Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119101) Jahno válasza A. Crowley (#119100) üzenetére


Jahno
őstag

Lakásra most annyira nem sütött a nap, így lement 33 alá. Lassan odébb is megy és ezen lehet még emel egy kicsit estig.

(#119102) hokuszpk válasza blueboi69 (#119091) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tavho van, ugy ~20 eve szabalyozhato a homerseklet, a hofogyasztas mérve van, és -- elvileg -- aszerint fizetek.
az egy másik kérdés, hogy amikor megcsináltattuk a távhőszolgáltató rögvest kitalálta, hogy a hőközponttol idáig tartó vezetéken keletkező hőveszteséget is fizessük már ki.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#119103) hokuszpk válasza WiZARD (#119051) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

gratula ! -- és kitartás :D ;] --

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#119104) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#119086) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én pont ezért sima EPSt tettem a tető alá :D
De nálam speciális "rétegrend", felette "gyárilag" kátránypapír van.

(#119105) zetor2000


zetor2000
senior tag

Némi hasznos infó rezsi ügyben:
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119106) blueboi69 válasza Jahno (#119101) üzenetére


blueboi69
csendes tag

33alá???? Jézusom... Nálunk 24fokra van állítva a klíma, a dolgozómban eddig 27fok volt a max, akkor már nem érdekelt a háttérből a gyerekhiszti meg sírás a meeting alatt, akkor már kinyitottam az ajtót.
Efölött már erősen pusztulnék meg.

(#119107) blueboi69 válasza zetor2000 (#119105) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na itt tényleg sok kérdésre van válasz.
Jól értem, hogy akkor augusztustól kezdik mérni, hogy ki mikor éri el a limitet és ráadásul az is valahogy vissza van osztva hónapokra, hogy ne télen üssön be a drágulás?
Még mindig nem tudom, hogy mennyit fogunk fizetni augusztustól....

(#119108) Jahno válasza blueboi69 (#119106) üzenetére


Jahno
őstag

Nyáron 38 is volt. Lehet lesz még, inkább ez, mint Anglia. Bár legjobb lenne 20 fok és pálmafa :DD

És holnap ismerős esküvőjére kellene mennem, most matekozom, hogy elmegyek kocsival gyárba, ott szép gatyát húzok, felmegyek a hegyre és valami sarkon felhúzom az inget, mert ilyen időben tuti takony leszek teljesen, mire odaérek. Esetleg 2 váltópóló és leülök valami fa alá hűsölni, de ha már a hegyen vagyok akkor lehet viszek fotómasinát :-P

(#119109) -NoVa- válasza Jahno (#119108) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hőfokra a tenger jó, de a Carso-i tűz füstje 15km-ről is csípi a szemünket, úgyhogy holnapra valami más helyet lövök.

(#119110) ezittketto válasza Phülöp (#119097) üzenetére


ezittketto
csendes tag

? :F

(#119111) Bujdy81 válasza NauTiLUS_HUN (#119104) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az EPS-sel az a baj, hogy azt szereti az egér. Mármint benne lakni, szétrágni...

(#119112) Phülöp válasza ezittketto (#119110) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem tudtam, sőt azt gondoltam, hogy te vagy az egyike azoknak, akik itt csapódtak hozzánk. A másik az Jahno, de ugye ez senkinek nem meglepetés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119113) Phülöp válasza -NoVa- (#119109) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt se füst, se kánikula.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119114) Jahno válasza Phülöp (#119113) üzenetére


Jahno
őstag

Én kiléptem az ajtón és kész, szakad rólam a víz

(#119115) A. Crowley válasza Jahno (#119114) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Dettó

(#119116) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#macskastory

Mint tudjátok, van egy macsekunk akit kölyökként vettünk magunkhoz. Még tavaly novemberben volt egy csípősérülése, akkor nem tudtuk, hogy mennyire komoly, de valszeg eltört a csípője, aztán hetekig nálunk volt rehabon és utána 2-3hónapig a szomszédban.

Kb1 hete láttam a macsekot a kertben, jön felém majd elkezd domborítani és fájdalmasan nyávogni, tisztára lemeredve, mindezt 1-2percig, majd ment tovább. Na mondom hát veled mi van. Utána való napokban is láttam, direkt jobban figyeltem, de a mozgása oké volt, nem nyávogott fájdalmasan.
Namost 4napja szól a szomszéd (ugyebár, hozzá is jár kajálni meg egerészni), hogy valami nem jó a cicóval, szerinte valami baja van és érez dudort a hasánál. Ez késő este volt már, másnap hívom az állatdokit, de fullon vannak, másnapra tudott csak időpontot adni, de azt is úgy,hogy igazából nem volt időpontom, csak mondták, hogy párhuzamosan bevállalják azokkal akiknek van időpontjuk (két kutyát is hozzájuk visszük, nagyon jó doki. Nem olcsó, de nagyon jó). Elvittem, megnézte, aszondja szorulása van, kell neki beöntés, parafinolajjal otthon is tömjem a macsekot. Altatás, miazmás, kint megvártam, volt vagy 1óra. A terv az volt, hogy hazajövünk, macska felébred, telefossa az almot aztán pár napig pihen és utána figyelni kell a tápjára. Namost a macsek másnap- azaz ma délelőttig sem űrített semmit. Hívom a dokit, aszondta rendelési idő előtt érjek oda, van kb 45percem, soron kívül előrevesz.
Namost viszont végigasszisztáltam, farokfogás, pelenkaigazítás, szike tampont törlés.
Macska megint tele volt nagyon kemény bélsárral, hát eléggé rendesen megdolgozta hátulról. Mármint semmi nem vérzett vagy ilyesmi, tehát kárt nem tett benne, csakhát nem szokványos amikor egy 30centinyi gumicső eltűnik a macska fenekében, majd mindenféle állagú fossal együtt jön ki. Na meg az sem, hogy közben a belét masszírozza, hogy a fullra összeállt bélsarat valahogy ki tudja szedni. Na meg egy kb 15centis fogószerű valamivel is megfogja a keményebb fosdarabokat, hogy kiszedje.
Kb 1.5órás procedúra, közben asszisztens is időnként jött segíteni, de közben már próbálta a többi állatot is ellátni.
Úgyhogy most megint lábadozik, azt várjuk, hogy egyedül kifosson mindent és beinduljon rendesen a bélműködése. Ha nem jön helyre, akkor nincs nagyon más módszer amivel segíteni lehet rajta.

Ja és, hogy mindez miért? Kiderült, hogy a csípője hegesedéssel forrt össze, ami leszűkíti a bélrendszert egy ponton. Valszeg nem minőségi kaját kapott máshol, amihez hozzákerül némi szőr is és kialakult egy dugó, ami aztán a kicsit beszűkült bélcsatorna miatt megakadt, aztán ahogy gyűlt a cucc, a folyadék felszívódás miatt egyre több minden sűrűsödött be neki, mígnem teljesen megtelt a vastagbele.

(#119117) Phülöp válasza blueboi69 (#119116) üzenetére


Phülöp
addikt

Csórikám. :(
Jobbulást neki!
Gondolom, van ilyen jellegű problémára speckó táp, de akkor a szomszédnak is szólni kell róla.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119118) blueboi69 válasza Phülöp (#119117) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Utifűmaghéj és parafinolaj. Máshol is eszik, nem tudjuk hol. Ezért nekünk kell kompenzálni a több parafinolajjal.
Kérdeztem, hogy esetleg nem e valami olyan amit levadászott és megevett, de mondta a doki, hogy az kizárt.

(#119119) eattila válasza Jahno (#119114) üzenetére


eattila
csendes tag

Autó szerint 11-kor 35 fok volt Debrecen alatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119120) eattila válasza blueboi69 (#119116) üzenetére


eattila
csendes tag

Jáj. Kinti macseknál a kajára figyelni nem olyan könnyű.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119121) eattila válasza Phülöp (#119117) üzenetére


eattila
csendes tag

Szólni kell a macskának is, hogy csak diétás egeret fogjon...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119122) zetor2000 válasza eattila (#119121) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az egér diétás, nem? Nincs benne cukor... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119123) blueboi69 válasza eattila (#119121) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az egérrel nincs gond, azt ehet nyugodtan. Azzal a szemét kajával/táppal van a gond, amit mások tesznek ki neki.
De ezt fogjuk tudni kompenzálni azzal, hogy rendszeresen adunk neki parafinolajat, elég a tápjára csepegtetni. Remélem megeszi így is, elég finnyás jószág

(#119124) Grillo válasza eattila (#119119) üzenetére


Grillo
senior tag

Várból indultam 15 után, árnyékban álltam előtte, de kb 5 perc után már 41 fokot mutatott. Fasza.

(#119125) Samott


Samott
addikt

Az igen, megy a visszarendezodes, az iskolakat is visszaallitjuk fatuzelesure:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119126) Jahno válasza Samott (#119125) üzenetére


Jahno
őstag

Most ezt úgy pár suliban elképzeltem ahol központi fűtés van. Idióták. És sötét középkor. És gondolkozhattak volna 2 napot, ha valós a levél.

(#119127) Grillo válasza Jahno (#119126) üzenetére


Grillo
senior tag

Lesz pedellus is? Bemegy reggel 4re befűteni?

(#119128) qnadam válasza Grillo (#119127) üzenetére


qnadam
veterán

dehogy megy be. ott lakik, a kémiaszertárat ki lehet üríteni neki, arra úgysincs semmi szükség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119129) zetor2000 válasza qnadam (#119128) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért azt a kiürülő szertárat én megnézném, hátha van nekem való "izé" ott. :D
Ha mást nem, szerintem egy rendes rakettát össze tudnék még legózni. 20-30 éve ment, azóta lett internet is, szóval bizakodó vagyok. Most jön úgyis 'gusztus 20a, 'kotmányunk ünnepe...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119130) eattila


eattila
csendes tag

Elmentunk este 7 elott kicsivel tekerni. Hogy akkor mar huvosebb lesz… ja, 36 fok. Nem semmi.

A cycplus sebessegre tobbet mer mint az oram. De lehet a trex az ergya. Tavra alig van difi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119131) Grillo válasza eattila (#119130) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is akartam, de nem jött össze, asszony még most fog hazaérni. Ja, meg 36 fok van....

(#119132) eattila válasza Grillo (#119131) üzenetére


eattila
csendes tag

Már csak 34...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119133) -NoVa- válasza eattila (#119132) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kellemesre hűlt. Lejjebbjöttünk a csizmaszáron a füsttől távolabb.

(#119134) eattila


eattila
csendes tag

Ha havernak kesz lesz a hatso kereke akkor nyomunk egy varosi kort vasarnap kora reggel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119135) eattila válasza -NoVa- (#119133) üzenetére


eattila
csendes tag

Igy ki lehet birni :) En bekapcsoltam a klimat. Ebben a honapban meg nem ment.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119136) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Vettem új ALDI gazdaságos futócipőt. Kipróbáltam 38fokban, teljesen fasza, except két vízhólyagot mindkét kislábujjamon. Bár ez lehet még a nem megfelelő cipőválasztás. Mondjuk a valóságban a 6kmből még 1kmet sem futottam. De majd szép lassan fejlődök remélem.

(#119137) NauTiLUS_HUN válasza NauTiLUS_HUN (#119136) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Mármint zokniválasztás.

(#119138) Grillo válasza eattila (#119134) üzenetére


Grillo
senior tag

Vettem szerdán decathlonban rövidnadrágot meg pólót, hát abban azért sokkal kellemesebb volt, mint előtte a pamutpóló meg a rendes hétköznapi gatya. Még kicsit hűvösnek is éreztem az Duna-parton az időt az erdős részen. Bár gondolom ma ez kimaradt volna, ha megyek.

(#119139) zetor2000 válasza eattila (#119135) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt én is csináltam délután... arra keltem, hogy nem zúg semmi. Persze, áramszünet volt.
Megnéztem, de nem csak nálam, hanem a környéken sem volt áram, az MVM szerint nagykiterjedésű izé volt. 10-20 perc, és helyrejött minden. Csak pár időmérőt kellett helyrehozni, mert ezeknek nincs tartalék eleme (sütő, mikrosütő...).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119140) eattila válasza Grillo (#119138) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is van onnan bringas polo. Meg parnas gatyo. Mondjuk arra en meg veszek egy shortot. Biztos ami tuti :D

Erdosav mellett este mar jobb ido volt. Napraforgo tabla mellett meg kb fulladasos halal, olyan hot toltak magukbol.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119141) eattila válasza zetor2000 (#119139) üzenetére


eattila
csendes tag

En azokat mar be se allitom :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119142) WiZARD


WiZARD
addikt

Köszi mindenkinek a jókívánságokat :)

Szerencsére a biztosító kellően lassú volt, meg a szerviz se sietett, így augusztus 1-re lett időpont a Tesla javításra.
Hát ma kapott a másik oldala is - dascham. Szerencsére kb csak a lökhárító, amit úgyis fényeznek. A sárvédőn lett minimális horpadás, azt lehet fényezés nélkül javítani. A tükör alsó sarka végighúzta a másik autót, de az is csak érintette, övéről le lehetett törölni, tükör fekete műanyagján alig látszik.
Féltem, hogy csúnyább lesz az autó oldala, egész jól megúsztam. Még fájhatott volna, ha a padkát elkapom, ott pont elég hely maradt a videó szerint :D
Srác rendes volt, mondta hogy festő és egy lakásfestést tud ajánlani, mondtam mázlija van, mert pont most lesz javítva. Ha a sárvédő horpadást nem tudom a szervizzel leboltolni, akkor max szólok neki és valamit kitalálunk...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119143) Samott válasza WiZARD (#119142) üzenetére


Samott
addikt

Ezt konkretan magadnak kerested, mazlid van hogy az audis nem allt le vitazni. Ne csinalj ilyen manovereket, nagyobb baj is lehet belole.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119144) ezittketto válasza Phülöp (#119112) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:D
Bocsánat, hogy csalódást kellett okoznom.. :)

(#119145) Jahno


Jahno
őstag

Ez egy fos, összevissz abassza minden meghajtómat, csak úgy.

Mellé a Syno sem százas. Köszönöm a figyelmet.

(#119146) Phülöp válasza Jahno (#119145) üzenetére


Phülöp
addikt

ilyesmivel vagy elfoglalva, privit meg 3 hete küldtem fontos információval

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119147) Jahno válasza Phülöp (#119146) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, de hát az a cucc mégsem jó meg nem tud valami funkciót, nem? Amúgy szólj, meglesek én bármit.

(#119148) Phülöp válasza Jahno (#119147) üzenetére


Phülöp
addikt

görgess tovább, link a lényeg

/2022-07-06 18:57:46

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119149) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#119150) Sipi- válasza -NoVa- (#119149) üzenetére


Sipi-
tag

Szia Gabibácsi! :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.