami ultragáz, hogy ezt az IT így ki merte adni. Mondjuk az IT ki lett szorszolva az indusoknak, azóta kábé katasztrófa az egész.

(#31014) npera válasza hobizoli (#31002) üzenetére


npera
újonc

Adjatok be egy módosító javaslatot, aztán próbáljátok meg átverni a cégen. Ha lehet vele áramot spórolni és van business case, akkor rögtön lesz hajlandóság is.

(#31015) Jahno válasza ncc1701 (#31008) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd nem így lesz, mert végtelenségig nem tudod csinálni.

(#31016) FőDudu válasza npera (#31013) üzenetére


FőDudu
addikt

Gondolom Tata, ahogy a magayr bankok es biztositok csinaltak.
Indusnak magyarazhatod, tuti meg kepen se latott olyan gepet.

FőDudu

(#31017) FőDudu válasza Jahno (#31015) üzenetére


FőDudu
addikt

El se kezdjetek, mert jon a szigetuzem es Gyula.... ;)

FőDudu

(#31018) FőDudu válasza npera (#31012) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha netan valami webes helpdesken ticket nyitogato vagy mail forwarder, akkor akar az alma is jo lehet.
Minden mas esetben lehet nagyokat szivni a vallalati strukturaba illesztessel.

Ha van ra eleg ember (support), akkor kevesbe rizikos - egyebkent normalis IT messzirol keruli.
Pedig mostanaban ugyis mindenki iPhone-t es Mac-et akar.

Pedig mostanra mar nem mondanam jobbnak. Masra valo, vannak feladatok amik jobban fekszenek egy unix-like oprendszernek.

De en ugye meket se hasznalok, szoval ehhez se ertek.

FőDudu

(#31019) hobizoli válasza npera (#31014) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pont azert irtam be a megfelelo helyre, mert vmi racinonalis oka csak van annak a napelemnek a Tesco/Lidl/Aldi tetejen is
leirjak koltsegkent 3 ev alatt leamortizalva nullara, vagy lehet arcolni, hogy fudezoldek vagyunk
de annal meg tuti tobb ideig termel, ami meg csokkenti az energia koltsegeket
meg eleve netto aron kene csak szamolni, mivel ceg veszi es nem kerul forgalomba

irodaresz meg a klimatizalasa meg ugyis csak nappal erdekes igazabol, amikor a nap is sut, ejjel nincs ott senki

több drón kell ;P

(#31020) Jahno válasza hobizoli (#31019) üzenetére


Jahno
őstag

"amikor a nap is sut,"

Erről is volt már szó, hogy mennyit, de akkor saccoljuk meg. /kilowattra elég hamar kiszorozható, a beruházás is és a várható kihozatal is. Még akkor sem ilyen kerek a történet, ha az új polis cuccok termelnek, mint az állat és az sem zavarja a táblát ha fele árnyékban van. Most már van az az ár-érték arány, amiért szó szerint "olcsón" be lehet ruházni és értelmesebb döntés, mint mondjuk 5-10 éve. Az amortizálás/beruházás/nettó költség nem egészen ilyen egyszerű képlet, azt sem tudjuk bérelt-e pld. az egész, akkor tök más a képlet.

(#31021) npera válasza FőDudu (#31016) üzenetére


npera
újonc

Nem Tata.

[ Szerkesztve ]

(#31022) hobizoli válasza Jahno (#31020) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert ha a magyarnal kisebb napsutetes orakkal rendelkezo ausztriaban van ennek mukodokepes realis mukodesi modja, akkor itt ne haljunk mar meg ebben is plz

meg nem 100%-n megy arrol a 180-200db PC meg a klimatizalas, amikor be van borulva az eg, hanem csak 75%-ban
na bumm, az is pont 75%-l tobb a 0%-nal
ha meg 3 ev alatt leamortizaljak a konyvelesben nullara, akkor kb qrva mind1

vmiert csak megcsinaltak azok tetejere is amit irtam peldakent, meg ausztriaban is van egy valaggal belole, meg a muhelyek/garazsok tetejen is
nem kell hozza az sem, hogy a halozatra termeljen vissza
nappal muxik csak, amikor megy az irodai resz is

több drón kell ;P

(#31023) ncc1701 válasza hobizoli (#31010) üzenetére


ncc1701
veterán

Haver dunaharasztin lakik, neki is tele a ház teteje vele, de még a helyi új óvóda teteje is. Talán rossz helyen jársz.

(#31024) ncc1701 válasza hobizoli (#31019) üzenetére


ncc1701
veterán

Otthoni felhasználásra is már 8-10 év alatt megtérül. Konkrétan ha van annyi pénzed a bankban, akkor jobban jársz, ha napelembe teszed, mert a bankban lóf@szt nem kamatozik.
Haver akkora szekptikus volt, mint állat, aztán utánament, és tavaly óta van a tetejükön. Pénze van rá, ő is úgy volt vele, h kiadja a matek, pénzügyileg megéri.

[ Szerkesztve ]

(#31025) FőDudu válasza ncc1701 (#31023) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt is tele a fiam sulijanak a teteje.
Mondjuk nyaron pont nincs tanitas - lehet a teli futesre gyujtenek :)

FőDudu

(#31026) ncc1701 válasza FőDudu (#31025) üzenetére


ncc1701
veterán

Simán. Itt kettővel arrébb levő házon van 37db napelem. Mivel van fent 2-3 klíma is, tippre kiszámolta, h inkább í]y fűt, mint gázzal.

[ Szerkesztve ]

(#31027) FőDudu válasza ncc1701 (#31026) üzenetére


FőDudu
addikt

Szomszedban is megjelent 2 Daikin kulteri egyseg a hazon.
Nem tudtam mit szerelnek, aztan apam monta, hogy 2 Daikin klima lett felszerelve.

FőDudu

(#31028) FőDudu válasza ncc1701 (#31026) üzenetére


FőDudu
addikt

Tudod, hogy nalunk csak klima fut egesz telen. Es birja. (van felszerelve elektromos radiator is, de sosem hasznaljuk)

Persze itt -9 ala meg ejjel sem ment - szerencsere a Mitsubishi klimaink -15 fokig futenek.
Szoval egy jol hoszigetelt hazat ott is siman lehet klimaval vagy hoszivattyuval futeni.

Ma mar vannak olyan technologiak amivel durvan jol lehet hoszigetelni.

Tegnap lattam valami olyat, hogy fa elemekbol csinaltak a hazat. Fa lapok voltak (kb tetocserep meretuek) a kozepukon 1-1 trapez formaju bemarassal, amibe 1-1 masik falapot raktak. Igy epult a fal.
Amikor elkeszult, feltoltottek az egeszet faforgaccsal.

Nem tudom bogar es ragcsalo ellen hogyan vedett ez a modszer, de marha gyorsan haladtak, raktak mint a legot.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#31029) Jahno válasza ncc1701 (#31024) üzenetére


Jahno
őstag

Tavaly esett kicsit az átlag, előtte a gyengébb táblákkal haver is éppen csak 10+ év felett számolt. Aztán kiderül.

(#31030) Jahno válasza hobizoli (#31022) üzenetére


Jahno
őstag

"ha meg 3 ev alatt leamortizaljak a konyvelesben nullara, akkor kb qrva mind1"

Tökre nem így működnek ám a céges dolgok (:- Főleg ha bérelt az ingatlan, ahogy az manapság menő.

(#31031) FőDudu válasza FőDudu (#31028) üzenetére


FőDudu
addikt

Ehunvane, Gabibacsi kedveert facse linken.

FőDudu

(#31032) Jahno válasza FőDudu (#31031) üzenetére


Jahno
őstag

Tesó meg olyan bogarakat faragott ki a gerendákból, hogy ihajj. Egy ideig vakarta a fejét, aztán legjobb és legpöcsölősebb megoldásnak az jött ki, hogy valami nagyon durva rovarölővel alaposan bekente és celofánnal körbetekert/lefedett mindent. Ezeket azért ápolni kell rendesen és folyamatosan.

(#31033) hobizoli válasza Jahno (#31030) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a mienk az pont nem az speciel :DDD
pont 2 eve volt ujabb raktar resz felepiteve 2Mrd-ert, meg a Szijjarto homlok Peti volt a diszvendeg

több drón kell ;P

(#31034) Jahno válasza hobizoli (#31033) üzenetére


Jahno
őstag

Ha nem bérelt, akkor a következő opció az, hogy pld. rendez-e belépődíjas ésvagy szabadidős tevékenységet :-P De a 3 éves leírás semmilyen módon nem állja meg a helyét, elvégre az eszköz várható élettartama alapban 10+ év.

(#31035) qnadam válasza ncc1701 (#30966) üzenetére


qnadam
veterán

tekintettel arra, hogy a fővárosuk az ország szélén van, ez annyira nem meglepő :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#31036) npera


npera
újonc

Majdnem elnyomott egy feminista reggel. Egy körforgalomból kihajtott úgy, hogy nekem kellett a bringaúton fékezni, hogy ne üssön el. Üvöltöttem is neki 120 dB-el, hogy fákkajúúúúúúú..... nem állt meg problémázni, ami szerencsés, mert akkor most ott lenne elásva az árok szélén a kiégett szitroenje mellett :C

(#31037) Gabibácsi válasza hobizoli (#31010) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tehát nem mozdulsz ki :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31038) Gabibácsi válasza npera (#31036) üzenetére


Gabibácsi
tag

Agresszív állat vagy. Csak egy szukáááá blüjáttttty kellett volna :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31039) blueboi69 válasza ncc1701 (#31026) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én azért ezt lehet megvárom:

https://index.hu/techtud/2019/08/09/napelem_nanocso_szen_napenergia_kutatas/

Azon is gondolkodtam, hogy a tetőn lévő napelem az elegendő árnyékot ad-e, hogy ne melegedjenek fel a cserepek a tűző napon :)

A gyerek szobájában van 2db tetőtéri ablak, amik délre néznek, eléggé besüt a nap. Van rajtuk teljes sötétséget csináló hővisszaverős árnyékolók, de az ugye belül van, azok baromi forróak.
Vettünk kültéri rolós árnyékolót a két ablakra, azóta ég és föld. Megmértem az egymás mellett lévő ablakokat infrás hőmérővel, azon amelyiken nem volt lehúzva a külső árnyékoló 60°C-ot mutatott, a másikon 40°C volt. :Y
Elképesztő sztem, azóta le van húzva mindkettő. Tökjól átlátni rajta, ugyanakkor rengeteg hőt tart kint.

(#31040) blueboi69 válasza npera (#31036) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én meg előrébb döntöttem az ülést, de így is 10p után úgy szállok le a bringáról, mint aki beszart, mert le kell cuppantani a tökömet a nyeregről. Hát én ezt komolyan nem értem, miért szopok én ezzel ennyit.
Tökjó, hogy no pressure zone van a nyereg közepetáján, csakhogy a tököm 5centivel előrébb van... Erre komolyan nem ült rá senki a tevrezőirodában? :D

(#31041) hobizoli válasza Gabibácsi (#30958) üzenetére


hobizoli
nagyúr

svajci volt az auto :P

több drón kell ;P

(#31042) ncc1701 válasza blueboi69 (#31039) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez olyan, mint a csoda akksi, papíron már régen készen van, de még nincs belőle semmise. :)

(#31043) Gabibácsi válasza hobizoli (#31041) üzenetére


Gabibácsi
tag

hispano-suiza?
monteverdi?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31044) npera válasza blueboi69 (#31040) üzenetére


npera
újonc

Tutira jó méret a bringa neked? Te kábé olyan magas vagy, mint én, de tömegre szerintem te nagyobb vagy. Ha kicsi a váz, akkor az nagyon furcsa ergonómiát ad és az ülésen teljesen rosszul ülsz.

Én zselés nadrágban simán ülök 2-3 órát az ülésen, mielőtt elkezdek mozgolódni. Pár lejtőn kiülök oldalra és olyankor serken a vérkeringés a "puha részeken", aztán újra jól vagyok.

Protek San Marco ülésem van, ilyen csak teljesen fehér.

A bringa váza nekem 58-as, az ülés magasságát úgy állítottam be, hogy nyújtott lábbal a sarkam van a pedálon. Teljesen jó így. Szerintem neked kellene egy jó beállítás és/vagy megfelelő méretű váz.

(#31045) npera válasza Gabibácsi (#31038) üzenetére


npera
újonc

Ha valaki megpróbál elütni, akkor bepipulok egy picit.

(#31046) Gabibácsi válasza npera (#31045) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem érted te ezeket a feminácikat, neki JOGA van elütni téged, hiszen fehér vagy, férfi, húsevő :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31047) Samott válasza Gabibácsi (#31046) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem az is eleg, hogy csak egy biciklis hippi. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#31048) Jahno válasza blueboi69 (#31039) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet várni fogod egy darabig :-D Amúgy azon én is gondolkodtam, hogy a táblák marha melegek és kombinálni lehetne kollektorral, de ha nem csinálják akkor tuti nincs benne ráció. Az ilyen akár, ha típusú hírek meg tömegével vannak. Már "csak" a nanoizét kell feltalálni és kész is. Pár évig lehet bele önteni a pénzt és nahát, nem sikerült...

(#31049) ncc1701 válasza Jahno (#31048) üzenetére


ncc1701
veterán

Plusz ha alulról hűtöd vízzel a táblát, akkor javítod a napelem hatásfokát is. Sajna a napkollektoros víz melegítésről kiderült, h anyagilag abszolút soha nem térül meg, így a kutya nem foglalkozik vele már otthoni szinten.

(#31050) eattila válasza hobizoli (#31033) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem mindent 3 év alatt vezetnek ki a könyvelésből ám. Csak mondom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.