Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41001) Jahno válasza Samott (#40870) üzenetére


Jahno
őstag

Guru, GameStar aztán az IC:

Napi bevezetés:

"
Nos, oda jutottunk, hogy valószínűleg az Insert Coin Egyesület ezen a néven nem fog tovább létezni a 2020-tól.
A jelenlegi terv szerint az egyesület legitim oldalát örökül kapják a hazai indie játékfejlesztők, akik átnevezik Games Hungary-ra.
A retrósok külön úton folytatnák tovább a közösségi kockulást, de ehhez új nevet kell választani magunknak.
Az első név, ami felmerült, a Retro Kütyü Klub, ami leginkább őrzi, hogy 6 évvel ezelőtt miből nőtt ki itt a buli, de lehet kommentben javasolni bármilyen nevet ... aztán majd szavazunk, mire nevezzük át a csoportot.
Az átalakulás az egyesület dec 17-ei közgyűlésén dől el véglegesen."

Kivonat A Tervből:

"
Józsa Szabolcs javaslata: Átveszi az egyesület vezetését, új elnökséget nevez ki, és átnevezi az egyesületet, terv szerint Games Hungary-re, hasonlóan, mint a környező országok indie játékfejlesztést támogató egyesületei.

Az Insert Coin elnöksége ez a javaslatot az egyesület megszűnéseként interpretálta. Az alelnök, Bánsági Andor bejelenti, hogy ez esetben inkább elindul ő az elnökségi posztért, és majd a tagság eldönti, hogy melyik úton menjen az egyesület tovább.

Az Insert Coin Egyesületben nincsenek indie viodeojáték fejlesztésben érdekelt tagok. Ezt a vonalat eddig szinte csak az alapító elnök, Kaptás András képviselte, mint társadalmilag fontos, támogatandó cél.

Molnár János kifejti, hogy az egyesület retro játék vagyona (nagyjából 600 ezer forintnyi hardware és software) fölötti ellenőrzést mindenképp a jelenlegi közösség kontrollja alatt szeretné tartani. Ennek lehetőségét egy számára “idegen” elnökséggel nem látja biztosítottnak.

Kaptás András javaslata: Józsa Szabolcs vigye tovább az egyesület legitim oldalát, ezzel szerezhet egy közhasznú egyesületet a hazai indie játékfejlesztés ügyének, de engedje el az egyesület azon részét, amit Insert Coin jelen tagsága leginkább magáénak érez; az egyesület retró kütyü kincstárát, aminek kezelésére új klubot alapítanánk. Ennek a klubnak a projektneve: Retro Kütyü Klub, ami tovább vinné a szándékot, amire 6 évvel ezelőtt az Insert Coin Egyesület eredetileg megalakult; kezelni a nyilvános rendezvényekre szánt, közös retro videojátékos vagyont.

Továbbá: Az egyesület által felfuttatott PixelCon név használatának joga az egyesület legitim folytatását (a Gamres Hungary-t) illeti, de a közösség elvárja, hogy a Józsa Szabolcs által vezetett egyesület rendezzen a jövőben is PixelConokat, az eredetihez hasonló szellemiséggel."

u.i.: napok óta minden csoportban megy a sírás a GameStar után. Még lehetne valamit tenni, csak egyre rövidebb az idő. 2500 előfizetőre lenne szükség, amihez az eddigi a nagy vergődéssel EGY fő jött össze. Ezért tartunk itt, ahol. És ha ezt megírom a sírósoknak, akkor köcsög lelketlen bunkó vagyok és mit képzelek magamról, pedig csak számok :-/

(#41002) FőDudu válasza -NoVa- (#40999) üzenetére


FőDudu
addikt

Erositot nem hurcolok magammal. En nem asztali geprol vagy laptoprol akarom hallgatni, hanem telefonrol. FIIO BTR3 meg elmegy, annal nagyobb mar nem kell.

Akkor mar inkabb a Sony tokkal egyutt es az ugy szol ahogy szeretem.
Nekem nem jott be a P1. Tul basszus szegeny.

Ha nem sikerult kikorrigalni es kihajtani az en igenyeim szerint a Mojoval es egy 31 savos EQ-val, akkor nincs tovabb. Szivacsos es nem szivacsos cuccokat is probaltam, sehogy nem kepes eleg basszust csinalni. Kar lenne tovabbi penzt fektetni ebbe a projectbe.

Az aran siman rendelek egy ER4XR-t, az ugy szol ahogy illik. Azaz van basszusa is. ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#41003) FőDudu válasza Jahno (#41001) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyiket sem olvastam soha. Most akkor azert fizetnek elo, mert jajj valami megszunik?
Az vegye magara aki valaha elofizetojuk volt - vagy legalabb neha olvasta oket.

FőDudu

(#41004) FőDudu


FőDudu
addikt

Kellett nekem tulorazni - sok kavezas elvitte az idot.... ;)

FőDudu

(#41005) Jahno válasza FőDudu (#41003) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem, de nem is rinyálok, sajna ez van, ilyen a piac. Röviden az van, hogy nincs elég előfizető, de ha most elővételben valaki kifizet kb. 20ezer pénzt, akkor azért februártól 1 éveadot bevállalnak. Ehhez 2500 előfizető kellene, ott el lehetne kezdeni az évet egy lapszámmal, házhozszálítva.

Aztán jöhetnek, hogy 135ezer fős Face követőtábor van és jajj, jajj, egyelőre senki nem akarja küldeni a pénzenergiát. Meg ha valami elmúlik akkor ez van, lehet siratni, volt valaha Cov is, jó vót, világbéke. Ha most nagy nehezen össze is kalapozzák, akkor jövőre megint kezdhetik? Kellene a fenének.

(#41006) FőDudu válasza Jahno (#41005) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert 50 millo egy evre eleg szep summa.
Nem tudom milyen ujsag volt - sosem olvastam.

FőDudu

(#41007) vkp válasza blueboi69 (#40986) üzenetére


vkp
aktív tag

alza, dobj mellé egy valamit, hogy 12k fölé menjen az ár és a KIEGESZITOK4 kupon levesz 4k pézt az árából.

(#41008) eattila válasza Sipi- (#40990) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekünk kell. Igaz elég scannelve elküldeni, de a cégkivonattól már eltekintenek. De aláírási pl kell.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#41009) Jahno válasza FőDudu (#41006) üzenetére


Jahno
őstag

És ebből vajon mennyire szép a nyomda/posta költsége meg az egyéb aprólékok?

(#41010) FőDudu válasza vkp (#41007) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleve 20k a 3 mikrofonos. A 2 mikrofonost nem igazan eri meg megvenni.
Legalabis a szaktopik szerint.

FőDudu

(#41011) FőDudu válasza Jahno (#41009) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ertek hozza. De cirka 6.66 Euro per lapszamert mar nem 'nepszabadsag' minoseget illik adni.

FőDudu

(#41012) vkp válasza FőDudu (#41010) üzenetére


vkp
aktív tag

Nekem itthon a kicsi van, (12k-s) anyósnál meg a közepes (40k-s), nincs gond egyikkel sem.

(#41013) FőDudu válasza vkp (#41012) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk az Alza akciosan eri el az Amazon arat - ami 50 Euro korul van.
Epp a heten nezegettem.

FőDudu

(#41014) Jahno válasza FőDudu (#41011) üzenetére


Jahno
őstag

Nem olyan volt (:- Eleve színes és már szépen tervezett borító is. Esetleg teljes játékok, cuccok, online kuponok, kedvezmények és az egész egy összerakott cucc, nem pedig legolcsóbb papírból éppen csak színes, egyszer használatos napi tré.

(#41015) hobizoli válasza Gabibácsi (#40938) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tarlos elvtarsnal siman megcsinalta azt az FKFV, hogy reggel kuldtek ki a hokotrokat csak, amikor a FKFV vezeto elvtarsak bementek meloba, es szembesultek a tenyallassal
a ho meg esett este 9 ota
ugyhogy a hokotrok is ott alltak a telephelyen addig, es csak reggel indultak ki a mar kialakult dugoba
a ceges telojuk ki volt kapcsolva, ugyhogy az operator nem tudott engedelyt kerni toluk, hogy kivezenyelje a kotrokat mar ejjel
neki jogosultsaga erre nemvan, csak a vezer uruknek, hogy erezzuk, mekkora szukseg is van rajuk
mondjuk a tarlos aznap ki is rughatta volna mind a 3-t azonnali hatallyal a mihez tartas vegett, mert azt a telefont nem azert kapjak, hogy kikapcsoljak
lett vmi belole?
egymast vallat veregettek, hogy mennyire nagyonkonkretan megoldottak ezt a kaoszt is 2 nap alatt

utcank az Ulloi-rol nyilik kozvetlenul, szoval nem egy kerulet vegi mellekutca utani-utani mellekutca, de egy het mulva jott erre az elso kotro jargany
amikorra a ho mar rég jéggé volt taposva
vegig karcolta a jegpancel tetejet, hogy azert lassuk, hogy voltak erre is, de elobb elolvadt volna mar csak a melegedes miatt is par nappal kesobb, mint amire ezek amugy lenyomjak

Demszkaj idejen a szakado hoesesben is jott a utcaban a hokotro, ugy betemette a Punto-t ahogy eldzsalt mellette, hogy feljebb allt a ho az oldalan, mint az sarvedon ahol az index van
de legalabb jott
tarlos pubinal meg szajjal jartak ezek csak
bakondi is jol megmondta a mese1-n, hogy occazkilometert letoltak mar, de sehol nem latott senki egy faszom kotrot sem jarni sehol
ami meg veletlenul ment is, annak meg a tololapja fel volt emelve
azt is megkerdeztek, hogy az ugy minek megy meg hova?
de csak habogott, hogy biztos mas teruletre van vezenyelve
ja biztos nem azert, mert ugy kevesebbet zabbant, aztan tobb gazolajat lehet lekummantani, a kmoraban meg a futas km megvan ugyis, szamonkeres meg soha sehol, kez kezet mos

több drón kell ;P

(#41016) Jahno válasza hobizoli (#41015) üzenetére


Jahno
őstag

Én reggel befelé jövet elmélkedtem, hogy jön-e a szokásos duma, hogy mert nem csinálnak semmit és sehol semmi, mondom csak egy adott területen végigképezem, hogy munkások is vannak, kotró is van, de mondom felesleges lesz úgyis látják.

Ezek szerint kerületenként ésvagy szemellenzőnként más a dolog, mert pld. HÉVről leszállva valaki ott morgott szokásos módon, hogy "na, ezek felkészületek a télre csak a hóra nem számította, faszé nem csinálnak mán' valamit". Közben ott lapátoltak a megállóban, odébb a híd felé is, lépcsőn ketten, hídon egy kis tolólapos, alatta is egy... A kis kétkerekű taligák sóval meg szerteszét. Csak ott Petőfi híd alatt/környékén volt vagy 30 ember.

Mégis csak kellett volna képezni, bár ezeknek teljesen mindegy, néha nem is akarják látni.

(#41017) Jahno


Jahno
őstag

Hogyisamondjam. Újabb csipzene, de félig metál és még nem tudom, hogy gagyi-e vagy ez ilyen :-D Csak készülni kell az élő fellépésekre. Pontosabban 12re az év végén és ez is közte lesz:

[link]

(#41018) npera válasza hobizoli (#41015) üzenetére


npera
újonc

(#41019) npera válasza Jahno (#41017) üzenetére


npera
újonc

Szpotifájon már be is jelöltem, aztán hallgatom serényen majd melóban. Köszi!

(#41020) FőDudu válasza npera (#41019) üzenetére


FőDudu
addikt

Egy WH-1000XM3 kell neked is - az kizarja a kulvilagot is es meg jol is szol....
Nem kell Bose cuccokkal bohockodni...

FőDudu

(#41021) Jahno válasza npera (#41019) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, lökjem a többit is és auditálod?

(#41022) Jahno válasza FőDudu (#41020) üzenetére


Jahno
őstag

Kraken is kizárja. Kinekmi...

(#41023) Phülöp válasza Jahno (#40980) üzenetére


Phülöp
addikt

Elvileg nálam is lesz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41024) hobizoli válasza Jahno (#41016) üzenetére


hobizoli
nagyúr

regen a Porsche M5-nel is mindig allt kint egy kotro auto teljes HKSZ-ben
egesz ejjel ott kavirnyalt a bevasarlo kozpontoknal es a 3-4 feluljarot es a kornyezo utakat szorta, ha fagyveszely volt, vagy havazott
vmikor csak ott allt eppen a lampanal a forgalom elol elzart kis 3szog alaku szigeten, de ott volt
csomoszor lattam ugy is ott hajnalban meloba menve, ahogy sargan villogott a tetejen a jelzofeny es ment a kornyezo utakon meg szorta a homokot, vmikor a Tesco-nal, vagy a M5 feletti vagy az Auchan feluljarojan vagy eppen a buszgarazsnal levon haladt

na az utobbi evekben az is eltunt onnan, vmikor a buszgarazsbol a buszok alig tudnak felmenni a lefagyott feluljaron, foleg ha pl havazik is

biztos atomnagy sporolas volt az is

több drón kell ;P

(#41025) npera


npera
újonc

Elhoztam a Totoyát. Nem OEM indítómotor ment bele, hanem egy Optifit márkájú cucc. Ez a Toyota saját olcsó aftermarket brandje, hogy tudjanak konkurrálni a 3rd party szervízekkel.

Első indításkor feltűnt, hogy sokkal lágyabb hangja az indítómotornak, mint a réginek.

Mindjárt írom a levelet a svéd képviseletnek, hogy kellene valami goodwill, mert a 33k km elég lájtos a minimum 240k km-hez képest.

(#41026) npera válasza FőDudu (#41020) üzenetére


npera
újonc

Kipróbáltam, nekem kényelmetlen a formája. A Bose 35 viszont elég jól áll a fülemen. Próbáltam a legdrágább cuccukat is, annak a hangja nem volt túl acélos.

Mondjuk az AKG K240 után ezek a zajcsökkentős cuccok elég harmatosan szólnak.

(#41027) Jahno válasza Phülöp (#41023) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, de azt viszed vidékre.

(#41028) npera


npera
újonc

Blueboi, skubizzad.

Egy zsengén feltöltött Volvo 240-es. Az a baj vele, hogy amikor betapad (mind Démon Hill), akkor túlgyorsul és nem bírják követni a kamerás autóval.

(#41029) FőDudu válasza npera (#41026) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk en is ambient modban hallgatom, nem kedvelem a kabinnyomas szeru zajcsokkentos erzest....

Mukodik, kollega el van ajulva a kazanhazban levo 'csond'-tol....

Nem vagyunk egyformak. Novanak pl. az jon be ami nekem nem. De meg kell mondjam, igaza van a teszteloknek. Ha valamirol azt irjak, hogy basszus szegeny, akkor nekem az az.

Sonyrol azt mondjak van venne boven, soknak tan tul sok is. Na az mar nekem is eleg. Boven.

Szoval a tesztelok nem sokat tevednek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#41030) Sipi- válasza npera (#41025) üzenetére


Sipi-
tag

Most fizettél érte rendesen és remélsz valami visszatérítést?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#41031) npera


npera
újonc

Nova és Blueboi, skubizzátok. Egy zsengén átépített Amazon. Van benne pár dolog, ami nem eredeti.

16:50 körül kezdenek el menni vele. Aztán lesz pár lefújás.

(#41032) FőDudu válasza Sipi- (#41030) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondhatnam, hogy tul optimista. Meglatjuk mit szol a Toyota kepviselet a reklamaciohoz.

Magyarorszagon biztos meg le is hulyeznek, hogy mit kepzel a gariido utan.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#41033) npera válasza Sipi- (#41030) üzenetére


npera
újonc

Japp, kifizettem. Máskülönben probléma van, mert a kocsit nem adják ki.

(#41034) npera


npera
újonc

Ja, vicces. Egy angol márka elektromos modellje (korábban év autója) fut egy standard vágóhídas teszten, amikor a mindenféle úttípust felvonultató tesztkomplexumon nyírják a gépet kábé fél éven át.

1%-ot (egy, jól olvassátok) futott le a teszt második szakaszából, amikor elkezdik ténylegesen nyúzni a hajtásláncot. Az első szakasz egy rövidebb rész, ott főleg a kasznit terhelik és nem a hajtásláncot (mindenféle csavaró nyomatékok, vasúti átjárók, random csekkmárk és padkára 50-el, meg egyéb finomságok).

Az első 1% után az egyik tengelyen hazament aludni a reduktor és ennyi volt. Most a márka helyi képviseleténél cserélik az egész hajtásláncot azon a tengelyen.

Ezek után nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire robosztus a cucc.

(#41035) blueboi69 válasza vkp (#41007) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi!!! :C
Akármit nem fogadott el, mellédobtam egy tusfürdőt, arra anyázott. Úgyhogy vmi elemet raktam oda. Merugye 10ft hiányzott csak a 12k-hoz :)

(#41036) blueboi69 válasza npera (#41031) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Cukker vasak, mind :D

(#41037) Gabibácsi válasza hobizoli (#41015) üzenetére


Gabibácsi
tag

tőled mit is várhattam volna, mint ezt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41038) Gabibácsi válasza hobizoli (#41024) üzenetére


Gabibácsi
tag

Hazafelé mindenhol száraz volt az út, kivéve persze Dunakeszit

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41039) Gabibácsi válasza Jahno (#41014) üzenetére


Gabibácsi
tag

A görbelábú ninnya, meg a szőrösmellű nő sokkal jobb címlap volt
meg a kazettaküldő szolgálat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41040) Samott válasza Gabibácsi (#41038) üzenetére


Samott
addikt

Hmm... pedig ott pont fideszes a polgi meg a testulet. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#41041) FőDudu válasza Gabibácsi (#41039) üzenetére


FőDudu
addikt

Koliban a Kreten magazin is meno volt.....
Aztan felnottunk.

FőDudu

(#41042) Gabibácsi válasza Samott (#41040) üzenetére


Gabibácsi
tag

Semmi közöm hozzájuk, és nem is érdekelnek.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41043) Gabibácsi válasza FőDudu (#41041) üzenetére


Gabibácsi
tag

Abból még megvan pár

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#41044) zetor2000 válasza FőDudu (#40983) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kínai szeletelő bárdot (olyan, mint egy húsvágó bárd, csak rendesen van éle), pár pendrive-ot, egy forrólevegős Pálkát amin van rendes forrasztóPálka, szép nagy klavi alátétet (80x30centis 3mm egérpad), hangfalcsatlakozókat, mert mindenki fikázta meg ilyen aprószarokat, amik kellenek a mindennapokban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41045) qnadam válasza FőDudu (#40983) üzenetére


qnadam
veterán

nem vettem lúfasztse, amire igény volt, az nem volt akciós igazán, ami akciós volt igazán, arra igény nem volt.

viszont valószínűleg kellene egy fúrókalapács, és ahogy nézem, nagyon alkalmi használatra már 20e alatt is van használható, több mint elfogadható ütőerővel.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#41046) zetor2000 válasza FőDudu (#41041) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kretén Magazin #101 nemgrég jelent meg, a következő Dec. 31én lát napvilágot. Első számtól nagyon sokáig megvolt/van valahol pinceméjén muternál. Legjobb. 100nál jött egy laza 10év szünet, de MOST!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41047) FőDudu válasza qnadam (#41045) üzenetére


FőDudu
addikt

Ehhez nem ertek. Ha valamit dulvabban kell furni/vesni akkor bentrol kolcsonkerek egy ahhoz valo gepet. Nem fenyeget az a veszely, hogy epitkeznek/bontanek mostanaban.

FőDudu

(#41048) Phülöp válasza Jahno (#41027) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem, Fakejack-nek ígértem, mert Kecskemét útba esik, és ott elvileg lehet kapni a kezdetektől.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#41049) zetor2000 válasza qnadam (#41045) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha egy Hilti TE-72es megfelel "átmenetileg", akkor tudok egyet a pincémben - kölcsönbe. Nem kicsi, de nagy és nehéz, de szerintem ez olyan, aminek kevés ellenfél van lakossági oldalon. Eleve SDS Max befogás, azaz 18mm a szár, ami belemegy... 8as szárnál nincs véknyább (nekem nem dobott ki a kereső). De van SDS Max - SDS Plus tokmányom.
Van mellé népnevelő 35ös, 1 méteres szár. Aki nem jó, az kap vele. :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#41050) Phülöp válasza qnadam (#41045) üzenetére


Phülöp
addikt

Én egy Tidal Hifi előfizetést tettem be a kosárba, ráadásul a fentebb általam említetthez képest féláron - itthon más az árképzés, mint otthon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.