Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118301) npera


npera
újonc

(#118302) Jahno válasza npera (#118300) üzenetére


Jahno
őstag

Mindegy mennyibe kerül, csak olcsó legyen!

Nálam most úgy alakult, hogy pénteken egy egész napra a Tátrába megyek, szombaton észhez térek, kártyát ürítek, akkut töltök és délután lesz egy amcsi focimeccs, aztán este már a Parkban van jelenésem a szokásos bulin.

És akkor lehet még hétközbenre szerveződik pár aprólék, de ez a következő poszt témája lesz :W

Quixotic is tervezi a következő klippjét, itt nem úszom meg azt sem, hogy a stáblistán legyek és csak kicsit kell szopn izé, akotni érte :C Ha megint pattint egy olyat, mint a kecskeméti anyag, akkor elégedetten hátradőlök és iszom egy fröccsöt.

Azt nem is mondtam, hogy "konkurencia" is csinált videót, sok pénzből meg közösségből, de szerintem elég ergya lett (pedig vannak benne jó részek). Ez is jó gyerek volt, csak kicsit elszállt az agya. Van ez így.

[link]

(#118303) eattila válasza npera (#118301) üzenetére


eattila
csendes tag

Ebben aztan copyright! :Y

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118304) Samott


Samott
addikt

Na ez elvileg mar villanybusz, szepen eg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118305) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#118304) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

És ha sikerül az akkumlátorok energiasűrűségét növelni, akkor mekkora tűz lesz :)

(#118306) zetor2000 válasza NauTiLUS_HUN (#118305) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem meg ismerős kicsábított Amsterdamba, most itt űzöm az ipart. A belváros eléggé multikulti…
De eddig tetszik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118307) Jahno válasza zetor2000 (#118306) üzenetére


Jahno
őstag

Vigyázz a bicajosokkal. Én szóltam.

(#118308) NauTiLUS_HUN válasza zetor2000 (#118306) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nem fog el a szégyen, hogy Európa legjobb országát itthagyod? Mennyi mindent intézett neked a MINIszterelnökünk? :(((

(#118309) -NoVa- válasza NauTiLUS_HUN (#118308) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az az érzésem, hogy ez a nagybetűhasználat is vezetett az ispánság visszavezetéséhez.

(#118310) NauTiLUS_HUN válasza -NoVa- (#118309) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nem láttam a törvénytervezetet, a MINIszterelnökből mi lesz, főispán vagy király?

(#118311) -NoVa- válasza NauTiLUS_HUN (#118310) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem tudom, de jónak tünik a jég a Dunán egy próbálkozáshoz.

(#118312) Phülöp válasza zetor2000 (#118306) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó szórakozást!
Sajtokra vess egy pillantást, ha amúgy is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118313) Jahno válasza Phülöp (#118312) üzenetére


Jahno
őstag

Ajóistenit, hogy olyat kitalálnak, mint pld. a mustáros trüffeles?

(#118314) npera válasza Samott (#118304) üzenetére


npera
újonc

Álomszép, ahogy hegeszti magát és közben okádja a savas plazmát :wub:

(#118315) npera válasza NauTiLUS_HUN (#118305) üzenetére


npera
újonc

Akkor fekete lyuk lesz belőle.

(#118316) npera


npera
újonc

Ma sem telt a nap henyéléssel. Reggel nekiálltam ablakot mosni. Az összeset. Kívül, belül. Kívül le kellett mosni a korábbi algátlanító beavatkozás nyomát, mert a vegyszer összepacsálta az üveget.

Utána betolattam a kocsival, aztán kiporszívóztam. De nagyon alaposan, minden ülés alatt az összes kis rést. Utána ablakpucolás abban is, meg az összes kéznyom és lábnyom, meg hasonlók. Gyakorlatilag minden nem szövet felület le lett takarítva.

Utána lazacos börger, majd skype asszonnyal.

Most erősen meginogtam, hogy porszívózzak a házban vagy inkább kimenjek quadozni.... Hmmmmm.... :U

(#118317) Phülöp válasza npera (#118316) üzenetére


Phülöp
addikt

én ma reggeli tornával kezdtem a napot

[link]

persze az utolsó 4km nem fért bele a tracking-be, valahogy csuklóval lekapcsoltam az edzést

ez a kör már az új órával ment, és ahogy látszik, van benne akksi vastagon

itthon meg Amea lefőzte az első adag epres rebarbaraszörpöt a saját napelemmel generált delejt felhasználva - kicsivel több, mint 2.5L jött le. Jutott bele fél kiló áfonya tavalyról, hogy szép színe legyen :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118318) npera válasza Phülöp (#118317) üzenetére


npera
újonc

Patent! Térképről nézve a táj elég szépnek tűnik.

Ez milyen óra? Én a Polar M450-el még mindig elégedett vagyok, egyszerűen csak működik. A monokróm kijelző látszik nappal is, örülök hogy nem modernebb színes kijelzős.

A te órád valami OLED egyszínű? Az is jól látszik napsütésben.

(#118319) Phülöp válasza npera (#118318) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez egy Coros Vertix.

2 éve vettem itt a hardveraprón egy 2hónapos (szinte új) Coros Apex-et, ami nemrég elkezdett sipákolni, hogy a gyártó visszahívja, és kapok helyette egy újat, 2 év garival, csak regisztráljam be a visszahívásos kampányba. Rákérdeztem, hogy lehet-e feljebb lépni, és mivel de, ezért akkor ezt választottam. Amea megkapta az Apex-et, van egy kis ideje, hogy kitalálja, kell-e neki egyáltalán ilyesmi. Eddigi beszámolók alapján néhány hét-fél év is lehet a távolról téglásítása, merthogy nem kellett visszaküldeni, megoldják messziről.
A kijelző 64 színű "Touch Screen Always-On Memory LCD", elég jól látható.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118320) eattila válasza Phülöp (#118317) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat! A kavan az a markaja vagy a tipusa az oranak?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118321) Phülöp válasza eattila (#118320) üzenetére


Phülöp
addikt

grat köszi, de nem volt ez olyan teljesítmény, hogy na

óra: ld. fentebb

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118322) eattila válasza Phülöp (#118321) üzenetére


eattila
csendes tag

Mar az is jo, ha van ido tekerni :)

En ma akartam, de inkabb kipihentem az esztergomi hosszu hetveget es aludtam :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118323) npera


npera
újonc

Kecske is megmaradt, káposztát is megettem vagy hogyan mondják.

Kiporszívóztam a ház 2/3-át, meg ki is mentem repülni. Kábé 15 m/s szél volt, eléggé tolta a quadot magával. Levágták az ugaron hagyott mezőn az "ugart" (nem értek hozzá), így be tudtam tekerni az öntözőcsatornához a kedvenc bokraimhoz. Ott szlalomozgattam az 5"-os géppel. Elképesztő hangja van közelről, amikor magamtól kábé 10 méterre fordulok picit nagyobb gázzal, akkor elképesztően idegborzoló a hangja.... (lúdbőr ON)

Kirepültem 4 pakkot, aztán hazatekertem.

Mikor megérkeztem, akkor nyomtam egy gyors bikefit állítgatást. Nyereg ment hátrébb kábé 10 mm-t, valamint emeltem a csövön is 10-et. Most a sarkamat rakva a pedálra nyújtva van lenn.

Nyomatékkulccsal húztam 6 Nm-re a csavart a nyeregcsőnél, nem téptem rá vadállat módjára.

(#118324) npera válasza Phülöp (#118319) üzenetére


npera
újonc

Jópofa, én maradok a bringás megoldásnál. Nem futok, így karórás mérés nem fontos.

(#118325) npera


npera
újonc

Nova és Blueboi kedvéért még azt is lefotóztam, amikor valami nagyobb rovar telepedett az ülésre. Zümmögött, amikor elrepült....

(#118326) Sipi- válasza Phülöp (#118317) üzenetére


Sipi-
tag

Én megcsináltam ma a Balaton-kört.

Kocsival :DD Menni kellett a fiamért a táborba (ma lett vége), de előtte Keszthelyen beugrottam egy boltba egy matracért, mert a mienk pár napja leengedett :(( De mivel nagyon jó matrac, így kellett másik. Asszony kinézte, hogy ott van, megrendeltem, átvettem és majd ha jó idő lenne megint, akkor fel is fújjuk.

Utána szétdaraboltam és bepaníroztam 3 kg csirkemellet, eléggé unalmas volt már a végefelé...

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118327) Grillo


Grillo
senior tag

Na, ha már blog. Mi próbáltunk kiscsajnak biciklit nézni megint, most a Decathlonban, de ott is az jött ki, hogy bár a lába hosszú, és gyerek méret maximuma már alacsony neki, de a felnőtt alja meg még pont nagy, első sorban a nyereg-kormány távolság, meg azzal is gondja van, hogy messze van a fékkar. Úgyhogy akkor tényleg várás van, talán nyár végére nő annyit, hogy lehet választani.

Asszony régi csepeljére meg felraktam a régi MTB-om csomagtartóját, az övé már el volt törve. Küzdelmes volt, nagyon magas a sárhányó, és én hozzáérni sem szeretek ehhez a régi biciklihez, nyeklik-nyaklik, szar a fékje, stb. De asszony ragaszkodik hozzá.
Ja, punepát vettem egy nagyobbat, valami alap deca, de szépen felnyomtam mindent előírásszerűen, úgyhogy már csak gurulni nem maradt idő. Mondjuk olyan szél van, hogy lehet nem is baj.

(#118328) Phülöp válasza Grillo (#118327) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó szó az a punepa - itt pumppu :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118329) npera válasza Phülöp (#118328) üzenetére


npera
újonc

Ismét kötelességemnek érzem, hogy referáljak egy német rajzfilmre, ahol a punepa szót egy egészen különleges kontextusba helyezték. Ha igen magas szinten bírjátok a német(h) nyelvet, akkor jól fogtok szórakozni....

(#118330) zetor2000


zetor2000
senior tag

vannak itt is, akik szeretik a minőséget:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118331) Jahno válasza zetor2000 (#118330) üzenetére


Jahno
őstag

És annyi roncsot sem fogsz látni sehol máshol, mint arrafelé.

(#118332) hobizoli


hobizoli
nagyúr

b+ Csikósnak ez a szopasa a MM-n a Triumph-l...
en mar beloktem volna az elso kohóba, azt a fost :U

több drón kell ;P

(#118333) Phülöp válasza npera (#118329) üzenetére


Phülöp
addikt

szerencsére nem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118334) hobizoli válasza hobizoli (#118332) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de az a OT-s Fiat 1500 Familiare se gyenge

nincs egy ep resze a futomunek, mindenhol IS szetmallott szilentek, mm-t logo gombfejek, kuka lengescsillapitok, beragodott kardankereszt, kirohadt kipuffdobok, fotengely szimmering...


....es ez 1.5 eve volt OT vizsgan

több drón kell ;P

(#118335) Samott


Samott
addikt

#enkerekelnezest

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118336) blueboi69 válasza Samott (#118335) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát van miért elnézést kérni :D

(#118337) blueboi69 válasza npera (#118325) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Még nova 3" kölcsönzümmögöjével én is így indultam párszor :)

(#118338) blueboi69 válasza Phülöp (#118317) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akartam is kérdezni, hogy mekkora rendszer lett végül felrakva és milyen inverterrel?

Én is mostanság nézek valami okosórát, huawei-el szemezek épp.

(#118339) blueboi69 válasza Sipi- (#118284) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jahno megírta a megfejtést. Saját domain menő és nincs ingyen + van olyan dolog rajta, ami egyébként fizetős lenne máshol is.

(#118340) Jahno válasza blueboi69 (#118338) üzenetére


Jahno
őstag

Azt a Hueweit gondold újra, bár én pont belenyúltam abba az egy típusba amit herélt módon kellett felrakni, pár másikat ismert volna az alkalmazás és utána sem működött rendesen. De ha kell egy Huawei band pro 5 vagy mi, akkor 2 sörté vihető, itt hempereg dobozában.

(#118341) blueboi69 válasza Jahno (#118340) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja nem köszi, én a huawei watch gt 3 és a gt 2 pro közt vacillálok, hogy árban miért kb 1.5-2x annyi a gt3

(#118342) Jahno válasza blueboi69 (#118341) üzenetére


Jahno
őstag

Előbb vennék Xiaot vagy bármit amit rendesen támogat, ez a droid kontra Huawei háborúskodás nem fehér embernek való.

(#118343) blueboi69 válasza Jahno (#118342) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:(
picsába, pedig élőben ez tetszett
Mondjuk ilyen kompatibilitási dolgokra nem él a garancia?

(#118344) Phülöp válasza blueboi69 (#118338) üzenetére


Phülöp
addikt

16*375W panel van fent egy 6kW-os inverterrel.
Van rajta access point, kapcsolódik wifin, tudom app-ból vagy web-es felületről nézni a mindent.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118345) NauTiLUS_HUN válasza Phülöp (#118344) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ezek az alsó vakítószámok a kedvenceim :)
Nálam 16617.4 kg a CO2 megtakarítás, 6,667 tonna szenet sem használtam el és/vagy minta 917 fát ültettem volna. Jééj! :D

De az jobban hangzik, hogy 25 hónap alatt 15 MW-ot termelt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#118346) blueboi69 válasza Phülöp (#118344) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király! Akkor majdnem olyan, mint az enyém :) Na majd időnként rákérdezek, hogy miképp muzsikál ott északon :)

Majd egy napi maximum termelésre lennék kíváncsi, nálam 35kWh volt eddig a max asszem. (2tetősík egymásra merőlegesen)

[ Szerkesztve ]

(#118347) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#118345) üzenetére


Phülöp
addikt

Mindig kell valami hívószó :)

Engem egyedül az zavar, hogy a helyi elmü csak 10%-ot fizet a visszatáplált energiáért ahhoz képest, amennyiért ők adják nekem.
Télen kíváncsi leszek, mennyire lesz elhavazva a rendszer, van fent hófogó a tető szélén :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118348) blueboi69 válasza Phülöp (#118347) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az úgy elég aljas akkor... próbáljátok napsütésben intézni a fogyasztást.

Nálunk teljesen más a háztartás és a napi rutin, de szerintem nem könnyű, rengeteg fölösleges energia lenne. Mondjuk még a felhasználás sincs úgy kitalálva

Nálunk ha nem lenne a szaldós elszámolás akkor 30% körüli áron vennék vissza.

[ Szerkesztve ]

(#118349) Samott válasza blueboi69 (#118346) üzenetére


Samott
addikt

Vagy eppen az enyem (17*380). Nekem 44kWh volt a maximum eddig egy napon, es 1070 egy honapban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118350) Phülöp válasza blueboi69 (#118348) üzenetére


Phülöp
addikt

Konyhai nagy hűtő meg egy nagy fagyasztó a garázsban fix fogyasztó, tegnapra meg jutott egy szörpfőzés is. Majd kialakul, csak kicsit oda kell figyelni rá. Gondolkodom egy légkondin is, gyakorlatilag az ingyen lenne így.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.