Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88001) zetor2000 válasza npera (#87987) üzenetére


zetor2000
senior tag

Úgy értettem, hogy a WAN oldala is legyen gigabit. Ha az, akkor remek!
Telefondugón még nem vittem IT hálózatot, de a dugót (gondolom, fali aljzat) kiszolgáló csövezésen már majdnem... :) A benne lévő 1972ből származó vezeték elvileg jó lehet behúzónak... csak a nyomvonalat kell kideríteni, itt-ott megbontani, és lehet húzni. Ha nem vészesen drága a villaszerelő ember, akkor be lehetne vonni a munkába, már ismeri az ingatlant, te meg tudod, hogy nem végez gány munkát. Amúgy is jobb, ha 2(+) ember húzza, mert haladósabb. Meg ha benn a drót, akkor az egyik épít vissza, a másik szerelvényezik...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88002) zetor2000 válasza Samott (#87994) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja. Szeret az, csak nem bírja, ha egyszer megtörik :)
De csak nem a megrendelő húzza... gondolom, jön valami 2-3 fős team, akik erre (is) vannak, és megoldják.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88003) Jahno válasza -NoVa- (#87991) üzenetére


Jahno
őstag

Én ma ismerősnek segítettem laptopot vásárolni, pontosabban vásároltunk volna, mert kb. 300ezresért még csupa nyeklős hulladék van. Használt Lenovo T-ből lenne jó pár, de az beleesett a "nemteccik" halmazba, a touchpad és egyéb szubjektív dolgok miatt. Most matekozunk, mert a Zbook formára bejönne, találtunk 230ezresért egyet, ami i7, 16 giga, minden szép, csak most augusztusban volt 5 éves és akkor mit saccoljak be, hogy ennyiért meddig működik?

(#88004) Samott válasza zetor2000 (#88002) üzenetére


Samott
addikt

De a csovet o epiti hozza... :) Az a 40 centis iv boven jo lesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88005) npera válasza zetor2000 (#88001) üzenetére


npera
újonc

Az mit jelent, hogy a WAN oldala? A router "betáp oldala"? Lehet, hogy szédülni fogsz, de próbáld lebutítani a szintemre, hogy megértsem :B

(#88006) Samott válasza npera (#88005) üzenetére


Samott
addikt

Wide area network - az a madzag ami a szolgaltato felol jon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88007) -NoVa- válasza zetor2000 (#87999) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem. Nem véletlenül van ADSL-em, nincsenek villanyoszlopok, amin olcsón igénytelenül végig lehet lógatni a draút, csak föld alatti csövek.

(#88009) npera válasza Samott (#88006) üzenetére


npera
újonc

Azt tudom, hogy a WAN mi. Akkor azt nézzem meg, hogy a router képes-e fogadni a gigabites sebességet betáp oldalon, aztán akkor majd füstölni a fog a monitor a sebességtől, amikor fórumozok :C

(#88010) -NoVa- válasza Jahno (#88003) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, a Surface Pro 4 i5-re szerintem öntök pénzt, és még jó. Kéne touchscreencsere (fenti negyedben van egy centis vízszintes csík döglött régió, néha fantomérintésekkel), meg ennyi év után ha már megbontják, akkut is, aztán 150k körül felújítva újabb pár évet elmegy.
Néztem iFixites leírásokat, inkább nem akarom én. Itt van a kerületben a szerviz, egyszer bedobom.

(#88011) qnadam válasza zetor2000 (#87999) üzenetére


qnadam
veterán

csak amikor utca egyik oldalán oszlopsor, rajta telekom réz + telekom optika, utca másik oldalán oszlopsor rajta áram, upc koax, digi optika, mindezek össze-vissza húzgálva a házakhoz, akkor hirtelen a szentendrei kertváros is elkezd banglades-külsőre hasonlítani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88012) qnadam


qnadam
veterán

volt az ember, aki a soroksári kompnál gurult bele a dunába. most elmondta, hogy miért: a gps azt mutatta, hogy ott át lehet menni, aztán nem lehetett.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88013) Grillo válasza -NoVa- (#87991) üzenetére


Grillo
senior tag

Megbírná vajh a 13-as HP 830-at? 1,3 kg.

(#88014) Grillo válasza Bujdy81 (#87996) üzenetére


Grillo
senior tag

Az attól függ, hogy a terveken is ott van-e, vagy Jóskapista érzésre rakta.
Tavaly előtt Veszprémben volt kis ásatás, ott kijött a gemeszos, mondta, hogy a járda melyik oldalán megy. Aztán mikor tőle 2 méterre megfelelő fény és hanghatás mellett húnyt ki a fél egyetem és a könyvtár energiellátása, akkor kicsit átértékelték ők is az információik használhatóságát.

(#88015) eattila válasza qnadam (#88012) üzenetére


eattila
csendes tag

Lattam. A6, 1.9 tdi. Novemberi jogsi. Ertem en hogy gos amugy, de a latas az minekvan?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88016) -NoVa- válasza Grillo (#88013) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Surface 800 gramm, de elég stabil és merev, bírhatja. A reviewk között volt, aki 15" monitorhoz használta talpnak.

(#88017) Sipi-


Sipi-
tag

Tegnap jött a levél a Közös Képviselötől, hogy rendelhetünk majd Vodafone-t is a lakásba (még csak igényfelmérés, de pár hónap és tényleg). Most csak Telekom van (Ő fizetett eleget az építtetőnek és elvileg az övé a csövezés és az optikai kábel), de már kötelező átengedni a hálózatát más szolgáltatónak. :DD Nem mintha bajom lenne a T-vel, eddig egy év alatt egyszer nem ment fél éjszakát. De így hátha csökken a díja :) Nagyobb sebesség nem kell, 150/50 is teljesen elég.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88018) Jahno válasza Sipi- (#88017) üzenetére


Jahno
őstag

Mióta UPCből voda lett, azóta szopunk.

(#88019) zetor2000 válasza Sipi- (#88017) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az szokott lenin, hogyha jön más szolgáltató az épületbe, akkor a Telekom oldaláról hirtelen belső kezdeményezésre jön egy olyan, hogy Flip. Ez Telekom, jóárasítva.
Nálunk legalábbis ez lett, hogy van Telekom, félévre-egyévre rá jött Digi, utána nem sokkal lett szórólapozva Flip. Kábé Digi árban, de nem álltam neki összevetni mindent, mert nem érdekelt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88020) zetor2000 válasza eattila (#88015) üzenetére


zetor2000
senior tag

Reggel a rádióadásba betelefonált a "fater", azt mondta, köd volt. Meg hogy a komp visszajött, 10-15 méterre volt a parttól. Azt azért mondjuk lehetne látni, azért nem kicsi, még ha nem is ég rajta minden fény, de valamennyire ki szokott lenni világítva.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88021) zetor2000 válasza npera (#88005) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, amit már megírták, a szolgáltató felé eső oldal a WAN.
Az szokott lenni, hogy a saját hálózatod - az otthoni (LAN)- a router "belső" oldalán van, ezek nagyjából 5-10 éve már gigabites portokon kommunikálnak vezetéken. A router "külső" oldala, ami jön/megy a világ felé, az meg 100 Mbites, mert a szolgáltatás minőségéhez ez is "sok".
Azaz van egy olyan routered, ami rendelkezik 1 db 100-as WAN interfésszel, meg 4 db (5-6...10...sok db, fajtája válogatja) LAN interfésszel, amik gigabites portok.
Ha váltasz csomagot, és gigabitet kapsz, akkor azt lekezeli a routered, mert azt mondja a szolgáltatód felé, hogy 100as vagyok, lassabb net kell, azt akkor olyat kap. Viszont akkor jösz, hogy denemeztígérték... és akkor az van, hogy kell másik router.

Itt most valami ilyenen ment a paláver a Diginél vagy hol, jól megbszták, mert azt nem mondta az üffélnek, hogy ilyenkell, magától meg nem adott, vagymi. Pontosan nem ismerem a sztorit, csak hogy szabtak ki nem pontos definícióért nem kevés pénzet rájuk.

LAN - Local Area Nework (Helyi hálózat)
WAN - Wide Area Network (Nagy kiterjedésű hálózat)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88022) Phülöp


Phülöp
addikt

Ezt most itthagyom nektek

Azzal a jótanáccsal együtt, hogy tankoláskor arra a 3 percre is legyen rajtatok kesztyű, mert utána sokáig igencsak kellemetlen tud lenni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88023) Jahno válasza zetor2000 (#88020) üzenetére


Jahno
őstag

Akkora köd mostanában necces, lehet csak a kézifékkel nem boldogult, aztán simán csak belegurult. Azt már nem boncolom, hogy Csepelnél meg csomó helyen láttam külön táblát, meg STOP meg vigyázz, meg ember aki keresztbe húz egy láncot... Szóval van ott pár kisebb dolog.

(#88024) BobaHWSW válasza Phülöp (#88022) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Niccee....

(#88025) zetor2000 válasza Jahno (#88003) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én szopolok (illetve már megvan, mi a baja a laptopnak) egy Elitebook Folio 1040 G1el. Fasza selejt széria, az összes, kábé. Fórumok alapján. Ez csoda, hogy eddig ment :) Valami csoda folytán csak 1 oldalas ramok mennek bele, azaz olyan modul, aminek mind2 oldalán van IC, az nem, mert feszül a modul a foglalatban, vagy bele se megy, vagy erőszakkal, de belemegy, és akkor az alaplapot feszíti. De többeknek sok géppel volt bajuk. Ezek az emberek jellemzően HP Elitebook Folio 9480M-et vettek (a 1040 után, persze), ez is fémházas vacak... de működik.
Thikpadnál izé.. szépség az elég relatív, de mondjuk tetszetősebb. Ezüstös-fémes megjelenés, akármi. Laptopnak ez is jó lehet.
Meg egy használt Mi Book... Mi Book Air vagy mi a Xiaomi laptopja. 3kiló környékén akadnak szépek és jók, én tavaly nyáron 140ért akasztottam egy működőt (van baja, de nem látni). 10-30ezer lenne kijavítani, de még nem vitt rá a lélek. Ez unibody, azaz mart alu házban lakik, nem nyeklik-nyaklik.
Tiszta MacBook koppintás a dizájn, az építés minősége bizonyos érából jövő MacBookoknál jobb, mert a gépelési érzet többé-kevésbé jobb.
Meg (használtan) 300ért itt a fórumon (az apróhirdetések közt) is akadnak táposabb gépek.
Asus ZenBook 13" is jó lehet. Cégnél jött szembe egy, azt néha nyomkodom, nem rossz. Kérdés persze, hogy mennyire kell teletömni cuccal, mert azért el tud szállni az ára rendesen.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88026) zetor2000 válasza Jahno (#88023) üzenetére


zetor2000
senior tag

A fater szerint kábé az A-B oszlop közé ért a víz, amikor belement a csóka. Kinyitni az ajtót már nem tudta, mert a víz nyomta, letekerte az ablakot, ott mászott ki, meg mondta az utasainak, hogy ők is így. A komp visszajött, mert azok észlelték, hogy gebasz van, de amikor látták, hogy a partra evickéltek, elindult a komp, és az az áramlat húzta be az autót, amit a komp gerjesztett.
Most "frissen mosott"ként árulják... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88027) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

En csak ilyet tudok... tegnap varnom kellett este 7ig mire kitudtam menni motorral olyan meleg volt. Nehez megmagyarazni de a magas UV es az ozonreteg nemlete miatt a 25fok ujzelandon olyan mint otthon a 40. Kocsiba beulni alig lehet.

(#88028) blueboi69 válasza zetor2000 (#87980) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Persze, az világos, hogy van rengeteg unalmas monoton része.

Egyébként nekem is van kb 2-3 olyan barátom akikkel nagyon szoros a barátság és nekik bármikor adnék kölcsön. És ez fordítva is igaz, amikor kerestünk kecót, akkor kaptam is az egyiktől felajánlást, hogy szívesen megdob pár millával, ha ezen múlik a dolog.

(#88029) blueboi69 válasza Bujdy81 (#87996) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Csakhát a kertet nem akarnám már megint felásni.... Azért 80centi mélyen végigásni vagy 20m-t az oszlopig az elég kemény meló, főleg a tömörödött kavicságyban.. Hinnye.. Mondjuk legalább lehet kiderülne, hogy hol jön be az áram, de mégegyszer végig nem ásom az öntözőberendezés mellett...

Viszont a szomszéd lehet vmit alkot majd a vízzel, inkább kiásatom vele, aztán az ő kertjéből jövök át :C

(#88030) qnadam válasza Jahno (#88023) üzenetére


qnadam
veterán

szó nem volt kézifékről, nekirohant a víznek saját elmondása szerint 40-50-nel, aztán nem tudott megállni. aztán kimásztak az autó tetejére, onnan meg a kompra, ami visszament értük.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88031) eattila válasza zetor2000 (#88020) üzenetére


eattila
csendes tag

Este láttam tv-ben 3 percet az interjúból. Ködben mondjuk necces, de ahogy láttam (és ahány kompon jártam) rámpa van lefelé, szóval azért ott lehetne látni, hogy víz van és nem híd.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88032) eattila válasza Phülöp (#88022) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szép!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88033) Samott


Samott
addikt

#mithallgatszmost

DJ Cummerbund - Shaxicula

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88034) NauTiLUS_HUN válasza eattila (#88031) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Attól függ mennyivel mész :)

(#88035) Sipi- válasza eattila (#88031) üzenetére


Sipi-
tag

Hidak Budapesten belül ki vannak világítva szerintem. Meg ha nem látok semmit, tudom, hogy ott a víz valahol, akkor nem megyek 40-el szerintem.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88036) eattila válasza Sipi- (#88035) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88037) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#88034) üzenetére


eattila
csendes tag

Tény. De azért a hidak szoktak látszani. Bár víznél nagyobb a köd.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88038) Bujdy81 válasza zetor2000 (#88019) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Megnéztem a Flipet, elérhető. Viszont nincsen Aréna4 rajta és nincsen felvevős set-top-box. Ez a kettő kellene nekem. Mondjuk havi 7000 Ft-ot nem biztos, hogy megér ez a két dolog... :F

(#88039) Bujdy81 válasza Phülöp (#88022) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mikor, lassan 20 éve, egy februári hetet töltöttem a Hargitán egy faházban, akkor zseniális volt! Fél méter hó, éjjel -30 fok, nappal szikrázó napsütés, a -20 fok is -10-nek tűnt! :D

Annyi volt para, hogy a budi olyan 70 méterre volt a faháztól, tehát meg kellett sejteni, hogy mikor végez az előtted lévő, mert ha megvártad, hogy visszaérjen, akkor már újra hideg volt a deszka! :D

(#88040) Bujdy81 válasza blueboi69 (#88029) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az optikának nem kell 80 centi mély gödör, max a szervízút alatt. A kertben én úgy vinném, hogy pl. a térkőszegély mellett a fű szélén ásnám be 10 centire, aztán csók!

Vagy felszedném a térkövet egy csíkban és betenném alá! :D

(#88041) Samott válasza Bujdy81 (#88039) üzenetére


Samott
addikt

Meg utkozben a slozihoz medveket is el kellett kerulni... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88042) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88043) npera válasza -NoVa- (#88016) üzenetére


npera
újonc

Ismered MrShutterBug munkässägät?

Ő épített extrakönnyű whoopokat, versenyzik is a csávó, de elég sok freestyle videója is van. Ahogy nézem ő is Taranis Q X7 rádióval repül, bár lecserélte a gimbalokat M7 Hall-effect cuccokra.

Ez picit szembemegy azzal a trenddel, hogy a legcsodásabb rádió kell ahhoz, hogy tudjál repülni, a Q X7 az egyik leginkább lesajnált rádió szokott lenni a jutúbos celeb rivjúverek szerint.

Akkor lehet, hogy számomra sem égetően fontos egy TBS Tango 2 beszerzése, bár azért még vágyakozni lehet rá :B

Ultimatív celeb-kombó: TBS Tango 2 és rajta TBS Tracer modul.... :C

(#88044) Grillo válasza Phülöp (#88022) üzenetére


Grillo
senior tag

Ú, ez fasza. Kéne itthonra is egy 2 hétnyi, aztán akkor kivenném a csuszikat, meg lehetne szánkózni két meleg fürdő között.

(#88045) Phülöp válasza Grillo (#88044) üzenetére


Phülöp
addikt

Holnap teszteljük a szaunát, eddig még nem.

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88046) Jahno válasza eattila (#88031) üzenetére


Jahno
őstag

Eleve fura szokott lenni az egész szitu. Én is mentem már így neki nem létező útnak, kompnak, vagy Csongrádnál szokott lenni valami ideiglenes híd amit a GPS jelöl, itt sosem tudjuk meg. Eleve Csepelről pld. szélesebb útról kell jobbra leborítani, ott vagy előtte fékez, vagy utána mert nem is látja, hogy mit csinál.

Na, megnéztem a hírt, szóval ez a másik oldal. Az más kivitel, mert hosszabb, kicsit lejtős út visz neki a Dunának:

[link]

Még a jegyszedő bódé is, mert ha eltévedt valaki, akkor főleg tekergeti a fejét. Vagy ez volt a baj, táblák azért ködben is világítanak.

(#88047) Jahno válasza eattila (#88031) üzenetére


Jahno
őstag

Már rámpa sem volt.

(#88048) eattila válasza Jahno (#88047) üzenetére


eattila
csendes tag

De bódé, tábla, stb. A látás fakultatív tudom, de na.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88049) qnadam válasza Jahno (#88046) üzenetére


qnadam
veterán

amikor először jártam itt, azért meglepett, hogy a navi átvisz a patakon, aztán nincs híd. azóta tudom, hogy a suzukival még át tudtam ott menni, a mitsuval meg a qp-val már nem, de nem a víz miatt, hanem szimplán felakadna az eleje, nem elég jó a terepszögem :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88050) Jahno válasza qnadam (#88049) üzenetére


Jahno
őstag

Hasonló helyen vertem szét a Seat alját. Suzukisok jönnek-mennek, nálam volt egy kis tócsa, csak az nem volt tiszta, hogy keresztben a tócsában van egy beton gerenda...

Meg mikor hajnalban fotózni mentünk, akkor itt ez a híd (eredeti sztoriból ki is hagytam, hogy ne keressék meg a helyem, mert ilyen kocsog vagyok):

[link]

Ott látszik, hogy balról kerülik mindenféle Suzuki, Trabi, Zsigulátorral meg egyébbel. Nálunk csak annyi volt a hiba, hogy a két kék fémoszlopot tudtuk betájolni és a hídon is gumicsizmában kellett átmenni. Ha ezt ki szeretted volna kerülni terepen, akkor lett volna bulggybluggy :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.