Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104001) zetor2000 válasza -NoVa- (#103998) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, iso-ból.
Azt Rufussal kinyomkodtam egy pendrive-ra, és bootoltam a gépet, az eleje nagyjából teljesen olyan, mint a Windows 10 telepítő, szerintem még a javítás (shift F10) is megvan. Töröltem minden partíciót az SSDn, azaz "üres" meghajtóra ment, frissen települt, nem a már meglévő rendszer mellé ment fel. A filemásolás képernyője is kábé ugyanaz, mint a 10esnél.
A kezdeti lépések már egy újabb felületen történnek, ott már látni, hogy ez nem 10, hanem más. A kérdések körül lehet Wifi-t is beállítani, meg MS fiókot regelni / belépni. Aztán nem teljesen fekete képernyő, és nem "Údvözöljük!" van, hanem csak "Üdv!"... meg némi várás, létrejön a profil, de itt is van egy kék plazma a háttérben (demó scene-t ismerők tudják, mi ez...), aztán a híroldalakon látott kép fogad.
Ninite.com on kijelöltem, amiket szoktam használni, az simán feltelepült. Közben kitalálta, hogy van intel VGA frissítés, meg nvidia frissítés, ezeket megoldotta, a vírusdef. nél kiakadt, restart után az is ment, meg még 1-2 másik vackot is leszedett.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104002) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez történt...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104003) Jahno


Jahno
őstag

Ojjektaívet leadtam a javítós embernek, azt mondja, hogy van remény de a közepe is elég dzsuvás, azt sem ártana kiporolni (ááááá $$$$ :U ). Lehet sorban a többi koszosabb cuccomon is végigmegyek. Ha apránként csináljuk, akkor legalább sosem lesz vége :-D

Ezzel jár, holott idehaza is kupakok vannak rajta és kisebb manuális vackokat külön műanyag dobozokban tárolom, hogy jó sorsa legyen, mellette az adapterekkel, hogy az se porosodjon.

Öreg Pentax gépet megpróbáljuk infrásítani, maximum feláldozódik a tudomány oltárán ha nem jön össze. Ugyanez a gondolatom az első G5ös Panára is, mert annak úgyis vacakol a zárja és van hozzá marok akkum, valamire még csak jó lesz, ami nem asztali lámpa :F

(#104004) zetor2000 válasza Jahno (#104003) üzenetére


zetor2000
senior tag

Gaméskútra súly.
Van valami új ZZap! magazin, Amiga tematikájú, 4 GBP. Én nem vettem meg.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104005) qnadam válasza Jahno (#104003) üzenetére


qnadam
veterán

tényleg, kellene kezdeni valamit a pana gh2-vel. például megfejteni, hogy mit és hogyan hekkeltek szét benne, hogy csak bizonyos beállítások mellett tud normális videót rögzíteni, de azt egész nagy bitrátával, de max 12 percig.
vagy el kellene adni a picsába, ha tavaly december óta nem volt kedvem foglalkozni vele, lehet hogy nincs is rá szükségem :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104006) Jahno válasza qnadam (#104005) üzenetére


Jahno
őstag

GH-2 az legendásan jó firmwarecserés, szóval sima ügy akár mást, akár gyárit felrakni rá. Teljesen egyszerű haverom is sokat szórakozott vele és nem nagyon rontotta el.

(#104007) qnadam válasza Jahno (#104006) üzenetére


qnadam
veterán

attól nem is félek, hogy elrontom, csak foglalkozni kellene vele :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104008) NauTiLUS_HUN válasza -NoVa- (#103998) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én csináltam egy boot médiát, átírtam az appraiserres.dll-t kézzel, pár dolgot TRUE-ról FALSE-ra. TPM nuku, bár lehetne csak nincs csipp a gépben, Core i7 4930K és felment, azóta frissült. Korábban Windows 11 Insider futott a gépen, az sírt hogy lehet hogy nem lesz a jó a végleges. De szerintem egyelőre jó :)
A Windows 10 downgrade nagyobb meló lett volna.

(#104009) Jahno válasza qnadam (#104007) üzenetére


Jahno
őstag

Annyit megér, legendás cucc, majdnem nekem is lett de szerencsére néha vannak tiszta pillanataim is mikor nemet bírok mondani. Kivéve a kísértésnek :-D Most éppen motorizált slidert építek. Mert a Haverral meg rábuktunk a mindenféle timelapse dologra.

Szóval ez sem fog elkészülni soha, de lehet többe is kerül. Eddig 700 forintot költöttem rá, mert kellett egy motor. Itt vagy meg is állok, vagy nem tudom :DD Lottózni fogok, max. meg kell hívnom a zasszonyt egy jó palack pezsgőre :-D

(#104010) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A Szikla valójában egy James Bond epizód:
link

(#104011) npera válasza -NoVa- (#104010) üzenetére


npera
újonc

Az igazi neve Giorgio egyébként, ahogy ez a dokumentumfilm is tanúsítja.

(#104012) eattila válasza -NoVa- (#104010) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért mégis 2 filmről van szó, amik elég lazán kapcsolódnak a valósághoz, lévén James Bond modernebb korban is James Bond.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104013) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Jahno, apám hagyatékából maradt valamennyi 36 mm-es film. Gyári csomagban, hűtőben x éve. Kell? Ha igen, hogyan jut el hozzád? blueboi-jal szoktál találkozni? Ledobjam nála?

(#104014) Jahno válasza Bujdy81 (#104013) üzenetére


Jahno
őstag

Akár az is lehet, köszi. Blubinál előbb-utóbb járok.

Szombaton mentem volna, aztán jól eltévedtem :-D Eredeti terv kb. Gödöllő és környéke volt, ami "lehet valami Fehérvár és Velencei tó"-ra alakult, majd ismét kikötöttünk a Vértesben, bláááá.

Meglátjuk mire lesz jó, pár éve kultusza lett a lejárt cuccoknak, amit nem mindig értek, meg baromi lutri is az egész, de szeretünk hazardírozni az expókkal :-) Fujisoktól kaptam egy pakk diát, azok marha jók, csak érteni kellene hozzá.

(#104015) blueboi69 válasza Jahno (#104014) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Még mindig van itt nova-nak motyója :) Szólj ha erre jársz. Részemről oké ha Bujdy itthagyja a szajrét, de hűtőben való tárolást nem merem garantálni.

(#104016) JonesC válasza Samott (#103989) üzenetére


JonesC
csendes tag

Igazából nálam is ez van.

Van egy 7600k i5, meg most épp egy 8 gigás rx570, és igazából minden hibátlanul megy rajta, 1080p-s monitoron, szóval nincs az a há de nem megy. Ha kevés lenne az 570, akkor max bányából kivenném az egyik 3060-at, aztán jóidő :)

Ami mondjuk észrevehetően tudna javulni, az barátnőm videoinak a renderelése, de azok is 20 perc alatti, 1080p videók, szóval kb negyedóra alatt azt is kitolja, heti egyszer.

(#104017) Bujdy81 válasza blueboi69 (#104015) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Annyi helyet foglal a hűtőben, mint egy tojás. Szóval nem sok. Ha arra járok, sikítok! :)

(#104018) npera válasza Bujdy81 (#104017) üzenetére


npera
újonc

A család szerintem értékelné, ha nem rikoltoznál minden alkalommal, amikor elmész a hűtő előtt. Top tip from the coach :C :Y

(#104019) Jahno válasza blueboi69 (#104015) üzenetére


Jahno
őstag

Legkésőbb november 28. Az is nyakunkon van, de hirtelen felindulásból behúztunk egy programot. Lesz ebből még jóval előbb is és akkor elhozom Nova vackát.

(#104020) Jahno válasza Bujdy81 (#104017) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam összegyűlt egy fél szatyornyi, mert ugye kell színes és feketefehér, meg ilyen meg amolyan és mindenféle művészfilm. Előző évben szinte semmi nem fogyott, kicsit vertem a fejem falba, hogy csak áll benne a lóvé. Most két gépet teszteltem (és a szemre fénymérésem is), nézegettem a film árakat, de nagyon elszállt minden, legolcsóbb 800 forintos vacak akad ahol már a 2ezer pénzt veri. Igaz a normális minőségű feketefehér Agfa ára szinte változatlan.

(#104021) blueboi69 válasza Bujdy81 (#104017) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oké! :)

(#104022) zetor2000 válasza zetor2000 (#104002) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt nem írtam, de most:
A Xiaomi Mi Air 13" 2017es gépben van TPM cucc. 99.99%, hogy nem fTPM, azaz nem szoftveres, és nem is a CPUban van, hanem valami extra pókháló lehet a panelen.
Van TPM és Secure Boot is a Biosban, állítgattam is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#104023) Phülöp


Phülöp
addikt

Macskás kontent

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#104024) Jahno válasza Phülöp (#104023) üzenetére


Jahno
őstag

Mikor kezdődött a macska mászó tetejével, már akkor fogalmazódott bennem a gondolat, hogy mesélem haver mekkorát szívott, mert a macska továbbra sem azon akart karmot élezni. Hiába csinált ilyen függőlegeset meg átalakította mindenfélére, falra is rakta, de végül addig variálta míg elajándékozta az egész hóbelebancot. Ugyanis a macska továbbra is a véletlenszerűen lerakott doboz/szatyor kombinációkat kedvencelte be.

(#104025) eattila válasza Jahno (#104024) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálunk sosem. A kaparófa volt használva.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104026) Samott válasza Phülöp (#104023) üzenetére


Samott
addikt

Ja, ezek ilyenek. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104027) npera


npera
újonc

Meg lett duplázva a kocsi ára. Megvolt a 6-éves nagyszerviz. Gyertyát nem kellett cserélni, mert csak a felét mentem a periódusnak.

Viszont cseréltek mindenféle filtert, meg kapott új ablaktörlőlapátokat is.

Reggel 6-ra adtam le, aztán délben már kész is volt. Egy piros Yaris hibridet kaptam közben, kegyetlen jó vezetni. ECO módban tiszta terápia. Még 70 felett picivel is megy simán elektromosan. Ha nagyon koncentrálok, akkor érzem és hallom, amikor vált elektromos és benyás üzem között. Kondícionálás közben kicsit hörgős a hangja, de ez már DI motor, azok hangosabbak és nyersebbek, mint a PFI.

A gázt picit jobban benyomva a forgalmat sem tartja fel.

A szervizből a hídig 4,2-literes átlagot fogyasztott, utána a házig pedig 3,2-litert. Visszafelé picivel bement 3 liter alá.

Meg kellett tankolni, mielőtt leadtuk a lányommal. Első kattanásig belement ö,96 liter benzin :Y
Gondoltam hadd igyon még, második kattanásra felküzdtem 1,32 literig asszem.

Simán elférek elöl, de akkor mögöttem felnőtt nem. Gyerek modjuk igen.

A szalonban volt Yaris GR, ahhoz oda sem mentem, hogy ne kapjak hiperventilációs rohamot....

(#104028) Sipi- válasza npera (#104027) üzenetére


Sipi-
tag

4.2, 3,2, 3 liter... Ezeket az én Mondeom is megeszi. Mindegyiket. 80 km-en :D

Utolsó, sulijáratos tankolás majdnem 13,5 literes átlagot produkált :C
Yaris elvan kb. 8,5 literes átlaggal csak városi használatban.
Ez az ősz (is) anyagi csőd lesz: pénteken viszem a Yarist olajcserére, veszek a Mondeo-ra egy szett négyévszakos gumit és november közepén kapja meg a fiam a fogszabályzóját (magándoki, szóval zsebbenyúlós :O )

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104029) npera válasza Sipi- (#104028) üzenetére


npera
újonc

Ennyire nehéz a jobb lábad? ;) Vagy ennyire keveset mész, hogy egyfolytában éppen bemelegedne, mire már le is áll?

A Verso stabilan 8 litert kér ebben az elővárosi nyektetős üzemben, ha meg kifutja magát, akkor inkább 6 felett picivel.

A Yarist mindig is komáltam, de ez az új egy elképesztően patent kis műszer. A baj az, hogy lehet tud vonóhorgot is és hátul elférnek a gyerekek, mert már nem kell fordított gyerekülés. Az egyedüli dolog ami nincs benne a háttámláról lehajtható kis piknik asztalka, amit mind a két gyerek imád, mert azon lehet tologatni a kisautót vagy a kis kutyát vagy tigrist a lányom részére.

3,14-csába. Megnéztem a konfigurátort. Lehet rajta levehető vonóhorog és panoráma üvegtető is....
Ááááááá.... :W :C

(#104030) Jahno válasza Sipi- (#104028) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem vegyesen 7 liter alatt van de néha soknak tartom. Haver Volvoja meg eléggé embertelen.

(#104031) Sipi- válasza npera (#104029) üzenetére


Sipi-
tag

20 km-t megyek egyben reggel, de ezt 70-90 perc alatt. Sok megállás, sok elindulás. A kocsi meg nehéz (1400 kg üresen), 2 literes szívóbenzines, stb. És nem 30 másodperc alatt szoktam elérni az 50-et sem, ez is igaz.
Hibridre kellene cserélni, dízeleseket meg úgyis megszívatják hamarosan, szóval az sem járható út. De a legolcsóbb hibrid hahu-n amire érdemes volna cserélni az egy kombi auris 2013-ból 3,7 miliióért. Annyi extra pénzt meg nem tudok most rárakni a Mondeo árára.
Mondeo városon kívül jól fogyaszt, országúton és autóúton 7 liter körül, autópályán 8 körül talán.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104032) Sipi- válasza Sipi- (#104031) üzenetére


Sipi-
tag

Többször mondtam már asszonynak, hogy váltson munkahelyet és kapjon céges autót és akkor azt használnánk főleg. De nem keres másik állást :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104033) npera


npera
újonc

RunCam Racer 3 Nano MCK Edition on board.

Igen, egy képernyőt fotóztam mobillal, mint az állatok :B

(#104034) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nekem a Rifter stabilan 6,5-7 között fogyaszt, kivéve ha autópályázunk, mert akkor 9-et eszik. Dízelből.

Egyik nap kipróbáltam, hogy úgy megyek a csajokért az iskolába, hogy betartom a KRESZ-t. A 6,6-os átlag, amit a fedcomp kiírt a tankolás után 9 km-re, a további 2x10 km, szabályos közlekedés (majdnem haladást írtam) alatt lement 4,8-ra...

(#104035) Sipi- válasza Bujdy81 (#104034) üzenetére


Sipi-
tag

Xsara Picasso nekem 6,54-es vegyes átlagot evett, amíg össze nem tört :D Kb. mindegy volt, hogy város vagy autópálya vagy országút, 7,5 l/100 km-nél többet nem tudott fogyasztani sehol. Pedig sokat használtam rövid, városi távokon is. 1.6-os 92LE-s dízel volt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104036) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#104035) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nekünk az egyik autónk hasonló Picassó, ha én vezetem akkor olyan 4.8-5.0 liter, ha az asszony akkor fél literrel több. Pedig ő nem nyomja neki :)

(#104037) Sipi-


Sipi-
tag

blueboi, vettél már gumit a kocsira?
Én valószínűleg Michelin CROSSCLIMATE 2 -t veszek és mellécsapok még egy futóműellenőrzést és beállítást is.
https://www.tyrereviews.com/Article/2021-Tyre-Reviews-All-Season-Tyre-Test.htm

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104038) qnadam válasza NauTiLUS_HUN (#104036) üzenetére


qnadam
veterán

nekem is olyan 5-6 liter városban. 50 km-enként :B

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104039) eattila válasza qnadam (#104038) üzenetére


eattila
csendes tag

Én nem tudom. Szerintem városban 50-enként megeszi az 4-5-öt :D hosszabb használatnál azért inkább 3.5

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#104040) hobizoli válasza Sipi- (#104035) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem a dizel 147 7.8 liter telitanktol telitankig

több drón kell ;P

(#104041) JonesC


JonesC
csendes tag

A kis C elvan 7.2-vel, a 76k km átlaga.

(#104042) blueboi69 válasza Sipi- (#104037) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Érdekes. Pont ma (is) nézegettem megint, így friss az élmény. Az adac szerint mindez tökmás és a Bridgestone a nyerő. Egyedül hóban gyenge, emiatt az összesítésben a végére kerül, de egyébként vizes aszfalton mindennél jobb. Itt hogyhogy más eredmények jöttek ki?

Amúgy végül arra jutottam, hogy basszák meg,nem akarok 200ezret költeni gumira, maradok a 2-3éves használt prémium vonalon és lesz belőle téli meg nyári külön.
Az adacnál voltak fékút tesztek, bassszus mindegyik 4-8méterrel később áll meg, mint egy szezonális gumi. Az úgy 1-1.5autónyi hossz, nemtudom....
Igazából a havazás nálam nem szempont, sajnos kevés hó van. Viszont attól tartok, hogy nyáron a 4évszakosak messze nem olyan jól fékeznek és mi azért a maxival elég sokat tervezünk kirándulni és autópályázni. Mondjuk ha túl jók a gumik akkor meg hátulról csattannak belénk, de az még mindig jobb :)

Az általad linkelt teszt alapján én is a michelin-t venném. Nemtudom 2napja ezen dilemmázok megint, és ráadásul ha a 4évszakos nem elég halk, akkor azt télen-nyáron hallgathatom. :U

(#104043) blueboi69 válasza npera (#104033) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Menő!

(#104044) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Közben összenéztem az adac és a https://www.tyrereviews.com/ tesztjét, igencsak érdekes.
Az külön tetszik, hogy a vizes fékezés külön nézték hidegben és melegben!
De itt több méter eltérés van az adac tesztekhez képest konkrét fékútnál.
Ezek után melyiknek higgyen az ember? :(

Na asszem megvan a turpisság. Az adacnál crossclimate+ szerepel, a másik oldalon pedig a crossclimate 2. És van összehasonlítás, nagyságrendekkel jobb a 2!

https://www.tyrereviews.com/Article/Michelin-CrossClimate-2-VS-Michelin-CrossClimate.htm

[ Szerkesztve ]

(#104045) blueboi69


blueboi69
csendes tag

És nem beszélve arról, hogy eltérő méretben már mások a számok...
https://www.tyrereviews.com/Article/2021-Auto-Bild-All-Season-Tyre-Test.htm

ÁÁÁÁÁ dejó, hogy ennyi teszt van... merugye nekem 225/50R17 kell, itt már a Michelin mégsem annyira top.

(#104046) qnadam válasza blueboi69 (#104045) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem túlgondolod :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#104047) NauTiLUS_HUN válasza qnadam (#104038) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Azért a szigethalmi városi forgalom kimélőbb :) mostmár hivatalosan is távmunkás leszek, úgyhogy nem megy nagyon feljebb a fogyasztás.

(#104048) Grillo válasza blueboi69 (#104045) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, nekem most olyan megoldás született, hogy veszek olcsón négyévszakost, és az évi 5-6 ezer km-t megteszem okosan, ahogy eddig. Főleg városon belül használom, van, hogy egy hétig is áll az autó, szóval ezt mérlegelve vettem kicióccó Laufenn mittomémmit, Hankook gyártja, amit találtam tesztet, az nem húzta le, csak esetleg hangosabb, meg gyorsabban kopik, mint az átlag.
Régen volt Kleber, azzal sem volt gond az előző pikacsun, az én vezetési stílusommal nem érződött nagyon különbség. Meg ha szar lesz az idő nagyon, akkor megyek busszal.

(#104049) Sipi- válasza blueboi69 (#104044) üzenetére


Sipi-
tag

Meg is rendeltem, nem szórakozok tovább vele :)
236ezer, még 22,5ezer a szerelés és még 11e a futóműbeállítás. Még szerencse, hogy ma jön fizetés :C
Kell valakinek Continental nyárigumi? 235/45R18, talán 5 évesek. Ezt még érdemes lehet valahol meghirdetni vagy inkább hagyjam a gumisnál?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#104050) blueboi69 válasza Grillo (#104048) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Namost én a napokban néztem, hogy augusztus óta mentünk kb 5ezer km-t az smax-al :)
Igaz, hogy nem megyünk vele minden nap, de ha igen, akkor 70%-ban autópályán megyünk.

Most az én méretem szerinti tesz alapján a kiválasztott Hankook Kinergy 4S 2 H750 lesz.
Nem a legjobb, de az élmezőnyben van, talán halk lesz és 38ezer/db.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.